daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska i Kujawy

Wielkopolska i Kujawy Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Wielkopolskie

Closed Thread

Thread Tools
Old November 5th, 2004, 11:36 AM   #1
JaCeK !
BANNED

Likes (Received): 1

[Bydgoszcz] Szanse na nowe inwestycje

Czy zgodzić się na powstanie kolejnych w mieście hipermarketów? - zastanawiali się w czwartek bydgoscy radni. W końcu podjęli decyzję, dzięki którym powstaną dwa nowe, duże kompleksy handlowe

1. Na terenie Zakładów Mięsnych powstanie wielki kompleks handlowo-usługowo-rozrywkowy. Oprócz sklepów będzie tam m.in. multipleks. Obiekt ma przypominać poznański Stary Browar, dzięki temu, że zachowane zostaną zabytkowe budynki przy ul. Jagiellońskiej. Brytyjski inwestor chce przeznaczyć na budowę 270 mln zł. Oprócz tego zmodernizuje cały węzeł drogowy wokół ulic Jagiellońskiej, Ogińskiego, Sieńki i Piotrowskiego. Ta decyzja uratowała 400 miejsc pracy w Zakładach Mięsnych. Po sprzedaży gruntu, firma będzie miała pieniądze na wybudowanie nowej siedziby na Brdyujściu. Gdyby ich nie pozyskała, przy ul. Jagiellońskiej mogłaby działać tylko do końca 2005 roku, gdyż obiekt w tym miejscu nie spełnia norm sanitarnych. Obradom przysłuchiwali się pracownicy zakładów, którzy decyzję radnych przyjęli oklaskami.

2. Kolejny kompleks handlowy może powstać w rejonie ul. Fabrycznej w okolicach Galerii Pomorskiej i Obi. W tej chwili właściciel gruntu negocjuje warunki sprzedaży ziemi potencjalnym inwestorom. Market ma być placówką typowo handlową, mniejszą niż Galeria. Zostanie wybudowany pomiędzy ulicami Fabryczną, Kamienną i Szajnochy.

3. W czasie sesji zastępca prezydenta Lidia Wilniewczyc zapowiedziała, że w mieście są już kolejne tereny przeznaczone pod budowę hipermarketów. Wymieniła: ul. Jana Pawła II, gdzie w przyszłym roku ma zacząć się budowa Carrefour teren po Romecie, gdzie ma powstać Ikea plac za hipermarketem Auchan w pobliżu ul. Akademickiej. Miejsce, gdzie teraz mieści się zajezdnia MZK przy ul. Szajnochy. Obszar pomiędzy dworcem PKP a węzłem zachodnim.

Gazeta Wyborcza pisze o tym że powstaną centra handlowe, choć w rzeczywistości dalsza część artykułu mówi o tym, że to po prostu możliwość- nic zagwarantowane nie jest, nadzieję jednak mam
JaCeK ! no está en línea  

Sponsored Links

Old November 5th, 2004, 04:42 PM   #2
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 465

Ale zaklady miesne wyprowadza sie dopiero do konca 2005 roku ;\
Old November 5th, 2004, 06:35 PM   #3
JaCeK !
BANNED

Quote:
Originally Posted by zonc
Ale zaklady miesne wyprowadza sie dopiero do konca 2005 roku ;\
Więc jeszcze bardziej widać, że decyzja radnych oznacza bardziej teoretczną
możliwość budowy centrów handlowych(po prostu się nie sprzeciwiają) niż to że rzeczywiście powstaną. Ale jeśliby powstały to można będzie powiedzieć, że o ile Toruń wyróżniać się będzie w kujawsko -pomorskim wielką ilością sal kinowych (mają być tam 2 multikina) to Bydgoszcz będzie "specjalistką" od handlu.

Tak poza tematem : dam głowę, że gdyby nie ja tę informację umieściłbyś ty więc w jakiś sposób wkroczyłem w twoją działkę- informowania o wszystkim co w naszym mieście
JaCeK ! no está en línea  
Old November 5th, 2004, 06:41 PM   #4
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

ehehe, jestes tak zabawny ze zwijam sie z kazdym Twoim postem. Czytalem ten artykol juz raniutko i nie umiescilem bo to tylko kolejna "teoria" A co do sal w Toruniu to juz 6 podejscie Zycze powodzenia, ale nie wierze... Zreszta my mamy 3 kina! Multipleks, Adria, Mózg. W po miesnym kompleksie tez mialby byc multipleks... gdybys tylko czytal co piszesz... a ty kopiuj wklej... eh
Old November 5th, 2004, 08:35 PM   #5
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

o nie!! dosc marketow bydgoszczy!!!!
michal1982 no está en línea  
Old November 5th, 2004, 08:39 PM   #6
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Eeeeeee jakich tam marketow, Na Fordonskiej stoi juz duzoooooooooooo marketow, rywalizuja tylko miedzy soba, nie niszcza kupcow, daleko od centrum. A zaklady miesne sa blisko PKS, mial powstac deptak do Bazyliki, nowa miejska tkanka w zapuszczonym miejscu... tam markety poprostu pasuja, w zasadzie nie markaety a galerie handlowe z kinami, kawiarniami, kregelniami...
Old November 5th, 2004, 08:49 PM   #7
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

...nie niszcza kupcow bo juz dawno ich zniszczyli ...ale faktycznie ten teren jest bardzo zaniedbany i nalezaloby cos z tym zrobic. Obawiam sie tylko czy bydgoski rynek jest w stanie jeszcze przyjac kolejnych kupcow bo z tego co wiem to ci co juz sa to ledwo przędą ...no ale czas pokaze
Old November 5th, 2004, 09:42 PM   #8
JaCeK !
BANNED

Quote:
ehehe, jestes tak zabawny ze zwijam sie z kazdym Twoim postem. Czytalem ten artykol juz raniutko i nie umiescilem bo to tylko kolejna "teoria" A co do sal w Toruniu to juz 6 podejscie Zycze powodzenia, ale nie wierze... Zreszta my mamy 3 kina! Multipleks, Adria, Mózg. W po miesnym kompleksie tez mialby byc multipleks... gdybys tylko czytal co piszesz... a ty kopiuj wklej... eh
Ja co prawda po twoich postach się nie zwijam, ale też jednak trochę uśmiecham- no bo:
multikino w Toruniu na 12 sal jest już w budowie, a przecież to znacznie mniejsze miasto
W klubie Mózg nie ma kina- dla mnie liczą się tylko normalne stałe- to jest(zakładam tak) w ciasnej salce, nie ma mowy o stałym repertuarze, czy nowościach, a w ogóle to o nim nie słyszałem
A właściwie wystarczy tylko podać:
Bydgoszcz 370 tys. osób - ok 2600 miejsc
Toruń 210 tys - już nie długo ze 3500 miejsc( nawet jeżeli prawie wszystkie inne kina po wybudowaniu multiplexu zamnkęliby, to i tak będzie więcej niż w Bydgoszczy)
A jeśli chodzi o centra handlowe, to już teraz to my jesteśmy z kolei znacznie lepsi od nich,nie chcę mi się już podawać danych.
Tak więc nie widzę nieścisłości
JaCeK ! no está en línea  
Old November 5th, 2004, 10:42 PM   #9
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

JaCeK:

"nie chce mi sie podawac danych"

najlatwiej tak...

"multikino w budowie"

DUPA za przeproszeniem! Ukazanie sie projektu i inwestora to jeszcze nie budowa! W Toruniu bylo juz 6 takich podejsc, a jak narazie nic nie ma...

Widac fan kultury z Ciebie... jesli nie wiesz o kinie w Mozgu, to co ze sala mala? Nie kazde kino ma 500 osob ;\ Kino Mozg to kino tematyczne, nie ma tam nowosci, lecz naprawde genialne starsze filmy! Klimat jak w calym MOZGU (wstapcie tam! genialnie!). Jesli jestes fanem wielo miejscowych kin, szelestu popcornu to wspolczocia ;\

Last edited by zonc; November 5th, 2004 at 10:52 PM.
zonc no está en línea  
Old November 5th, 2004, 11:34 PM   #10
JaCeK !
BANNED

Quote:
JaCeK:

"nie chce mi sie podawac danych"

najlatwiej tak...

"multikino w budowie"

DUPA za przeproszeniem! Ukazanie sie projektu i inwestora to jeszcze nie budowa! W Toruniu bylo juz 6 takich podejsc, a jak narazie nic nie ma...

Widac fan kultury z Ciebie... jesli nie wiesz o kinie w Mozgu, to co ze sala mala? Nie kazde kino ma 500 osob ;\ Kino Mozg to kino tematyczne, nie ma tam nowosci, lecz naprawde genialne starsze filmy! Klimat jak w calym MOZGU (wstapcie tam! genialnie!). Jesli jestes fanem wielo miejscowych kin, szelestu popcornu to wspolczocia ;\

W Toruniu oprócz kilku (a nie tylko jednego) zwykłych kin jest jeszcze kilka funkcjonujących na takiej zasadzie jak ten w Mózgu, ale widocznie są bardziej znane skoro nawet ja nie specjalnie interesując się tą tematyką wiem o nich.
Co do tamtejszego multikina to jeszcze raz powtarzam: trwa budowa, a niewyjaśnioną kwestią jest tylko to czy powstanie tam jeszcze drugie na 6 sal.

I jeszcze jedno- mogę podać znane mi info o hipermarketach w ByD i Tor, ale myślałem, że je znasz, więc:

Bydgoszcz:
Geant, Makro, Tesco, Carrefour, Hypernova, Leroy Merlin, Castorama, Auchan, Domar
Galerie: Pomorska, Rondo, przy Auchan

Toruń:
Geant, Carrefour
galeria: przy Carrefour

Więc pod tym względem jesteśmy lepsi, może nie ???

Jeśli chodzi o preferencje 'kinowe' to wolę wygodnie usiąść na fotelu z zagłówkiem, i nie przekręcać się, żeby zdołać dojrzeć choć 80% ekranu z powodu zasłaniających ekran osób z przednich rzędów. I wolę zsiąść po seansie z fotela bez zdrętwiałych pośladków. Wolę jeszcze 4x większy niż 4x mniejszy ekran. Nie nawidzę tylko reklam , które na wielkim ekranie brzmią jeszcze głupiej niż w telewizorze.
JaCeK ! no está en línea  
Old November 6th, 2004, 11:12 AM   #11
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

jestes smieczny! To sa wszystkie? A OBI, a AS przy chodzkiewicza, a ...co tu gadac...!! Wypisal co widzal... tak samo z zrodlami kinowymi ;\ Pamietaj tylko ze na maturze tak nie wolno, podajemy zrodla ktorych jestesmy pewni. A nie wlasne...
Old November 6th, 2004, 12:08 PM   #12
pitq
Registered User

Likes (Received): 25

Quote:
hmmm codziennie jak jeżdże do szkoły to widze uwijające się kopareczki, cieżki sprzęt więć BUDOWA RUSZYŁA i skończy się bodajże w wakacje przyszłego roku. Natomiast są plany budowy kolejnego multikina w Toruniu no ale tam jeszcze nic nie wiadomo.
pitq está en línea ahora  
Old November 6th, 2004, 12:18 PM   #13
pitq
Registered User

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by JaCeK !
Bydgoszcz:
Geant, Makro, Tesco, Carrefour, Hypernova, Leroy Merlin, Castorama, Auchan, Domar
Galerie: Pomorska, Rondo, przy Auchan

Toruń:
Geant, Carrefour
galeria: przy Carrefour
Ciekawi mnie tylko co zaliczasz do hipermarketów a co nie. Domar jeśli się nie myle to jest tylko sklep z rtv i agd więc jeśli to coś zaliczasz do hipermarketów w Bydgoszczy to pamiętaj że mamy takie chyba 4 w Toruniu. Po drugie to aż przykre że w centrum miasta macie Geanta. Centrum powinno być dla prywatnych sklepikarzy. A tak na marginesie to lepiej jest mieć jak najmniej tych hiperszitów, a niestety jest ich troche więcej w Toruniu niż te co wymieniłeś. Jeśli chodzi o galerie to budowa Galerii Toruń niedługo powinna się zacząć.
pitq está en línea ahora  
Old November 13th, 2004, 11:40 PM   #14
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

[Bydgoszcz] Inwestycje w mieście

Centrum handlowe i multipleks przy Jagiellońskiej

Wieloekranowe kino, kilkadziesiąt sklepów, restauracje i kawiarnie. Wszystko to wypełni miejsce przy ul. Jagiellońskiej, gdzie dziś pracuje stara rzeźnia

Focus Park - tak będzie się nazywało centrum handlowo-rozrywkowe, dzięki któremu spółka mięsna Byd-Meat wybuduje nowy zakład pod Bydgoszczą, a atrakcyjna działka w centrum miasta zacznie tętnić życiem. Otwarcie centrum: początek 2007 roku.

Po tym, jak w zeszłym tygodniu radni przyjęli plan zagospodarowania umożliwiający wybudowanie na terenie Zakładów Mięsnych przy ul. Jagiellońskiej centrum handlowego, jego inwestor postanowił się ujawnić. Budowlę wzniesie firma Parkridge. Ma już gotowy wstępny projekt: - Powierzchnia całkowita obiektu będzie wynosić ok. 85 tys. m kw. - zdradza Patrycja Wojciechowska, menedżer projektu w Parkridge. - Naszymi głównymi najemcami będą multipleks, market spożywczo-przemysłowy i market elektryczny. Pozostała powierzchnia przeznaczona będzie pod zróżnicowane wielkościowo lokale handlowe, usługowe i rozrywkowe, w tym restauracje, kawiarnie i bary. Zbudujemy też parking wielopoziomowy na ok. 1200 samochodów - zapowiada Wojciechowska.

Umowa sprzedaży dla Parkridge terenu Byd-Meatu jest już podpisana. Nabierze mocy z chwilą, gdy przyjęty przez radnych plan zagospodarowania podpisze wojewoda. Obie strony czekają na ten dzień z niecierpliwością.

- Sprzedaż terenu przy Jagiellońskiej była dla nas jedyną szansą na przetrwanie - mówi Marek Sadkowski, prezes Byd-Meatu. - Nasze obiekty nie spełniają już norm sanitarnych. Dzięki sprzedaży mamy pieniądze na wybudowanie nowej siedziby u zbiegu ul. Przemysłowej i Witebskiej. Budowę zaczniemy w marcu, a skończymy w grudniu 2005 roku.

Po wyprowadzce Byd-Meatu do działania przystąpi Parkridge. Budowa centrum i przebudowa układu komunikacyjnego w jego okolicy zajmie od roku do półtora.

z GW JEdnym slowem dla wszystkich
Old November 14th, 2004, 02:22 AM   #15
JaCeK !
BANNED

Jeśli brać pod uwagę, że w Poznaniu są 2 multikina kina stałe, a jeden z multiplexów to gigant na ponad 7000 miejsc a w Bydgoszczy mamy tylko jeden multi- na 2100 i jedno kino poza tym to sam multiplex powinien się udać, no ale z drugiej strony w moim miescie to jedno multikino co jest nie cierpi na nadmierne przepełnienie.
Ogólnie przewiduję że inwestycja powstanie- jednak żeby tylko nie zredukowali pierwotnego projektu o właśnie multiplex lub powierzchnię handlową- w naszej największej galerii też bynajmniej nie ma ścisku.
Jak zwykle jestem jednak dobrej myśli
JaCeK ! no está en línea  
Old November 14th, 2004, 08:12 PM   #16
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

hmmm ja bym tam widzial sama galerie bez kiczowatego marketu! Ewentualnie Media Markt!!! Multipleks gdzies na 2 tys. moze ceny by spadly bo cholernie drogo jak na Bydgoszcz maja, przy lipnym Multikinowym standardzie! Moze kino 3D??? Cos do rekreacji! zamiast Torbydu! A ten przeniesc kolo Luczniczki...
Old November 14th, 2004, 08:17 PM   #17
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

dokladnie ceny by w multi troche zlecialy wiec jak najbardziej jestem za tym kinem. market tez mnie drazni ale z jednej strony dobrze ze wkoncu zacznie sie tam cos dziac
Old November 14th, 2004, 08:21 PM   #18
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

........mam tylko nadzieje ze nie narusza mi tych budyneczkow z czerwonej cegielki bo pozabijam.
Old November 14th, 2004, 08:25 PM   #19
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Quote:
....Ewentualnie Media Markt!!! ..
Nie powstanie długo - chyba , że wyłoży się Domar i ta druga firma obok Domaru ( jakoś na A... ) . Bydgoszcz i Toruń ( ok. Białystok - ale tam wiemy dlaczego ) to jedyne tak duże miasta w Polsce w których tej sieci nie ma z powodu bardzo silnej pozycji polskich firm z tej branży !

Ciekawostka - wielka angielska sieć a'la Media Markt - Dixon buduje swój sklep w W-wie przy Carefourze na Targówku . Walka się zaostrza
cudak no está en línea  
Old November 14th, 2004, 10:14 PM   #20
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

oj DOMAR cisnie! Sa genialni! zB. Ostatnio kupilismy TV, po co gotowka jak w DOMARZE zero powtarzam 0 procent różnicy kupując w ratach (do 24 rat!). Dwa tygodnie temu rozjebala sie pralka, tez wzielismy na raty i tu bonus, zaczniemy splacac dopiero gdy splacimy TV ;\ mozna tak wziac 3 rzeczy. Dla tych co musza cos kupic, a nie maja kasy jest oferta specjalna. Bierzesz potrzebny ci sprzet, zaczynasz splacac za pol roku! a naklad to jedyne 5% Pomyslec ze to calkowiecie Polska (Bydgoska) firma. Dodam tylko ze sprzet jest normalny, rzadne podrobki z Chin.

A ten sklep obok to ADX, dziwi mnie ze to sie trzyma, stoja zupelnie obok siebie.

Closed Thread

Thread Tools

Posting Rules