daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok » Łódź » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 4th, 2011, 12:20 PM   #141
master cone
Registered User

master cone's Avatar

Likes (Received): 2

Mógłby ktoś pokazać sektor gości? i ile będzie mieścił?!
master cone no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 4th, 2011, 12:53 PM   #142
mycha777
Registered User

mycha777's Avatar

Likes (Received): 46

A ja się w ogóle dziwię że dla naszych polskich lewonożnych kopaczy buduje się jakiekolwiek stadiony. Jesteśmy na żenującym końcu we wszystkich możliwych rankingach (jako Polska - o drużynach lokalnych nie wspominam) - a jeśli już komuś uda się kopnąć piłkę w miarę celnie i palma mu od tego nie odbije to ucieka za granicę.
Mamy za to w Polsce dobrych pływaków, lekkoatletów, bywają i nieźli kolarze. Mamy dobrych judoków, zapaśników, szczypiornistów - nawet koszykarzy. Gramy nieźle w siatkówkę. Podnoszenie ciężarów też ma w Polsce dłuuugą tradycję. Sporty zimowe aż proszą się o wsparcie - u nas można by zrobić piękne trasy do biegów narciarskich. Zdobywamy medale wszędzie tylko nie w cholernej piłce kopanej. Ale za to lekkoatletycznych stadionów nie budujemy. 50 metrowe baseny są... ale za granicą. Tory kolarskie? Sale do ćwiczeń? Sporty zimowe? Nie. Grunt aby był stadionik, najlepiej bez bieżni aby było jeszcze lepiej widać jak się nasi potykają o własne nogi.
Sorry - mam przesyt tematem stadionowym w naszym kochanym kraju.
Jak dla mnie Suwałki już przeinwestowały w dziedzinę sportu, która nam po prostu nie wychodzi.
Z tej całej inwestycji najbardziej podoba mi się pole caravaningowe bo to jedyna sensowna inwestycja - przynajmniej w sensie turystycznym.
Old July 4th, 2011, 03:25 PM   #143
1999
Zaciśnięta prawa pięść

1999's Avatar

Likes (Received): 0

Takie coś jak sektor dla gości obecnie u nas nie istnieje. Ponoć będzie na starej trybunie, czyli automatycznie jej pojemność będzie ograniczona...

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną w kraju, a przyczyn miernoty kopaczy trzeba szukać w systemie szkolenia dzieci i młodzieży, a ten u nas w kraju do dno i wodorosty.
Mnie osobiście nie interesuje lekkoatletyka, siatka, kolarstwo, czy jakieś sporty zimowe, mało kto to ogląda, choć stadion dla biegaczy wymaga remontu i to nie podlega żadnym wątpliwościom.

Żaden inny sport nie jest tak widowiskowy i tyle. Ja mam przesyt ciągłym podniecaniem się gloryfikowaniem wydawania pieniędzy w tak nieudolny sposób. Ale miasto robi co im się podoba na terenie, które przejęło od klubu za niby jakieś tam długi... Rączka rączkę...
1999 no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2011, 04:06 PM   #144
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

Likes (Received): 541

mycha777, kwestia którą poruszyłeś jest dyskusyjna, ale sprawę można postawić również w ten sposób - sporty są dla kogo? Dla kibiców. No więc modernizację obiektów sportowych w Polsce zaczęto od dyscypliny, która w naszym państwie cieszy się największą popularnością. Na piłkę przychodzi najwięcej ludzi i to oni pierwsi będą mogli oglądać widowiska w komfortowych warunkach.

Co do sektora gości: Dwie strony temu 1999, narzekał że projektant ani włodarze miasta nie potrafili przewidzieć zmian, które zajdą w przyszłości. Otóż w tym elemencie wszyscy popisali się intuicją na wysokim poziomie! Bo to, że nie zaplanowano sektora gości jest zapewne efektem przewidywań, że za sprawą p. Tuska stadiony zostaną zamknięte dla kibiców przyjezdnych A już tak na serio, to ja wciąż nie widzę aby gdzieś oni robili oddzielne drogi dojścia dla przyjezdnych...
AdrianSuvalkai no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2011, 04:22 PM   #145
1999
Zaciśnięta prawa pięść

1999's Avatar

Quote:
Originally Posted by AdrianSuvalkai View Post
Co do sektora gości: Dwie strony temu 1999, narzekał że projektant ani włodarze miasta nie potrafili przewidzieć zmian, które zajdą w przyszłości. Otóż w tym elemencie wszyscy popisali się intuicją na wysokim poziomie! Bo to, że nie zaplanowano sektora gości jest zapewne efektem przewidywań, że za sprawą p. Tuska stadiony zostaną zamknięte dla kibiców przyjezdnych A już tak na serio, to ja wciąż nie widzę aby gdzieś oni robili oddzielne drogi dojścia dla przyjezdnych...
Decyzją PZPN, nie ma żadnego idiotycznego zakazu wyjazdowego w drugiej lidze, odnośnie 1-szej i Ekstraklasy, decyzje podejmą ich organy nadzorujące wraz z klubami.

Będziemy mieć komfortowe warunki na istniejącej trybunie - 25% trybuny jako sektory gospodarzy, 50% bufor i pozostałe 25 dla gości. Już to widzę...
Old July 4th, 2011, 04:36 PM   #146
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

Quote:
Originally Posted by 1999 View Post
Decyzją PZPN, nie ma żadnego idiotycznego zakazu wyjazdowego w drugiej lidze, odnośnie 1-szej i Ekstraklasy, decyzje podejmą ich organy nadzorujące wraz z klubami.
Wiem o tym, dlatego pisałem o tym z przymrużeniem oka. A to, że taki zakaz wejdzie w Ekstraklasie jest niemal pewne, bo przecież same kluby tego chcą - świadczy o tym głosowanie na spotkaniu klubów z MSWiA, gdzie tylko 2 z nich były przeciwne zakazowi.

Quote:
Będziemy mieć komfortowe warunki na istniejącej trybunie - 25% trybuny jako sektory gospodarzy, 50% bufor i pozostałe 25 dla gości. Już to widzę...
Wiemy, że przesadzasz z proporcjami ale ja wciąż pytam: Gdzie niby ten sektor ma stanąć, tak żeby dojście nie krzyżowało się z dojściem gospodarzy? Tutaj od strony północnej? Na razie nic tam nie widać, żeby miała stanąć jakakolwiek bramka.
Old July 4th, 2011, 04:46 PM   #147
mycha777
Registered User

mycha777's Avatar

Likes (Received): 46

Hmm - sport jest dla kibiców?
Ja myślałem że w pierwszej kolejności dla sportowców, którzy powinni mieć zapewnione warunki trenowania adekwatne do osiąganych wyników.
Co jest widowiskowe a co nie - tu akurat bym się zastanowił bo miliony osób mają też ochotę oglądać inne sporty (skoki, biegi narciarskie, pływanie itd - czy to na olimpiadzie czy innych mistrzostwach). Oprócz skoczków - praktycznie wszyscy inni trenują za granicą. I tam też występują bo u nas nie da się zorganizować "widowiskowych zawodów" bo nie ma gdzie - a milionom kibiców zostaje telewizja. I kółko się zamyka.
Ale to już spore OT.
Old July 4th, 2011, 06:43 PM   #148
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Likes (Received): 282

Quote:
Originally Posted by SzymonekPL View Post
Chyba pierwsza opcja, kołowroty na wejście po prawej, a na wyjście otworzą całą bramę i bez ścisku wszyscy wyjdą.
Dokładnie tak, brama nie może być niczym zasłonięta, musi byc szybki dostep dla służb porządkowych, straży pożarnej, karetki pogotowia, policji, itp.
rafal_sks no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2011, 06:55 PM   #149
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Quote:
Originally Posted by AdrianSuvalkai View Post
Czy można by za tą kasę zaprojektować coś innego (lepszego) w ramach "rozbudowy bazy turystycznej" ? To pytanie pozostawiam otwarte.
Oczywiście, że tak. Te "ramy" na które wskazujesz wcale nie wykluczają możliwości zaprojektowania funkcjonalnego, nowoczesnego, bezpiecznego i małego stadionu.
To kwestia wizji i wiedzy projektanta, jego znajomości tematu, może doświadczenia jako kibica, to kwestia konkretnego sprecyzowania SIWZ, to również a może i przede wszystkim kwestia surowego podejścia władz miasta, które jako inwestor wykładający pieniądze nie godzi się na bylejakość i zapewnienia projektanta, że bedzie ładne, fajne, super, nowoczesne (he he jedno z ulubionych słów władz miasta) itd.
Jak widać u Nas często bywa tak, że to co nowe ( nie mylić z nowoczesne) od razu jest dobre i bez gadania
Old July 4th, 2011, 09:00 PM   #150
SzymonekPL
Registered User

SzymonekPL's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:

Żaden inny sport nie jest tak widowiskowy i tyle.
Bardziej pasuje słowo popularny, myślę że sporty ekstremalne są bardziej widowiskowe(robiące wrażenie itp.). Piłka jest popularna z prostej przyczyny, nie potrzeba wiele aby grać w piłkę. Do innych sportów jest potrzebny sprzęt, miejsce, pogoda(klimat) a w piłkę można zagrać praktycznie wszędzie.
Quote:
Originally Posted by rafal_sks View Post
Dokładnie tak, brama nie może być niczym zasłonięta, musi byc szybki dostep dla służb porządkowych, straży pożarnej, karetki pogotowia, policji, itp.
Karetka raczej nie wjedzie, bo zaraz są schody.
SzymonekPL no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2011, 09:15 PM   #151
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

Moje wątpliwości co do bramy wzięły się stąd, że dla mnie w wejściu przy kasie jest miejsce na góra dwa kołowroty. Myślałem, że to za mało, widocznie się myliłem.
Old July 5th, 2011, 12:06 AM   #152
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Quote:
Originally Posted by SzymonekPL View Post
Karetka raczej nie wjedzie, bo zaraz są schody.
Wjedzie tylko daleko nie zajedzie, sanitariusze z noszami za to tak.
Poruszyłeś jednak bardzo ważny temat wjazdu np. karetki pogotowia na płytę boiska. Na projekcie widzę tylko jedno takie miejsce z ewentualną drogą dojazdową tylko co z tym niskim płotkiem otaczającym płytę boiska - czy bramka w nim zamontowana jest wystarczająco szeroka aby mogła wjechać karetka pogotowia lub np. wóż strazy pożarnej? Jesli nie to stadion według przepsiów bezpieczeństwa nie powinien zostać dopuszczony do użytku
Old July 5th, 2011, 01:27 AM   #153
SzymonekPL
Registered User

SzymonekPL's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by rafal_sks View Post
Na projekcie widzę tylko jedno takie miejsce z ewentualną drogą dojazdową tylko co z tym niskim płotkiem otaczającym płytę boiska - czy bramka w nim zamontowana jest wystarczająco szeroka aby mogła wjechać karetka pogotowia lub np. wóż strazy pożarnej?
Przez tą bramkę na pewno nic nie przejdzie, ale chyba musi być jakaś szersza brama na choćby traktorek do koszenia trawy i inny sprzęt.

Last edited by SzymonekPL; July 5th, 2011 at 02:15 AM.
SzymonekPL no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2011, 05:39 PM   #154
1999
Zaciśnięta prawa pięść

1999's Avatar

Quote:

Zazielenia się boisko Wigier

Zazielenia się boisko suwalskich Wigier. Od wczoraj robotnicy rozkładają na płycie boiska nową murawę. Trawa w zwojach przyjechała do Suwałk z hodowli ze Szczecinka. Wczoraj robotnicy rozłożyli pierwsze zwoje. Jutro zielona będzie połowa boiska. Na drugiej połowie trawa pojawi się, kiedy zewnętrzna firma ułoży ogrzewanie. Później trawa musi związać się z podłożem, co potrwa około dwóch tygodniu. - Kierownictwo ocenia, że pod koniec lipca murawa będzie rozłożona- mówi Tomasz Grygoruk, kierownik budowy stadionu Wigier z firmy PRiBO.
http://www.radio5.com.pl/video/1319,...ko-wigier.html

http://www.radio5.com.pl/?id=1&ia=32590
Old July 9th, 2011, 12:17 PM   #155
rafal_sks
Registered User

rafal_sks's Avatar

Old July 9th, 2011, 01:18 PM   #156
Ukassiu18
Registered User

Ukassiu18's Avatar

Likes (Received): 158

Quote:
Originally Posted by mycha777 View Post
Hmm - sport jest dla kibiców?
Ja myślałem że w pierwszej kolejności dla sportowców, którzy powinni mieć zapewnione warunki trenowania adekwatne do osiąganych wyników.
Co jest widowiskowe a co nie - tu akurat bym się zastanowił bo miliony osób mają też ochotę oglądać inne sporty (skoki, biegi narciarskie, pływanie itd - czy to na olimpiadzie czy innych mistrzostwach). Oprócz skoczków - praktycznie wszyscy inni trenują za granicą. I tam też występują bo u nas nie da się zorganizować "widowiskowych zawodów" bo nie ma gdzie - a milionom kibiców zostaje telewizja. I kółko się zamyka.
Ale to już spore OT.

po pierwsze stadiony/areny sportowe buduje się dla kibiców, jesli myślisz że jest inaczej to nie mamy o czym dyskutować.

po drugie, mamy jeden z najlepszych w Europie tor kolarski w Pruszkowie.
mamy wiele hal sportowych w praktycznie kazdym mieście w Polsce. Swiadczy o tym wiele imprez organizowanych w Polsce, począwszy os me w koszykówce pań i panów, siatkówce kobiet, i kończywszy na mś panów w siatkówce w 2014 roku.
w następnym sezonie w Szklarskiej Porębie będą rozgrywane zawodny pucharu świata w biegach narciarskich.
W Zakopanym mamy jedną z najnowocześniejszych naturalnych skoczni w Europie.
W Szczecinie w tym roku będą rozgrywane me w pływaniu.

Mało imprez?
Ukassiu18 no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2011, 01:00 AM   #157
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

Fotorelacje z 4 zamontowanymi jupiterami:

cała fotorelacja: http://inwestycje.suwałki.org/fotore...onu-miejskiego
Old July 13th, 2011, 11:48 AM   #158
Ukassiu18
Registered User

Ukassiu18's Avatar

Czy ta druga istniejąca już trybuna będzie remontowana?
Old July 13th, 2011, 01:04 PM   #159
AdrianSuvalkai
Registered User

AdrianSuvalkai's Avatar

Nie będzie, ponieważ II etap modernizacji stadionu przewiduje budowę całkowicie nowej trybuny w jej miejscu.
Old July 13th, 2011, 02:21 PM   #160
Ukassiu18
Registered User

Ukassiu18's Avatar

O jakiej pojemnosci? zadaszona?

Reply

Tags
infrastruktura sportowa, podlaskie, przebudowa, stadion, stadiony, suwałki

Thread Tools