search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 19th, 2010, 11:12 AM   #61
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4456

Mam cichęą nadzieję, że przed końcem roku coś się tam ruszy i przynajmniej drzewa wytną i odhumusują teren.

Sponsored Links
Old October 19th, 2010, 11:36 AM   #62
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 90

Ale plan modernizacji przewiduje pozostawienie skrzyżowania z Doliną Służewiecką w obecnym miejscu? Czyli brakujący odcinek Nowoursynowskiej miałby lecieć również zawijasem? Nie mogę znaleźć planów projektowanego odcinka.
Poler no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2010, 12:08 PM   #63
nodarret
Registered User

Likes (Received): 0

Skrzyżowanie w obecnym miejscu, trochę zmodyfikowane od strony Ursynowa.
Zawijas ma być, ale łagodny:

nodarret no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2010, 12:40 PM   #64
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 499

Warto dodać, że od DŚU dla Nowourysnowskiej tradycyjnie odwołali się warszawscy pseudoekolodzy. Ponieważ jest rygor natychmiastowej wykonalności, trwa procedura uzyskiwania PnB/ZRID.
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2010, 02:28 PM   #65
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

A co tym razem im nie pasuje? Czy może ten protest to taki swoisty trening młodych kadr...?
Old October 19th, 2010, 04:15 PM   #66
Solidium
Także tego...

Solidium's Avatar

Nie rozumiem tytułu artykułu... skoro przejmą grunty specustawą to nie ma żadnego problemu, a tytuł jest że zagrożone...

"Nikt nie myśli o tym, czy [w centrum Warszawy] da się żyć, czyli dojechać i zaparkować."
Małgorzata Mikulska-Rembek, Wydarzenia, 08.06.2010
Solidium no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2010, 07:08 PM   #67
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

No bo budowa jest zagrożona tyle że nie przez tych o których piszą. Czego znowu chcą ekooszołomy?. Czyżby na potrzebnym kawałku terenu swoje domy miały ryjówki albo jakieś chronione gatunki ptaków i robali?. Dobrze że skorzystają ze specustawy bo już myslałem że się druga Cybernetyki szykuje.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2010, 10:55 AM   #68
mkuldane
autoBAHNED

mkuldane's Avatar

Likes (Received): 1835

Quote:
Originally Posted by Bastian. View Post
Czego znowu chcą ekooszołomy?.
Pewnie jak zawsze kasy. Dopóki konsekwentnie wszystkie sądy nie zaczną odrzucać ich żądań ( albo przynajmniej nakazywać wypłacenie odszkodowań w wysokości np. 100 PLN ) to wszędzie będą szukać łatwego zarobku ( przykład z ostatnich dni - lotnisko w Modlinie )

PS. Sorki za OT
mkuldane no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2010, 08:12 PM   #69
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Nowoursynowska jest wkoło zabudowana. Tam nie ma raczej jakiś dzikich zwierzątek czy wyjątkowych roślin które trzeba chronić przez unicestwieniem. Więc nie wiem czemu ekoświry się przyczepiły do tej ulicy i chcą blokować budowę. I skoro przy tej ulicy i na potrzebnym terenie nie ma wspomnianych zwierząt i roślin to chyba nie powinno być problemu z odrzuceniem skargi ekoczubków?.

nodarret-wrzuć większą mapkę. Przyda się nam na forum i siskomowcom.
Old October 20th, 2010, 08:39 PM   #70
Solidium
Także tego...

Solidium's Avatar

Zbyt trudna to ta mapka do zdobycia nie jest:
http://www.ursynow.waw.pl/page/index...aj_id=3&id=760
Załącznik 1A- ogólnie polecam przejrzeć chociaż projekt 2 choć pobieżnie, bo można się ciekawych rzeczy dowiedzieć jak to że ścieżka będzie z czerwonego asfaltu, a sygnalizacja na skrzyżowaniu z Doliną będzie zmieniona.
PROJEKT:

"Nikt nie myśli o tym, czy [w centrum Warszawy] da się żyć, czyli dojechać i zaparkować."
Old October 20th, 2010, 10:18 PM   #71
nodarret
Registered User

Zostałem wyręczony przez innego użytkownika Rzeczywiście dokumenty bogato przygotowane i szczegółowe.

Z ciekawostek na podstawie powyższego rysunku widać, że z Arbuzowej nie będzie wyjazdu w kierunku Ursynowa - ciekaw jestem czy kierowcy nie będą przestrzegać nakazu skrętu w prawo - tak jak to obecnie się dzieje przy ulicy Fosy.
nodarret no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2010, 11:20 PM   #72
olo1d
Registered User

Likes (Received): 83

To co zauważyłem na powyższym planie i to co mnie cieszy to pas rozdzielający jezdnie na wysokości ul. Fosy. Nie będzie już cwaniaków,omijających korek na Dolinie Służewieckiej (w kier. wsch.) tą właśnie uliczką, a następnie wpychających się przed światłami Dolinka/Wilanowska.

Chciałbym zapytać czy ktoś wie na jakiej zasadzie działają światła na Płaskowickiej na wysokości Straży Pożarnej(zawsze nieczynne). Czy są właczane w razie potrzeby(trochę dziwne bo pojazd uprzywilejowany i tak ma bezwzględne pierwszeństwo)?
Czy może zostały wyłączone na stałe?
olo1d no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2010, 11:40 PM   #73
hajdut
Oblatywacz budów

hajdut's Avatar

Likes (Received): 337

Quote:
Originally Posted by olo1d View Post
To co zauważyłem na powyższym planie i to co mnie cieszy to pas rozdzielający jezdnie na wysokości ul. Fosy. Nie będzie już cwaniaków,omijających korek na Dolinie Służewieckiej (w kier. wsch.) tą właśnie uliczką, a następnie wpychających się przed światłami Dolinka/Wilanowska.
Każdy ma prawo jeździc ul. Fosy i wyjeżdzać na Dolinkę...
Brakuje jednak, i to widać, bezkolizyjnych skrzyżowań Dolinki z Wilanowską, Nowoursynowską i Sobieskiego (abstrahujac juz od tego czy trasa ma isc na etsakadach czy w tunelu)
Old October 21st, 2010, 07:41 AM   #74
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by mkuldane View Post
Pewnie jak zawsze kasy. Dopóki konsekwentnie wszystkie sądy nie zaczną odrzucać ich żądań ( albo przynajmniej nakazywać wypłacenie odszkodowań w wysokości np. 100 PLN ) to wszędzie będą szukać łatwego zarobku ( przykład z ostatnich dni - lotnisko w Modlinie )

PS. Sorki za OT
W sprawie OT odeślę cię do tego postu

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=526

Co do protestów 'pseudozielonych' - pewno idzie o wycinkę drzew w związku
z poszerzaniem jezdni.

MEGA Event POLAND 2013! (visit link)
rubeus no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2010, 10:32 AM   #75
emwu
Registered User

Likes (Received): 171

Quote:
Originally Posted by hajdut View Post
Brakuje jednak, i to widać, bezkolizyjnych skrzyżowań Dolinki z Wilanowską, Nowoursynowską i Sobieskiego (abstrahujac juz od tego czy trasa ma isc na etsakadach czy w tunelu)
Tak, "dołączenie" do Dolinki kolejnej szerokiej drogi (tak jak ostatnio poszerzonej Al. Wilanowskiej) spowoduje tylko i wyłącznie zwiększenie korków w tym rejonie. Tak dla wyjaśnienia, cieszę się bardzo z szerszej Wilanowskiej (korzystam z niej codziennie), i cieszyć się będę z szerszej Nowoursynowskiej, ale monstrualne korki w Dolince czy na Wilanowskiej (rosnące z roku na rok) nie zostaną zmniejszone bez estakad i tuneli w ciągu Dolinki Służewieckiej.
Mało tego, otwarcie węzła Puławska na S2 w 2012 roku spowoduje jeszcze większy paraliż w tym rejonie, ponieważ ruch aut z zachodu - od Konotopy - będzie docierał do Puławskiej (mam na myśli kierowców omijających centrum - jadących na Pragę, lub dalej na wschód poza W-wę) i będzie szukał ucieczki głównie poprzez dostanie się do Dolinki. Bo przecież Dolinka i dalej Trasa Siekierkowska z węzłem Marsa będzie jeszcze przez jakiś czas "ersatzem" łatającym dziurę w POW.
Uważam, że temat udrożnienia Dolinki powinien stać się gorącym. Jest bowiem szansa, ze taka inwestycja jest do przeprowadzenia w ciągu 3-4 lat. Pamiętajmy bowiem, że na dokończenie POW (Puławska-Lubelska) poczekamy minimum 2 lata dłużej - rozpoczęcie budowy w 2013 i zakończenie na przełomie 2016 i 2017 (to wersja optymistyczno-oficjalna).
emwu no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2010, 07:39 PM   #76
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Zastanawia mnie czemu nie będzie mozliwości legalnego skrętu z arbuzowej w nowoursynowską w stronę ursynowa. Brakuje przecież połączeń między ursynowem i wilanowem. A urzędnicy zamiast zostawić możliwość wspomnianego skrętu likwidują ten skręt. Oczywiście kierowcy i tak pewnie będą skręcać w stronę ursynowa przez co być może w tym miejscu będą stłuczki i lamenty że zrobiona została kosztowna przebudowa a mimo tego są stłuczki.

I mnie też zastanawiają te światła przy straży. Po co one tam?. Nie lepiej je zabrać i postawić gdzieś gdzie trzeba bo są np. wypadki z udziałem pieszych przy jakimś skupisku bloków?.
Old October 21st, 2010, 09:59 PM   #77
mkrawcz1
Obywatel San Escobar

mkrawcz1's Avatar

Likes (Received): 1871

Quote:
Originally Posted by Bastian. View Post
I mnie też zastanawiają te światła przy straży. Po co one tam?. Nie lepiej je zabrać i postawić gdzieś gdzie trzeba bo są np. wypadki z udziałem pieszych przy jakimś skupisku bloków?.
Światła po to, żeby nikt nie wjechał pod ruszający wóz bojowy. A w instalacji nowych świateł to koszt samego sprzętu to raczej mały pikuś (Pan Pikuś)....

A przy okazji: jadąc Dolinką od strony Pragi nie wjedziecie na KEN - coś dłubią na łącznicy i objazd uczynili

by Piotr-Stettin:
"Gdyby skrzyżować rowerowego kuriera i dostawcę z KFC - powstałoby drogowe zło w czystej postaci (albo przeciętny Rosjanin za kółkiem)."
by dwiegruszki:
"Polskie warunki do używania roweru wręcz zmuszają do olewania przepisów, w trosce o swoje bezpieczeństwo i zażywania komfortu przynależnego autom."
mkrawcz1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 21st, 2010, 10:11 PM   #78
emwu
Registered User

Likes (Received): 171

Jak dokończą Nowoursynowską, to na tym kawałku Ursynowa zabraknie mi do szczęścia tylko Ciszewskiego-bis. Taki szybki myk z Ursynowa do Wilanowa byłby zbawieniem dla wielu ludzi. Szczególnie po zamknięciu Orszady.
emwu no está en línea   Reply With Quote
Old October 21st, 2010, 10:26 PM   #79
Solidium
Także tego...

Solidium's Avatar

Mi zabraknie do szczęścia przebudowy ciągu Ciszewskiego ( z budową Ciszewskiego-bis) - Kiedacza - Nugat - Gandi. Kiedacza i nugat mają 10m jezdni, 4m zieleni i 3m chodnika (na Kiedacza 0 zieleni i 8m chodnika, z czego 5 zamienione w parking. Jakim cudem na ulicach takiej szerokości nie ma porządnych dróg rowerowych? Toż to byłoby idealne dla osób jadących rowerem z Ciszewskiego-bis!!!
Gandhi to już nie muszę mówić bo każdy zauważa jaki jest jej stan i jaki ma potencjał...
Ale wątpie czy doczekam się tego w najbliższym dziesięcioleciu...

Old October 21st, 2010, 10:54 PM   #80
Zdrowy
Registered User

Zdrowy's Avatar

O co chodzi z tym brakiem połączenia Ursynowa z Wilanowem. Mam wrażenie, że ktoś celowo "oddala" od siebie te dwie dzielnice...
- zamknęli Orszady
- zrezygnowali z budowy połączenia na Kabatach (Drewny chyba się ta ulica nazywa)
- poszerzona Wilanowska (dzięki Bogu) wcale nie stała się szybciej przejezdna niż przed przebudową
- teraz brak skrętu z Arbuzowej w stronę Ursynowa
- absolutna cisza w sprawie Ciszewskiego-bis
Zdrowy no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules