daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 12th, 2017, 12:11 AM   #11461
fin79
Registered User

Likes (Received): 590

Cytat od lokalesów z Jastarnii

A poza tym ciągle to samo, czyli jak co tydzień: ilość wczasowiczów na Półwyspie Helskim przerasta wyobrażenia najstarszych Kaszubów

Coś przeczuwam masakrę w Trójmiejście i na drogach do Władka, Karwi, Jastrzębiej. Niestety muszę tam być w niedziele więc planuje poruszanie się kanałami i tylko w godzinach nocnych
fin79 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 12th, 2017, 12:14 AM   #11462
elpolako
Pełne uzależnienie

elpolako's Avatar

Likes (Received): 1125

czy na trasie Gdańsk - Kudowa Zdrój (A1 - S8 - na chwilę odbijamy do Srebrnej góry - powrót na 8-kę) czekają mnie jakieś niespodzianki?
elpolako no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 01:00 AM   #11463
skansen
not interested

skansen's Avatar

Likes (Received): 1993

Piękna trasa. Choć za Srebrną Górą trzeba by przed Bardem na 8 wskoczyć, bo malownicze widoki w okolicy.

Last edited by skansen; August 12th, 2017 at 01:16 AM.
skansen no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 08:52 AM   #11464
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1921

Quote:
Originally Posted by elpolako View Post
czy na trasie Gdańsk - Kudowa Zdrój (A1 - S8 - na chwilę odbijamy do Srebrnej góry - powrót na 8-kę) czekają mnie jakieś niespodzianki?
Jak kolega ma czas i jedzie osobowym, to bym od Srebrnej Góry do Kudowy polecał trasę przez DW385 i DW387.
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 09:39 AM   #11465
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16888

Również bardzo krajobrazowa trasa, polecam
Old August 12th, 2017, 10:27 AM   #11466
elpolako
Pełne uzależnienie

elpolako's Avatar

Likes (Received): 1125

Czasu mamy dużo więc pewnie skorzystamy z tej opcji, dzięki
elpolako no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 01:49 PM   #11467
cc1
Registered User

Likes (Received): 2120

Dodałbym, że droga od Radkowa do Kudowy ma nazwę "Droga stu zakrętów" i nazwa jest uzasadniona. A po drodze jest Szczeliniec i Błędne Skały

Luki_SL, Zyzio, elpolako, michal90 liked this post
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2017, 08:21 PM   #11468
bewu1
Registered User

Quote:
Originally Posted by elpolako View Post
Czasu mamy dużo więc pewnie skorzystamy z tej opcji, dzięki
Jak będzie dobra widoczność, to jeszcze zahaczyłbym o to https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_widokowa_w_Suszynie
Old August 13th, 2017, 11:34 AM   #11469
AlfaQuarto
Registered User

AlfaQuarto's Avatar

Likes (Received): 1417

Hej koledzy Czy ktoś się orientuje jak wygląda obecnie trasa do Chorwacji, z Łodzi do Zadaru? Wyjeżdżamy za tydzień i zastanawiam się czy przygotowywać się na jakieś większe korki, roboty drogowe itp.? Planujemy jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię (tu nie do końca jestem pewny jak objechać autostrady). Macie jakieś świeże wiadomości nt. tej trasy?

Obywatelu, obywatelko! W dobie wielkich przemian w mieście włącz się w projekt najlepszej darmowej mapy i pomóż w aktualizacjach znanych Ci miejsc!
http://www.openstreetmap.org
AlfaQuarto no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2017, 11:42 AM   #11470
bewu1
Registered User

O drodze do Cro - skarbnica wiedzy jest na http://www.cro.pl/samochodem-trasy-n...-uwagi-f4.html
Old August 13th, 2017, 02:10 PM   #11471
Kemo
Registered User

Likes (Received): 18066

Quote:
Originally Posted by AlfaQuarto View Post
Hej koledzy Czy ktoś się orientuje jak wygląda obecnie trasa do Chorwacji, z Łodzi do Zadaru? Wyjeżdżamy za tydzień i zastanawiam się czy przygotowywać się na jakieś większe korki, roboty drogowe itp.? Planujemy jechać przez Czechy, Austrię i Słowenię (tu nie do końca jestem pewny jak objechać autostrady). Macie jakieś świeże wiadomości nt. tej trasy?
Przez Słowenię przejedź tak:
https://www.google.pl/maps/dir/46.72...f064a4!1m0!3e0
(omijasz płatne autostrady, plac budowy autostrady i korek do przejścia granicznego)

Korkujące się bramki Lučko pod Zagrzebiem omija się tak:
https://www.google.pl/maps/dir/45.79...0b2a21!1m0!3e0
Kemo está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 14th, 2017, 12:44 AM   #11472
juniorpublic
Registered User

Likes (Received): 340

Wtorek, 15 sierpnia, Poznań - Reda. Wyjazd ok. 10:00. Jak ominąć korki na bramkach? Na obwodnicy też spodziewać się dramatu?
juniorpublic no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2017, 01:26 AM   #11473
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 6472

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
http://osm.org/go/0OZ71MaV--?layers=H

Ta serwisówka między Górką a Machnaczem jest asfaltowa czy gruntowa?

Bo StreetView nie ma, a patrząc na zdjęcia satelitarne Google - od węzła Pikutkowo do Górki (i kawałek dalej, do wysypiska śmieci) ma ona standard porządnej powiatówki. Co do dalszego odcinka, nie jest to, przynajmniej dla mnie, wyraźnie widoczne, a na Google Maps nie jest on wcale zaznaczony.

Będę potrzebował dostać się od A1 do Wieńca-Zdroju, a jeśli tymi serwisówkami byłby dobry przejazd, to nie byłoby po co jechać naokoło przez Brześć Kujawski czy Włocławek.
Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
Ostatecznie pojechałem tak: http://umapa.pl/qOUAP (miałem skręcić w prawo przez Machnacz, ale nie byłem pewny, czy to już to skrzyżowanie, i ostatecznie skręciłem w lewo)

Przejazd bezproblemowy, tylko na pewnym odcinku na jezdni (asfaltowej) leżały porozrzucane drobne kamyki, które podczas jazdy uderzały w nadkola. Poza tym drobnym mankamentem super stan nawierzchni.

Z powrotem pojechałem przez Włocławek i węzeł Kowal, bo chciałem przejechać się przez miasto, jak i kawałek zwykłą krajówką.

Prawdopodobnie jeszcze co najmniej raz będę pokonywać tę trasę w obie strony, więc może wypróbuję jeszcze pozostałe warianty.
Wypróbowałem już w zasadzie wszystkie opcje, łącznie z tą przez Brześć Kujawski - bo musiałem zatankować, a preferowaną stacją jest Orlen.

Droga przez Machnacz jest wąska, jedzie się prawie cały czas przez obszar zabudowany, trzeba uważać na wybiegające z gospodarstw psy. Asfalt, poza krótkim równym odcinkiem, jest raczej pofalowany. Przez Wieniec-Zalesie jedzie się lepiej.

Ale przy przejeździe od węzła Pikutkowo wschodnią stroną autostrady (gdzie do skrzyżowania z drogą przez Machnacz jedzie się dobrze, nie jest najszerzej, ale nie jest też bardzo wąsko, droga jest równa, poza krótkim odcinkiem, gdzie jest mniej równa i po bokach na asfalcie leży czarny brudzący żwiropodobny materiał) sens ma w zasadzie tylko przejazd tą drogą, nie ma co się silić na robienie kółek przez miejscowość Wieniec.

Trasa po zachodniej stronie autostrady to praktycznie cały czas szeroka droga (szeroka jak na wiejskie drogi, wiadomo, że to nie standard drogi wojewódzkiej czy krajowej, ale spokojnie wystarcza, jak na panujący tam ruch). Jadąc nią, już raczej nie jechałbym przez Machnacz, tylko DW268 do skrzyżowania w miejscowości Wieniec i dalej na Wieniec-Zdrój.
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 11:16 AM   #11474
tomeczex
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by dkzg View Post
Zjedź na Szprotawę, Kożuchów, a potem przez ZG do Sulechowa z pominięciem S3. Jeśli w Gorzowie będzie korek to zjedź w Skwierzynie i wjedź na ostatnim węźle w Gorzowie na S3 (nie pamiętam jak on się nazywa)

Ponawiam pytanie o trasę Dolny Śląsk - Mrzeżyno koło Kołobrzegu. Kolega jechał 2 dni temu 10 godzin.
Czy nie lepiej jechać na Niemcy na Szczecin?
tomeczex no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 11:45 AM   #11475
Canis25
Registered User

Likes (Received): 305

Quote:
Originally Posted by tomeczex View Post
Ponawiam pytanie o trasę Dolny Śląsk - Mrzeżyno koło Kołobrzegu. Kolega jechał 2 dni temu 10 godzin.
Dolny Śląsk to nieco rozległa lokalizacja. Po co pchać się przez Niemcy, wystarczy dobrze zaplanować godzinę wyjazdu żeby nie wpaść w korek w Gorzowie, o ile mówimy o jeździe S3. Jak tam będzie zatwardzenie to zjedź w Skwierzynie na starą trójkę, a na węźle G północ wróć na S3.
Canis25 no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 12:51 PM   #11476
michal90
Registered User

Likes (Received): 5078

Quote:
Jeżeli jechał 10 godzin, tzn. że wybrał taką porę wyjazdu, jak pozostała tłuszcza.

Czy nie lepiej dobrać godzinę wyjazdu tak, żeby oszczędzić mnóstwo czasu ? Czy nie lepiej pospać krócej albo później pójść spać, ale nie klnąć w korku ?
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 01:08 PM   #11477
tomeczex
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Canis25 View Post
Dolny Śląsk to nieco rozległa lokalizacja. Po co pchać się przez Niemcy, wystarczy dobrze zaplanować godzinę wyjazdu żeby nie wpaść w korek w Gorzowie, o ile mówimy o jeździe S3. Jak tam będzie zatwardzenie to zjedź w Skwierzynie na starą trójkę, a na węźle G północ wróć na S3.

Świdnica a wyjechali o 4 rano. Pewnie że można wyjechać o 2 w nocy ale ja nie nadaję się do nocnej jazdy dlatego tez będę wyjeżdżał koło 5 rano.
tomeczex no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 01:48 PM   #11478
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Likes (Received): 10573

Moja odpowiedź pozostaje aktualna. Moim zdaniem nie ma sensu się pchać przez Niemcy. Weź sobie telefon z nawigacją Googla i włącz neta, będzie podpowiadała najszybszą drogą z pominięciem korków jeśli będzie to możliwe.
dkzg no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 02:39 PM   #11479
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Likes (Received): 1067

Quote:
Świdnica a wyjechali o 4 rano. Pewnie że można wyjechać o 2 w nocy ale ja nie nadaję się do nocnej jazdy dlatego tez będę wyjeżdżał koło 5 rano.
Ja tę trasę na początku sierpnia przejechałem w 7 godzin (z przerwą na odpoczynek i korkiem w pobliżu Nowej Soli z 20 minut). Przed Gorzowem już się korkowało więc zjechałem wcześniej i przejechałem przez Gorzów (było puściutko w mieście i przejazd był płynny). Tyle tylko że, wyjechałem o 3 rano w sobotę.

Powrót. Wyjazd o 9 rano. Żadnych poważnych utrudnień i większych korków nie było. Aby nie jechać odcinkiem Nowa Sól - Legnica na wysokości Nowej Soli odbiłem na DW 297, a następnie A18/A4 do Legnicy. Czas podróży wyniósł 7,5 godziny (w tym 2 przerwy). Odcinek powrotny był dłuższy o około 10 km.

Last edited by 3,14saR; August 17th, 2017 at 09:08 PM.
3,14saR no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 06:49 PM   #11480
michal90
Registered User

Likes (Received): 5078

Quote:
Dlatego musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy bardziej nie lubisz jechać nocą, czy też stać w korku

fin79, Czifo liked this post
michal90 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules