search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура > Путеви

Путеви Изградња путева / Road infrastructure

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 19th, 2017, 11:00 PM   #6881
ww87
Registered User

ww87's Avatar

Quote:
Originally Posted by forestpk View Post

A za ovu deonicu kod Mramora na moje pitanje Putevima Srbije ko je nadlezan za odrzavanje tog puta rekli su mi da oni nisu nadlezni. A kada sam isto pitanje postavio Direkciji u Nisu rekli su mi "postovani obratite se JP Putevi Srbije" J... lud zbunjenog
U pravu su iz Puteva Srbije, nisu nadležni.

ww87 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 19th, 2017, 11:04 PM   #6882
forestpk
Registered User

forestpk's Avatar

Likes (Received): 1413

Jasno.
Ali ovi iz Direkcije iz Nisa na pitanje da li je put u njihovoj nadleznosti
Odgovor: postovani obratite se JP Putevi Srbije

Vrh!
forestpk no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 12:50 AM   #6883
vladarh
Registered User

vladarh's Avatar

Likes (Received): 66

Quote:
Originally Posted by Taxi.driver.KG View Post
Dok sam bio živeo u Norveškoj na ulazu u svaki grad i gradić bila je rampa i plaćala se putarina bio to običan magistralni put ili autoput. Naravno nije bilo baraka pa da čovek naplaćuje ,nego ubaciš metalni novac u automat i diže se rampa. Bulvalno svaki put se plaćao. Sada ne znam kako je, to je bilo 2004
Sada svi imaju Tag-ove i samo postoji elektronska naplata putarine, bez ikakve rampe. A napl. stanica je sve vise i ima ih i u gradovima i na granicama opstina. Kategorija puta nije bitna, sve se naplacuje.

Last edited by vladarh; October 12th, 2017 at 07:21 PM.
vladarh no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 03:58 PM   #6884
swordfin
Registered User

Likes (Received): 48

Nije bas A1 ali je povezano: Demir Kapija - Smokvica, trebalo bi da bude gotovo do februara sledece godine.

https://www.facebook.com/groups/5853...0814636971440/

vukasin.spasic, petar1010 liked this post
swordfin no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2017, 01:31 PM   #6885
Barak Obmana
Registered User

Likes (Received): 206

Cekas da ovde neko postavi nesto, nedeljama, mesecima, onda najzad bude i to otvoris kad onoi - vesti o inostranom produzetku tog putka. U Srbiji se znaci nista ne radi. A i zasto se jadsni Makedeonci muce kad im je severni sused DPRK bez atomki.
Old October 13th, 2017, 01:34 PM   #6886
swordfin
Registered User

Likes (Received): 48

jbg bro, i ja cekam vesti, pa rekoh da malo razmrdam temu sa necim povezanim...
swordfin no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2017, 01:59 PM   #6887
RoadEngineer
Registered User

Likes (Received): 501

Pa sta cekate, zar niste culi ministarku da je za nju Koridor 10 zavrsen?

Natezu se na silu da puste Srpska kuca - Levosoje u novembru i to samo jednu stranu pa i po cenu da ne bude asfalta, da se vozi i po kamenju ako treba ali da se pusti. Pa jos neke ideje koje im padaju na pamet ali ne smem ni da ih spomenem ovde jer jos uvek ne verujem da je neko toliko lud i sve se nadam odustace od toga pa da posle ne bude da sam sirio dezinformacije.

panchevo liked this post
RoadEngineer no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2017, 03:16 PM   #6888
Piksla
Registered User

Likes (Received): 108

Pa spomeni ih slobodno, navikli smo mi na svakakva ludila, tako da nam jos jedno nece nista promeniti. Prosao sam pre par dana Grdelickom klisurom, da se radi radi se, da ce da pustaju nesto, ne vidim sta bi mogli. Ima dosta delova gde se radi stabilizacija. Mostovi kod Hana su dignuti svi nosaci cini mi se, ali jos nije sve izbetonirano. Ono brdo sto su ga opasali betonom iza Dzepa, ja tu ne bi vozio
Piksla no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2017, 03:49 PM   #6889
Strajder
Registered User

Strajder's Avatar

Likes (Received): 356

Pa čekaj, to nije komplet završeno do MK granice u aprilu 2017?

panchevo liked this post
Strajder no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2017, 11:26 PM   #6890
suvi genije
Registered User

Likes (Received): 199

Quote:
Originally Posted by Barak Obmana View Post
Cekas da ovde neko postavi nesto, nedeljama, mesecima, onda najzad bude i to otvoris kad onoi - vesti o inostranom produzetku tog putka. U Srbiji se znaci nista ne radi. A i zasto se jadsni Makedeonci muce kad im je severni sused DPRK bez atomki.
Ako smo mi DPRK, onda je Makedonija takodje Juzni Sudan sa deonicom AP Negotino-Demir Kapija, a i sire po A1. Ko god je tuda vozio putnicki automobil bilo kad u poslednjih 5 godina, zna o cemu pricam...

snoopdog, Stefan-SRB, Lukaares liked this post
suvi genije no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2017, 11:56 AM   #6891
RoadEngineer
Registered User

Quote:
Originally Posted by Piksla View Post
Pa spomeni ih slobodno, navikli smo mi na svakakva ludila, tako da nam jos jedno nece nista promeniti. Prosao sam pre par dana Grdelickom klisurom, da se radi radi se, da ce da pustaju nesto, ne vidim sta bi mogli. Ima dosta delova gde se radi stabilizacija. Mostovi kod Hana su dignuti svi nosaci cini mi se, ali jos nije sve izbetonirano. Ono brdo sto su ga opasali betonom iza Dzepa, ja tu ne bi vozio
Pominjalo se pustanje 2.4 km deonice Tunel Manajle - Vladicin Han samo do petlje Vladicin Han a nakon nje usmeravanje saobracaja kroz sred Hana. Ko je jednom prosao kroz Han zna da tamo ne mogu da se mimoidju dva automobila. Sto se kosina tice rezon ti je sasvim na mestu. Bolje ti je to da zaobidjes jer ja ne znam kako su strucnjaci zamislili da sve ono stoji. Moguce da postoji odgovor ali ja ga ovako polupismen ne vidim.

panchevo, forestpk liked this post
Old October 17th, 2017, 07:13 AM   #6892
Lukaares
Registered User

Lukaares's Avatar

Likes (Received): 2199

Quote:
Originally Posted by suvi genije View Post
Ako smo mi DPRK, onda je Makedonija takodje Juzni Sudan sa deonicom AP Negotino-Demir Kapija, a i sire po A1. Ko god je tuda vozio putnicki automobil bilo kad u poslednjih 5 godina, zna o cemu pricam...
Da dodam da je svake godine put u Makedoniji sve gori i gori. Od GP Preševa do GP Evzoni nema ni 200 km, a putuješ kao da je 500, pritom moliš Boga da ti kola ne otkažu, ko prođe kroz MKD a ostanu mu osovine na broju taj je srećan. Kada uđeš u Srbiju prosto odahneš, jer si se toliko namučio da se ozbiljno uželiš srpskih puteva.
Lukaares no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2017, 10:59 AM   #6893
Piksla
Registered User

A kako ces da se ukljucis ispred tunela Manajle? Tu bi trebali da prave neku devijaciju. I gde ces da se iskljucis, kad jos nisu ni glavni mostovi gotovi, a ni onaj ispod na iskljucenju preko reke Vrle? Ne vidim svrhu pustanja tog dela, niti ce se put skratiti, vec naprotiv produziti, plus bi morali sleperi da idu kroz centar Hana, kakvo ludilo. Jedino ako im je cilj da se pokazu s tunelom i mostovima pred neke izbore, da naprave slikovnice cccc.

A ovo za kosine, ja sam radio na lotu Prosek-Bancarevo, i to uglavnom na stabilizaciji kosina. Ono kako je Terna tamo odradila kosine, i ovo ovde su nebo i zemlja. Ja jos nisam video kosinu koja krece skoro pa vertikalno, a da nije stena. Daj boze da ono pije vodu, ali mislim da ce sanacije tih kosina biti neizbezne, a samim tim i produzetak radova.
Old October 17th, 2017, 11:10 AM   #6894
Piksla
Registered User

Quote:
Originally Posted by Lukaares View Post
Da dodam da je svake godine put u Makedoniji sve gori i gori. Od GP Preševa do GP Evzoni nema ni 200 km, a putuješ kao da je 500, pritom moliš Boga da ti kola ne otkažu, ko prođe kroz MKD a ostanu mu osovine na broju taj je srećan. Kada uđeš u Srbiju prosto odahneš, jer si se toliko namučio da se ozbiljno uželiš srpskih puteva.
Jel put stvarno toliko los? Kojom brzinom moze da se vozi normalno a da ne razjebes auto? Treba uskoro da idem do Kavadarca, pa si me sad zbunio. Koliko bi mi vremena trebalo od Nisa do tamo?
Old October 17th, 2017, 11:46 AM   #6895
RoadEngineer
Registered User

Quote:
A kako ces da se ukljucis ispred tunela Manajle? Tu bi trebali da prave neku devijaciju. I gde ces da se iskljucis, kad jos nisu ni glavni mostovi gotovi, a ni onaj ispod na iskljucenju preko reke Vrle? Ne vidim svrhu pustanja tog dela, niti ce se put skratiti, vec naprotiv produziti, plus bi morali sleperi da idu kroz centar Hana, kakvo ludilo. Jedino ako im je cilj da se pokazu s tunelom i mostovima pred neke izbore, da naprave slikovnice cccc.

A ovo za kosine, ja sam radio na lotu Prosek-Bancarevo, i to uglavnom na stabilizaciji kosina. Ono kako je Terna tamo odradila kosine, i ovo ovde su nebo i zemlja. Ja jos nisam video kosinu koja krece skoro pa vertikalno, a da nije stena. Daj boze da ono pije vodu, ali mislim da ce sanacije tih kosina biti neizbezne, a samim tim i produzetak radova.
Nijedan od velikih mostova niti tunel nece biti zavrseni ni pusteni. Ono o cemu sam pisao je pustanje 2.5 km koji se nadovezuju na vec zavrsenu deonicu od Vranja i sliazak na petlji Vladicin Han u samo mesto i dalje postojecom magistralom.

Sto se tice kosina mozda ja ne znam da postoji nacin da se ankeri guraju u zemlju i da tako stoje i drze tu zemlju i to skoro vertikalno. Ja to ne bih nikada isprobavao ali ima strucnjaka vecih od mene verovatno cije ce te kosine biti ponos i dika.
Old October 17th, 2017, 12:12 PM   #6896
Piksla
Registered User

Ok, sad te razumem, a ti ankeri, koliko sam ja pricao sa inzenjerima nisu tu da bi zadrzali brdo da ne klizne, vec ako krene da klizi, da klizi iz delova, a ne da se sruci odjednom na put, tako sam ja ukapirao
Old October 17th, 2017, 12:19 PM   #6897
Strajder
Registered User

Strajder's Avatar

Likes (Received): 356

Quote:
Jel put stvarno toliko los? Kojom brzinom moze da se vozi normalno a da ne razjebes auto? Treba uskoro da idem do Kavadarca, pa si me sad zbunio. Koliko bi mi vremena trebalo od Nisa do tamo?
Ma i nije , malo je karikirano, bolje je nego prethodnih godina.
Konkretno, Tabanovce-Kumanovo odlično, to je relativno nova deonica, Kumanovo-Skoplje presvučeno, pa je sad ok, Skoplje- Veles asfalt je ok, ali deo kroz Taorsku klisuru je bivši BJ put (kao magistrala) ali za jednosmerni saobraćaj, ima poneka oštrija krivina, tu je ograničenje 80, mada komotno možeš da voziš malo brže, od Velesa do Negotina je malo slabija podloga, ima poneko ulegnuće, neravnina, zakrpa, ali ništa strašno, još uvek bolje nego Niš Doljevac. Katastrofa je Negotino - Demir Kapija, posebno u povratnoj traci, ka Srbiji, horor, rupe ulegnuća klizišta, ali ove godine su počeli da rade tu deonicu, pa je saobraćaj preusmeren na stari magistralni put. Kako ti ideš u Kavadarce, najkasnije se isključuješ kod Negotina, pa te ova, stvarno loša deonica ne kači.
Računaj da komotno voziš 120-130 sve do Negotina, osim deonice Petrovec Veles, tu recimo možeš 90-100.
Da dodam, povratak je malo lošiji od Katlanovske Banje do Kumanova, tu su žljebovi, ta traka još nije rehabilitovana,pa malo opreza ne bi škodilo.

panchevo, Piksla, alexowski, swordfin liked this post

Last edited by Strajder; October 17th, 2017 at 12:25 PM.
Strajder no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2017, 01:09 PM   #6898
Piksla
Registered User

Hvala na detaljnom opisu, cim sam procitao da je bolji od Nis-Doljevac laknulo mi je
Old October 18th, 2017, 07:29 AM   #6899
Lukaares
Registered User

Lukaares's Avatar

Quote:
Jesu sredili deo sa kolotrazima kod Skoplja, ali generalno put je ne loš već očajan, i većim delom daleko od autoputa. Dobro je da sređuju, ali koliko je loš najbolje govori da na pojedinim deonicama moraš da usporiš na 40 km/h.

Ove godine nigde u Makedoniji nisi mogao bezbedno da voziš ni 100 km/h, a preko, tj. 120 - 130 km/h, jedino na super kratkim deonicama od par stotina metara, ili ako si adrenalinski zavisnik i potencijalni samoubica.

Što se tiče talasa na njihovim putevima to je boljka koju otklanjaju, ali koja se vidi i na nekim novim deonicama. Prosto bi morali 70% svog puta da krenu iz početka. Najgore je što ti neke deonice deluju OK dok ne razvališ auto, jer ti kola samo poskoče, posebno je opasno u krivinama.

Ja sam ceo avgust proveo u Atini, a i odlazak tamo i povratak kroz MKD su bili jezivi. Najbolje govori da sam brže stigao iz Atine do Evzonija i od Preševa do Beograda, nego što mi je trebalo za MKD, a u Grčkoj to je rastojanje od preko 600 km, a u Srbiji skoro 400 km, dok je MKD ispod 200. Takođe, Makedonci jako, ali jako loše obeležavaju radove na putu, i svi obilasci su dosta lošije urađeni nego u Srbiji. Posebno po tom pitanju Srbija deluje kao jako razvijena i sređena zemlja u odnosu na MKD.

Za kraj da Bugarska ima u celosti put do Grčke, Makedonci bi skoro ostali bez prometa. Da dodam da su putarine jezivo male, ali to je problem u sezoni. Ove godine u špicu se čekalo na svakoj putarini po min. sat vremena. I da dodam, najlošija deonica korz Srbiju je pista za bilo koju u MKD, što se tiče ovogodišnjeg stanja.
Old October 18th, 2017, 07:30 AM   #6900
Lukaares
Registered User

Lukaares's Avatar

Quote:
Hvala na detaljnom opisu, cim sam procitao da je bolji od Nis-Doljevac laknulo mi je
Nažalost nije bolji. Posebno jer su naši presvukli deo puta. Makedonski ap postao je etalon za očajan put. Ako ideš kroz MKD, posebno sada, naoružaj se strpljenjem i moli Boga da ne padne kiša. Srećno.

Reply

Tags
Србија, аутопутеви, путеви, autoputevi, motorways, putevi, serbia, srbija

Thread Tools

Posting Rules