daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 5th, 2017, 03:06 PM   #2661
Mixiorek
Registered User

Likes (Received): 612

Coś od wczoraj nie działają za bardzo "skracacze". A więc:
http://www.canard.gitd.gov.pl/cms/we..._col_count%3D1
Mixiorek no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 8th, 2017, 09:32 AM   #2662
Mixiorek
Registered User

W najbliższy weekend odbędzie się ostatni etap remontu Przyczółkowej. Zamknięta będzie jezdnia wschodnia na odcinku Korbońskiego - Europejska. Szybko zleciało.

U1U2U3 liked this post
Old August 8th, 2017, 09:59 AM   #2663
Mixiorek
Registered User

Kolejny post bo temat inny.

https://www.facebook.com/ursynowtv/p...254548/?type=3

"Ursynów TV

Uwaga, to już jutro! Poleje się czarny asfalt na budowaną autostradę miejską pomiędzy Ursynowem a uzdrowiskiem Konstancin"

Ursynów nadal nie ogłosił ponownie przetargu na Relaksową i Rosoła. To już nawet nie jest kabaret. To jest farsa.
Old August 8th, 2017, 04:50 PM   #2664
Keej
Registered User

Keej's Avatar

Likes (Received): 1071

@ Mixiorek : Nie "JUTRO", ale już DZISIAJ !

Dziś, 08.08.2017. relacja z g. 15:35.
Rano był tu jeszcze tłuczeń (vide: post kol.Mixiorka powyżej) a po południu - na całości obu jezdni głównych leży już "czarne" !

Jeszcze ciepłe zdjęcia jeszcze ciepłego "czarnego" na Rosnowskiego.
Dziś od rana sznur wozideł non stop rytmicznie dostarczał masę na obie jezdnie główne. Chłopcy uwijali się jak w ukropie. Ale bez chaosu.

Ta firma CHwalebnie zapisuje się w dziejach Ursynowa. Aż korci, by jej nazwę zmienić na ... CH-FAL-BRUK ... (wężykiem, Jasiu, wężykiem)

Uwinęli się dziś błyskawicznie: o 7:30 zaczęli, o 15:30 skończyli. W poczuciu dobrze wykonanej roboty można z czystym sumieniem przycupnąć na krawężniku. "Kierownictwo" nie protestuje.

Czarne leży na obu jezdniach głównych Rosnowskiego na całym odcinku od granicy kontraktów do przyszłego-niedoszłego biegu poszerzonej Relaksowej.
A to się Burmistrz Kempa zdziwi, kiedy 18. wróci z urlopu i zobaczy jak pięknie tu wszystko ... ZDE/zorganizował i ROZ/harmonizował ...

P.S. Może by wysłać Burmistrza na kolejny urlop ? Skoro BEZ NIEGO robota idzie, że aż furczy ... Bo aż strach pomyśleć, co będzie, kiedy Pan Burmistrz tu powróci ...
... I jeszcze jedno : ul. Relaksową proponuję przemianować na "ul. imienia Burmistrza Kempy" ... Koniecznie ! Może by tak ogłosić w mediach stosowny plebiscycik ?..

Pan w niebieskim trykocie na prawym skraju zdjęcia poniżej, "obcięty" do połowy, to szef całej ekipy Fal-Bruku - przesympatyczny młody inżynier. Spokojny, rzeczowy, poukładany. Znakomicie ogarnia budowę. Serce rośnie! Aż by się chciało postawić chłopakom piwo !

Czyżby te wozidła już dzisiaj zamierzały zjechać Rosnowskiego-Korbońskiego do Drewny i Przyczółkowej ??!... Specjalnie bym się nie zdziwił, boć nie jest to już niemożliwe.

Poszli chłopcy ostro. Nie zdziwiłbym się, gdyby do powrotu Burmistrza wymalowali już oznakowanie poziome Rosnowskiego na gotowo ?
A to by się nam Kempa skonfundował ... (tak mi się na koniec "z częstochowska" zrymowało: Kempa w ręku wszystko trzyma. Najskuteczniej, gdy go ... ni ma)

Keej Wam ... za uwagę pięknie dziękuje.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

Lukas_Ross, quasimodo, endefis, d0cent, JeV and 7 others liked this post

Last edited by Keej; August 8th, 2017 at 08:20 PM.
Keej no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2017, 11:28 PM   #2665
Mixiorek
Registered User

Zainspirowałeś mnie i trzeba było zrobić szybką wieczorną trasę

Jest przejazd:

Koniec Rosnowskiego. Dalsza część jest w zakresie Relaksowej i Rosoła

Bonus, dzisiejszy księżyc widziany z wiaduktu Korbońskiego:

Moim skromnym zdaniem w zasadzie tylko Fal Bruk mógłby narzucić tempo przebudowy Relaksowej i Rosoła, które może dałoby koniec inwestycji w listopadzie. Tyle, że tam będą dwie sygnalizacje świetlne, ustalenia z Innogy itp. to już może się nie udać.
Osobiście nie wierzę by do końca tego roku udało się uruchomić połączenie dzielnic Korbońskiego-Rosnowskiego-Relaksowa w pełnym zakresie z komunikacją miejską itp. Nadal nie ma ponowionego przetargu na Relaksową i Rosoła. Burmistrz na urlopie. Nie wiadomo co robi dzielnica. Zmienia zakres zadania, czeka na sesję by zwiększyć budżet?
Procedury na rozstrzygnięcie itp. potrzeba na to z miesiąc, półtora. Lądujemy pod koniec września z podpisaniem umowy.... Nijak termin realizacji nie będzie do połowy listopada.
To takie moje obiektywne spostrzeżenia.

Z kolei na Korbońskiego PORR cały czas walczy już tylko z jedną rzeczą a cała reszta jest gotowa. Wzmacnia rowy. Teraz wpadli na to by jednak wzmacniać punktowo skarpy rowów betonowymi kratkami.... to i tak moim zdaniem walka z wiatrakami.

Keej, Sławek, d0cent, quasimodo, Lukas_Ross and 3 others liked this post
Old August 9th, 2017, 11:49 AM   #2666
Lukas_Ross
Registered User

Likes (Received): 57

Jak wszędzie jest już czarno to dobrze jakby spadł duży deszcz i zweryfikował ponownie te wszystkie rowy na dolnym odcinku Korbońskiego.

Keej liked this post
Lukas_Ross no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2017, 11:59 AM   #2667
Delwin1
Registered User

Likes (Received): 979

Na moje oko piorunem tam powstanie dziki przejazd. 30 metrów utwardzonej drogi i żywopłot?
Delwin1 no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2017, 12:41 PM   #2668
Mixiorek
Registered User

Żywopłot/ krzaki są po drugiej stronie ulicy
Old August 9th, 2017, 12:56 PM   #2669
d0cent
Homo Podlachiae

d0cent's Avatar

Likes (Received): 2843

Quote:
Originally Posted by Delwin1 View Post
Na moje oko piorunem tam powstanie dziki przejazd.
Ta wyasfaltowana końcówka, już poza krawężnikami, to chyba na zachętę?

Keej, _darq_ liked this post
d0cent no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2017, 03:26 PM   #2670
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4758

Quote:
Originally Posted by d0cent View Post
Ta wyasfaltowana końcówka, już poza krawężnikami, to chyba na zachętę?
Raczej by sprzęt budowlany wjeżdżający na jezdnię nie niszczył poszczególnych warstw
Old August 9th, 2017, 08:16 PM   #2671
U1U2U3
Stradosapiens

Likes (Received): 435

Dużo się nie pozmieniało, ale dokumentacja musi być

Wjazd podsypany, ale Ferrari nie wjedzie :-P

Czyżby jakieś dylatacje wypełnione kruszywem?

Bariera na nitce południowej odsunięta - ogłaszamy przejezdność

Sławek, Keej, d0cent, Mixiorek, _darq_ liked this post
U1U2U3 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 10th, 2017, 09:08 AM   #2672
Mixiorek
Registered User

Quote:
Originally Posted by Lukas_Ross View Post
Jak wszędzie jest już czarno to dobrze jakby spadł duży deszcz i zweryfikował ponownie te wszystkie rowy na dolnym odcinku Korbońskiego.
To chyba lepszej weryfikacji niż przechodzący właśnie "deszczyk" nie będzie.

JeV liked this post
Old August 10th, 2017, 09:41 AM   #2673
cabal
Registered User

cabal's Avatar

Likes (Received): 128

Spadły jakieś 4mm deszczu.
Mniej niż połowa tego, czego efekty focił ostatnio @Keey
Old August 10th, 2017, 09:49 AM   #2674
JeV
Registered User

JeV's Avatar

Likes (Received): 224

7,7mm (dane ze stacji meteo)
Old August 10th, 2017, 07:13 PM   #2675
Keej
Registered User

Keej's Avatar

Likes (Received): 1071

10.8.2017. g.17.
Wywołany do tablicy kilka postów wstecz usłużnie Szanownym Kolegom donoszę, że dziś wieści mam dość ... Keejowe.
O ile na Rosnowskiego - miodzio, postęp i tempo są imponujące, o tyle stan odwodnienia na Korbońskiego ciągle "wali dziegciem" - koncert bezhołowia trwa tutaj w najlepsze.
Projektanci odwodnienia sobie a grawitacja sobie. Czyżby oni także byli z dobrej zmiany ??!.. Bo najwyrażniej postanowili pokazać światu, że grawitację mają w d....

Co prawda dołożyli ostatnio pas betonowych rynien wzdłuż DDR przy Gąsek (gdzie do niedawna krawężnik ścieżki "wisiał" bezpośrednio nad rowem), ale odpływ z tej rynny do rowu pozostawili ... wyżej (!). Na dole zaś umocnionego odpływu z "rynny" brak ! (rynna urywa się w trawie)
A woda - durna, inaczej niż człowiek - nie "ciągnie do koryta" (które jest na górce terenu i na górze zdjęcia). I spływa tam, gdzie jej jest z grawitacją po drodze ...

Kierunek spadku terenu pokazują strzałki.

Ignorowana przez ludzi i zdana na własne siły woda po staremu żłobi sobie odpływy "we własnym zakresie" ... Przyślą z firmy człowieka z łopatą, ten, podsypie, przyklepie a jak ów człowiek odejdzie, woda znów poszuka sobie ujścia i zacznie robić swoje ... Ta ciuciubabka trwa w najlepsze.

(żółty zawijas na zdjęciu powyżej znajduje się w najniższym punkcie nowego "rynsztoka"; tu jednak betonowy kanał się urywa a woda musi radzić sobie sama, więc sobie radzi i ... żłobi) (a dzisiejszy opad był bardzo niewielki!)

... aż wyżłobiła.

Podmyty wcześniej, popękany i zapadnięty krawężnik DDR, teraz obudowany betonowym rynsztokiem, nadal tkwi na swoim miejscu. W nadziei, że głupi się nie pozna a mądry pomyśli, że tak musi być ?.. Odbiór tę minę przeoczy ?

Korytka ściekowe na Korbońskiego - jak to po prawej, poniżej - z żelazną konsekwencją umieszczane są w ... najwyższych punktach terenu.
Chytrze to wymyślili, bo dzięki temu korytka pozostają czyste i wyglądają schludnie. Błoto ma do nich "pod górke" - musiałoby się wspinać, więc korytek nic nie paskudzi ...
A woda ? Woda - jak widać - i bez koryta sobie poradzi ...

Krótko mówiąc odwodnienie na Korbońskiego, zwłaszcza to w depresji przy Gąsek, zrobione zupełnie bez głowy i niewydolne jak dawniej.
Nie radzi sobie nawet z mikroskopijnym deszczem, jak ten ostatni.

Wiem, że wszyscy czekacie tu na jak najlepsze wieści. Jeśli są takie, chętnie się nimi dzielę (jak przedwczoraj n.t. Rosnowskiego).
O odwodnieniu depresji na Korbońskiego przy Gąsek też chętnie napisałbym w samych superlatywach. I z utęsknieniem czekam chwili, gdy będzie to wreszcie możliwe.
Przykro mi Was zasmucać.

Pozdrawiam Wszystkich

Na marginesie: letnie burze i związane z nimi opady mają na ogół ograniczony, niekiedy bardzo niewielki zasięg. Przed kilkoma dniami siedziałem sobie w najlepsze na suchutkim, nie zadaszonym tarasie i obserwowałem, jak tuż za płotem, 50 metrów ode mnie wali ściana deszczu. U mnie zaś nie spadła ani kropla. (uprzedzę sceptyków: byłem wtedy całkowicie trzeżwy).
Dlatego nawet do pochodzących z najbardziej wiarygodnych żródeł informacji o wielkości opadu podchodzić należy z rezerwą. Nawet jeśli są wiarygodne i miarodajne w punkcie dokonywania pomiaru, to już kilkaset (a niekiedy i kilkadziesiąt) metrów od punktu pomiaru mogą okazać się całkowicie niemiarodajne, wręcz mylące.

Wystarczyło parę kropel deszczu, by odwodnienie "dołka" znów ujawniło swą słabość i by pojawiły się nowe podmycia i wyżłobienia.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

Mixiorek, Lukas_Ross, [BÉTON!BRUT!] liked this post

Last edited by Keej; August 11th, 2017 at 05:29 PM.
Keej no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2017, 07:46 PM   #2676
cabal
Registered User

cabal's Avatar

Likes (Received): 128

Moje dane są z okolic Lanciego/Płaskowickiej (zbudowałem sobie stację na dachu), w sumie w ciągu dnia 4,5mm.
Jak pisałem wcześniej: kilka ulic dalej może być inaczej.
Old August 10th, 2017, 11:34 PM   #2677
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 5282

Stacja lotniskowa zmierzyła 2 mm.

Stacja meteo.waw.pl - 10 mm.

Keej liked this post
MichalJ no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2017, 09:44 AM   #2678
Mixiorek
Registered User

Quote:
Originally Posted by Keej View Post
od odwodnienia na Korbońskiego ciągle "wali dziegciem" - koncert bezhołowia trwa tutaj w najlepsze.
Projektanci odwodnienia sobie a grawitacja sobie. Czyżby oni także byli z dobrej zmiany ??!.. Bo najwyrażniej chcą pokazać światu, że grawitację mają w d....
Nie wiem dokładnie jaka jest odpowiedzialność projektanta za swoją pracę ale bardzo chętnie zobaczyłbym tą firmę na Korbońskiego razem z wydziałem infrastruktury dzielnicy Wilanów. Niech się tłumaczą i pokrywają koszty zmian w projekcie i dodatkowych prac.

JeV, Keej liked this post
Old August 13th, 2017, 03:31 AM   #2679
d0cent
Homo Podlachiae

d0cent's Avatar

Na obu jezdniach ul. Roentgena lewe pasy zostały sfrezowane. Teoretycznie można nimi jeździć ale chyba nie jest to dobry pomysł.

Foto BD za haloursynow.pl

Więcej można przeczytać na haloursynow.pl w artykule CHAOS NA ROENTGENA. Frezują nawierzchnię, zapomnieli o znakach.

Jeśli dobrze widziałem, to znaki informują, że ulica zostanie zaknięta 19 sierpnia.

Keej, Borek liked this post
Old August 14th, 2017, 01:36 AM   #2680
d0cent
Homo Podlachiae

d0cent's Avatar

Podjechałem zobaczyć jak wygląda włączenie ul. Korbońskiego w ul. Nowoursynowską.

Zbliżałem się od strony północnej.

Widok wstecz.

Zaskoczyło mnie, że przejezdność jest też do ul. Relaksowej.

Keej, mkrawcz1, amiron liked this post

Reply

Tags
drogi miejskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules