daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk » Katowice » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 40 votes, 5.00 average.
Old November 10th, 2012, 10:26 AM   #2001
Windows
Registered User

Likes (Received): 105

Quote:
Originally Posted by krzewi View Post
Caly czas zapominam o tym wspomniec. Fontanna na skwerze znowu zamknieta, pewnie w pol roku uwinal sie z naprawa dysz od strony 3 Maja. Dodatkowo na tej przeszklonej czesci sxpitala na 3 Maja, ktora laczy odnowiona czesc z drugim budynkiem pojawily sie rusztowania. Noje sie
Stary budynek szpitala także w rusztowaniach.Pierwsze LO na młynie idzie do remontu.Warto zaznaczyć że oba budynki są bardzo piękne.Ciekawe jak będą wyglądały po odnowieniu?

http://www.przetargi.egospodarka.pl/...23_2012_2.html
Windows no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 10th, 2012, 02:21 PM   #2002
kafer90
Registered User

kafer90's Avatar

Likes (Received): 184

Powiem Ci że szpital ma juz ściane jedną odsłoniętą
kafer90 no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2012, 02:56 PM   #2003
LucP84
Registered User

Likes (Received): 112

Na rogu Trocera i Nad Kanałem ruszyła budowa budynku wielorodzinnego, chyba fundamenty robią

Last edited by LucP84; November 10th, 2012 at 08:07 PM.
LucP84 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 10th, 2012, 05:00 PM   #2004
Windows
Registered User

Likes (Received): 105

Quote:
Originally Posted by kafer90 View Post
Powiem Ci że szpital ma juz ściane jedną odsłoniętą
Kurczaczki toś mnie nie pocieszył,czyżby tylko doraźny remont.Jezeli tak to bardzo szkoda
Windows no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2012, 08:08 PM   #2005
Nemo5576
Registered User

Likes (Received): 3

Odnawiają bardzo ładnie. Efekt można już zobaczyć od strony terenu szpitala.
Old November 11th, 2012, 01:41 AM   #2006
kafer90
Registered User

kafer90's Avatar

http://www.gloszabrza24.pl/wydarzeni...t-sprzecznosci

Quote:
ŚLADEM NASZYCH PUBLIKACJI: dyskont sprzeczności

INWESTYCJE. Ze sporym odzewem spotkał się nasz artykuł Blaszak wśród zabytków (czytaj TUTAJ), w którym informowaliśmy o budowie w samym sercu Zabrza kolejnego w mieście dyskontu spożywczego. Temat ten najbardziej zainteresował zabrzańskich radnych, którzy powołując się także na naszą publikację, podjęli dyskusję na ten temat podczas minionej sesji.
Co ciekawe, po naszym artykule naczelnik wydziału budownictwa UM – Zbigniew Kozik zmienił zdanie i nie twierdzi już, że w miejscu tym powstanie zwykły parterowy blaszak, lecz... piętrowy budynek wykończony kostką klinkierową. Jak przekonywała z kolei po analizie dokumentacji radna Skutecznych dla Zabrza - Anna Solecka-Bacia, bryła sklepu będzie nawiązywać architektonicznie do budynku Sztolni Dziedzicznej.
Jak to możliwe, że w ciągu kilku dni tak radykalnie zmieniły się udzielane informacje na ten temat? – Pozostawił mi pan mało czasu na przygotowanie się do rozmowy. Poza tym mówiłem przecież, że nad wejściem będzie podwyższenie sięgające pierwszego pietra – tłumaczył nam w przerwie obrad dopytywany o te rozbieżności wspomniany naczelnik.
Jednocześnie oficjalnie poinformował on zebranych, że plac budowy formalnie przeszedł już na własność sieci handlowej Aldi.
Wiemy już że bedzie Aldi. Ale że bedzie nawiązywać do budynku sztolni? Przecież to jest budowane wg jednego i tego samego projektu.. Cegła klinkierowa też sie w nim znajduje, na Zaborzu właśnie ją kładą w nowym Aldi..
Old November 11th, 2012, 02:49 AM   #2007
tamerlan80
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by LucP84 View Post
Na rogu Trocera i Nad Kanałem ruszyła budowa budynku wielorodzinnego, chyba fundamenty robią
Z tego co zauważyłem to na razie stabilizują grunt palami wierconymi. Mieszankę przygotowują na miejscu. Nie wiem ile mają zamiar zrobić w tym sezonie budowlanym, ale od kiedy zrobili wykop pod fundamenty to budowa zatrzymała się na parę miesięcy. Na dobre ruszyli ponownie gdzieś tydzień, dwa temu.

Z innej beczki: jak "wieść gminna" niesie tajemnicza budowa w Mikulczycach na ul. Szczęście Ludwika / Moniuszki to Biedronka. Wiadomość nie do końca sprawdzona ale wielce prawdopodobna. Sądząc po tempie w jakim budują stoi za tym większy kapitał.
tamerlan80 no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2012, 01:48 PM   #2008
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16864

Quote:
W pobliżu podpalonego zabytku może powstać sklep i stacja benzynowa

Firma TDJ chce sprzedać trzyhektarową działkę obok domu po Donnersmarckach w Zabrzu Mikulczycach. W internecie można znaleźć ofertę ze szczegółowym opisem miejsca. - Szkoda, że zapomniano w nim zaznaczyć, że działka znajduje się w sąsiedztwie trzech zabytków - mówi Dariusz Walerjański, zabrzański historyk.

Nie tak dawno pisaliśmy o katastrofalnym stanie wpisanego do rejestru zabytków ponaddwustuletniego budynku nazywanego przez mieszkańców pałacykiem. Służył on rodzinie Donnersmarcków, a po II wojnie światowej urządzono tu biura PGR-u.

W ostatnich latach budynek wiele razy zmieniał właściciela, obecnym jest firma TDJ z Katowic. Gdy pierwszy raz pisaliśmy o zabytku, zaraz potem spłonął dach budynku.
Marek Wójcik, przedstawiciel firmy TDJ, nie wykluczał podpalenia, zapewniał też, że właściciel zrobi wszystko, aby budynek odremontować. Miałby służyć działalności związanej z kulturą i edukacją. O konkretach jednak Wójcik nie chciał rozmawiać.

Teraz okazuje się, że na trzyhektarowej działce obok zabytku ma powstać sklep spożywczy, pasaż handlowy i stacja benzynowa. - To tylko koncepcja. Nie prowadzimy w tej sprawie jeszcze rozmów z żadnymi firmami - mówi Wójcik. Ale jego zdaniem koncepcja nie koliduje z odbudową zabytku.

Dariusz Walerjański, który kilkakrotnie informował wojewódzkiego konserwatora zbytku o fatalnym stanie dworku, uważa, że każdy potencjalny inwestor powinien zostać poinformowany o najbliższej okolicy działki.

- Zaraz obok znajduje się nie tylko dawny dom Donnersmarcków, ale też zabytkowa kuźnia i grodzisko XIII-wieczne. Nie wyobrażam sobie, by tuż przed tymi obiektami wyrósł np. parking na potrzeby marketu - dodaje historyk.
Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...#ixzz2BuisSy6V
Old November 12th, 2012, 10:29 PM   #2009
Kozak1948
Registered User

Likes (Received): 0

Bardzo ładnie odnowiona kamienica przy ul. Pawliczka:

[img]http://i45.************/34ys3g3.jpg[/img]
Kozak1948 no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2012, 10:56 PM   #2010
LucP84
Registered User

Aldi na Placu Teatralnym, na jednej z fotem widać już fragment elewacji.
Old November 13th, 2012, 01:13 PM   #2011
Molibden
Górny Śląsk, Europa

Likes (Received): 11346

Quote:
Originally Posted by kafer90 View Post
http://www.gloszabrza24.pl/wydarzeni...t-sprzecznosci

Wiemy już że bedzie Aldi. Ale że bedzie nawiązywać do budynku sztolni? Przecież to jest budowane wg jednego i tego samego projektu.. Cegła klinkierowa też sie w nim znajduje, na Zaborzu właśnie ją kładą w nowym Aldi..
Niekoniecznie. Aldi potrafi różnicować projekty. Szarpnęli się na "specjalnego" Aldika na Tauzenie, w Chorzowie Batorym też wybudowali coś innego niż standardowy blaszak-stodoła, taki jak stoi np. w Katosach koło Obi, czy w Rudzie.
W Zabrzu stodoła nam raczej nie grozi. Myślę że to będzie coś w stylu Batorego, bo gdyby było inaczej (czyt. coś specjalnego dla tego miejsca w Zabrzu) to myślę,że już byśmy o tym wiedzieli.
Edit: zresztą widać na zdjęciach LucP84, że chociaż stodoły uda się uniknąć.
Molibden está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 13th, 2012, 05:12 PM   #2012
krzewi
Zjadam dzieci, polecam !

krzewi's Avatar

Likes (Received): 512

Almiralspalast jest coraz bardziej bez rusztowań, szarobiała fasada wygląda średnio ale na biało pomalowane wypuklenia wyglądają cholernie źle. Ta odsłonięta część szpitala na 3 Maja wygląda jakby tylko była pacnięta farbą.
krzewi no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2012, 10:31 PM   #2013
kafer90
Registered User

kafer90's Avatar

Quote:
Originally Posted by Molibden View Post
Niekoniecznie. Aldi potrafi różnicować projekty. Szarpnęli się na "specjalnego" Aldika na Tauzenie, w Chorzowie Batorym też wybudowali coś innego niż standardowy blaszak-stodoła, taki jak stoi np. w Katosach koło Obi, czy w Rudzie.
W Zabrzu stodoła nam raczej nie grozi. Myślę że to będzie coś w stylu Batorego, bo gdyby było inaczej (czyt. coś specjalnego dla tego miejsca w Zabrzu) to myślę,że już byśmy o tym wiedzieli.
Edit: zresztą widać na zdjęciach LucP84, że chociaż stodoły uda się uniknąć.
A to nie wiedzialem

Aldi Zaborze:
Old November 13th, 2012, 11:10 PM   #2014
prom
Used Register

prom's Avatar

Likes (Received): 70

Quote:
Originally Posted by krzewi View Post
Almiralspalast jest coraz bardziej bez rusztowań, szarobiała fasada wygląda średnio ale na biało pomalowane wypuklenia wyglądają cholernie źle. Ta odsłonięta część szpitala na 3 Maja wygląda jakby tylko była pacnięta farbą.
Przydałoby się, coby kto jakieś zdjęcia zapodał w dobrej jakości. Jakoś mi obecnie nie po drodze w tamte okolice...
prom no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2012, 09:38 AM   #2015
adamisko
Registered User

Likes (Received): 48

Na przykładzie Aldika na Teatralnym widać, że chyba doklejono do projektu zmianę upodobniającą go do sztolni dopiero po protestach społecznych. Tak mnie się wydaje.
adamisko no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2012, 03:04 PM   #2016
5turbo
Registered User

5turbo's Avatar

Likes (Received): 42

http://zabrze.naszemiasto.pl/artykul...d.html#galeria

5turbo no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2012, 03:16 PM   #2017
krzewi
Zjadam dzieci, polecam !

krzewi's Avatar

Likes (Received): 512

Boczna ściana daje radę. Tylko te pomalowane na biało wypuklenia u góry na froncie. Poza tym nieźle
krzewi no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2012, 04:27 PM   #2018
Molibden
Górny Śląsk, Europa

Likes (Received): 11346

Będzie tam coś, czy tylko tak malują?
Molibden está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 14th, 2012, 04:44 PM   #2019
LucP84
Registered User

Quote:
Originally Posted by adamisko View Post
Na przykładzie Aldika na Teatralnym widać, że chyba doklejono do projektu zmianę upodobniającą go do sztolni dopiero po protestach społecznych. Tak mnie się wydaje.
Masz na myśli nadbudówkę? Ja czytałem już w pierwszych doniesieniach że będzie część piętrowa bo działka jest mała i część socjalna się nie zmieści na parterze.
Old November 14th, 2012, 05:33 PM   #2020
prom
Used Register

prom's Avatar

Likes (Received): 70

Quote:
Originally Posted by 5turbo View Post

Sam nie wiem, jak to oceniać. Niby dobrze wygląda, ale po zapowiedziach spodziewałem się czegoś bardziej spektakularnego. Jakoś mam wrażenie, że gdyby całość była w tej jaśniejszej tonacji, wyglądałoby lepiej.
prom no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
inwestycje, zabrze

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules