SkyscraperCity Forum banner

[Zagreb] - Povijesni muzej i Adris poslovni centar <T/O>

Tags
zagreb
222K views 576 replies 85 participants last post by  Gedeon 
#1 · (Edited by Moderator)


Projekt adaptacije stare zgrade bivše Tvornice duhana Zagreb u novi Hrvatski povijesni muzej (tj. njegovo preseljenje s Gornjeg Grada), rušenje novije zgrade Tvornice duhana i gradnja na tom mjestu novog poslovnog centra Adris grupe, veliki je i u nekim elementima kontroverzni projekt, koji je - bar u svom privatnom dijelu - započeo s realizacijom.

U svom javnom dijelu to je najveći najavljeni zahvat investicijske gradnje nekog novog muzeja na državnoj razini.
Ovo je mjesto za rasprave o projektu i praćenje projekta

 
See less See more
2
#448 ·
Dobrodošao na forum,super slike.Mislim da je ona zadnja koju si stavio prva iz tog kuta :)

Kad smo već kod članstva na forumu meni se uskoro navršava 3 godine otkad sam ovdje,kako je brzo prošlo :nuts:
I da ja sam se odma slijedeći dan registrirao nakon što sam otkrio forum :D
 
#459 ·
Pričekaj da se zgotovi cijeli kompleks, pa tek onda sudi. Meni se ona osobno sviđa i mislim da će puno dobroga donijeti u oblikavanju tog dijela grada te skupa s povijesnim muzejem fino i dići standard tamo. Mene zanima kak bu zelenilo izgledalo oko svega toga.
 
#467 · (Edited)
I meni se sviđa trg.



Meni bi bilo puno draze da se uredio muzej i da se napravio veliki trg umjesto te zgrade kako bi zgrada muzeja dosla do izrazaja, jer je stvarno lijepa zgrada iako nitko toga nije svjestan. Sada ipak u sjeni sasvim prosjecne zgradurine ...
I naravno, jos samo da se obnove fasade u okolnim blokovima i taj dio donjeg grada bi procvjetao.

Ali, to je naravno nemoguca misija, da nema te zgrade ostalo bi ruglo kao prije... hebe se njima za donji grad, vaznije su im fontane ispred NSK.


A da se spojilo ugodno s korisnim, pa da je Bandic tu gradio fontane na mjestu zgrade:






A da se takva zgrada gradila na Trnju?
 
#473 ·
Meni je projekt kao ideja ok, nemam ništa protiv kombiniranja modernih zgrada unutar starogradske arhitekture. No, dimenzijama ova zgrada premašuje dobar ukus i, po meni, umanjuje vrijednost (mislim i u ekonomskom smislu) koju bi imala da je više prilagođena prostoru i okolini.
 
#476 ·
Kad čitam vaše komentare ponekad pomislim da ste svi skupa s marsa pali i da ste u Zagrebu od jučer pa niste u toku. U Zagrebu ima gomila javnih prostora, trgova i parkova koji već desetljećima čekaju na uređenje i nikako da stignu na red kao npr Kaptol, Trg Franje Tuđmana, Trg stjepana Radića itd. itd........., a vi čim primjetite neki prazni prostor, vi bi odmah novi trg. Pa odakle ljudi? Ovo je fakat smiješno, trebalo bi prvo urediti ono što je na redu desetljećima, a tek onda razmišljati dalje. Bolje da su tu napravili zgradu nego da ovaj prostor još 30 godina zjapi prazan, ružan i zapušten ili da tu naseru nekakvo parkiralište kako to i obično biva s takvim površinama.
 
#519 ·
Kad čitam vaše komentare ponekad pomislim da ste svi skupa s marsa pali i da ste u Zagrebu od jučer pa niste u toku. U Zagrebu ima gomila javnih prostora, trgova i parkova koji već desetljećima čekaju na uređenje i nikako da stignu na red kao npr Kaptol, Trg Franje Tuđmana, Trg stjepana Radića itd. itd........., a vi čim primjetite neki prazni prostor, vi bi odmah novi trg. Pa odakle ljudi? Ovo je fakat smiješno, trebalo bi prvo urediti ono što je na redu desetljećima, a tek onda razmišljati dalje. Bolje da su tu napravili zgradu nego da ovaj prostor još 30 godina zjapi prazan, ružan i zapušten ili da tu naseru nekakvo parkiralište kako to i obično biva s takvim površinama.
Ma totalni debilizam, jednim potezom su usrali dvije zgrade. Kao da u Zagrebu fali mjesta za novogradnju. Grad, urbanisti i konzervatori čista nula. Glavno da svaki čas mešetare zemljištem i rade zamjene zemljišta sa privatnicima, a tu se nisu sjetili da im daju drugu parcelu za zgradu, a ovdje ispred muzeja naprave trg. Biti će to pravi muzej hrvatske povijesti koja obiluje glupošću.
:hmm:
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top