search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Војводина

Војводина Vojvodina

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 28th, 2007, 08:23 PM   #1001
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Likes (Received): 693

@ditrih, da li je taj motel na istom onom putu gde je i Mercator centar, ako jeste onda sam iz busa video ovaj objekat letos kad sam išao u Herceg Novi. Prokomentarsao sam devojci da je toliko socijalan da ga je garant gradio Velja ili njegov buraz

@stormwatch, to jeste kertvaroš, proteže se skroz do Partizanskih baza , a za onaj rendering sam i ja prokomentarisao (u Frankopanskoj) da se na njemu ne vidi onaj drugi deo zgrade, ne samo zato što je u drugom planu, nego ni pola nije naslikano na tom panou, čak nije ni zgrada u nizu nego se blok na onom drugom delu takođe produžava u dvorišnu stranu. Znam ogroman je!!!!
ivicasu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 28th, 2007, 08:36 PM   #1002
euroTRASH
Ćaos drugari

euroTRASH's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Srdjan_Su View Post
hahaha, pa dobro to stoji...

ali odgovor je ozbiljniji, pa (tako nam je pricao nastavnik istorije ako se dobro secam...) u drugom svetskom ratu svabe su tamo gde je sad spomenik vrsili prozivku i streljali/besili ljude pa po tome se to mesto zove Prozivka, pa je i samo naselje dobilo to ime!

Gde ces? idem na Prozivku!
sad sam se razocarao. ja mislio da to znaju SVI Suboticani. svi koje ja znam to znaju. to spada u opstu kulturu.
euroTRASH no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2007, 08:39 PM   #1003
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Ja baš dosta znam istoriju našeg grada, ali eto to nisam znao....
Old October 28th, 2007, 08:45 PM   #1004
Stormwatch153
BANNED

Stormwatch153's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by ivicasu View Post
@stormwatch, to jeste kertvaroš, proteže se skroz do Partizanskih baza ,
Idi begaj! Ja sam mislio da je granica Banijska ulica, thanx za info.
Stormwatch153 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2007, 08:52 PM   #1005
euroTRASH
Ćaos drugari

euroTRASH's Avatar

@Stormwatch153
ne znam u cemu je problem? Kertvaros je naziv ove mesne zajednice gde se to nalazi.
Teslino naselje zvanicno ne postoji. tako je narod (raja) tako nazvao taj deo grada. verovatno jer se tamo nalazi Teslina ulica. ne postoje ni tacne granice "Teslinog naselja". neki pod TN podrazumevaju Mali Radanovac, neki Kertvaros, neki oba, a neki Kertvaros+Mali Radanovac+Novi grad. tako je iz mog iskustva.

ps. kad cujem da je nekom teslino naselje: Kertvaros+Mali Radanovac+Novi grad, jako se iznerviram.
znaci to su u sustini svi delovi grada istocno od zeleznicke pruge.
Old October 28th, 2007, 08:57 PM   #1006
euroTRASH
Ćaos drugari

euroTRASH's Avatar

jel ima neko ko ne zna zasto se Radijalac ili Kertvaros zovu tako? (na primer)
pa da zavrsimo s tim, jer je ovo blam.
Old October 28th, 2007, 09:11 PM   #1007
Stormwatch153
BANNED

Stormwatch153's Avatar

Quote:
Originally Posted by euroTRASH View Post
@Stormwatch153
ne znam u cemu je problem? Kertvaros je naziv ove mesne zajednice gde se to nalazi.
Teslino naselje zvanicno ne postoji. tako je narod (raja) tako nazvao taj deo grada.
Ja ne znam gde ti vidis problem, inace svi delovi grada od zeleznicke pruge NISU Kertvaros, zaboravljas MZ Zeljeznicko naselje i MZ Granicar, bilo bi dobro kada bi neko postovao oficijalnu mapu delova grada jer ne mozemo tacno znati od koje ulice pocinje sta, ja sam samo siguran da je granica mog naselja Kireski put i 51. divizije, mada ni za to nisam najsigurniji.
Old October 28th, 2007, 09:11 PM   #1008
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

@euroTRASH, ja koliko znam (isto kao i stormwatch), da ljudi pod Teslinim podrazumevaju sve severno od Banijske i deo M. Radanovca (ili ceo)...ali u pravu si, to naselje uopšte zvanično ni ne postoji...

Kertvaroš je grad-bašta, ili tako nešto, a Radijalac isto zvanično ne postoji, to je MZ Dudova šuma

A šta je tu blam? Šta je sad toliki fazon sa mesnim zajednicama? Ja sam stanovao u MZ Dudova šuma, a sada sam u MZ Novo selo, a opšte se ne trcam oko imena (mada glupo zvuči to novo selo jer mogu da pljunem do centra (nekih 500m od katedrale))

Last edited by ivicasu; October 28th, 2007 at 09:19 PM.
Old October 28th, 2007, 09:52 PM   #1009
urbaNS
Registered User

urbaNS's Avatar

Likes (Received): 6

Izvinjavam se sto vam prekidam chat, ali da se nadovezem na pricu sa prosle stranice o stambenoj izgradnji. Evo lepih primera za stambene zgrade u SU i NS kao i svugde drugde u Srbiji. Valjda ce insiprisati nekog arhitektu, naravno primeri nisu za stara jezgra nasih gradova vec periferiju.

Stokholm Hammarby (slika od Vrachara)

Takodje Hammarby

Ovo je Hamburg chije sam arhitekture "fan"

urbaNS no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2007, 09:58 PM   #1010
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 3

odlicni primeri urbans...pogotovo ovaj prvi...
podvodni no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2007, 10:12 PM   #1011
Stormwatch153
BANNED

Stormwatch153's Avatar

Meni se bas i ne svidjaju, previse uniformno. Inace, da ona vasa "vesticara" kako ste je prozvali na Grbavici nema ona horiricno ukomponovana tri sprata u potkrovlju bila bi najlepsa od novijih zgrada u NS-u, uvek kada se setim dobre nove gradnje ne mogu ipak da zaobidjem te zgrade u Strazilovskoj. Subotica bi posto joj predstoji velika urbana expanzija trebala da se nauci iz gresaka ucinjenih u NS-u, vecina novih zgrada tamo je katastrofa.
Old October 28th, 2007, 11:34 PM   #1012
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

@urbaNS Zaista su dobri primeri. Jedino onaj 3. ne bi prošao, to mi nekako nije za našu sredinu nego za severnije (a i planinske) gradove, dok su prva dva, nešto tradicionalnija (a pogotovo mi se sviđa prvi), pun pogodak .

Uopšte ne mora biti periferija, evo ja bih u SU mogao tako zamisliti deo grada između starog dela i Prozivke (znači 1 km od samog centra), sada se formira to naselje (ruše porodične kuće i grade višespratnice), ali u svima nama poznatom pravcu .

Inače za taj deo je nedavno izrađen regulacioni plan, dobili su 3. mesto na novosadskom salonu urbanizma u konkurenciji nekih 40 radova.

Evo nekih sličica - 3D modela (nemam ništa veće) kako bi to trebalo izgledati:

Meni se jako sviđa, ali ne vidim kako naši urbanisti mogu naterati investirore da grade u ovom pravcu kako bi se formirala ovakva ambijentalna celina. Može se jedino ograničiti spratnost objekata, zauzeće javnih površina, potrebna mesta za parkiranje i to je sve . Tako da sumnjam da će ikad taj deo grada tako izgledati .
Old October 29th, 2007, 10:46 AM   #1013
mojaBL
BANNED

Likes (Received): 4

dobri primjeri urban
mojaBL no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2007, 05:00 PM   #1014
Stormwatch153
BANNED

Stormwatch153's Avatar

Evo mali update sa mobilnog telefona, onaj market ili sta je vec sto se gradi uzduz Bajnatske ulice.

Mada izuzetno mi je glupo sto ne prosiruju tu ulicu na 4 trake posto je to i vise nego potrebno nego jos i prave kruzni tok koji ce tamo napraviti garantovani haos u saobracaju. Nadam se da su proracunali luk koji prave svi ti autobusi + 15 i 20t kamioni kada treba da zaobidju kruzni tok pravo ili u slucaju da zele da naprave polukrug, samo znam da ce tamo biti velikih problema u saobracaju,
Old October 29th, 2007, 06:05 PM   #1015
mojaBL
BANNED

kruzni tokovi ubrzavaju saobracaj i smanjuju guzve.
Old October 29th, 2007, 06:13 PM   #1016
Stormwatch153
BANNED

Stormwatch153's Avatar

Quote:
Originally Posted by mojaBL View Post
kruzni tokovi ubrzavaju saobracaj i smanjuju guzve.
Kako gde druze moj, u Subotici je kruzni tok u Strosmajerovoj napravio nevidjene guzve Petkom i Subotom, to do sada nije bilo tako.
Old October 29th, 2007, 08:14 PM   #1017
ivicasu
Registered User

ivicasu's Avatar

Quote:
Originally Posted by Stormwatch153 View Post
Kako gde druze moj, u Subotici je kruzni tok u Strosmajerovoj napravio nevidjene guzve Petkom i Subotom, to do sada nije bilo tako.
Ovo nije tačno, ranije su ti se kolone u Štrosmajerovoj protezale sve to raskrsnice sa Maksima Gorkog, što danas nije slučaj. Saobraćaj jeste sporiji nego ranije, ali se ravnomerno odvija iz sve tri ulice (što je efikasnije), što takođe ranije nije bio slučaj. Tamo se morao usporiti saobraćaj zbog velike koncentracije pešaka...tako da je danas ta raskrsnica poprilično bezbedna.

Isto žele da urade u Bajnatskoj, jer tamo neki jure i 120, a ovako će se usporiti saobraćaj, malo će se olakšati izlazak iz Braće Radiće i to je jedino dobro što vidim u tom kružnom toku. On je više komercijalnog karaktera (usporavanje saobraćaja baš kod novog tržnog centra), ali jbg, koliko znam, Tuš i sufinansira njegovu izgradnju....
Old October 29th, 2007, 10:09 PM   #1018
mojaBL
BANNED

kruzni tokovi smanjuju saobracajne nezgode do 90%. tako da od njih ima velike korsiti i mislim da tus nema veze s time, jer ja ako necu ici tamo necu ni s 30 ni sa 70 km/h
Old October 31st, 2007, 11:02 AM   #1019
shabani
samo vas posmatram :D

shabani's Avatar

Likes (Received): 0

Jedan primer shoping mall-a kod nas. To je novoizgradjeni "Delta City" u Beogradu. Tako nesto slicn bih voleo da vidim i u Subotici ali naravno da bi kod nas bila manja verzija ako bi uopste bila

I jos da dodam da se u "IDEA SUPER" vrse zavrsni radovi, roba se uveliko donosi u magacine, a otvaranje bi najverovatnije trebalo biti 8-9 novembra !!!
shabani no está en línea   Reply With Quote
Old October 31st, 2007, 11:29 AM   #1020
Stormwatch153
BANNED

Stormwatch153's Avatar

I ja bi to voleo da vidim druze, ali ja i ti znamo da cika Cakanj nece dozvoliti izgradnju takve kicherije u Subotici. Salu i gorku zbilju na stranu, ne znam ko je otkupio onaj ogroman plac kod Zorke odma kada se predje pruga, tamo kada se nivelise sav prazan prostor ima mesta za bezmalo 2 ovakva objekta a i ono sto su nivelisali opet je zaraslo u korov. Neko je negde prokomentarisao a i na zalost bio je u pravu, ovi Cakanjevi cekaju da cene zemljista porastu pa da mogu lepo prodati drugim investitorima koji pocinju da hrle u Suboticu, osecam da ce nas kociti jos bar jedno 2-3 godine.

Reply

Tags
Србија, Суботица, arhitektura, gradilista, gradjevinarstvo, izgradnja, serbia, srbija, subotica, szabadka, vojvodina

Thread Tools

Posting Rules