daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 15th, 2018, 01:37 PM   #681
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17912

Wszystko super, ale czy KD będą miały wystarczająco dużo taboru? Coś cisza o zakupie nowych EZTów a od ogłoszenia do dostarczenia/pierwszych jazd trzeba trochę ponad roku. KD/Michalak nie mówili czy przetarg ma być w tym czy kolejnym roku a by KD dalej się rozwijały obecna flota nie wystarczy.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 15th, 2018, 01:50 PM   #682
LittleDrake
Registered User

Likes (Received): 111

Z EZT to KD sobie jeszcze jako tako poradzi, ale martwi i niepokoi zupełna cisza i zastój jeśli chodzi o SZT. Taboru JUŻ nie jest na styk, bo mamy wypożyczenia, a gdzie reaktywacje linii (Sobótka / Świeradów / Mieroszów) nie wspominając o zwiększeniu taktu na już istniejących liniach...
LittleDrake no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 02:11 PM   #683
cissek13
Registered User

Likes (Received): 20

Niech ogloszą przetarg w koncu na nowe szt w większej ilości bo to im się teraz bardziej przyda
cissek13 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 02:23 PM   #684
Gagarin86
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by LittleDrake View Post
Z EZT to KD sobie jeszcze jako tako poradzi, ale martwi i niepokoi zupełna cisza i zastój jeśli chodzi o SZT. Taboru JUŻ nie jest na styk, bo mamy wypożyczenia, a gdzie reaktywacje linii (Sobótka / Świeradów / Mieroszów) nie wspominając o zwiększeniu taktu na już istniejących liniach...
Od Kolei Śląskich w zamian za 1x EN57 Koleje Dolnośląskie dostaną 1x SA138.
Gagarin86 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 05:52 PM   #685
cissek13
Registered User

Sa138 na szczęście z Newagu nie z pesy. Mam nadzieje ze w koncu KD kupi szynobusy z Newagu i da je tam gdzie pesa na trasie se nie radzi
Old January 15th, 2018, 08:13 PM   #686
countryshuttle
Registered User

Likes (Received): 170

Quote:
Originally Posted by cissek13 View Post
Sa138 na szczęście z Newagu nie z pesy. Mam nadzieje ze w koncu KD kupi szynobusy z Newagu i da je tam gdzie pesa na trasie se nie radzi
Mam nadzieje, że KŚowo-Newagowski SA138 będzie sobie radził gdziekolwiek bo ostatnio mu to średnio idzie.
E59+E30+LK274
countryshuttle no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 08:15 PM   #687
Kamil1000
Registered User

Likes (Received): 145

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Wszystko super, ale czy KD będą miały wystarczająco dużo taboru? Coś cisza o zakupie nowych EZTów a od ogłoszenia do dostarczenia/pierwszych jazd trzeba trochę ponad roku. KD/Michalak nie mówili czy przetarg ma być w tym czy kolejnym roku a by KD dalej się rozwijały obecna flota nie wystarczy.
Na folderach promocyjnych 45WE jest zaznaczona trasa Legnica - Lubin - Głogów, więc one zostały zakupione też właśnie na tą trasę.

r9999, capello23 liked this post
Kamil1000 no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 08:17 PM   #688
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17912

Jeśli tak jest to super. W każdym razie jeszcze zimą mają ogłosić (KD czy marszałek) plany odnośnie kolejnych zakupów. EOT.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

cissek13 liked this post
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 09:08 PM   #689
LittleDrake
Registered User

Likes (Received): 111

O tak, wypuszczanie najdłuższych EZT na ogryzkową, peryferyjną linię przez Lubin jest najmądrzejszą decyzją jaką mogli podjąć.

A tą grafiką to możecie się co najwyżej podetrzeć w WC, bo jest tak wiarygodna jak fakt, że 45WE jeżdzą z Węglińca przez Lubań do JG wg niej samej.
LittleDrake no está en línea   Reply With Quote
Old January 15th, 2018, 09:23 PM   #690
cissek13
Registered User

Przecież logiczne ze nie będą puszczać samych ezt najdluzszych na te linie.

Peryferyjna bo dawno noc na niej nie jechalo? Logiczne ze jak sklad bedzie jechal od samego Wroclawia przez Legnicę i Lubin do Głogowa to sensowne bedzie danie 45we. Szczególnie ze Głogów Lubin i Legnica to nie sa miasteczka typu Ścinawa czy Wegliniec

Gagusiek, Gagarin86, capello23 liked this post
Old January 15th, 2018, 09:37 PM   #691
Gagusiek
Registered User

Likes (Received): 204

Quote:
Originally Posted by LittleDrake View Post
O tak, wypuszczanie najdłuższych EZT na ogryzkową, peryferyjną linię przez Lubin jest najmądrzejszą decyzją jaką mogli podjąć.

A tą grafiką to możecie się co najwyżej podetrzeć w WC, bo jest tak wiarygodna jak fakt, że 45WE jeżdzą z Węglińca przez Lubań do JG wg niej samej.
No i co że linia peryferyjna ? Ale za to ta linia łączy takie ośrodki jak Legnica(98.000 mieszkańców)-Lubin(74.000mieszkańców)-Głogów(69.000 mieszkańców)

Linia ta właśnie łączy jedne z najwiekszych skupisk ludności oczywyscie po za aglomeracja wrocławską.
I nie mam na myśli zabierania pociągów Węglincowi czy Jeleniej Gorze tylko poprostu najłatwiejszym sposobem jest wydłużenie pociągów Wrocław-Legnica do Lubina . Bo naturalnym ciagiem wszystkich miast jest Wrocław..

I to linia 289 daje też Legnicy nowe możliwości bo jak wróci PKP IC przez 289 to Legnica uzykuje bezposrednie połączenia z Krakowem,Katowicami ,Szczecinem czy nadmorskimi kurortami

Narazie poczekajmy na remont a później można gdybać

capello23, cissek13, Gagarin86 liked this post

Last edited by Gagusiek; January 15th, 2018 at 09:45 PM.
Gagusiek no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 03:15 PM   #692
Gagarin86
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by Gagusiek View Post
No i co że linia peryferyjna ? Ale za to ta linia łączy takie ośrodki jak Legnica(98.000 mieszkańców)-Lubin(74.000mieszkańców)-Głogów(69.000 mieszkańców)

Linia ta właśnie łączy jedne z najwiekszych skupisk ludności oczywyscie po za aglomeracja wrocławską.
I nie mam na myśli zabierania pociągów Węglincowi czy Jeleniej Gorze tylko poprostu najłatwiejszym sposobem jest wydłużenie pociągów Wrocław-Legnica do Lubina . Bo naturalnym ciagiem wszystkich miast jest Wrocław..

I to linia 289 daje też Legnicy nowe możliwości bo jak wróci PKP IC przez 289 to Legnica uzykuje bezposrednie połączenia z Krakowem,Katowicami ,Szczecinem czy nadmorskimi kurortami

Narazie poczekajmy na remont a później można gdybać
I dodajmy że aglomeracja ma (...) komunikację międzymiastową jeżeli chodzi o Lubin i Polkowice. Ten kto chociaż raz jechał z tych miast w dni robocze i weekendy busem do Głogowa, Legnicy czy Wrocławia to wie co miałem na myśli. I jeszcze co niektórzy przewoźnicy wożą ludzi jak worki z kartoflami już nie mówiąc że nie trzymają się rozkładów jazdy.

cissek13 liked this post
Gagarin86 no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 03:19 PM   #693
B7rt3k
Registered User

Likes (Received): 31

Pytanie. Czy linia będzie jedno czy dwu torowa?
B7rt3k no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 03:19 PM   #694
cissek13
Registered User

A szczególnie Atena
Old Today, 03:20 PM   #695
cissek13
Registered User

Jedno