search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 27th, 2010, 12:31 AM   #121
gopher80
Registered User

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by rubeus View Post
A ty z uporem maniaka... Kształ sieci drogowej dla terenu Kabat między ciągiem Rosoła-Relaksowa a zachodnią stroną Al. K.E.N dokładnie precyzuje i opisuje kilkukrotnie wzmiankowany plan miejscowy Ursynów Południe - Kabaty.
W 100% się z tobą zgadzam! Ale pisząc o zmianie układu drogowego mam na myśli od Wąwozowej do Stryjeńskich. (poszerzona Wąwozowa, Stryjeńskich, wyasfaltowanie lub kostka ul. Wełnianej, wspomniane przez Ciebie połączenie ul. Kabacki Dukt - Mielczarskiego). A w MPZP zawsze można dokonać korekty.
gopher80 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 27th, 2010, 10:03 AM   #122
nodarret
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Poler View Post
S2 będzie budował kto inny a ulicą Płaskowickiej zarządza kto inny. Niepokojąca nie jest rozbiórka Płaskowickiej przy budowie S2 ale ciągłe awarie ciepłownicze wzdłuż tej ulicy.
Być może uznali, że ze wszystkimi awariami sobie poradzili.
W każdym razie Płaskowickiej jest drugą po Ciszewskiego drogą którą można się przedostać przez cały Ursynów, a niedługo i na Wilanów poprzez Orszady ;/ Ja bym właśnie stawiał, że ten ruch tranzytowy i niewygoda z nim związana jest główną przesłąnką remontu.
Na S-2 bym nie liczył. Obecnie w 'standia' GDDKiA jest to inwestycja rezerwowa, więc zakładam że nie powstanie w terminie 2011-2014.
nodarret no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2010, 10:18 AM   #123
zysio
Registered User

Likes (Received): 163

Przy Nowoursynowskiej od Dolinki po kampus SGGW są od niedawna pooznaczane drzewa do wycinki.
zysio no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2010, 04:12 PM   #124
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by gopher80 View Post
W 100% się z tobą zgadzam! Ale pisząc o zmianie układu drogowego mam na myśli od Wąwozowej do Stryjeńskich. (poszerzona Wąwozowa, Stryjeńskich, wyasfaltowanie lub kostka ul. Wełnianej, wspomniane przez Ciebie połączenie ul. Kabacki Dukt - Mielczarskiego). A w MPZP zawsze można dokonać korekty.
Człowieku !!! A co Wełniana ma wspólnego z TESCO ?

A co do korekt MPZP co mieliby tam niby zmieniać ? I po co ?
Poza tym zmiana mpzp to taka sam czasochłonna procedura jak uchwalanie nowego.

MEGA Event POLAND 2013! (visit link)
rubeus no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2010, 07:02 PM   #125
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Byłem dzisiaj na Orszady i widzę że Poler mnie ubiegł z fotkami, no cóż trudno. Na placu budowy nie było nikogo oprócz ciecia. Od strony ursynowa postawili obok siebie wzdłuż 3 bariery betonowe i trzeba rower przekładać. Ale przejechać się da. Ciekawi mnie czy te siatki z kamulcami zapobiegną osuwaniu się skarpy albo chociaż je spowolnią.

Wybiera się ktoś jutro na Płaskowickiej żebym w razie czego na darmo nie leciał ?.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2010, 07:12 PM   #126
gopher80
Registered User

Quote:
Człowieku !!! A co Wełniana ma wspólnego z TESCO ?

A co do korekt MPZP co mieliby tam niby zmieniać ? I po co ?
Poza tym zmiana mpzp to taka sam czasochłonna procedura jak uchwalanie nowego.
Mieszkam w okolicach Wełnianej i wiem, że jeśli duża inwestycja nie będzie realizowana na Kabatach, to mieszkańcy Wełnianej nadal będa jeździć Wełniana - Jaworowa i wyjazd na Stryjeńskich. Zamiast Wełniana i wyjazd na Stryjeńskich. Wiem, że napiszesz iż trzeba naciskać, ale to pustosłowie. Bo droga nie ma priorytetu, poza tym HGW obiecała już w kampani poprzedniej, że droga będzie ale jak widać to tylko iluzje.
Więc kolego pozwól przynajmniej żyć iluzją, że przynajmniej przy okazji może wykonają ten skromny kawałek drogi. Stąd moje snucia na forum odnośnie poprawy infrastruktury drogowej. Ale widocznie wszyscy maja w d...ie Wełanianą, Jaworową.

A jak jest interes do załatwienia (czytaj można dodatkowie pieniądze zdobyć do budźetu) to i dokona się korekta MPZP. Zwłaszcza, że ten z 2008 budził różne emocje i było sporo oponentów.

Last edited by gopher80; November 27th, 2010 at 07:23 PM.
Old November 27th, 2010, 08:53 PM   #127
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Quote:
Mieszkam w okolicach Wełnianej i wiem, że jeśli duża inwestycja nie będzie realizowana na Kabatach, to mieszkańcy Wełnianej nadal będa jeździć Wełniana - Jaworowa i wyjazd na Stryjeńskich. Zamiast Wełniana i wyjazd na Stryjeńskich. Wiem, że napiszesz iż trzeba naciskać, ale to pustosłowie. Bo droga nie ma priorytetu, poza tym HGW obiecała już w kampani poprzedniej, że droga będzie ale jak widać to tylko iluzje.
Więc kolego pozwól przynajmniej żyć iluzją, że przynajmniej przy okazji może wykonają ten skromny kawałek drogi. Stąd moje snucia na forum odnośnie poprawy infrastruktury drogowej. Ale widocznie wszyscy maja w d...ie Wełanianą, Jaworową.

O ile mnie pamięć nie myli to były jakieś problemy z działkami - nie wiem czy to już skończona historia czy nie.
Oddadzą w końcu osiedle Villa Moderne, skończą te domki koło gospodarstwa, to może jakąś prowizorkę z kostki, albo utwardzoną żwirem zrobią.

Quote:
A jak jest interes do załatwienia (czytaj można dodatkowie pieniądze zdobyć do budźetu) to i dokona się korekta MPZP. Zwłaszcza, że ten z 2008 budził różne emocje i było sporo oponentów.
Za przeproszeniem, ale piszesz od czapy. Podstawowe protesty były ze strony EDBUDU i mieszkańców dawnej wsi Kabaty - właścicieli pól, którzy chcieli przeznaczenia części terenów na południe od Kabackiej pod zabudowę mieszkaniową, a nie pod tereny zielone i park. A miasto z tego się nie wycofa.

Old November 27th, 2010, 08:59 PM   #128
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bastian. View Post
Byłem dzisiaj na Orszady i widzę że Poler mnie ubiegł z fotkami, no cóż trudno. Na placu budowy nie było nikogo oprócz ciecia. Od strony ursynowa postawili obok siebie wzdłuż 3 bariery betonowe i trzeba rower przekładać. Ale przejechać się da.
Stoją one od kilku tygodni. Dodatkowa zapora przed rowerzystami i spacerowiczami to ta sterta z gałęzi ułożona od strony Ursynowa.

Quote:
Ciekawi mnie czy te siatki z kamulcami zapobiegną osuwaniu się skarpy albo chociaż je spowolnią.
Jeśli zrobią to wzdłuż całej podstawy skarpy, to może ten kawałek na którym jest jezdnia się nie będzie osuwał. Ale zagrożenie dotyczy głównie korony skarpy, czyli działek położonych wzdłuż Kokosowej. A na to kosze z kamieniami nic nie pomogą.

Quote:
Wybiera się ktoś jutro na Płaskowickiej żebym w razie czego na darmo nie leciał ?.
Może ja - bo mam w planach zakładać przy stajniach SGGW skrzynkę geocachingową, więc jak już będę w okolicy, to ...

Old November 27th, 2010, 10:42 PM   #129
gopher80
Registered User

Quote:
O ile mnie pamięć nie myli to były jakieś problemy z działkami - nie wiem czy to już skończona historia czy nie.
Oddadzą w końcu osiedle Villa Moderne, skończą te domki koło gospodarstwa, to może jakąś prowizorkę z kostki, albo utwardzoną żwirem zrobią.

Za przeproszeniem, ale piszesz od czapy. Podstawowe protesty były ze strony EDBUDU i mieszkańców dawnej wsi Kabaty - właścicieli pól, którzy chcieli przeznaczenia części terenów na południe od Kabackiej pod zabudowę mieszkaniową, a nie pod tereny zielone i park. A miasto z tego się nie wycofa.
Może być żwir lub kostka byle był przejazd. Teraz szukają chętnych na działki przy Moczydłowskiej - więc ruch się zwiększy i tak teraz z Wełnianej na Moczydłowska jest dziki przejazd - ale cóż jakoś trzeba sobie radzić. Szkoda, że nie ma myślenia strategicznego tylko doraźne - bo wykostkowanie 10 m drogi czy nawet samo utrwadzenie byłoby czymś. A jak pozostali okoliczni mieszkańcy buntują się to niech postawią słupki, bo to co teraz funkcjonuje woła o pomste do nieba. A co do Edbudu i sporów z uchwalaniem MPZP to każdy z nas słyszał swoją wersje i niech tak pozostanie.
Old November 27th, 2010, 11:35 PM   #130
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Quote:
Może być żwir lub kostka byle był przejazd. Teraz szukają chętnych na działki przy Moczydłowskiej - więc ruch się zwiększy i tak teraz z Wełnianej na Moczydłowska jest dziki przejazd - ale cóż jakoś trzeba sobie radzić. Szkoda, że nie ma myślenia strategicznego tylko doraźne - bo wykostkowanie 10 m drogi czy nawet samo utrwadzenie byłoby czymś. A jak pozostali okoliczni mieszkańcy buntują się to niech postawią słupki, bo to co teraz funkcjonuje woła o pomste do nieba.

Pisz proszę precyzyjnie - kto się przeciwko czemu buntuje, bo gmatwasz straszliwie.
Podobnie jak z wrzucaniem spraw dotyczących ew. problemów z dojazdem do TESCO po jego rozbudowie, z problemami dot. dróg dojazdowych na Moczydle.

Old November 28th, 2010, 12:17 AM   #131
gopher80
Registered User

Quote:
Pisz proszę precyzyjnie - kto się przeciwko czemu buntuje, bo gmatwasz straszliwie.
Podobnie jak z wrzucaniem spraw dotyczących ew. problemów z dojazdem do TESCO po jego rozbudowie, z problemami dot. dróg dojazdowych na Moczydle.
Zamknijmy temat kto, kiedy komu co powiedział bo faktycznie do niczego to nie doprowadzi. Powiedzmy na koniec, że jest silne lobby urzędniczo-deweloperskie które chciałoby różne swoje inwestycje przeprowadzić w tej części miasta.

Poza tym drogi dojazdowe po rozbudowie TESCO jak i drogi dojazdowe na Moczydle myślałem, że są jak najbardziej odpowiednie dla wątku: Ursynów - infrastruktura drogowa, ale jak nie to podpowiedz jaki wątek byłby lepszy dla dróg dojazdowych.

A zmieniając na temat bardziej neutralny wiesz kiedy może otworzą Al. KEN na odcinku Belgradzka-Wąwozowa?

Last edited by gopher80; November 28th, 2010 at 12:29 AM.
Old November 28th, 2010, 12:44 AM   #132
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Quote:
Zamknijmy temat kto, kiedy komu co powiedział bo faktycznie do niczego to nie doprowadzi. Powiedzmy na koniec, że jest silne lobby urzędniczo-deweloperskie które chciałoby różne swoje inwestycje przeprowadzić w tej części miasta.
Odnosiłem się do twoje wypowiedzi dot. obszaru Moczydła - zacytowałem dokładnie ten kawałek, w którym piszesz o jakichś protestach, słupkowaniu, a nie o urzędnikach i devleporach.

Quote:
Poza tym drogi dojazdowe po rozbudowie TESCO jak i drogi dojazdowe na Moczydle myślałem, że są jak najbardziej odpowiednie dla wątku: Ursynów - infrastruktura drogowa, ale jak nie to podpowiedz jaki wątek byłby lepszy dla dróg dojazdowych.
Nie chodzi mi o tematykę a o styl i precyzję wypowiedzi. W jednym zdaniu mieszasz różne tematy, do czegoś nawiązujesz, a kilka słów potem odnosisz się do czegoś innego i nie wiem o co ci w końcu chodzi.

Quote:
A zmieniając na temat bardziej neutralny wiesz kiedy może otworzą Al. KEN na odcinku Belgradzka-Wąwozowa?
Tego to nikt nie wie. Może 12-tego grudnia ? Bo taką datę gdzieś widziałem.

A skoro przy Al. K.E.N jesteśmy - w wątku ogólnym warszawskim dałem zdjęcia z wizyty na budowie odcinka mokotowskiego

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=5790

http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=5791

Old November 29th, 2010, 12:30 AM   #133
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 90

Słabe zdjęcia bo z telefonu który głupieje jak się ściemnia. Asfalt jest, wyklejanie pasów trwało a motłoch daje po trawnikach i na znaki nie patrzy.

Poler no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2010, 12:46 AM   #134
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

Głupota ludzka nie zna granic...
Old November 29th, 2010, 06:00 PM   #135
Arkonada
Puławska Krew- Na zawsze!

Arkonada's Avatar

Likes (Received): 81

Quote:
Zdjęcia będą za chwilkę, a najpierw słownie.
!
Czekamy na te zdjęcia z tej chwilki i jakoś cały dzień się zrobił!!!!
Arkonada no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2010, 06:36 PM   #136
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Obiecane fotki z Płaskowickiej po frezowaniu - robione ok. 15.40, kiedy jeszcze malowali oznakowanie poziome.
[Przepraszam za zwłokę, ale miałem pilniejsze sprawy]

Rejon skrzyżowania z Rosoła

Przejście dla pieszych przez Rosoła

Pas do skrętu z Rosoła w Płaskowickiej

tenże sam pas kilka kroków dalej - ślad po wykopkach MPWiK [które są poza kadrem]

Z powrotem na Płaskowickiej - nowe pasy, świeżo malowane

a tu ten sam rejon, kilkanaście minut później - pan z maszynką do robienia pasów

kostka zdjęta z miejsca dawnych wykopków wodociągowców

a kilka metrów dalej chodnikowe wykopki

pikna kałuża

Skrzyżowanie z Cynamonową (jeszcze bez oznakowania poziomego ),

ale kałuże już są

Skrzyżowanie z Lanciego ze ślicznymi oczkami wodnymi

Last edited by rubeus; November 29th, 2010 at 06:49 PM.
Old November 29th, 2010, 06:38 PM   #137
rubeus
Kabatczyk

rubeus's Avatar

Wykończenie kratek, studzienek, łuków i podjazdów

Old November 29th, 2010, 08:35 PM   #138
Bastian.
Balthazar Bux

Bastian.'s Avatar

Drogowcy wciąz mnie zaskakują. Kałuże przy chodnikach na frezowanych ulicach to widziałem, ale kałuż na środku ulicy jeszcze nie. W dodatku frezowanie chyba pojdzie na marne skoro wodniacy wciąż w okolicy kopią podziemne kanały. Więc i odłożona na chodnik kostka wkrótce się przyda.
Bastian. no está en línea   Reply With Quote
Old December 8th, 2010, 01:34 PM   #139
gopher80
Registered User

Quote:
Część ruchu na odcinku Belgradzka-Płaskowickiej, może zostanć zdjęta gdy powstanie w końcu przedłużenie Pileckiego do Belgradzkiej.
Wg. mnie nie oznacza to jednak, że ruch spadnie - bo wybudują ciąg ul. Rosnowskiego/Nowokabacka, to część 'tranzytu' Wilanowsko-Powsińsko-Konstancińsiego pojedzie Stryjeńskich-Wąwozową-Relaksową-Nowkabacką do ul. Drewny..
Czy może coś wiadomo kiedy możliwe jest (planowane) rozpoczęcie procedury przetargowej i sama budowa przedłużenia Belgradzka-Płaskowickiej? Jak wpisuje się w serwisie www.mapa.um.warszawa.pl (mapa własności) ulice Belgradzką to sugeruje jakby ona już istniała. Poza tym były już konkretne obietnice w tej sprawie: http://sites.google.com/site/gronkie...lnic-1/ursynow

Last edited by gopher80; December 8th, 2010 at 01:59 PM.
Old December 8th, 2010, 10:10 PM   #140
nodarret
Registered User

Likes (Received): 0

W WPI jest tylko o poszerzeniu Płaskowickiej i Pileckiego. Budowa do Belgradzkiej to chyba sci fi. Pewnie zaczną robić, jak oddadzą S2,bo nie da się wjechać na Ursynów.
Poza tym obecne traktowanie Ursynowa przez HGW i szykujące się władze zakładam, że ciężko będzie z inwestycjami.
nodarret no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, warszawa

Thread Tools

Posting Rules