daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Romania & Moldova > Development Forums > South Region

South Region » Alexandria | Călărași | Giurgiu | Pitești | Ploiești | Slobozia | Tārgoviște

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 9 votes, 5.00 average.
Old Yesterday, 11:46 AM   #681
miha_uk
Registered User

miha_uk's Avatar

Likes (Received): 188

Reabilitare atat linie cat si sa zicem benzilor de langa ar fi o suma de 20 si ceva de km plus alti 20 si ceva de km

Reabilitarea pe cele mai multe portiuni va putea fi o simpla asfaltare, consider eu. Ar putea daca termenul preseaza si sa nu mai fie banuti nici sa nu se faca in anumite zone. Vom vedea.

Quote:
Originally Posted by adrianarh View Post
Ma refeream la aceasta portiune ... acolo au sapat 60-80cm poate inclusiv la fostele benzi de circulatie ceea ce nu era cazul deloc. Daca s-ar fi apucat si pentru restul portiunilor sa sape la fel va dati seama singuri ce costuri ar insemna.

Ce ziceti aici - in stanga imaginii de ce nu au vrut sa escaveze - reabiliteze complet inclusiv bucata de inceput banda circulatie?

Last edited by miha_uk; Yesterday at 11:57 AM.
miha_uk no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old Yesterday, 02:18 PM   #682
prahovaploiesti
Registered User

Likes (Received): 218

Quote:
Originally Posted by miha_uk View Post

Ma refeream la aceasta portiune ... acolo au sapat 60-80cm poate inclusiv la fostele benzi de circulatie ceea ce nu era cazul deloc
Portiunea aia din Democratiei era mereu rupta. Din cate tin minte, am citit pe undeva ca atunci cand s-au facut liniile de tramvai inainte de 89, nu s-a tinut cont de studii geologice etc., strada Democratiei fiind una din principalele probleme.
prahovaploiesti no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 03:10 PM   #683
miha_uk
Registered User

miha_uk's Avatar

Likes (Received): 188

Corect era rupta pe marginea liniilor de tramvai - nu era singura si vedem aici ca restul benzii auto era ok problema celor din zona era zgomotul la tramvaie nu carosabilul auto. E bine ca au refacut-o bucata aceea de 100-150 m lungime. M-am mirat ca dupa aceea la 300m in fata nu s-au mai obosit sa refaca sau poate revin ...
miha_uk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules