daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Gospodarstvo, infrastruktura i razvoj

Gospodarstvo, infrastruktura i razvoj Economy, Transportation, Energy, and Commerce

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old January 2nd, 2012, 10:58 PM   #1
Bulikan
Plivam u plitkim vodama

Likes (Received): 239

[Ploče] - Luka Ploče | Port of Ploče

Quote:
Originally Posted by Insider2012 View Post
i od brze cesta / spoja na AC molin
I glavni zgoditak na Lotu ako može

Istina da imam pristup lijepoj kolekciji slika mojih prijatelja i da neke fotke mogu dobiti "on demand" ali je to ipak ograničeno jer mi prijatelji nemaju baš pozicije za fotkanje, a luku Ploče nije jednostavno ufotkati kao što je to slučaj s Rijekom. Može se i sa rive ali tu se ne nalaze sadržaji koji su interesantni pa se sat vremena mora penjati na brdo ili fotkati samo vrhove dizalica. Spoj na AC još ne postoji jer AC nije došla do njega osim zemljanih radova ali ima nešto snimaka petlje koja silazi sa brze ceste na magistralu i za grad tj. Luku Ploče koja će dobiti praktično direktni izlazak na brzu cestu i time na AC.
Pošto je gorgoroth stari perverznjak po pitanju slika evo par komada koje sam našao. Nažalost prijatelj ih je napravio prije nego je došla dizalica i kad je terminal tek bio gotov ali da zadovolji početnu glad.

Ovo je detaljniji snimak i ako se pogleda novo asfaltirana prometnica koja ide od terminala i gornji lijevi kraj slike se bijeli početak izlaza na brzu cestu (iako je izgrađen još nije asfaltiran) te još preostaje stotinjak metara nasuti i asfaltirati

Cijela Luka Ploče. Desno ima mnogo mjesta za širenje i tamo se sada započinje graditi terminal za rasute terete ili ti ga ugljen koji se vidi na slici po obali

Koliko je kontenjerski terminal skroman u odnosu na prostor na kojemu se gradi i može graditi.
Bulikan no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 2nd, 2012, 11:14 PM   #2
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 12741

Odlične bulikan,puno hvala na slikama i baš šteta što nisu s mostom i brodovima
Old January 3rd, 2012, 04:03 PM   #3
Bulikan
Plivam u plitkim vodama

Tko ima mnogo prijatelja može dobiti i mnogo fotki pa ih dijeliti vama
Slike sam malo cropao da zadrže kvalitet, a da ne budu prevelike ali nisam dirao bitne detalje.

@ Gorgoroth skoro sam zaboravio. Dizalica je kupljena polovna u Italiji i iako je praktično nova godinama je stajala bez upotrebe tako da sada ima kvarova ali radi neuporedivo brže nego pokretna Liebher koja se koristila prije.

Evo kontenjerskog mosta kako uplovljava na barži u luku. Raritetna sllika pošto je prva od kada se pojavio u zaljevu. Plavetnilo mora kvare gomile ugljena na obalama ali...

Montiran i čeka prve "mušterije".

Ovaj brod je došao prije nego što je pušten u rad i nalazi se na obali nasuprot njoj. Baš su iskušavali koliko daleko može spreader ali nedovoljno do druge obale

Last edited by Bulikan; January 4th, 2012 at 09:34 AM.
Old January 4th, 2012, 07:03 PM   #4
Bulikan
Plivam u plitkim vodama

Evo jedan pokušaj veće slike. Panorama dijela luke Ploče koji će se izgrađivati. Težak muljevit teren koji je prošlih godina još nasipan blatom dok se produbljivalo dno pa se vide ogromni bazeni. Moći ćete zumirati i vidjeti da su na desnom dijelu slike već prošle godine počeli radovi na stabilizaciji terena iako je tek nedavno tu najavljen terminal rasutih tereta kao i bezbrojne hrpe kamena po cijeloj luci koji su doveli kamioni s gradilišta AC i tu doslovno ima nekoliko miliona kubika kamena.

Last edited by Bulikan; September 13th, 2012 at 06:51 PM.
Old January 5th, 2012, 01:15 AM   #5
Bulikan
Plivam u plitkim vodama

Quote:
Originally Posted by magdalaRI View Post
pozdrav dobrodosli ovi novi..Bulikan hvala na slikama..btw tamo je jedan koji slika a ima zenski nik..
Jedna slikaje po danu, a u zadnje vrijeme opžam jednu koja slikaje po noći iako ni jednu nisam vidio da se bave kao Gorgoroth, ekipa i ja brodovima već više detaljima vezanim za more.
Ima jedan Šunjić koji radi u/za luku i on ima tih fotki sa samog mjesta događaja ali s njim nisam baš na ti da se grebem za slije. Problem s Pločama je da su sve nove obalu guzicom okrenute prema jednom poluotoku gdje praktično nema puta, a s druge strane brodove zaklanja površina luke i infrastruktura pa ili se moraš penjati na brdo ili ići vani čamcem ako nešto dolazi/je došlo ali se uvijek nađe nešto makar da vidite kako i Ploče izgleda.
Old January 5th, 2012, 12:50 PM   #6
magdalaRI
klub 1001

magdalaRI's Avatar

Likes (Received): 186

Quote:
Originally Posted by Bulikan View Post
Problem s Pločama je da su sve nove obalu guzicom okrenute prema jednom poluotoku gdje praktično nema puta, a s druge strane brodove zaklanja površina luke i infrastruktura pa ili se moraš penjati na brdo ili ići vani čamcem ako nešto dolazi/je došlo ali se uvijek nađe nešto makar da vidite kako i Ploče izgleda.
za taj zenski nik mislio sam na shipspotting..tamo stavi koju sliju..
ta pozicija sa brda mi je odlicna..skoro pa mozes skocit na brod..
inace zadnji puta sam bio u Ploce 97..pa su mi slije i vise nego ok..

magdalaRI no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 04:08 PM   #7
Bulikan
Plivam u plitkim vodama

Quote:
za taj zenski nik mislio sam na shipspotting..tamo stavi koju sliju..
ta pozicija sa brda mi je odlicna..skoro pa mozes skocit na brod..
inace zadnji puta sam bio u Ploce 97..pa su mi slije i vise nego ok..

Pronjuškao sam malo po Marine Traffic i zaista je ženska i to Ivana Grgurinović, a da radi u luci Ploče očigledno je zbog pozicije iz koje snima brodove tj. gleda prema poluotoku na kojem je to brdo što znači da snima direktno s obale, a pošto u luku ne može baš svatko... meni i mojm prijateljima preostaje nabijanje kondicije penjanjem na brdo visoko 240m
Stavit ću povremeno pokoju sliku tek da vidite kako izgleda i ono što vam baš nije pred kućnim vratima, a Gorgorothu preko ovog foruma sve pohvale za zaista prekrasne noćne slike Brajdice u sumaglici
Old January 5th, 2012, 04:24 PM   #8
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Ja mislim da je Helen k lik,a ne ženska,jer sam bio kontaktirao s njim i nije bilo govora o ženskoj osobi,tj na muški mi se obračao a mislim da je bio stavio svoju sliku na shipspotting,samo je ne mogu naći sada

Hvala na pohvalam to je s onoga drugoga foruma pretpostavljam,mada sam i ovdje ranije stavio iste
Old January 5th, 2012, 04:28 PM   #9
magdalaRI
klub 1001

magdalaRI's Avatar

to je taj
koliko me puta zbunio gledajuci one slije..
Old January 5th, 2012, 06:52 PM   #10
Bulikan
Plivam u plitkim vodama

Quote:
Originally Posted by gorgoroth View Post
Ja mislim da je Helen k lik,a ne ženska,jer sam bio kontaktirao s njim i nije bilo govora o ženskoj osobi,tj na muški mi se obračao a mislim da je bio stavio svoju sliku na shipspotting,samo je ne mogu naći sada
Majko mila pa koliko ih onda ima Pogledaj na MarineT slike broda Marit pa ćeš na jednoj vidjeti potpis Ivane Grgurinović. Bolje da ih je više jer će bit boljih slija.
Quote:
Originally Posted by gorgoroth View Post
Hvala na pohvalam to je s onoga drugoga foruma pretpostavljam,mada sam i ovdje ranije stavio iste
S Patriotskog
Upravo mi je žao ko psu što mi nemamo takav forum jer su ovdje neprijateljski nastrojeni prema luci, a i ovo je malo mjesto prema kojem je Rijeka velegrad.
Old January 5th, 2012, 09:50 PM   #11
Bulikan
Plivam u plitkim vodama

Evo magdalaRi da vidiš kako ima mjesta kontenjerskim brodovima. Terminal je bio još u fazi izgradnje i vidi se teret (krnja piramida) od mljevenog kamena koji je stavljen da bi teren sjeo kao što na Brajdici stavljaju one grozomorne blokove. Ovo što uplovljava je Valeria Della Gata i u njoj 72 000t ugljena. Baš danas gledam u najavi i opet dolazi sredinom mjeseca.

Old January 5th, 2012, 10:06 PM   #12
magdalaRI
klub 1001

magdalaRI's Avatar

koja pozicija..!!! koja slika!!!
sutra nastavak..

Old January 5th, 2012, 10:14 PM   #13
AdrianKostrena
Registered User

AdrianKostrena's Avatar

Likes (Received): 0

dobra slika....
koji terminal...
Jeli sta ovaj MAUPASSANT prekrcao???
Sredili su stranicu od Lucke uprave...super su je sredili...
pogotovo terminale...
AdrianKostrena no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 10:35 PM   #14
magdalaRI
klub 1001

magdalaRI's Avatar

600 Teu ukupno..gorg imas podatke?
Old January 5th, 2012, 10:56 PM   #15
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Kako super,pa ništa nisu mjenjali,barem ne zadnjih godinu dana,mislim na stranicu lučke uprave,a oko 600 teu-a je
Old January 5th, 2012, 11:16 PM   #16
magdalaRI
klub 1001

magdalaRI's Avatar

pa ako je tek sada vidio stranicu od lucke uprave naravno da je sve novo i bolje..
treba stavit najave brodova kao i luka Ploce..

oho ho..cini mi se da imamo istog izvora u vezi broja kontejnera..

Old January 5th, 2012, 11:47 PM   #17
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

more bit
Old January 7th, 2012, 09:58 AM   #18
magdalaRI
klub 1001

magdalaRI's Avatar

Quote:
Evo magdalaRi da vidiš kako ima mjesta kontenjerskim brodovima.
hvala za sliju..odlican pogled..nego mislio sam na na prolaz kad prodjes ovaj vez za ugljen..znaci blize gradu..
cudi me da su u Plocama neprijateljski nastrojeni..heh he valjda zato jer teret ide za Bosnu i Srbiju..

Last edited by magdalaRI; January 7th, 2012 at 10:26 AM.
Old January 7th, 2012, 11:43 AM   #19
Varjag
Registered User

Likes (Received): 130

Vidim da je terminal radilo podjetje ADRIAING iz Kopra

Neznam kako je dolazio MARTIN KRPAN do Ploč Čudoo!!

Quote:
Evo magdalaRi da vidiš kako ima mjesta kontenjerskim brodovima. Terminal je bio još u fazi izgradnje i vidi se teret (krnja piramida) od mljevenog kamena koji je stavljen da bi teren sjeo kao što na Brajdici stavljaju one grozomorne blokove. Ovo što uplovljava je Valeria Della Gata i u njoj 72 000t ugljena. Baš danas gledam u najavi i opet dolazi sredinom mjeseca.

Varjag no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2012, 06:11 PM   #20
Bulikan
Plivam u plitkim vodama

Quote:
hvala za sliju..odlican pogled..nego mislio sam na na prolaz kad prodjes ovaj vez za ugljen..znaci blize gradu..
cudi me da su u Plocama neprijateljski nastrojeni..heh he valjda zato jer teret ide za Bosnu i Srbiju..

Samo ti se čini zbog perspektive da je taj ulaz uzak, a i dubina na unutrašnjim dijelovima luke je max. 10m pa brodovi preko 30 000t ni nemaju potrebe ulaziti. Ugljen koji se dovozi nije adekvatno uskladišten pa jako praši tako da je cijeli grad pokriven finim slojem crne prašine i zbog toga ljudi poprijeko gledaju luku.

Ne znam koliko uzurpiram vaše gostoprimstvo (ako jesam slobodno na private message) ali evo još par slika. Na to brdo se ne može automobilom tako da su slije, pogotovo kod manovre brodova, zaista rijetkost jer je put dugačak i naporan, zimi dere bura, ljeti ima zmija, ako je oblačno gore voli udariti grom.... Pošto je taj dan bila izuzetna magla (sve slije su lagano zamućene zbog nje) i brod je morao sačekati da se djelomično razbije pa uploviti.

Evo snimka koliko je stvarno širok taj prolaz

Nakon što je Valeria vezana remorkeri žure na vez. Lijevo gore vide se skyscrapers of Ploče

Remorkeri i pilot u magli. Brod od 75 000t u magli kao djećja igračka.

Još jedna da stvoriš prostornu sliku o širini ulaza u unutrašnjidio luke.

Zatvori oči. Gledaj kuda su je protjerali Odmah desno po pramcu vidi se plutača, oznaka dubine jer se upravo tu produbljivalo dno.

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules