daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад > Крагујевац

Крагујевац Kragujevac

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old July 2nd, 2008, 01:00 AM   #1
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 154

КРАГУЈЕВАЦ - Смолвил | KRAGUJEVAC - Smallville

Smallville ---------- www.smallville.rs

+

http://img153.imageshack.us/img153/9430/14151520.jpg
http://img571.imageshack.us/img571/8072/23777727.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/1179/74454183.jpg
http://img815.imageshack.us/img815/3512/30675886.jpg
http://img809.imageshack.us/img809/9254/42636015.jpg

Izvor : www.openbuildings.com

Last edited by vlada_Ilina_h2o; February 8th, 2011 at 01:29 AM.
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 2nd, 2008, 05:53 PM   #2
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Ushtinite me...

Quote:
I Divac gradi u Kragujevcu

Kragujevac - Košarkaš Vlade Divac gradiće u Kragujevcu stambeno poslovni prostor od 36.000 kvadratnih metrara.

Gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović izjavio je FoNetu da je Divac kupio građavinsko zemljište za izgradnju u naselje Erdoglija. Plac na kome će se graditi stambeno poslovni kompleks nalazi se u neposrednoj blizini tržnog centra Plaza, čija izgradnja uskoro počinje.

Nakon tenisera Novaka Đovokića i režisera Emira Kusturice, za igradnju se odlučio i Divac, koji je po nezvaničnim informacija otkupio 1,5 hektara građavinskog zemljišta, po ceni od 36.000 evra za jedan ar.

Na jesen izgradnja akademije

Gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović precizirao je danas detalje izgradnje poslovno- teniskog centra i teniske akademije u tom gradu, sa Srđanom Đokovićem, ocem Novaka Đokovića.

Grad Kragujevac je spreman za početak izgradnje teniskog kompleksa koja će početi na jesen, kazao je Stevanović i dodao da će konkretniji radovi biti nastavljeni na proleće.

Vlasnik preduzecha “Femili sport” Srđan Đoković naglasio je da će suinvestitor na ovom projektu biti izraelske kompanije.

On je dodao da će investicija u Kragujevcu biti veća od provobitnog plana jer je predviđeno da hotel i sama akademija imaju više kvadrata, ali da će vrednost investicije biti poznata kada bude gotov idejni projekat.

Porodica Đoković pokolonila je danas teniskom klubu ''Radnički'' opremu koju je koristio Novak Đoković na ranijim turnirima.
b92.net
Old July 4th, 2008, 09:19 PM   #3
nixy
Registered User

nixy's Avatar

Likes (Received): 49

Pada, pada, pada, pada, sta to pada? PADA SERVER!!!
Wow, u politici brate, to je sjajno. Znaci vec je qpio Divac lokaciju. Lele, ala ce da nam bude lepo...
nixy no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 01:04 AM   #4
GreeP
Registered User

GreeP's Avatar

Likes (Received): 0

Gde je u Koloniji Divac kupio plac za izgradnju stanova?
GreeP no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 11:09 AM   #5
Kragujevcanin_bre
Registered User

Kragujevcanin_bre's Avatar

Quote:
Originally Posted by GreeP View Post
Gde je u Koloniji Divac kupio plac za izgradnju stanova?

JA koliko shvatam to je kod Sokalane...ali nešto mi je malo pa verovatno taj plac prelazi Bulevar k.Marije. U nastavku placa pored bulevara su privatne kuće, tako da to - nije mogao da kupi.

Ako neko zna tačno o kome se placu radi nek nam kaže.Niko ne pominje veličinu placa, u ni jednoj vesti...samo se pominje da je Divac kupio plac preko puta Plaze.

KRAGUJEVAC TRAVEL
Kragujevcanin_bre no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 01:01 PM   #6
billboardkg
Mr.

billboardkg's Avatar

divac

Quote:
Originally Posted by Kragujevcanin_bre View Post
JA koliko shvatam to je kod Sokalane...ali nešto mi je malo pa verovatno taj plac prelazi Bulevar k.Marije. U nastavku placa pored bulevara su privatne kuće, tako da to - nije mogao da kupi.

Ako neko zna tačno o kome se placu radi nek nam kaže.Niko ne pominje veličinu placa, u ni jednoj vesti...samo se pominje da je Divac kupio plac preko puta Plaze.

jeste ta lokacija koju si oivicio,,, radi se o parceli od 1.1 Ha
billboardkg no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 01:13 PM   #7
Kragujevcanin_bre
Registered User

Quote:
Originally Posted by billboardkg View Post

1.1 ha...pa nije to malo.......meni je izgledlo da ima manje ali sam izmerio na Googiju...to je to.Pa lepo.

KRAGUJEVAC TRAVEL
Old July 5th, 2008, 01:38 PM   #8
nesa72brat
Registered User

ako je placao ar 36000 evra a ceo plac 3,6 miliona onda ti je lako da izracunas o kojoj je velicini placa rec..zar ne...???
nesa72brat no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 03:42 PM   #9
Kragujevcanin_bre
Registered User

Quote:
Originally Posted by nesa72brat View Post
ako je placao ar 36000 evra a ceo plac 3,6 miliona onda ti je lako da izracunas o kojoj je velicini placa rec..zar ne...???

KRAGUJEVAC TRAVEL
Old July 5th, 2008, 07:52 PM   #10
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Quote:
Originally Posted by nixy View Post
Pada, pada, pada, pada, sta to pada? PADA SERVER!!!
Wow, u politici brate, to je sjajno. Znaci vec je qpio Divac lokaciju. Lele, ala ce da nam bude lepo...
server

I ja sam se iznenadio kada sam procitao totalno afirmativni tekst o Kragujevcu u POLITICI!!! Mada, nisu mogli da odole da barem jednom ne spomenu "dolina gladi"!

Quote:
Originally Posted by Kragujevcanin_bre View Post
Kakvo će to gradilište biti u Koloniji kad krene Divac i PlazaAuuuuu
Zamisli sve te kranove u tom delu Kolonije!!!

Kolonija = New KejDzi City

Quote:
Pa to ce biti veoma lepo gradiliste, jos kada bi sproveli neki tramvaj dotle=metropola...

Joj... i ja volim tramvaje... jos one iz Zagreba....

Quote:
Originally Posted by billboardkg View Post
Siguran si da je to ta lokacija...

Znaci, prekoputa Plaze... ali ja sam mislio da je prekoputa bulevara K.Marije...

Da li se zna nesto o spratnosti... mora biti veca, jer 36 000m2 na parceli od 1ha? Da li sam u pravu?

Quote:
Originally Posted by RadnickiKG View Post
http://www.kfkradnicki.com/2008/07/0...ena-pojacanja/

Ponovo je poceo sa radom zvanicni sajt kluba na istoj adresi kao pre 2 godine:
http://www.kfkradnicki.com

Dobro nam dosli
Odlican sajt! Bravo!

Ove rendere sam uzeo sa sajta...

Buduci izgled stadiona Cika Daca:

Last edited by Johnny_kgc; February 28th, 2011 at 11:30 PM.
Old July 5th, 2008, 08:31 PM   #11
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Evo plana Stare Kolonije...

image hosted on flickr
Old July 5th, 2008, 09:04 PM   #12
billboardkg
Mr.

billboardkg's Avatar

Quote:
Originally Posted by Johnny_kgc View Post

image hosted on flickr
image hosted on flickr

Divac je to uzeo 99%,, ostaje i dalje nedoumica sta je sa parcelama oivicenim plavom i zutom bojom,, prvo je bilo price da je Plaza uzela parcelu oivicenu sa zutom bojom,, a zadnje sto sam cuo je da je tu parcelu kaparisao Loncar.,a kad vec pominjete kranove i gradilista zamislite kad cela kolonija( i ovo oiviceno sa crvenom bojom) krene da se gradi,, to ce biti pravo gradiliste
billboardkg no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 09:18 PM   #13
Milos_kg
Registered User

Vec duze vreme pratim desavanja na ovom forumu i napokon sam se registrovao. Stvarno je za pohvalu sve ovo sto se radi u KG i svaka cast Verku. Ali cinjenica je da grad cine ljudi i slazem se sa zamerkama gore, ti sto prodaju gace i carape po centru i oni cigani sto prose gde god stignu i kojih ima na svakoj raskrsnici me najvise nerviraju. Nadam se samo da kad se bude izgradila Plaza oko nje nece nastati buvljak jer je u blizini cigamala a i nalazi se u siromasnom delu grada.

Nego jedna stvar idalje nedostaje u KGu a imaju ga svi veci gradovi-McDonal's. Nije mi jasno zasto idalje ovde ne postoji a ima ga Subotica koja je znatno manja od KGa. Na nekoj slici buduce Plaze sam video reklamu za BurgerKing, mozda planiraju da ga otvore. Jer zna neko nesto o tome i dal ce Mek da se vrati u KG?
Milos_kg no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 09:36 PM   #14
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 6428

Nisam video pa da sad ne kopam, sta to tacno planira da zida Divac?

Potpišite peticiju protiv rušenja Generalštaba!
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 09:51 PM   #15
nixy
Registered User

nixy's Avatar

Likes (Received): 49

@ Singidunum
Divac pravi komplex zgrada pored buduce Plaze.

@ Milos
Pre svega dobrodosao na forum, i nadam se da ces se ga cesce posecivati, uprkos stalnom padanju servera. Sto se tice tvog pitanja, apsolutno se slazem. Kada je bila kriza Mek je povukao sve svoje prodavnice osim u BG, NS i NI. Nisam znao da i Subotica ima Mek, ali to je zbog granicnog prelaza. Veci grad na granicnom prelazu, pun razlicitih nacionalnosti. Mislim da je problem Meka da dodje u stvari taj da i ne postoji. Vec, treba neko da ga pozove. Neko ko je nadlezan za razgovor sa stranim investitorima i privatnicima treba pozvati nadlezne Meka za Srbiju, da objasne stvar, ponude prostor, i voala. Ali postoje mnoge prece stvari od Meka trenutno. Ako se izgradi TA, Fiat uzme Zastavu, Plaza, Divac, Kusturica, Tempo, Merkur... Ako sve to zazivi eto nama 5 mekdonaldsa u gradu... Polako, stvari idu na bolje to svi vidimo zadnjih 5 godina...
nixy no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2008, 09:58 PM   #16
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Quote:
Originally Posted by Milos_kg View Post
Vec duze vreme pratim desavanja na ovom forumu i napokon sam se registrovao. Stvarno je za pohvalu sve ovo sto se radi u KG i svaka cast Verku. Ali cinjenica je da grad cine ljudi i slazem se sa zamerkama gore, ti sto prodaju gace i carape po centru i oni cigani sto prose gde god stignu i kojih ima na svakoj raskrsnici me najvise nerviraju. Nadam se samo da kad se bude izgradila Plaza oko nje nece nastati buvljak jer je u blizini cigamala a i nalazi se u siromasnom delu grada.

Nego jedna stvar idalje nedostaje u KGu a imaju ga svi veci gradovi-McDonal's. Nije mi jasno zasto idalje ovde ne postoji a ima ga Subotica koja je znatno manja od KGa. Na nekoj slici buduce Plaze sam video reklamu za BurgerKing, mozda planiraju da ga otvore. Jer zna neko nesto o tome i dal ce Mek da se vrati u KG?
Dobro nam dosao Milose...

Plaza je privatni objekat, tako da nema brige o tome da li ce ispred nje biti buvljak! Ulicni prodavci se mogu naci samo na javnim trgovima. Mislim da bi to trebalo da preuzme grad u svoje ruke i urgira kod trgovinse inspekcije da bolje radi svoj posao. Mada, ti ljudi prezivljavaju od tog "posla" i mislim da Verko zbog toga ne preduzima nista po tom pitanju, da ne bi protestvovali.
Mislim da Grad planira da to resi otvaranjem nove Sarene pijace kod Elektrosumadije...

Mislim da ce Mc Donald's sigurno biti u Plaza Centru... ne znam za Burger King... on jos nije usao na trziste Srbije... mozda bas udje u Plazu...

Quote:
Originally Posted by Singidunum View Post
Nisam video pa da sad ne kopam, sta to tacno planira da zida Divac?
Singi, jos nije izasao render buducih objekata koje Divac planira da gradi.
Jedino sto znamo je da je kupio 1.1 ha placa u Staroj radnickoj koloniji, tik uz buduci Plaza Centar. Platio je 36 000 e po aru...
Na tom prostoru gradice 36 000 m2 stambenog i poslovnog prostora.

Quote:
Originally Posted by Singidunum View Post
Ako je Mek bio i otisao onda je dovoljno jasno sto ne postoji Kragujevcani izgleda imaju bolji ukus od Beogradjana i Suboticana
Mogu se sloziti, ali lepo je imati i Mc Donald's u svom gradu... ako nista drugo, ono barem zbog turista i klinaca koji bi tu slavili rodjendan!
Mada ja volim da pojedem nesto i iz Meka... povremeno...
Old July 5th, 2008, 11:43 PM   #17
woodland
Registered User

woodland's Avatar

Likes (Received): 1

Znaci info za Divca je bio pravi...odlicno!!!
A sto se spratnosti tice, nekom logikom bi moglo da se zakljuci da su u pitanju minimalno trospratnice(36000m2 na 1ha, pri cemu bi se gradilo na celoj povrsini) ili cak i 6-7 spratova(ako stepen izgradjenosti na toj povrsini bude recimo 50%, jer ipak tu treba smestiti i neki parking, drvored....).
Ja ipak mislim da bi tu valjalo da nikne tower od minimalno 20 spratova

Quote:
... jos kada bi sproveli neki tramvaj dotle=metropola...
Uh tramvaji....kako bih to voleo da vidim u nasem gradu!!!!

A McDonalds ce da dodje kad neko bude nasao interesa da ga dovede. Na primer, skoro je otvorena prodavnica jedne sportske marke koja ranije nije bila zastupljena u KGu. To se desilo tako sto je covek koji je drzao neki butik kod nas u gradu kontaktirao zastupnika te marke u BGu i ponudio se da dovede taj brend kod nas. Isto je i sa Mekom- ako neko proceni da mu je to profitabilno, eto Meka i kod nas. A koliko vidim po ovom forumu interesovanje bas postoji
Za mene lichno ne postoji nista bolje od karadjordjeve
woodland no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2008, 12:25 AM   #18
Johnny_kgc

Johnny_kgc's Avatar

Quote:
Originally Posted by woodland View Post
Znaci info za Divaca je bio pravi...odlicno!!!
A sto se spratnosti tice, nekom logikom bi moglo da se zakljuci da je u pitanju minimalno trospratnice(36000m2 na 1ha, pri cemu bi se gradilo na celoj povrsini) ili cak i 6-7 spratova(ako stepen izgradjenosti na toj povrsini bude recimo 50%, jer ipak tu treba smesti i neki parking, drvored....).
Ja ipak mislim da bi tu valjalo da nikne tower od minimalno 20 spratova
Trospratnice???

Vidi ovako... kako ja razmisljam:

Povrsina placa koju je Divac kupio je 1.08 ha (premereno na GoogleEarthu) i na njoj namerava da izgradi 36.000 m2 prostora.
To cu probati da uporedim sa Mercator centrom, koji ima oko 25.000m2 i nalazi se na placu velicine oko 1.2ha. Mercator ima P+2 sprata, ali to je megamarket... stambene zgrade se ne grade tako. Tu bi trebalo ostaviti prostor za parking, park, komunikaciju izmedju zgrada...
Znaci, 36.000m2 objekata treba staviti na 10.000m2 zemljista. Iz tog razloga, mislim da ce spratnost biti veca, barem P+5... Mislim da ce to biti lep, urbanisticki uredjen blok i da nece biti samo nagurane zgrade.

Ono sto bih ja najvise voleo je zgrada od 20+ spratova ... Npr. Usce ima 30.000m2 (hvala idvd_ ) ili ATT toranj u Sarajevu, koji ima 13.500 m2, a 38 spratova (hvala CrazySerb ).

Quote:
Uh tramvalji....kao bih to voleo da vidim u nasem gradu!!!!
Old July 6th, 2008, 04:55 AM   #19
Deki---KG
BANNED

Likes (Received): 90

Quote:
Originally Posted by Johnny_kgc View Post

image hosted on flickr
jeli jonny a sta je to divac. šta se tu pravi?
Deki---KG no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2008, 02:28 PM   #20
lindenthaler
0,6

lindenthaler's Avatar

Likes (Received): 39

Quote:
Originally Posted by Deki---KG View Post
jeli jonny a sta je to divac. šta se tu pravi?
A kako bi bilo malo da se potrudiš i da pročitaš šta su ljudi napisali svega 4-5 posta više?

Reply

Tags
kgc, kragujevac

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules