daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 5th, 2013, 04:52 PM   #2641
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 215

Quote:
Originally Posted by Robercik View Post
W zestawieniu, które podałeś, jest błąd. Pas ruchu ma szerokość 3,75 m tylko przy vp = 120 km/h. Dla vp = 100 km/h jest to 3,5 m. A z kolei vp = 80 km/h nie jest obowiązkowa, a tylko dopuszczalna "na obszarze intensywnie zurbanizowanym". Gdaka wie, co robi
Sprawdzałem na wikipedii i pewnie zrobiłem błąd...
Gdzie zobaczyłeś parametry dla A, Vp = 100 km/h pas ruchu 3,5 m ?

Wracając do tematu jeżeli mamy być super-dokładni to trzeba powiedzieć, że usytowanie węzła Tczewska w odległości ok. 2,3 km od węzła Kijewo sprawa, że droga nie będzie trzymała parametrów autostrady.

Last edited by jerzu007; January 5th, 2013 at 05:08 PM.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 5th, 2013, 05:27 PM   #2642
shinzen
Polish Space Marines

shinzen's Avatar

Likes (Received): 2389

Mam pytanko, czemu jadąc od węzła Klucz w kierunku miasta nie ma ograniczenia prędkości do 120? Okolice miasta i zróżnicowanie terenu to chyba dobry argument? Oczywiście Rollercoaster jest fajny, ale czy w takim miejscu 140 to nie jest zbyt dużo? No i ekranów nie musieliby tylu budować, ciszej by w lesie było
shinzen no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2013, 06:01 PM   #2643
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Quote:
Originally Posted by shinzen View Post
Mam pytanko, czemu jadąc od węzła Klucz w kierunku miasta nie ma ograniczenia prędkości do 120? Okolice miasta i zróżnicowanie terenu to chyba dobry argument? Oczywiście Rollercoaster jest fajny, ale czy w takim miejscu 140 to nie jest zbyt dużo? No i ekranów nie musieliby tylu budować, ciszej by w lesie było
Zaraz zaraz... o którym mieście piszesz?
Od węzła A6 Kijewo w stronę (centrum) miasta Szcina biegnie DK10 ul. Zwierzyniecka/ul. Struga.

Chyba, że piszesz o odcinku A6 [Kijewo - Podjuchy], tam pojawia się (ale tylko czasowo) 100 km/h na tablicach świetlnych.
Old January 5th, 2013, 06:04 PM   #2644
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post
Sprawdzałem na wikipedii i pewnie zrobiłem błąd...
Gdzie zobaczyłeś parametry dla A, Vp = 100 km/h pas ruchu 3,5 m ?
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU19990430430
Pierwszy link od góry, paragraf 15 (tabelka).
Wygląda więc na to, że na wikipedii jest tu błąd (nie pierwszy i nie ostatni).

Quote:
Wracając do tematu jeżeli mamy być super-dokładni to trzeba powiedzieć, że usytowanie węzła Tczewska w odległości ok. 2,3 km od węzła Kijewo sprawa, że droga nie będzie trzymała parametrów autostrady.
Zgadza się, minimalny pojedynczy odstęp na A wyjątkowo może mieć 3 km, ale nigdy mniej (par. 9). Nie chce mi się szukać, ale zapewne było tutaj zastosowane odstępstwo ministra od warunków technicznych. Inaczej sobie tego nie wyobrażam, chyba że z jednoczesną degradacją tego odcinka z klasy A na S.

Quote:
Dobre pytanko
Wg mnie odpowiedź jest prosta: ponieważ jeszcze nikt z Gdaki się tym na dobre nie zajął
O ile pamiętam, pmaciej7 słusznie zauważył już sporo czasu temu, że w Niemczech byłyby przy takiej geometrii autostrady spore ograniczenia prędkości (na stałe). I chyba coś w tym jest.
Kolejna sprawa, to zagadnienie pt.: jak ma się dopuszczalna prędkość 140 km/h do prędkości projektowej 100 km/h
Robercik no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2013, 06:05 PM   #2645
shinzen
Polish Space Marines

shinzen's Avatar

Likes (Received): 2389

Jadąc od Kołbaskowa ofc. Pisałem o węźle Klucz.
shinzen no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2013, 06:30 PM   #2646
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Quote:
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU19990430430
Pierwszy link od góry, paragraf 15 (tabelka).
Wygląda więc na to, że na wikipedii jest tu błąd (nie pierwszy i nie ostatni).
Nie twierdzę, że na wiki jest dobrze - sam często widzę tam błędy ale w przytoczonym przez Ciebie dokumencie też jest nie jasno przy 3,75 m mamy informację: Stosuję się w szczególności na drodze o dwóch pasach ruchu na każdej jezdni i prędkości projektowej 120 km/h Czyli nic konkretnego, bo A w Polsce może być tylko dwujezdniowa, dwupasmowa (conajmniej). Z powyższego wynika, że 3,75 trzeba stosować w szczególności dla drogi, któa ma mieć Vp=120 km/h

Quote:
Zgadza się, minimalny pojedynczy odstęp na A wyjątkowo może mieć 3 km, ale nigdy mniej (par. 9). Nie chce mi się szukać, ale zapewne było tutaj zastosowane odstępstwo ministra od warunków technicznych. Inaczej sobie tego nie wyobrażam, chyba że z jednoczesną degradacją tego odcinka z klasy A na S.
Minimalny odstęp wynosi 5 km, w wyjątkowych okolicznościach po spełnieniu bla bla bla może być to 3 km. Jeśli jest mniej niż 3 km, to jest to odstępstwo od odstępstwa..

Quote:
Jadąc od Kołbaskowa ofc. Pisałem o węźle Klucz.
Jadąc od Kołbaskowa w stronę miasta...? Chyba chodziło od węzła Kijewo DO Kołbaskowa... Ale się czepiam...
Old January 5th, 2013, 06:52 PM   #2647
maltrus
Registered User

Likes (Received): 15

A odległość między węzłem Klucz,a węzłem Radziszewo?...może tak nie wnikajmy,bo nam zaraz tą 'naszą autostradę' zdegradują do GP.
maltrus no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2013, 09:09 PM   #2648
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post
Nie twierdzę, że na wiki jest dobrze - sam często widzę tam błędy ale w przytoczonym przez Ciebie dokumencie też jest nie jasno przy 3,75 m mamy informację: Stosuję się w szczególności na drodze o dwóch pasach ruchu na każdej jezdni i prędkości projektowej 120 km/h Czyli nic konkretnego, bo A w Polsce może być tylko dwujezdniowa, dwupasmowa (conajmniej). Z powyższego wynika, że 3,75 trzeba stosować w szczególności dla drogi, któa ma mieć Vp=120 km/h
Po pierwsze chodzi tu o to, o czym napisałeś (czyli 120 km/h), a po drugie pasów o szerokości 3,75 m nie stosuje się na jezdniach szerszych niż 2-pasowe (i stąd ten zapis o dwóch pasach ruchu na każdej jezdni - szersza autostrada będzie już mieć tylko pasy 3,5 m).

Quote:
Minimalny odstęp wynosi 5 km, w wyjątkowych okolicznościach po spełnieniu bla bla bla może być to 3 km. Jeśli jest mniej niż 3 km, to jest to odstępstwo od odstępstwa..
Tak, tyle że 3 km można zastosować bez żadnych dodatkowych uzgodnień, jeśli tylko są spełnione te specjalne "wyjątkowe" warunki zapisane w rozporządzeniu. Odległość poniżej 3 km jest już odstępstwem od warunków technicznych.

Quote:
Jadąc od Kołbaskowa w stronę miasta...? Chyba chodziło od węzła Kijewo DO Kołbaskowa... Ale się czepiam...
Jemu chodziło o jazdę z węzła Klucz (w stronę węzła Podjuchy)

Quote:
Originally Posted by maltrus View Post
A odległość między węzłem Klucz,a węzłem Radziszewo?...może tak nie wnikajmy,bo nam zaraz tą 'naszą autostradę' zdegradują do GP.
Radziszewo miał być do wycięcia. Zresztą jeszcze do niedawna była tam oznakowana nieciągłość autostrady (ze względu na brak pasów włączenia i wyłączenia). Zostawili go chyba ze względu na podłączenie Gryfina i DW31, która nie została podczepiona pod Klucz
Old January 5th, 2013, 09:17 PM   #2649
Kemo
Registered User

Likes (Received): 18069

Quote:
Po pierwsze chodzi tu o to, o czym napisałeś (czyli 120 km/h), a po drugie pasów o szerokości 3,75 m nie stosuje się na jezdniach szerszych niż 2-pasowe (i stąd ten zapis o dwóch pasach ruchu na każdej jezdni - szersza autostrada będzie już mieć tylko pasy 3,5 m).
Otóż na A1 w województwie śląskim mamy 2x3x3,75m
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2013, 09:19 PM   #2650
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

A to se zaszaleli. Jesteś pewien? Nie wiedziałem o tym.
Old January 5th, 2013, 11:48 PM   #2651
Mr. S.
Registered User

Likes (Received): 133

Quote:
Tak, tyle że 3 km można zastosować bez żadnych dodatkowych uzgodnień, jeśli tylko są spełnione te specjalne "wyjątkowe" warunki zapisane w rozporządzeniu. Odległość poniżej 3 km jest już odstępstwem od warunków technicznych.
Jak musisz mieć wjazdy na autostradę co mniej niż 3 km to robisz kilka wjazdów w obrębie jednego węzła, który się ciągnie przez kilka kilometrów i ruch rozprowadzasz na jezdniach zbiorczo-rozprowadzających. np. tak jak na Śląsku np. Sośnica gdzie w obrębie jednego węzła będzie A4, A1 Dk44(?) i DW902. Na A1 wjedziesz dopiero po przejechaniu dobrych 3 km drogami zbiorczymi zjeżdżając jeszcze przed A4 na nie, w wracając dopiero za DTŚ.

Tu nie chodzi o to, że się nie da zrobić zjazdu na autostradę co 500 metrów, da się. Chodzi o to, żeby na jezdnię główną, nie było wjazdów i zjazdów częściej niż co 3 km, bo zagraża to BRD przy dużej prędkości pojazdów.
Mr. S. no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2013, 06:34 AM   #2652
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Ale napisałeś to do mnie, czy ogólnie? Bo jeśli do mnie, to zupełnie niepotrzebnie.
Old January 6th, 2013, 09:25 AM   #2653
garym
Registered User

garym's Avatar

Likes (Received): 411

O ile pamiętam to Robercik nawet pokazywał kiedyś swój pomysł na powiązanie tych dwóch węzłów
Sam fakt, że obwiniony jest właścicielem pojazdu, który został zaparkowany na chodniku w ten sposób, że nie pozostawiono wymaganego minimum 1,5m przejścia dla pieszych nie stanowi sam przez się podstawy do przyjęcia, iż tym samym zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przez obwinionego wykroczenia z art. 97 kw.

Zastępca Komendanta Straży Miejskiej
garym no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2013, 03:19 PM   #2654
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Mogłem to akurat nie być ja, choć swoje pomysły też tu jakieś mam
Old January 6th, 2013, 03:55 PM   #2655
garym
Registered User

garym's Avatar

Likes (Received): 411

Przeniesienie węzła DK31 na S3 to chyba był twój pomysł
Sam fakt, że obwiniony jest właścicielem pojazdu, który został zaparkowany na chodniku w ten sposób, że nie pozostawiono wymaganego minimum 1,5m przejścia dla pieszych nie stanowi sam przez się podstawy do przyjęcia, iż tym samym zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przez obwinionego wykroczenia z art. 97 kw.

Zastępca Komendanta Straży Miejskiej
garym no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2013, 04:38 PM   #2656
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Możliwe, że coś takiego pokazywałem. Mam taki rysunek z 2009 roku:
Old January 6th, 2013, 06:44 PM   #2657
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25206

Ja myślałem o czymś innym. Analogicznie jak na obwodnicy Augustowa - przebiłbym główne jezdnie S3 ten niecały kilometr na wprost i połączył z DK31.
Old January 6th, 2013, 07:10 PM   #2658
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Możesz podlinkować ten Augustów? O którym węźle mówisz? Chodzi o Szkocję i Raczki?
Po puszczeniu ruchu z S3 na wprost w miasto, ucierpiałyby dzielnice: Klucz, Żydowce i Podjuchy oraz ich jedyna przelotowa ulica (niezbyt szeroka). Obecnie cierpi tylko część Podjuch.
Old January 6th, 2013, 08:03 PM   #2659
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Możliwe, że coś takiego pokazywałem. Mam taki rysunek z 2009 roku:
Przejażdżka po DW119 przekonuje, że to bezsens. Trzeba by ten odcinek poszerzyć, wyprostować, w dodatku wyrabać spory kawał lasu i zmóc się z różnica wzniesień. Wreszczie mamy ten sam problem co przy obecnym układzie - zjazd z S3 znalazłby się w odległości 1 km od węzła Klucz. W praktyce pasy włączania przechodziłyby w pasy wyłączania.

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
przebiłbym główne jezdnie S3 ten niecały kilometr na wprost i połączył z DK31.
http://www.geocontext.org/publ/2010/...13014968499141

Najprostszym rozwiązaniem jest przebudowa węzła Radziszewo - budowa pełnych pasów wł/wył (z poszerzeniem wiaduktów nad DK31 i linią kolejową), złagodzenie łuków na łącznicach, a dodatkowo wprowadzenie miejscowego ograniczenia pomiędzy węzłami (i w ogóle na całym odcinku Radziszewo-Rzęśnica).

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

Don Vito KurDeBalanz liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2013, 08:18 PM   #2660
maltrus
Registered User

Likes (Received): 15

Nie widzę,w tym momencie, żadnych powodów by w przyszłości robić ograniczenie prędkości na A6 między węzłami Tczewska i Rzęśnica.
maltrus no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrada-a6, droga ekspresowa, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules