search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 15th, 2017, 04:34 PM   #8001
Kemo
Registered User

Likes (Received): 15830

Podziękujmy Dragadosowi i w mniejszym stopniu urzędnikom z nadzoru budowlanego.
Kemo está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 15th, 2017, 04:54 PM   #8002
polischmen
Registered User

polischmen's Avatar

Likes (Received): 744

Policzyć przypuszczalną ilość aut które stoją w korku powyżej 20 min razy średnio dwie osoby w aucie razy średnia płaca za godzinę w Polsce.. i takie kary powinien płacić wykonawca.

tomasz777 liked this post
polischmen no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2017, 05:09 PM   #8003
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 182

korek na [S3] - Obwodnica Gorzowa

Jutro (w niedzielę) o godz. 10:00 będę jechał (Szczecin -> Zielona Góra).

Czy w tym czasie mogę się spodziewać dużych korków (jak dużych?) i ewentualnie jak ich uniknąć?

Powrót (Zielona Góra -> Szczecin) za tydzień (w niedzielę) o godzinie około 16:00.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2017, 05:21 PM   #8004
marco1980
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Artur_s87 View Post
Na godz. 10.50 korek od strony Skwierzyny zaczyna się już na wysokości Brzozowca. Aby przejechać 8-kilometrowy odcinek do zwężki na wysokości Karina trzeba odstać aż 1,5 godziny.

No to porażka. 8 km 1,5 h.... To jest jakieś nieporozumienie.
Porozumienie. Ja byłem w pracy i w RMF od 8.00 trąbili o korku na S3 podając jak go ominąć. Ale jak ludzie mają to gdzieś to niech stoją.

Jezus Chrystus

kdpy, mkosicki, misioho liked this post
marco1980 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 15th, 2017, 06:48 PM   #8005
Artur_s87
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post

Czy w tym czasie mogę się spodziewać dużych korków (jak dużych?) i ewentualnie jak ich uniknąć?

Powrót (Zielona Góra -> Szczecin) za tydzień (w niedzielę) o godzinie około 16:00.
Ze Szczecina na Zieloną nie powinieneś mieć problemów. Korki są z rana nad morze.
Artur_s87 no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2017, 11:11 PM   #8006
patryg
Registered User

Likes (Received): 202

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post

No ja dzisiaj wracałem do Warszawy i około 14 był korek. Ze 2 kilometry przez zwężeniem się zaczęło. Jednak jakoś się jechało. Zaraz jednak za zwężeniem stanęło. Google uparcie pchało mnie przez obwodnicę, ale jak postałem tak z 10 minut w miejscu to postanowiłem uciec do miasta. Akurat stałem przy jakimś zjeździe zaraz na początku zwężenia i zjechałem "na rympał", bo w Gorzowie nigdy w życiu nie byłem. Miastem przejechałem jednak bardzo sprawnie i wyjechałem pod koniec zwężenia. Według google na tym całym zamieszaniu (licząc od początku korka) straciłem ze 20 minut. Jednak jestem prawie pewny, że gdybym został na obwodnicy to bym stracił dużo więcej.
patryg no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2017, 12:09 AM   #8007
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by polischmen View Post
Policzyć przypuszczalną ilość aut które stoją w korku powyżej 20 min razy średnio dwie osoby w aucie razy średnia płaca za godzinę w Polsce.. i takie kary powinien płacić wykonawca.
Ale oni stoją w korku w dniu wolnym od pracy

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

broker80, rothax liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2017, 07:44 AM   #8008
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14996

I nikt ich nie przymusza, aby jechali S3
Old July 16th, 2017, 09:40 AM   #8009
polischmen
Registered User

polischmen's Avatar

Likes (Received): 744

Mało jednak która rodzina jest aktywna na skyscrapercity przed wyjazdem by wiedizeć o korkach... niech żałują !
polischmen no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2017, 03:42 PM   #8010
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14996

Ale za to wiele rodzin korzysta ze wspomagaczy, czyli z różnorakiego rodzaju aplikacji
Old July 16th, 2017, 08:08 PM   #8011
EUROKRAN
Registered User

EUROKRAN's Avatar

Likes (Received): 232

A ja jak zbliżam się do Gorzowa to w mapach google sprawdzam natężenie ruchu i tam jest pięknie kolorkami pokazane czy ruch jest płynny. Gdy jest na czerwono i jadę jadę ze Szczecina w kierunku ZG to zjeżdżam na węźle Myślibórz w Renicach na starą DK3 i z regóły wjeżdżam spowrotem na Ske na Gorzów północ. W odwrotnym kierunku ZG -> SZN to zjeżdżam w Skwierzynie i starą DK3 przez Gorzów również do węzła Gorzów Północ. Całkiem płynnie się jedzie i sprawnie omija korki, nawet gdyby korku nie było to traci się zaledwie kilka min. szczególnie jadąc do ZG. Kilka razy przećwiczone. Polecam.

Luki_SL, Czekfra, belpher, misioho liked this post
EUROKRAN no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2017, 10:50 PM   #8012
mati_zg
Registered User

Likes (Received): 0

Polecam trasy alternatywne. Wracałem wczoraj znad morza na dwa auta, jedno pojechało S3, ja odbiłem na węźle Myślibórz i dalej starą "3" i powrót na ostatnim węźle w Gorzowie. Byłem godzinę wcześniej, mimo przejazdu przez całe miasto.
Z drugiej strony to skandal, że przy takim natężeniu, druga nitka, praktycznie gotowa stoi pusta... Każdy pamięta jak w 2012 było z autostradą A2, mimo, że nie była gotowa, ze względu na Euro ruch był puszczony.
Ale kogo obchodzą tysiące ludzi, którzy zamiast wydawać pieniądze za granicą, ciągną na polskie morze...

Last edited by mati_zg; July 16th, 2017 at 10:58 PM.
mati_zg no está en línea   Reply With Quote
Old July 16th, 2017, 11:13 PM   #8013
Mr. S.
Registered User

Likes (Received): 106

Nie tylko na S3 się stoi. Byłem w sobotę we Włocławku DK 62 oczywiście. Po drodze na wjeździe do miasta mijałem A1. I co? Przed południem wypadek na węźle - korek po horyzont do Gdańska. Wieczorem? Korek po horyzont do Katowic. Pewnie znów jakiś wypadek na południe od Włocławka. To nie zwężenie jest problemem tylko polscy kierowcy. Wyłączają myślenie i stoją w kolejce lub gnają na złamanie karku zamiast przestudiować trasę dojazdową i sprawdzić informacje drogową.

SRC_100, geogregor, kysiek666, Zachu., provag liked this post
Mr. S. no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 09:15 AM   #8014
Zachu.
Registered User

Mr. S. ja bym do tego dodał jazdę na suwak. Każdy musi stanąć żeby kogoś wpuścić a przecież można to płynnie robić.
Tu jest zwężka z trzech do jednego i w zasadzie żadnej alternatywy żeby to ominąć w Piątek.
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=3946
Zachu. no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 09:32 AM   #8015
adam_sentry
Registered User

Likes (Received): 37

Quote:
Originally Posted by Zachu. View Post
Mr. S. ja bym do tego dodał jazdę na suwak. Każdy musi stanąć żeby kogoś wpuścić a przecież można to płynnie robić.
Ostatnio tam jechałem w sobotę o godzinie 8:45 korek był już ok 8km. o 18 RMF podawał że jest jeszcze 4km korka, a ja jak wracałem o 19:30 przejechałem bez problemu.
To co mi się rzuciło w oczy to że nie wiedzieć czemu korek jest także na zwężonym jednym pasie. Kierowcy zamiast jechać tam te 60km/h dalej jadą jakby z przyzwyczajenia 10km/h... a nic ich nie blokuje wiem bo widziałem to jadąc z drugiej strony...

Zachu. liked this post
adam_sentry no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 12:42 PM   #8016
bolsta
Registered User

Likes (Received): 19

Przejeżdżałem wczoraj obwodnicą i ja, a także mój pasażer który mógł swobodnie przyglądać się temu jak zaawansowane są roboty, nie mogliśmy zrozumieć dlaczego druga nitka nie jest oddana. Owszem czytałem forum parę stron wcześniej, gdzie była mowa o nowym podejściu do otwierania drugich nitek, ale wygląda na to ze w głównym ciągu brakuje dosłownie paru barierek do zamontowania. Oczywiście nie jestem drogowcem,
bolsta no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 02:12 PM   #8017
mkarta
Registered User

Likes (Received): 14

@adam_sentry, spowolnienie na zwężonym pasie spowodowane jest ruchem włączającym się z łącznic i według mojej oceny (ostatnio kilkakrotnie jechałem i DG i włączałem się), to jest główny czynnik korkogenny, nie samo pierwotne zwężenie.
mkarta no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2017, 04:25 PM   #8018
rekcza
stuprocentowy mańkut

rekcza's Avatar

Quote:
UWAGA KIEROWCY! GIGANTYCZNY KOREK NA S3 PRZED GORZOWEM
Uwaga kierowcy zmierzający nad morze lubuskim odcinkiem S3. Przed Gorzowiem tworzy się gigantyczny korek. Zator sięgać może nawet 10 kilometrów! Warto rozważyć opcję, aby już w Skwierzynie zjeżdżać na starą „trójkę”. W ten sposób można uniknąć kłopotów.Czytelnicy od rana informują nas, że na trasie S3 przed Gorzowem tworzą się ogromne korki. To niestety standard na tym odcinku w czasie wakacji. Kierowcy mogą jednak wybrać objazdy i spróbować ominąć zator.

- Stoimy na drodze S3 na pasie w stronę Szczecina w około 10-kilometrowym korku. Do Gorzowa mamy jeszcze spory kawałek. Trzeba się przygotować na kilkadziesiąt minut stania, jak nie więcej - mówił nam sobotę, 22 lipca rano jeden z Czytelników.

Korki na S3 na wysokości Gorzowa to częsty problem. Samochody stoją tu niemal w każdy wakacyjny weekend. Powód to przede wszystkim roboty drogowe, prowadzone z rozbudową trasy S3. Są ograniczenia w ruchu, zwężenia, wyjazdy z terenu budowy, po drodze porusza się ciężki sprzęt.
ator jednak można ominąć. Wystarczy w Skwierzynie zjechać z drogi S3 i dalej w stronę Szczecina poruszać się dawną krajową "trójką". W ten sposób ominiemy korki. Pamiętajmy, że dawna droga krajowa numer trzy jest teraz mniej zatłoczona i jedzie się nią dość wygodnie.

Korki na trasie S3 koło Gorzowa to zmora kierowców. Tworzą się zazwyczaj w czasie weekendów, kiedy tysiące ludzi rusza nad morze. Są spowodowane robotami drogowymi na wysokości Gorzowa. Prace trwają też w okolicy Sulechowa, Cigacic, Zielonej Góry, Nowej Soli i Nowego Miasteczka. Krajowa trójka rozkopana jest też w wielu miejscach na terenie województwa dolnośląskiego. A zatem wybierając się w góry i nad morze, bardzo prawdopodobne jest, że utkniemy w korkach.
Jakie trasy wybierać? Rozwiązań jest kilka
Jadąc z południa lubuskiego, warto zastanowić się nad wybraniem drogi przez Niemcy. Kierować się musimy na drogę krajową nr 18 i przekroczyć granicę w Olszynie. Po stronie niemieckiej mamy do dyspozycji autostradę nr 15, którą dojedziemy w okolicę Berlina, a stamtąd dalej na północ. Granicę z Polską przekraczamy w Kołbaskowie. Trasa ta liczy 319 km długości. Ta sama droga (z okolic Żar do Szczecina) to 271 km. Co ciekawe, jadąc pozornie dłuższą drogą przez Niemcy podróżujemy o około pół godziny krócej. Powód? Rozkopana „trójka”, która spowalnia kierowców. W wielu miejscach wprowadzono tu ograniczenie do 60 km/h, podczas gdy w Niemczech praktycznie cały czas podróżujemy wygodną autostradą. O tej trasie powinni pomyśleć też mieszkańcy południowej Polski. Jadąc z województwa dolnośląskiego lub śląskiego warto kierować się na Olszynę, gdzie przekraczamy granicę z Niemcami i dalej na północ kierujemy się już niemiecką autostradą.
Jeśli już o drodze przez Niemcy mowa, to do wyboru mamy jeszcze jedną alternatywę. Po przekroczeniu granicy w Olszynie kierujemy się na Forts i Eisenhuttenstadt. Podróżujemy dużo wolniej, niż niemiecką autostradą, ale podróżujemy wzdłuż Odry, trasa jest niezwykle malownicza i nie ma tu korków. W ten sposób możemy dojechać do Słubic, Kostrzyna nad Odrą, a nawet do samego Kołbaskowa. W tym najdłuższym wariancie trasa liczy 257 km, a szacowany czas podróży to cztery i pół godziny.

Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic, którzy chcą ominąć korki na S3, powinni się kierować w stronę Krosna Odrzańskiego, dalej Słubic, Kostrzyna nad Odrą i Mieszkowic, gdzie można wjechać na trasą S3. Problem w tym, że na tej drodze możemy się spodziewać wielu tirów. Korków nie będzie, ale podróż może być uciążliwa.

http://www.gazetalubuska.pl/motofakt...5647,24754697/

Birdmanek1985, Luki_SL, Czekfra liked this post
rekcza está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 26th, 2017, 07:34 AM   #8019
broker80
Registered User

broker80's Avatar

Likes (Received): 279

Quote:
Drogowcy deklarują, że druga jezdnia obwodnicy Gorzowa będzie gotowa w połowie września, a odcinek Sulechów – Zielona Góra w połowie października.
http://rzg.pl/radio-zielona-gora/wia...a-cierpliwosc/

otto_flick liked this post
broker80 está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 09:40 PM   #8020
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 10263

Stan na 15.07.2017

Fot. 2 – Węzeł Gorzów-Północ łącznica N6, ułożona warstwa ścieralna z SMA, km 0+190

Fot. 3 – Węzeł Gorzów-Północ, humusowanie skarp nasypu wzdłuż łącznicy N6, km 0+300

Fot. 5 – ul. Szczecińska, układanie krawężnika na ławie betonowej, km 0+730

Fot. 6 – Węzeł Gorzów-Centrum łącznica C6, profilowanie skarpy nasypu, km 0+600

Fot. 7 – Węzeł Gorzów-Centrum łacznica C6, roboty naprawcze skarpy wykopu, km 0+260

Fot. 9 – ul. Kostrzyńska, zagęszczanie podbudowy z kruszywa łamanego, km 0+440

Fot. 10 – ul. Kostrzyńska, skropienie podbudowy z kruszywa łamanego emulsją asfaltową, km 0+500

Fot. 11 – ul. Kostrzyńska Rondo wschodnie, układanie warstwy wiążącej z AC16W, km 4+520

Fot. 16 – Węzeł Gorzów-Centrum łącznica C3, układanie warstwy wiążącej z AC16W, km 0+260

Fot. 18 – Wykonana warstwa ścieralna z SMA wzdłuż trasy S3, km 6+200

Fot. 21 – Most M-1, zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej, km 7+670

Fot. 24 – Humusowanie i profilowanie wzdłuż pasa rozdziału trasy S3, km 8+200

http://drogas3.pl/PL/485/Lipiec_2017/#

Reply

Tags
świebodzin, droga ekspresowa, ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules