daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old March 18th, 2008, 10:41 AM   #21
dudu21(ona)
przytul króliczka

dudu21(ona)'s Avatar

Likes (Received): 0

mnie zawsze zastanawiało, dlaczego na niektórych odcinkach należy kupić bilet pozamiejski, gdy trasa była np. krótsza niż na metalchem

obecnie mamy zredukowaną ilość autobusów, są one w kiepskim stanie, są niepunktualne a kierowcy wielokrotnie niemili i jeżdżą jak szaleńcy, rozmiar autobusów i częstotliwość ich kursowania zupełnie nie jest dopasowana do odcinków

co można zmienić? może wreszcie pomyśleć, że w okresie wakacyjnym niektóre osoby dojeżdżają mzk do pracy? i muszą z niej w określonych godzinach wrócić? a na niektórych liniach połączenia w porównaniu z okresem wrzesień-czerwiec są mocno okrojone,
może jakieś ankiety wśród mieszkańców lub pasażerów?

Sponsored Links
Old March 18th, 2008, 04:34 PM   #22
groby93
Registered User

A co myślicie żeby tak w Opolu zbudować trakcję tramwajową?? Gorzow Wlk. posiada takową a jest mniejsze.
groby93 no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2008, 08:55 PM   #23
dudu21(ona)
przytul króliczka

dudu21(ona)'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Clash_tekin View Post

Poczekajmy na kolejkę napowietrzną
nie kracz i nie strasz :P
Old March 19th, 2008, 08:29 AM   #24
groby93
Registered User

czekając na kolejke napowietrzną możemy'' obudzić'' się w nieprzegubowej 15-stce o godz. 15.00 czy ktos wie coś więcej o tramwaju ktory miał powstać w 1910 roku w Opolu?(miał łączyć Dworzec Głowny z Proszkowem)
Old March 19th, 2008, 01:43 PM   #25
Stefanoo
Registered User

Stefanoo's Avatar

Likes (Received): 115

Dla mnie porażką są 2 - drzwiowe autobusy. Często kursują na linii 9. Nie dość że
na cmentarzu wsiada sporo ludzi to jak zatrzymuje się na przystanku Niemodlińska/Hallera to wciśnięcie sie do tego autobusu graniczy z cudem.
Stefanoo no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2008, 04:22 PM   #26
groby93
Registered User

Popieram!! Opoel posiada mało lini, więc powinny obsługiwać je w tygodniu WYŁACZNIE przeguby, a w weakeendy można puścić dwu-drzwiowe.
Old March 19th, 2008, 05:13 PM   #27
flush2
Registered User

flush2's Avatar

Quote:
Originally Posted by groby93 View Post
A co myślicie żeby tak w Opolu zbudować trakcję tramwajową?? Gorzow Wlk. posiada takową a jest mniejsze.
jesli nadal mzk bedzie tak zarzadzane to nie ma szans na tramwaje, a szkoda bo teraz dosc latwo mozna dostac na to dofinansowanie z ue (ekologia!) o budowe komunikacji tramwajowej stara sie olsztyn (choc maja latwiej bo po wojnie kilka lat jezdzily jeszcze tramwaje). mysle ze u nas trzeba postawic na nowoczesna komunikacje autobusowa. caly kraj (i swiat!!) kupuje solarisy, a my... zdezelowane pojazdy z niemiec (i to czesto 2-drzwiowe co jest totalnym przegieciem).
flush2 no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2008, 11:43 PM   #28
Jusienne
Registered User

Wydaje mi się, że dobrze by było otworzyć połączenia szybkiej kolejki na torach PKP. Do Opola Zachodniego z Głównego jedzie się 3 minuty a autobusami -> bez komentarza. Do tego stacja Opole Wschodnie jest prawie w ogóle niewykorzystana i też szybciej można by było się przemieszczać. Ten sposób komunikacji wydaje mi się najtańszy w realizacji na początek i myślę, że dużo osób by na tym skorzystało.
Jusienne no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2008, 12:03 AM   #29
Jusienne
Registered User

No tak, po prostu pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to były te 3 stacje, które widuję codziennie
Old March 20th, 2008, 12:52 AM   #30
Pepov
Registered User

Likes (Received): 9

Ja widziałbym sieć SKM w Opolu tak:

Czy taktowanie 15/15 (A,B)/A+,B+) byłoby odpowiednie? może ciut za często? Do Opola Zachodniego z Głównego pociąg odjeżdżałby co 7,5 minuty
Pepov no está en línea   Reply With Quote
Old March 20th, 2008, 08:47 AM   #31
groby93
Registered User

Quote:
Nie ma raczej szans na tramwaj. Kolejny raz powtarzam, że najlepszym wyjściem byłaby szybka kolej miejska.

Groby93: Skąd weźmiesz tyle przegubów?
Z zakupu. Można by zakupić przeguby, a część tych mniejszych autobusow sprzedać.
Old March 21st, 2008, 11:48 AM   #32
groby93
Registered User

może kupiłoby je złomowisko
Old March 22nd, 2008, 01:47 AM   #33
Jusienne
Registered User

Zawsze coś "Dzień świra" normalnie. Czy oni nie mają się czym zajmować?

Niech zrobią przetarg na sprzedaż ikarusów. Może chociaż jakieś muzeum się zgłosi?

Wiem, że to offtopic, ale przeraża mnie to, że nikt w Opolu nie ma pomysłu na to, co zrobić z miastem. Istne wariatkowo. Komunikacja miejska leży. Miasto nie kojarzy się z niczym innym niż z festiwalem. Co najgorsze wszyscy naokoło mają pomysły tylko, nie Ci co powinni je mieć i realizować. Może ktoś z "Tych u Góry" czyta to forum i wyciągnie wnioski!
Old March 27th, 2008, 02:34 PM   #34
Salvator
pingwin dokątowy

Salvator's Avatar

Likes (Received): 31

ja bym zrobił szynobus kursujący z Opola Zachodniego do Kamienia Śląskiego, przez Główny i Groszowice, z możliwie dużą częstotliwością. Druga linia - Czarnowąsy - Górażdże, niekoniecznie przez Główny, może być węzeł przesiadkowy na Groszowicach. Swoją drogą Groszowice mogłyby być zdecydowanie lepiej wykorzystane, np. wielkopowierzchniowe centrum handlowe.
Salvator no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2008, 09:46 PM   #35
1cm

ratunek dla autobusowej komunikacji miejskiej tutaj

czy szybka kolejka miejska mogłaby funkcjonować na dworcu głównym i zachodnim równolegle z PLK, TLK, IC, Cargo i przewoźnikami zagranicznymi? Jak uratować nasz mały wagonik przed tymi potworami?

pzdr.
Old March 29th, 2008, 04:51 PM   #36
Dzwonsson
Neen, man!

Wlasnie rozmawialem ze znajomym o MZK w Opolu i wlasnie ow kolega poinformowal mnie, ze na ulicach juz starego Jelcza czy Ikarusa nie uswiadcze. Rzekomo jeszcze calkiem mlode autobusy i nawet eleganckie Scanie pojawily sie na ulicach... Moze ktos sprostowac?
Dzwonsson no está en línea   Reply With Quote
Old March 30th, 2008, 12:16 AM   #37
Dzwonsson
Neen, man!

Kolega jest z Opola, jednak cos mi sie zdawalo, ze raczej glupoty w jakim amoku gada... Rozumiem, ze wszystko idzie do przodu, jednak nie da sie z roku na rok calego bagazu starych i zdezelowanych autobusow pozbyc... Zreszta, to co w ostatnich latach kupilo opolskie MZK to rowniez badziew nizszej rangi, nawet klimatyzacji to to nie ma.
Dzwonsson no está en línea   Reply With Quote
Old March 30th, 2008, 04:53 PM   #38
Jusienne
Registered User

Ja się dziwię, że te przegubowce w ogóle jeżdżą, to jest normalnie cud! Jak one skręcają w te wąskie uliczki to jest niezły wyczyn i kierowcy i tego biednego pojazdu
Old April 1st, 2008, 09:46 PM   #39
Pepov
Registered User

Jeśli chodzi o tabor to najlepszy jest Jelcz L11 z 1987 o numerze 710 ,czuję się w nim prawie jak w domu Niestety nie mam fotki
Old April 4th, 2008, 03:57 PM   #40
Pepov
Registered User

Quote:
Najlepszy wg. Ciebie? Aktualnie najlepsze z Jelczy to zakupione M121 w 2005.
To była ironia, ale użyłem złej emotki, przepraszam
Powinienem też słowo najlepszy wziąć w cudzysłów.
Chodzi o to, że on ma czerwone zasłonki w oknach, rzadko się takie rzeczy spotyka w mzk-ach a w połączeniu z gratem robi niezłe wrażenie
Ten jelcz jeździ często na linii 21, która wozi "kanarów do zajezdni i powietrze"

Reply

Tags
kędzierzyn-koźle, komunikacja miejska, opolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules