search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Изградња, привреда и инфраструктура > Путеви

Путеви Изградња путева / Road infrastructure

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 5th, 2010, 02:27 AM   #101
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by stormwatchforever View Post
Ako hoces da vidis sta je stvarno los put onda kreni od Backe Topole prema Panoniji pa ces da vidis veselja. Elem, Vojvodina stvarno ima nemerljivo losije puteve od ostatka Srbije, pitanje je zasto?
...
Quote:
...vojvodina je dovoljno razvijena, njima ništa više ne treba... i tako već 20 godina...
podvodni no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 5th, 2010, 09:36 AM   #102
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Likes (Received): 2832

Quote:
Originally Posted by FutogCORE View Post
Браним и ја своје ставове, јер мислим да Србија тренутно има много више паметнијих ствари у које би инвестирала, од тог аутопута. Тај пут неће бити бескористан. Требају нам путеви, треба нам повезаност, али руку на срце тренутно ви имате више интереса за његову изградњу од нас. И са правом тврдим да се он гради у интересу Црне Горе, а не Србије. Али, ништа чудно, није први пут...
Možda Srbija trenutno ima pametnijih stvari u koje bi investirala, ali ne vidim koji bi sledeći autoput bio pametno rešenje, mimo ovoga prema Užicu...nije valjda sa su srednjeročne ambicije Srbije u gradnji puteva - da dovrši jedan koridor započet u SFRJ?!

Ja i dalje ne kapiram tvoju logiku...pa mogu i ja tako da pričam da mi Srbiji pravimo izlaz na more.

Quote:
Originally Posted by FutogCORE View Post
Нити сам то мислио, нити сам написао... Немој ми стављати речи у уста.

А, ако узмемо у обзир да је Војводина најразвијенији део Србије, стање путева јесте катастрофално...
Quote:
Originally Posted by podvodni View Post
+1
putevi u vojvodini su najzapušteniji.... kao da se ide sa logikom - vojvodina je dovoljno razvijena, njima ništa više ne treba... i tako već 20 godina...
Čekaj, čekaj...infrastruktura loša (za puteve prvi put čujem, za pruge znam, kao i za aerodrome...), plate su uglavnom niže nego u centralnoj Srbiji...po čemu je to danas Vojvodina najrazvijenija, ako smijem da pitam?! Po inerciji?
Podgoricanin no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2010, 09:49 AM   #103
stormwatchforever
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Podgoricanin View Post
Čekaj, čekaj...infrastruktura loša (za puteve prvi put čujem, za pruge znam, kao i za aerodrome...), plate su uglavnom niže nego u centralnoj Srbiji...po čemu je to danas Vojvodina najrazvijenija, ako smijem da pitam?! Po inerciji?
Stvar je u tome kako sam vec rekao da se pod Vojvodinom danas smatra JEDINO Novi Sad dok smo svi mi ostali odseceni od sveta i kao takvi nemamo pravo da budemo uopste pominjani, pogledaj prosek plata u NS-u i uporedi ih sa prosekom u SU, PA, ZR, SO, KI, SM pa ces videti da nesto gadno ne stima jer su novosadske daleko vece, dok u ostalim gradovima Vojvodine privreda polako ali sigurno odumire u NS-u se otvaraju fabrike i nova radna mesta, jedini grad koji se malo pomerio sa mesta je Zrenjanin a Indjija je odlican primer kako stvari krenu na bolje kada se iskljuci "glavni" grad Vojvodine iz celokupne price.
stormwatchforever no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2010, 10:46 AM   #104
Goyazny
ja u pidzami

Goyazny's Avatar

Likes (Received): 148

BG-PG autoput prioritet!
Ne isplati se? Pa sta?
Ne isplati se ni most preko Ade ( mogao je jeftiniji da se napravi), pa sad opet svi gledamo kao napreduju radovi i uzdisemo joooj.... al cemo imati leeep most.
Isto i za Crnogorski auto put. Gradovi ispod Uzica sad su odvojeni ko da su u Yukonu. Da odem do Podgorice, treba mi 7-8 sati voznje.
Mozda se ne isplati u pocetku, ali taj put treba da se napravi.
I rekonstrukcija pruge BG-Bar. I Srbija bi trebala da ulozi u prosirenje luke Bar za makar duplo. I Tu zeleznicu i luku da kokristi za izvoz vozila iz Kragujevca, na primer.

U stvari, najbolje bi bilo da se rekonstruise sadasnji put od Uzica do Crne Gore i napravi jos jedan sa dve trake , za suprotni pravac, koji moze da prati teren ( krivine, nagibi..) nesto kao traka puta Skopje-Veles , pa neka je i ogranicenje brzine , zavisno od mesta 70-100 km/h. To bi bilo jeftinije od punog profila najmanje duplo. Ali makar ne bi morao da razmisljas o preticanju kamona po onim krivinama. ( Nek je i kao put od Kamenice do vrha Fruske Gore) makar.
Old August 5th, 2010, 12:28 PM   #105
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Quote:
Stvar je u tome kako sam vec rekao da se pod Vojvodinom danas smatra JEDINO Novi Sad dok smo svi mi ostali odseceni od sveta i kao takvi nemamo pravo da budemo uopste pominjani, pogledaj prosek plata u NS-u i uporedi ih sa prosekom u SU, PA, ZR, SO, KI, SM pa ces videti da nesto gadno ne stima jer su novosadske daleko vece, dok u ostalim gradovima Vojvodine privreda polako ali sigurno odumire u NS-u se otvaraju fabrike i nova radna mesta, jedini grad koji se malo pomerio sa mesta je Zrenjanin a Indjija je odlican primer kako stvari krenu na bolje kada se iskljuci "glavni" grad Vojvodine iz celokupne price.
Najrazvijeniji dio Srbije (ili ti, najmanje nerazvijen) je grad Beograd, a za njim grad Novi Sad. Međutim, ta "razvijenost" je visoko centralizovana, a bazira se na sektoru usluga...u ostatku Vojvodine ne buja bog zna kakva privredna aktivnost, pa da infrastruktura ne može da isprati. Uostalom, brojke govore o tome...

Na drugoj strani, ja sam se bavio poslom vezanim za uvoz, pa su mi neke stvari jasnije - kad sam uvozio ukopne rezervoare za lož-ulje, to je bilo iz okoline Kraljeva. Kad sam uvozio klapne i žaluzine za ventilaciju - radio ih je čovjek iz Čačka. Čelični dimnjaci su takođe stigli iz Šumadije. Kad god sam uvozio robu iz Antverpa ili Roterdama - roba je došla hladnjačama, koje su prethodno vozile maline za izvoz iz Arilja i okoline. Nikad nisam platio ni jedan euro za bilo kakvu robu iz Vojvodine, a uvozio sam zaista sve i svašta. E, sad meni neko treba da objasni da zapadnoj Srbiji ne treba unapređenje infrastrukture, ne radi Crne Gore, već radi valorizacije njihovih izvoznih potencijala, bilo preko Beograda i dalje ka sjeveru, bilo preko Bara...
Old August 5th, 2010, 04:28 PM   #106
Bad_Hafen
BANNED

Likes (Received): 159

Quote:
+1
putevi u vojvodini su najzapušteniji.... kao da se ide sa logikom - vojvodina je dovoljno razvijena, njima ništa više ne treba... i tako već 20 godina...

vozikao sam se puno po srbiji... potpisujem da su glavni magistralni putevi južno od save i dunava u neuporedivo boljem stanju nego u vojvodini (većina glavnih pravaca je potpuno rekonstruisana)...

koliko ja znam, nijedan put u vojvodini (osim stare trake autoputa BG-NS) nije temeljno rekonstruisan od 2000-te, kao što je npr ibarska magistrala u potpunosti sređena...

stari put NS-indjija-BG je smrt za automobil (2 puta prođeš i možeš menjati spone... u boljem slučaju, radiš optiku trapa)... mislim da gori put ne postoji... uz to je i prilično prometan (pošto autoput ide potpuno drugom trasom)... NS-rumaje jedan od najfrekventnijih pravaca u zemlji (posle ibarske i prilaza beogradu) takođe u katastrofalnom stanju... kao bojno polje posle bitke izgleda... ne pamtim da je rekonstruisan ikada...

pravac prema zrenjaninu je dosta širok, ali asfalt pamti tita...
poluautoput prema subotici je ruski rulet... šanse da pogineš su prilično visoke... uz to je prepun kolotraga i raznoraznih krpeži po asfaltu... srećom, to će valjda biti uskoro dovedeno na kulturan nivo...

da ne spominjemo sombor, kikindu i vršac koji kao da su van sveta...

jedini valjan put je AP BG-NS, iako ni tu posao nije završen do kraja (beška, ulaz u beograd, potez od pumpe minut do kaćke petlje kod NS...)
U Vojvodini ima mnogo vise puteva i mnogo su sigurniji, nego po ostatku SRB.
Bad_Hafen no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2010, 04:29 PM   #107
Bad_Hafen
BANNED

Quote:
Možda Srbija trenutno ima pametnijih stvari u koje bi investirala, ali ne vidim koji bi sledeći autoput bio pametno rešenje, mimo ovoga prema Užicu...
Prema RS
Old August 5th, 2010, 06:19 PM   #108
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bad_Hafen View Post
U Vojvodini ima mnogo vise puteva i mnogo su sigurniji, nego po ostatku SRB.
više ih je i sigurniji su zbog konfiguracije terena i ponašanja vozača (koje je takođe u dobroj meri posledica konfiguracije terena)...
u svakom slučaju, ne zato što se ulagalo u izgradnju i održavanje...
Old August 5th, 2010, 08:21 PM   #109
delija90
Chicha was here

delija90's Avatar

Likes (Received): 9663

Quote:
Prema RS
delija90 no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2010, 09:28 PM   #110
YU-AMC
Aviation/Travel Nerd

YU-AMC's Avatar

Likes (Received): 1009

Nebi da se uvlacim u ovu devatu, ali AP ka Uzicu je puno pogodak za Srbiju. Ja mislim da bi cak ta trasa mogla uzeti one sto ideu u Sarajevo preko severno istocne RS. Isto tako od Cacka ka BG se vozi jebeno.
YU-AMC no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2010, 02:07 PM   #111
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Quote:
Prema RS
Ih, tek bi pravac prema RS bio isplativ za Srbiju...unutar koje ne bi povezivao ništa, niti bi bio dio bilo kakvog šireg koridora...ekonomski - glupost. Politički možda...
Old August 6th, 2010, 02:56 PM   #112
Bad_Hafen
BANNED

mislimdaimas vise ljudi na pravcu NS-Ruma-Loznica i prema BN i Zvorniku nego od Pozege prema CG tj. ubijeden sam.
Old August 6th, 2010, 04:15 PM   #113
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

dosta više vozila više + teren koji je većim delom dosta povoljniji za izgradnju:

broj vozila dnevno u 2009:

novi sad-irig 10200
irig-ruma 9800
ruma-šabac 10500
šabac-loznica 7100

užice-zlatibor 8500
zlatibor-nova varoš 4000
nova varoš-prijepolje 3600
prijepolje- GP brodarevo 2600

izvor: http://www.putevi-srbije.rs/brojanje/Karta09.pdf
Old August 6th, 2010, 04:26 PM   #114
stormwatchforever
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Na drugoj strani, ja sam se bavio poslom vezanim za uvoz, pa su mi neke stvari jasnije - kad sam uvozio ukopne rezervoare za lož-ulje, to je bilo iz okoline Kraljeva. Kad sam uvozio klapne i žaluzine za ventilaciju - radio ih je čovjek iz Čačka. Čelični dimnjaci su takođe stigli iz Šumadije. Kad god sam uvozio robu iz Antverpa ili Roterdama - roba je došla hladnjačama, koje su prethodno vozile maline za izvoz iz Arilja i okoline. Nikad nisam platio ni jedan euro za bilo kakvu robu iz Vojvodine, a uvozio sam zaista sve i svašta. E, sad meni neko treba da objasni da zapadnoj Srbiji ne treba unapređenje infrastrukture, ne radi Crne Gore, već radi valorizacije njihovih izvoznih potencijala, bilo preko Beograda i dalje ka sjeveru, bilo preko Bara...
Ja sam apsolutno ZA gradnju autoputa prema Crnoj Gori ali TEK kada se kompletira Koridor 10 posto je on ipak daleko najvaznija saobracajnica Srbije.
stormwatchforever no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2010, 07:33 PM   #115
Arnorian
Registered User

Arnorian's Avatar

Likes (Received): 13725

Karta za 2009:
Arnorian está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 02:52 AM   #116
Podgoricanin
Montenegrin

Podgoricanin's Avatar

Quote:
mislimdaimas vise ljudi na pravcu NS-Ruma-Loznica i prema BN i Zvorniku nego od Pozege prema CG tj. ubijeden sam.
Quote:
dosta više vozila više + teren koji je većim delom dosta povoljniji za izgradnju:

broj vozila dnevno u 2009:

novi sad-irig 10200
irig-ruma 9800
ruma-šabac 10500
šabac-loznica 7100

užice-zlatibor 8500
zlatibor-nova varoš 4000
nova varoš-prijepolje 3600
prijepolje- GP brodarevo 2600

izvor: http://www.putevi-srbije.rs/brojanje/Karta09.pdf
Kakve veze ima potez NS - Ruma sa potencijalnim autoputem Srbija - RS, pogotovo u kontekstu poređenja sa dionicom Zlatibor - CG?!

Druga stvar, imate li vi kakvu kartu regiona, pa da lijepo vidite da je taj vaš predloženi put paralelan postojećem autoputu Beograd - Zagreb, na udaljenosti od nekih ~50km?! Baš bih volio da vidim ko bi uspio da objasni takav "politički korektan" predlog stanovnicima Zapadne Srbije...

Quote:
Ja sam apsolutno ZA gradnju autoputa prema Crnoj Gori ali TEK kada se kompletira Koridor 10 posto je on ipak daleko najvaznija saobracajnica Srbije.
Pa to niko ni ne dovodi u pitanje...ja čak mislim da bi sređivanje željezničkog koridora X trebalo biti među najvećim prioritetima Srbije...
Old August 7th, 2010, 03:04 AM   #117
Krajinac
Registered User

Krajinac's Avatar

Likes (Received): 3386

Quote:
Druga stvar, imate li vi kakvu kartu regiona, pa da lijepo vidite da je taj vaš predloženi put paralelan postojećem autoputu Beograd - Zagreb, na udaljenosti od nekih ~50km?! Baš bih volio da vidim ko bi uspio da objasni takav "politički korektan" predlog stanovnicima Zapadne Srbije...
Srbija i RS moraju biti što bolje povezane ,posebno zapadna RS tj. Banja Luka. Ja razumijem da pokušavaš biti racionalan ali ovo nema veze s tim , šta ako dođe do nekog manjeg "sukoba" , vidjeli smo nedavno s Mesićem na kraju mandata da takve stvari nisu nezamislive ,doduše tu RS ima veću ulogu nego Srbija.

Ne želim uvlačiti previše politiku u to ,ali je jednostavno neizbježno. To je srpski strateški (dugoročni) nacionalni interes ,ali naravno Koridor X je na 1. mjestu što se tiče Srbije.
Old August 7th, 2010, 03:20 AM   #118
Majevčan
Српски Форум

Majevčan's Avatar

Likes (Received): 880

AP Beograd-Banja Luka je vrlo vazan i morace se realizovati najkasnije za 10tak godina...
Old August 7th, 2010, 05:54 AM   #119
YU-AMC
Aviation/Travel Nerd

YU-AMC's Avatar

Likes (Received): 1009

Evo posto se radi o AP koji bi isao preko Cacka i Uzica da dam moj prilog. Ja mislim da ce Srbija eventualno izgraditi Autoput do Cacka posto je vazan grad i dobro se drzi. Cuo sam da je jedan na vrhu od gradova sto ima najvise kamiona registrovani u Srbiji. Za Uzice nisam siguran radi razno razni razloga, mislim na promet pa i ekonomiju grada.

U medjuvremenu HR se priblizava ka EU i AP stiZe do DBV. CG dize ruke od plana za AP ka Srbiji iz ko zna koji razloga te se povezuje sa HR, i na ovome se sve zavrsava. Evo procice neko vreme i sami ce te se uvideti da je to realnost. Meni bi bilo drago da jedni i drugi imaju AP, ali treba biti realan i gledati stanje na terenu. Da ne govorim da se ovaj projekat nije pokusavao u doba Milosevica, a u ove nove nemam puno nade.
YU-AMC no está en línea   Reply With Quote
Old August 7th, 2010, 08:05 AM   #120
byM4k5
Maks

Likes (Received): 1776

Quote:
Originally Posted by Majevčan View Post
AP Beograd-Banja Luka je vrlo vazan i morace se realizovati najkasnije za 10tak godina...
Je l' kao projekat i izgradnja ili ideja vodilja na izborima?

Po mišljenju prisutnih, kuda je bolje da se pravi AP za Bijeljinu?

- AP BG - ZG - Rača - Bijeljina
- nekuda preko Mačve
- nešto treće

I da li postoje konkretni idejni planovi za ovo?

Reply

Tags
Србија, аутопутеви, путеви, autoputevi, motorways, putevi, serbia, srbija

Thread Tools

Posting Rules