search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Војводина

Војводина Vojvodina

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 16th, 2007, 06:59 PM   #81
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Likes (Received): 693

Evo još jednog rendera šoping mola - pogled iz Lenjinovog parka, slika je takođe lošeg kvaliteta.

Evo i par slika koje sam u prolazu na brzinu uslikao.

Završena rekonstrukcija i dogradnja zgrade Agrobanke

Završena fasada u Štrosmajerovoj

Počela je rekonstrukcija krova i fasade na zgradi u ul. Matka Vukovića (jedna od nekoliko najzapuštenijih u gradu) kao i mnoge druge fasade, ali za sada sam samo ovo uslikao.

BTW sledeće nedelje pripremam jednu dosta obimniju foto reportažu novih gradilišta u gradu, ima ih baš dosta.
ivicasu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 17th, 2007, 02:42 AM   #82
Jastreb
BANNED

Likes (Received): 0

^
Jedva cekamo
Jastreb no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2007, 01:12 AM   #83
tonycro
Registered User

tonycro's Avatar

Likes (Received): 70

...Prekrasan grad
Old February 22nd, 2007, 12:02 AM   #84
roki
BANNED

Pitanje za ivicusu.

Da li mozda znas sta se desava sa parkingom iza boss kafica. Da li ce se nesto graditi, posto su poceli da ruse zgrade. Da li znas sta ce biti kod diskoteke stars. Vidim da ruse kuce i cujem da ce sve do interspeda da ruse, samo ne znam sta ce da se gradi. Da li mozda znas nesto oko gradnje hipermarketa metro, da li je u planu. Cuo sam i za slovenacki market "tus" da bi trebao da se gradi na prozivci kod pauka. Ne znam sta je sve od ovoga istina, pa mi molim te odovori ako nesto znas. Inace reci mi da li si samo zaljubljenik u gradjevine, ili ti je to i profesija. Unapred hvala.

Pozdrav
roki no está en línea   Reply With Quote
Old February 23rd, 2007, 06:59 PM   #85
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Roki, Nisam mogao odmah da ti odgovorim jer nisam imao uplaćen internet. Pa ovako, što se tiče lokacije iza bossa, tu će se graditi neka stambeno-poslovna zgrada ali još nema renderinga za nju (to je samo divlji parking tako da će se to brzo razčistiti), u ulici Pap Pavla (iza starsa) sam primetio da se već mesec dana ruši niz kuća ali na žalost ne znam o čemu se radi. Čitao sam još krajem prošle godine da jedna beogradska firma želi da gradi neki poslovni centar, i da je navodno obezbedila sve građevinske dozvole. Sada ostaje pitanje da li je to baš upravo ta lokacija ili možda ona na uglu Maksima Gorkog i Matije Gupca, jer je to takođe ogroman plac. Čim saznam više ja ću postovati.

Tržni lanac Tuš će graditi tržni centar na livadi u Bajnatskoj ulici kod Prozivke. Radovi treba da počnu u martu. Još ne znam detalje u vezi objekta. Međutim, takođe na Prozivci se odustalo od izgradnje tržnog centra iza današnje pijace Zelenac.

Što se tiče Metroa, to je priča stara već godinu dana ako ne i više. Prvo se trebao graditi na Pačirskom putu, ali je tu lokaciju dobio hrvatski trgovinski lanac KTC, koji je prošle godine izgradio tržni centar. Zatim, ima tu i jedna lokacija na putu prema Kelebiji kod Zorke. Najverovatnije da će se tamo graditi ali nema zvaničnih informacija. Moji profesori na faksu stalno govore kako će se graditi.

Zatim tu je i Merkator centar koji je bio u planu na lokaciji na Senćanskom putu prema autoputu za NS. Neki kažu da se odustalo, dok moji rođaci koji imaju tamo zemljište govore da su u pregovorima sa investitorima iz Slovenije. Sve u svemu i za Metro i za Merkator se još vodi rasprava zbog vlasničko-svojisnskih odnosa.

Pitao si me da li se stručno bavim građevinarstvom. Ne, ja studiram ekonomiju, informatički smer, ali sam velik zaljubljenik, kako u građevinarstvo, tako i u arhitekturu. Bivši sam umetnik-slikar, pa možda tu ima neke povezanosti sa arhitekturom, a što se tiče građevinarstva, jednostavno to obožavam, pogotovo od kada su u mojoj ulici počele da niču višespratne zgrade, pa gotovo svakodnevno pratim radove na njima, a još mi i devojka studira građevinu pa me skroz primila. Svi mi kažu da sam promašio profesiju, mada ja volim i ekonomiju a i informatiku.

Samo bih hteo i ja tebe da pitam kako to da si toliko upućen u dešavanja u gradu, da li možda živiš ovde, ili studiraš....? Baš bih voleo da ima još forumaša iz ovih krajeva.
Old February 23rd, 2007, 10:23 PM   #86
roki
BANNED

cao ivicesu.

Veliko hvala na informacijama. Inace i ja sam veliki zaljubljenik u gradjevinarstvo iako nemam veze sa tom profesijom. I ja sam zavrsio ekonomski faks u subotici, a arhitekturu jednostavno volim. Uskoro se i moj prijatelj kaci na ovaj forum, koji je jos mozda i veci fanatik sto se tice arhitekture. Planiramo i mi da slikamo po subotici razne gradjevine. Odusevilo nas je kad smo slucajno nabasali na ovaj sajt.
Pre pare meseci sam slusao ove iz gradske vlade koj su pricali da pregovaraju sa hrvatskim PEVECOM oko izgradnje kod zorke. Medjutim od onda se nista vise nije culo u vezi toga.Inace voleo bi da se proda zgrada jadrana strancima, jer bi u tom slucaju valjda napokon subotica dobila pokrivenu hokejasku dvoranu, inace sam bivsi hokejas pa bi me to na neki nacin i radovalo.
Ne znam da li pratis brifinke kod gradonacelnika na k23, ali ono je smesno oko cega oni pricaju. Zamisli oni umesto da pricaju o razvijanju grada kroz razvoj privrede i gradnje raznih objekata, slobodne zone i tome slicno, oni pricaju na konferencijama o donaciji neke nemacke pokrajine oko polovnih stolova za skole. I sto je najsmesnije to oni dozivljavaju kao veliki uspeh grada sto je nabavio tri polovna stola i cetiri rasklimane stolice za skole, umesto da se prica o privrednom razvoju grada. Dok ovi nasi lokalni foliranti se dogovaraju sa vojskom oko parcele za slobodnu zonu, dotle zrenjanin, indjija, kikinda, pazova grade uveliko fabrike. Dok se nasi ne dogovore kad ce poceti sa gradnjom slobodne zone, uci cemo vec uveliko u evropsku uniju. Jako mi smeta sto se trivijalnim stvarima posvecuje velika paznja umesto da se nesto radi.
Puno pozdrava od rokija
roki no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2007, 02:35 AM   #87
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

To care, konačno nas ima više. Dosadno je kada sam moraš da postiraš informacije, ovako ćemo i međusobno moći da raspravljamo o raznim projektima.

To šta gradonačelnik lupa ne treba baš shvatati ozbiljno. Poštujem ga kao direktora osnovne škole u koju sam išao, ali to je to. Možda je dobar u prosveti ali ne i u rukovođenju jedne opštine. Kada smo već kod slobodne i industrijske zone, uskoro počinju radovi na gasifikaciji i uvođenju nove trofazne en. mreže, iako još nije otkupljena kasarna od vojske RS. Navodno imaju dozvolu za to jer je javni objekat, pojma nemam. A pregovori oko otkupa ko zna koliko će još trajati. Kažu par meseci. Inače to su najnovije informacije koje je izneo Jasmin Šečić iz Direkcije za izgradnju. Slobodna zona još uvek postoji samo je kao privremeno oduzet taj status jer su naši sve zasrali kada su hteli da je presele u Mali Bajmok jer se Loher electro preselio u logistički centar. Navodno će uskoro dobiti ponovo status slobodne zone, i treba da napravimo novu podzonu (što još uvek nije regulisano zakonom o slobodnim zonama,ali čeka se na novu vladu). Hiljadu kombinacija, prosto da te glava zaboli.

Ja ipak na sve gledam sa ogromnim optimizmom, bitno je da DS vodi Direkciju i Zavod pa se već nakon samo dve godine vide veliki rezultati, dok Kučera priča o glupim donacijama. Zamisli, kada je pred izbore vlada dala predlog da 12 opština dobije statut grada, on je rekao da ne zna da li je Subotica spremna na to. A to što smo taj statut imali pre 15 god. to nikom ništa, a da ne pričamo da bi nam budžet bio veći za nekih 20 miliona evra, ako ne i više. Onda nam ne bi bio nikakav problem ni da završimo bazen u Dudovoj šumi ili "Y" krak itd.

No da stavimo politiku na stranu, vidljivi su pomaci, a obećanja za ovu godinu su ogromna. Evo za par nedelja treba da počne rušenje pozorišta, "Mostogradnja" treba početkom marta da počne sa postavljanjem čelične konstrukcije na bazenu, gotovi su projekti i čini mi se i eksproprijacija zemljišta za obilaznicu i još mnogo mnogo toga. Ostaje nam da čekamo i vidimo šta će biti od svega. Inače stalno šaljem mejlove i gradonačelniku i direktorima direkcije i zavoda za urbanizam. Malo me je već sramota koliko im pišem, ali to je dobar način da kritikujevo lokalnu vlast, a tekođe i da saznamo mnogo korisnih stvari.

Kada si već pomenuo Zrenjanin, Inđiju...znaš li koliko su oni iza nas sa investicijama? Ja nisam mogao da verujem kada su Dinkić i Jelašić čitali neke podatke u vezi našeg grada. Uspostavilo se da smo 4. u Vojvodini po stranim investicijama (redosled je NS, Vršac, Beočin i Subotica), a polako ali sigurno postajemo 3. grad u Srbiji po privrednom razvoju,dok se Palić svrstao među 7 najznačajnijih turističkih destinacija u Srbiji (ako se ne varam tu je 4.), a udeo u izvozu republike da ne pominjemo. Mi bez parcela i industrijskih lokacija dobro napredujemo, šta će tek biti kada sagradimo tu industrijsku i slobodnu zonu? Ne osetimo još uvek taj ekonomski procvet zbog velike nezaposlenosti ali idemo u dobrom pravcu.

Ja se malo raspisao, u svakom slučaju postiraj sve nove informacije i slike u vezi projekata u gradu. Velik pozdrav!!!

Last edited by ivicasu; February 24th, 2007 at 02:50 AM.
Old February 24th, 2007, 05:39 PM   #88
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

E danas samo malo bio vredan. Evo nekoliko update-ova a i novih gradilišta u našem gradu.

Prvo ću početi sa poslovno-stambenom zgradom na uglu Braće Majera. Podzemna garaža je završena, a sa betonskim skeletom se stiglo do 1. sprata.

Hotel-villa Sent Andrea na Segedinskom putu je poprimila svoj oblik (mada meni još uvek nije baš najjasniji), takođe ima podzemnu garažu, a možda i restoran u suterenu (to već nisam siguran)

Novi Volkswagen centar na Somborskom putu

A evo i nedavno otvorenog Toyota centra, čisto da vidite kako će predhodni izgledati jer mi se čini da ih gradi ista kompanija, Automax Subotica

Evo nekog gradilišta preko puta od KTC-a. Nemam pojma o čemu se radi. Neka ogromna hala sa više spratova, možda samo grade nove hale za carinsko skladište.

A evo i KTC-a, otvoren pre skoro pola godine, eto čisto ako ga do sada niko nije video. Ima ogroman restoran, magamarket, benzinsku pumpu, autopraonicu...

Na trgu preko puta Tehničke škole, 5 zgrada u nizu je dograđeno sa po 1 sprat + Po i dobile su nove fasade.

Počelo je rušenje kuća u ulici Đure Đakovića (pored Lipe)

Novo gradilište u ul. Vuka Karadžića u najstrožijem centru, još nisu počeli radovi ali se nadam da će uskoro, vidim i da se nešto dešava i u produžetku ulice preko puta Doma vojske (ruše se one male kućice i postavlja se zaštitna ograda, ne mogu da verujem da se posle toliko god. radi nešto i na toj staroj parceli)

Počeli su radovi na poslovno-stambenoj zgradi u ul. Blaška Gabrića na Prozivci, taman sam tu stigao kada su montirali kran. Objekat će imati Su+Pr+6+Po i vrujem da će biti jedan od reprezentativnijih objekta poput onog na uglu Braće Radića (radi se o istoj firmi - Razvoj Janić)

Evo još jednog, očigledno velikog, gradilišta u ustoj ulici, tu još ne znam o čemu se radi

Malo tesan ugao al kad drugačije ne mogu da priđem, zgrada u ul. Nikole Kujundžića

ul. Bose Milićević

Završena je i ova zgrada u Arsenija Čarnojevića, ali se nalazi u dvorištu stambenog kompleksa pa nisam mogao da je uslikam

Sterijina ul.

Evo par novih manjih stambenih zgrada u Ketvarošu iza ek. fakulteta

Evo i nekoliko slika sa gradilišta bogoslovije Augustinianum tj. teološkog fakulteta. Stare su 2 meseca tako da se nešto malo uznapredovalo, ali ne mislim da se mnogo radilo preko zime.

Old February 24th, 2007, 05:58 PM   #89
BL
BANNED

BL's Avatar

Likes (Received): 4

bravo ivice! hajde uslikj objekte koji su izgradjeni u zadnjih 5 god u SU, naravno ako ti se da.
BL no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2007, 06:21 PM   #90
Boksa1
BANNED

super update ,
Boksa1 no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2007, 06:33 PM   #91
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Quote:
Originally Posted by BL View Post
bravo ivice! hajde uslikj objekte koji su izgradjeni u zadnjih 5 god u SU, naravno ako ti se da.
Pa ajd za koji dan, danas me fino sredio vetar pa moram malo da odmorim. Inače nema toga paš puno. Najviše se gradi u poslednje 2 godine, ali potrudiću se da i to uslikam.
Old February 24th, 2007, 07:16 PM   #92
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 3

bravo ivice, lep update...
drago mi je da je i subotica malo krenula
podvodni no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2007, 07:25 PM   #93
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 15972

Odlicna reportaza!

Jel su ovo vrata ili mi se cini?

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2007, 07:32 PM   #94
Bob Rock
Think Different

Bob Rock's Avatar

ako su vrata, da li je normalno u subotici imati tako velika vrata?

dobar update
Bob Rock no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2007, 07:49 PM   #95
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

BL, evo ipak sam postirao neke starije slike. To su uglavnom zgrade stare 3-5 godina. Nisam ih baš sve ja lično uslikao.

Hotel Prezident na Paliću

Poslovni centar u Banijskoj

Poslovna zgrada u pasažu na Trgu Oktobarske revolucije

Megamarket 024

Hipermarket M-Rodić, otvoren 2005. inače 2. po veličini Rodić u Srbiji (posle NS-a), na preko 12000 kvm.

Ovaj objekat na uglu Đure Đakovića i Nušićeve je nešto stariji, građen 1994. kada se apsolutno ništa nije gradilo u gradu,a i šire (već znate zbog čega), pa je baš zato zaslužan pažnje.

Eko centar

Logistički centar

Toliko za sada, možda uskoro uslikam još neke.

Last edited by ivicasu; February 24th, 2007 at 08:20 PM.
Old February 24th, 2007, 07:49 PM   #96
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Quote:
ako su vrata, da li je normalno u subotici imati tako velika vrata?
Pa na tim starudijama je nornalno. Kao da su građene za džinove, ogromna vrata, ogromni prozori, plafoni u sobama visoki preko 3,5 m...
Old February 24th, 2007, 08:27 PM   #97
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Quote:
E uspeo sam da pronađem rendering za ovu buduću zgradu

Meni se baš sviđa!!!
Old February 24th, 2007, 08:52 PM   #98
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Nova Vila Majur kod ergele na Kelebiji, otvorena krajem prošle godine (ako se ne varam baš na doček nove godine). Nisam išao na tu stranu da lično uslikam ali sam eto pronašao nešto na netu.

Old February 24th, 2007, 10:04 PM   #99
BL
BANNED

BL's Avatar

Hvala na trudu. Ne svidjaju mi se ove nove vile sa cardacima, dvorci i sl. Ova nova na renderingu mi se svidja bas.
Sto se tice vrata ne znam sta se cudite toliko. To nije ulaz u stan nego su to ulazna vrata haustora, a u sebi trebaju imati i jedna manja. To je toliko normalno kod Austrougarske downgrade.
BL no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2007, 11:12 PM   #100
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 15972

Ja sam mislio na ova medjugradjevinska

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Србија, Суботица, arhitektura, gradilista, gradjevinarstvo, izgradnja, serbia, srbija, subotica, szabadka, vojvodina

Thread Tools

Posting Rules