search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 8th, 2017, 02:45 AM   #7961
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3027

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
No i teraz dylemat: dać lajka za tego posta czy nie dać?
Dać !
Z tego źródełka wychodzą informacje sprawdzone. Nie ma co bujać w obłokach i wierzyć w cuda jeśli pewne warunki nie zostały spełnione i nie da się tego przeskoczyć. Trzeba pewnie poczekać z tydzień/dwa i może będzie lepiej.
Wojti está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 9th, 2017, 10:30 AM   #7962
greg73
Registered User

Likes (Received): 4038

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Otwarcia na razie nie będzie. Termin otwarcia nie jest znany. Nie nastąpi to w ciągu najbliższych dni. Nic więcej nie mogę napisać

Mam takie same informacje. Co więcej powody z których nie da się puści ruchu na obwodnicy Gorzowa mogą dotknąć inne odcinki na jakich doklejana jest druga nitka.
greg73 no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2017, 10:46 AM   #7963
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6136

Nawet te, które dopiero się zaczną?
Old July 9th, 2017, 11:09 AM   #7964
greg73
Registered User

Tak.
Kwestia proceduralna odbiorów i wydawania pozwoleń prze WINB
No chyba że tak szybko jak weszła jedna interpretacja przepisów zaraz wejdzie następna.
Old July 9th, 2017, 11:10 AM   #7965
Maya83
Registered User

A możesz podać jaka konkretnie nowa interpretacja przepisów weszła w życie, że wstrzymała proces odbiorów?
Old July 9th, 2017, 11:49 AM   #7966
greg73
Registered User

Odcinek ma być kompletny od węzła do węzła.
Jakiekolwiek braki uniemożliwiają odbiór.
Jedna przewiązka po drodze - zapominamy o odbiorze.
Nie da się więc robić tak jak np. z A4 że odbiór robiony był od bariery do bariery bez dróg zbiorczych, czy tak jak na obwodnicy Międzyrzecza gdzie przez pewien czas wyłączony był środkowy węzeł.
Tylko to wszystko jest "na gębę". Z tego co wiem nie ma pisemnej interpretacji.
Old July 9th, 2017, 12:02 PM   #7967
Maya83
Registered User

Ale ta interpretacja dotyczy tylko i wyłącznie odcinków, gdzie dobudowywana jest druga jezdnia? Przy nowej drodze to już nie jest brane pod uwagę?
Old July 9th, 2017, 12:11 PM   #7968
Kemo
Registered User

Likes (Received): 15823

A jeszcze niedawno na S7 pod Szydłowcem otwarto przekrój 2x2, mimo że droga nie była ukończona (i nadal nie jest).
To teraz już nie można by było tego otworzyć na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu z ograniczeniem prędkości?
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old July 9th, 2017, 12:47 PM   #7969
greg73
Registered User

Nie wiem.
Temat jest bardzo nowy.
Czy tyczy też całkowicie nowobudowanego odcinka - tego nie wiem. Rozmowa dotyczyła właśnie obwodnicy Gorzowa.
Konkluzja była taka, że pomimo tego że nowa nitka jest zbudowana, to należy przełożyć ruch na starą do momentu kiedy wszystkie prace nie będą zakończone i dopiero wtedy dokonywać odbiorów.
Old July 9th, 2017, 04:44 PM   #7970
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23380

Dodajmy, że ta "stara" nitka jeszcze nie jest w pełni gotowa pod układ 2x2.
Old July 9th, 2017, 06:25 PM   #7971
marco1980
Registered User

Likes (Received): 18

Dzisiaj na starym pasie obwodnicy, między pierwszymi dwoma węzłami od strony ZG widziałem demontowane bariery od strony zewnętrznej jezdni.

Jezus Chrystus
marco1980 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 07:23 AM   #7972
Artur_s87
Registered User

Likes (Received): 2

czyli 2x2 w październiku
Artur_s87 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 09:51 AM   #7973
adam_sentry
Registered User

Likes (Received): 37

No dupa, liczyłem że pojadę 15 lipca na 2x2 ale się nie uda. I w takim razie pytanko. od której godziny zaczynają się przed Gorzowem robić korki w wakacyjne soboty (w drodze nad morze).
adam_sentry no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 01:13 PM   #7974
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 2944

Jak wracałem znad morza w sobotę 1 lipca to korek jadących nad morze był dł. ok. 10 km wczesnym popołudniem. Jeśli już musisz jechać w sobotę polecam mijać Gorzów Wlkp. wcześniej rano albo w nocy.
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 05:54 PM   #7975
Tomek 2008
27 - 1

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 1361

Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że jadąc tak około 6-7 rano nie ma jeszcze korków.
btw. 15 lipca jadę na południe Polski, Gorzów będę mijał około 7 rano to dam Ci znać
Tomek 2008 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 08:39 PM   #7976
adam_sentry
Registered User

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by Tomek 2008 View Post

Z moich wieloletnich obserwacji wynika, że jadąc tak około 6-7 rano nie ma jeszcze korków.
btw. 15 lipca jadę na południe Polski, Gorzów będę mijał około 7 rano to dam Ci znać
Dzięki też jadę 15 lipca moje doświadczenia potwierdzają twoje wielokrotnie jeździłem widząc korek z drugiej strony
teraz mam problem bo wyjeżdżam ok 5 i w Karpaczu będę ok 9/10 i w sumie powinienem wracać
czyli właśnie pewnie właduję się w korek i tak myślę do której przeczekać w IKEA wrocław normalnie startowałem z ikea ok 17 i nigdy na korek pod gorzowem nie trafiłem
a miało być tak pięknie (przejezdność 30 czerwca)
adam_sentry no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 09:16 PM   #7977
EUROKRAN
Registered User

EUROKRAN's Avatar

Likes (Received): 232

Często przejeżdżam tą obwodnicą i obserwuję budowę co nie raz opisywałem. To co widzę na dzień dzisiejszy skłoniło mnie do wysnucia takiej oto teorii:

Wykonawca opóźnił się z budową i w ramach negocjacji Zleceniodawca (GDDKiA) dał Wykonawcy ultimatum, że na koniec czerwca droga ma być przejezdna.
Wszystko było (wg mnie) na dobrej drodze ale nie wiedzieć czemu Wykonawca nie zdążył wszystkiego zrobić (choć niewiele brakowało). Wobec czego Zleceniodawca się wk****ł - zdenerwował i nałożył na Wykonawce wysokie kary (o czym jak narazie chyba nikt nie wie). W odwecie Wykonawca sie też wk... zdenerwował i "powiedział" to niech się kierowcy męczą do końca przedłużonego kontraktu i wieszają psy na GDDKiA...

Takie moje subiektywne wnioski.

Artur_s87, k.krasowski, Gibki liked this post
EUROKRAN no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 09:49 PM   #7978
Artur_s87
Registered User

Likes (Received): 2

A to nie jest tak, że płaci za każdy dzień zwłoki? tj. spóźnienia? To by oznaczało, że zależy mu na oddaniu odcinka jak najszybciej.
Artur_s87 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 10:00 PM   #7979
rekcza
stuprocentowy mańkut

rekcza's Avatar

Quote:
Originally Posted by adam_sentry View Post
No dupa, liczyłem że pojadę 15 lipca na 2x2 ale się nie uda. I w takim razie pytanko. od której godziny zaczynają się przed Gorzowem robić korki w wakacyjne soboty (w drodze nad morze).
Wjeżdżanie na S3 w okolicach Zielonej Góry również nie jest dobrym pomysłem.
A armagedon to będzie tydzień po twoim wyjeździe kiedy na dokładkę spora część młodzieży ruszy na Sunrise Festiwal.

Quote:
Originally Posted by EUROKRAN View Post
Wykonawca opóźnił się z budową i w ramach negocjacji Zleceniodawca (GDDKiA) dał Wykonawcy ultimatum, że na koniec czerwca droga ma być przejezdna.
Wszystko było (wg mnie) na dobrej drodze ale nie wiedzieć czemu Wykonawca nie zdążył wszystkiego zrobić (choć niewiele brakowało). Wobec czego Zleceniodawca się wk****ł - zdenerwował i nałożył na Wykonawce wysokie kary (o czym jak narazie chyba nikt nie wie). W odwecie Wykonawca sie też wk... zdenerwował i "powiedział" to niech się kierowcy męczą do końca przedłużonego kontraktu i wieszają psy na GDDKiA...
Takie moje subiektywne wnioski.
W swojej teorii nie uwzględniłeś koszów jakie ponosi wykonawca trzymający sprzęt i ludzi na danym odcinku. Moim wiec zdaniem tu nie ma miejsca na fochy i gierki bo każdy dzień budowy kosztuje wykonawcę sporo pieniędzy.
rekcza está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 11:56 PM   #7980
timo_opole
Registered User

Likes (Received): 321

Quote:
Originally Posted by rekcza View Post
armagedon to będzie tydzień po twoim wyjeździe kiedy na dokładkę spora część młodzieży ruszy na Sunrise Festiwal
Armagedon na S3 to będzie (jak co roku) po zakończeniu Przystanku Woodstock (duuuużo większa impreza, niż Sunrise - ok. 500 tys. ludzi vs 70 tys.). Z kilkuletnich obserwacji mogę powiedzieć, że fala ruchu woodstockowego po zakończeniu festiwalu "rozpręża" się dopiero na A4 na wysokości Śląska (nie wiem, jak w innych kierunkach, ale podejrzewam, że na A2 w kier. stolicy podobnie). I jakkolwiek wydaje się to nieprawdopodobne, to naprawdę na bramkach przed Wrocławiem woodstockowe auta (łatwo rozpoznać) w pofestiwalową niedzielę po południu potrafią stanowić jakieś 30% oczekujących na przejazd. Na Orlenie, tzw. "bliźniakach", we Wrocku obsługa przyznaje, że ruch tego dnia potrafi przekraczać szczyt przed świętami BN. Dlatego od lat jeżdżę alternatywnymi bocznymi drogami.

P.S. Wybiera się ktoś z forum na ten festiwal?
timo_opole no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świebodzin, droga ekspresowa, ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules