search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 7th, 2005, 01:00 AM   #101
Mareko
Highway Fan

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Stratocaster
jakaś tragedia! W piątek 4 kilometry korka na obu pasach na samej A4, w sobotę trochę mniej, ok. 2 godziny na A4 i na DK7. Kiedy do diabła skończy się ten koszmarny remont i zwężenie na wylocie z Krakowa?

Mam nadzieję że niejeden poseł, minister czy inny ważny urzędas też stali w tych samych korkach. Może teraz będą skłonni głosować/decydować w ten sposób, żeby drogi powstały szybciej niż za 10-20 lat. Są potrzebne JUŻ DZISIAJ! Żeby nie powiedzieć wczoraj.
Swieta prawda !! Drogi sa nam bardzo potrzebne a np. dzisiaj slyszalem w wiadomosciach jak znowu mowili o prostescie kolejarzy zeby im doplacac do przejazdow bo im sie nic nie oplaca robic.
PKP prznosi 1 mld zl. strat rocznie !!! Jakby ta kase przeznaczyc na budowe drog to bysmy mieli jakies 50km autostrad rocznie wiecej.
Ja wiem ze PKP tez jest potrzebne ale wkurza mnie ze na sile sie utrzymuje cos co przynosi takie straty. W koncu jak pokazuja przyklady ostatnich dni - nawet jesli kolej strajkuje - WSZEDZIE mozna dojechac autobusem zastepczym, wiec po jaka cholere doplacamy do tej koleii ?
Mareko no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 7th, 2005, 01:25 AM   #102
Platek
Geografica Miscalleanea

Platek's Avatar

Likes (Received): 17

Mnie sie wydaje, że takie autobusy i samochody też przynoszą jakieś tam straty...
Chociazby zasmradzają środowisko!!
A kto potem to srodowisko przywróci do porządku? To też kosztuje i to na pewno nie mniej niż dopłacanie do kolei.
A druga rzecz to to, że mimo wszystko kolej jest bezpieczniejsza niz transport kołowy ( w sensie oczywiście wypadkowym, nie rozbojowym). A życie ludzkie też chyba nie jest tańsze niż ten 1 mld rocznie...
Old May 7th, 2005, 11:41 AM   #103
xelius_autobahn
xelius_autobahn

xelius_autobahn's Avatar

Quote:
Originally Posted by Platek
Mnie sie wydaje, że takie autobusy i samochody też przynoszą jakieś tam straty...
Chociazby zasmradzają środowisko!!
A kto potem to srodowisko przywróci do porządku? To też kosztuje i to na pewno nie mniej niż dopłacanie do kolei.
Aby koleje jeździły muszą mieć energię, a skąd ją mają? Ze spalania węgla w elektrowniach, które najbardziej w Polsce zatruwają środowisko.
xelius_autobahn no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2005, 01:00 AM   #104
Platek
Geografica Miscalleanea

Platek's Avatar

No w ten sposób to mozemy sie licytować
Elektrownie zaniczyszczałyby powietrze punktowo, a pozatym chyba są jakies technologie (filtry itp) albo alternatywne źródła energii (geotermiczna np.) minimalizujące te straty, albo alternatywne źródła energii (geotermiczna np.), które kiedyś bedzie można w naszym nawet kraju wprowadzić.
Pozatym jak ktos słusznie zauważył w którymś wątku koleje mają dużo większą przepustowość niż drogi.
koniec argumentów na dziś
Old May 8th, 2005, 11:27 AM   #105
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 253

Quote:
No w ten sposób to mozemy sie licytować
Elektrownie zaniczyszczałyby powietrze punktowo, a pozatym chyba są jakies technologie (filtry itp) albo alternatywne źródła energii (geotermiczna np.) minimalizujące te straty, albo alternatywne źródła energii (geotermiczna np.), które kiedyś bedzie można w naszym nawet kraju wprowadzić.
Pozatym jak ktos słusznie zauważył w którymś wątku koleje mają dużo większą przepustowość niż drogi.
koniec argumentów na dziś
jestem calym sercem za koleja ale na zdrowych zasadach!
W niemczech sie da (choc nie jestem ekspertem i nie wiem czy czasem i oni nie doplacaja) to i w polsce sie powinno!
Tylko trzeba paru gosciom ze zwiazkow zawodowych pkp cos uswiadomic, ktos tu kiedys pisal ze konduktor bierze kilka tys zl no i na tych kilku kanarow zrzuca sie cala polska a ze w pociagu jest ich kilka....
A wspomniana przez ciebie energia geotermalna...
nadaje sie doskonale do ogrzewania domow i basenow termalnych.
O napedzaniu turbin ktore daja moment obrotowy generatorom pradu nie moze byc mowy z prostej przyczyny temp wod podziemnych jest zbyt niska 70-80^C (na podhalu) a w pozostalej czesci kraju jeszcze mniej.
Energia z wiatru bylaby ok, ale wiatry u nas wieja nieregularnie a na dodatek nie wszedzie wiec inaczej mowiac jest nieoplacalna i niewydajna w porownaniu do potrzeb.
Energia sloneczna, no jakbysmy byli Egiptem... ale nie jestesmy-za malo slonca mamy.
Energia z wody, gdybysmy byli Norwegia (dzieki fiordom 90% energi pochodzi z elektrowni wodnych) ale nie jestesmy. Max spadki wody wystepuja w gorskich rzekach a takich mamy kilka ktore da sie wykorzystac do celow energetycznych (+ kilka zbiornikow na nizinach np zarnowiec,plock)
Z bardziej ekologicznych od wegla zostaje nam energia jadrowa (stad tez i prace wladz nad tym projektem). W czasie ekspoloatacji jest bezwarunkowo najkorzystniejsza, klopot powstaje po wyczerpaniu sie paliwa-co zrobic z odpadami? Kopaln nieczynnych mamy pod dostatkiem wiec o pomoc niemcow prosic chyba nie bedziemy ale ktora spolecznosc lokalna sie zgodzi na lokowanie takich odp w ich okolicy?
Przypuszczam ze zadna...
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2005, 02:28 PM   #106
VVacek
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
....Elektrownie zaniczyszczałyby powietrze punktowo, .....
PUNKTOWO to elektrownia jest emitorem ....
Ale zanieczyszcza naprawde wielkie obszary

Obecnie w Polsce ponad 95% energii elektrycznej jest produkowana w elektrowniach węglowych i wierz mi, szybko to sie nie zmieni...
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2005, 03:27 PM   #107
grzaniec z galicji
BANNED

grzaniec z galicji's Avatar

Likes (Received): 253

Quote:
Originally Posted by VVacek
PUNKTOWO to elektrownia jest emitorem ....
Ale zanieczyszcza naprawde wielkie obszary

Obecnie w Polsce ponad 95% energii elektrycznej jest produkowana w elektrowniach węglowych i wierz mi, szybko to sie nie zmieni...
heh,
no fakt w elektrowniach weglowych
ale zdziwilbys sie co tam jest spalane oprocz wegla
Np takie kotly fluidalne (osiagniecia ostatnich lat-zamontowany jeden kociol w sierszy) to pozeraja chyba wszystko, trociny,szmaty,....,....,...,...
tylko wiadomo ta cala reszta ma inna wartosc opalowa ale cos tam daje jednak energii
Natomiast w najblizszej przyszlosci zmienic sie zmieni ale niewiele. Polska jako kraj UE zobowiazala sie do chyba 2010r wykorzystywac energie odnawialna w wysokosci 13% (sory za ewentualne pomylki ale nie mam materialow przy sobie)
Spalanie np scinek z tartaku jest odnawialne + energ wodna, wiatrowa i ...moze sie osiagnie owe 13%
Ale słychac czasami ze np w polancu chcac wyrobic normy "ekologiczne" narzucone okresami przejsciowymi elektrownia musi kupowac polacie lasu ... zeby spalac ekologicznie! Spowodowane jest to tym ze tych trocin to nie bardzo wystarcza na pokrycie zapotrzebowania, a trzeba ich wiecej niz wegla bo i wartosc opalowa mniejsza.
Spoko rozwiazanie :/-faktycznie w porownaniu z niektorymi panstwami UE to lasow mamy jeszcze po dostatkiem.

edit: racja sory za OT.

Last edited by grzaniec z galicji; May 8th, 2005 at 07:49 PM.
grzaniec z galicji no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2005, 04:50 PM   #108
XW
Registered User

XW's Avatar

wszystko fajnie, dyskusja na prawde ciekawa, ale to chyba watek o zakopiance, wiec lepiej by przeniesc ta rozmowe do jakiegos nowego watku
XW no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2005, 01:02 AM   #109
Platek
Geografica Miscalleanea

Platek's Avatar

hihi..
Ale jak na Zakopiance sie nic nie dzieje, to co robić??
Se pogadamy przynajmniej
Nie mniej ciekawie niż budowniczowie owej drogi zapewne
Old May 9th, 2005, 03:15 AM   #110
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

No, kilka innych osob tez zauwazylo, ze na Zakopiance niewiele sie dzieje

Artykul z Wybiorczej:

Quote:
Uciążliwa modernizacja "zakopianki"

Jerzy Kłeczek 08-05-2005 , ostatnia aktualizacja 08-05-2005 23:03

Wolno, w ogromnych korkach poruszają się samochody po remontowanym odcinku "zakopianki". Kierowców denerwuje też, że nie widzą postępu w robotach, na co drogowcy rozkładają ręce: prędzej się nie da.

Pierwsze korki zaczynają się tuż za granicą Krakowa - w Libertowie i ciągną się niemal przez trzy kilometry do miejscowości Gaj.

- W ostatni, wydłużony weekend, wracając z Zakopanego, tylko w tym miejscu straciłem ponad pół godziny - mówi Rafał Kowalik, jeden z naszych czytelników.

Takich sygnałów mieliśmy wiele.

- To trwa już ze dwa miesiące. Wyłączono z ruchu jedną jezdnię, na której wcale nie widać robotników. A kierowcy mają straszliwie utrudnioną jazdę - denerwuje się Grzegorz Turnau, który jeździ tamtędy codziennie. - Na pewno dałoby się przyśpieszyć jakoś ten remont. Niewątpliwie jest potrzebny, ale to, co widzę, mogę spuentować tekstem mojej piosenki "Naprawdę nie dzieje się nic" - żartuje.

- Wiem, że może to tak wyglądać, ale nie da się działać inaczej - uważa Zbigniew Rapciak, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Na tym odcinku musimy wybudować najpierw trzy przepusty i tam prace są zaawansowane. Poza tym wymogi technologiczne przy betonowych konstrukcjach nie pozwalają na błyskawiczne działania. I tak się nam udało wymóc na wykonawcy, żeby przyśpieszył tempo i odda je nie pod koniec czerwca, ale o miesiąc wcześniej - tłumaczy.

Nie oznacza to jednak, że kierowcy pod koniec maja dostaną do dyspozycji wyremontowaną "zakopiankę". Podobna modernizacja nawierzchni i przystosowanie jej do przenoszenia większych obciążeń odbywa się jeszcze na 1,7 km odcinku w Myślenicach. Gdy skończą się roboty związane z podbudową drogi, przyjdzie czas na prace z nawierzchnią. Kontrakt wart ponad 20 mln zł zakończy się dopiero późną jesienią - 31 października. A wiosną ruszą remonty następnych odcinków.

- Odnowienie nawierzchni całego odcinka Kraków - Myślenice zakończy się w 2006 r. - obiecuje Magdalena Chacaga z GDDKiA.

Modernizacja "zakopianki"

Prace remontowe przy dwujezdniowym odcinku do Myślenic rozpoczęto w 2003 r. W 2004 r. ruszyły prace budowlane między Myślenicami a Lubniem - powstanie tam również droga dwujezdniowa. W następnych latach modernizowane będą kolejne odcinki, m.in. w Lubniu wybudowany zostanie tunel, a w Zakopanem obwodnica miasta. Dwupasmową trasą o parametrach drogi ekspresowej dojedziemy z Krakowa do stolicy Podhala najpóźniej w 2010 r.
pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2005, 09:50 AM   #111
Dyszkin
WFM OSA M52 z 1965 r.

Dyszkin's Avatar

Likes (Received): 1845

Quote:
Originally Posted by Jaracz
Dwupasmową trasą o parametrach drogi ekspresowej dojedziemy z Krakowa do stolicy Podhala najpóźniej w 2010 r.

pozdr!
Jestem przekonany ze "dwupasmową trasą o parametrach drogi ekspresowej dojedziemy z Krakowa do stolicy Podhala najwcześniej w 2010 r."
Dyszkin no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2005, 10:48 AM   #112
Stratocaster
Floyd Rose Classic 22fret

Stratocaster's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dyszkin
Jestem przekonany ze "dwupasmową trasą o parametrach drogi ekspresowej dojedziemy z Krakowa do stolicy Podhala najwcześniej w 2010 r."
Wersja "spolszczona" powyższych dywagacji brzmi: "dwupasmową trasą o parametrach drogi ekspresowej dojedziemy lub nie dojedziemy z Krakowa do stolicy Podhala w 2010 r."

Jakież to prawdziwe. Będzie albo nie będzie. Który urzędnik się takim szczegółem przejmuje? przecież i tak dostanie wszystkie premie które mu się będą należały. A będą się zapewne należały. Tak sobie myślę, że wynagrodzenie urzędników na wyższych stanowiskach ( w tym ministrów) powinno zależeć od stopnia realizacji obietnic. Czyli - jest droga - jest wypłata, nie ma drogi - nie ma wypłaty. Wtedy by się pięć razy zastanowili zanim by coś zaczęli opowiadać i obiecywać, bo czasem rzeczywiście wprowadzają tylko zamęt i mieszają naiwnym ludzim w głowach. A firmy też czekają na drogi ze swoimi inwestycjami (spedycja, handel, usługi), i co, jak niby mają przygotowywać strategie i biznes plany, skoro budowa podstawowej sieci dróg w naszym kraju to totalna partyzantka? I nie wiadomo co i kiedy łaskawie (przypadkiem) powstanie? To jest problem już całej gospodarki, a nie tylko nas, poirytowanych (odrobinę) kierowców entuzjastów.
Stratocaster no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2005, 11:06 AM   #113
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Stratocaster
Wersja "spolszczona" powyższych dywagacji brzmi: "dwupasmową trasą o parametrach drogi ekspresowej dojedziemy lub nie dojedziemy z Krakowa do stolicy Podhala w 2010 r."
Nie chce mi sie sprawdzac dokladnie, ale przeciez nie cala droga z Krakowa do Zakopanego bedzie droga ekspresowa, wiec i to zdanie nie jest do konca prawdziwe

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2005, 12:33 PM   #114
xelius_autobahn
xelius_autobahn

xelius_autobahn's Avatar

Ktoś sie może orientuje, czy modernizacja na odcinku Kraków-Myślenice to tylko wzmacnianie nawierzchni czy tez przebudowa do parametrów drogi ekspresowej z węzłami itd.??
xelius_autobahn no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2005, 01:03 PM   #115
VVacek
Registered User

Likes (Received): 132

Quote:
Originally Posted by xelius_autobahn
Ktoś sie może orientuje, czy modernizacja na odcinku Kraków-Myślenice to tylko wzmacnianie nawierzchni czy tez przebudowa do parametrów drogi ekspresowej z węzłami itd.??

To ze strony Krakowskiego oddzialu GDDKiA:

KRAKÓW - MYŚLENICE (2004 - 2005)

Rehabilitacja nawierzchni drogi krajowej nr 7 Gdańsk - Chyżne na odcinku 7,9 km.

Koszt: 24,6 mln złotych; wydatki w 2005 roku: 15,1 mln złotych, w tym z pożyczki
EBI - 9,3 mln złotych.

Zakres prac: wzmocnienie nawierzchni do 115 kN/oś; przebudowa skrzyżowania z drogą powiatową w Libertowie; bardzo duży zakres prac mostowych: remont dwóch wiaduktów w Myślenicach nad ulicami Kazimierza Wielkiego i Piłsudskiego; remont 6
przepustów, przebudowa 5 przepustów; duży nacisk położony jest na bezpieczeństwo
ruchu drogowego, tutaj zakres obejmuje: montaż ponad 8 km nowych barier sprężystych, wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego na powierzchni
9.527, 57 m kw. oraz postawienie 138 znaków pionowych.

Wiec zapomnij o węzłach
VVacek no está en línea   Reply With Quote
Old May 9th, 2005, 01:04 PM   #116
Stratocaster
Floyd Rose Classic 22fret

Stratocaster's Avatar

Quote:
Originally Posted by Jaracz
Nie chce mi sie sprawdzac dokladnie, ale przeciez nie cala droga z Krakowa do Zakopanego bedzie droga ekspresowa, wiec i to zdanie nie jest do konca prawdziwe

pozdr!
Masz rację, ja się produkuję, a zdanie i tak i tak jest nieprawdziwe, więc co sie czepiam urzędników? he,he...

eSka ma być do rozwidlenia DK7 i DK47 na Chyżne w Rabce-Zaborni. Nota bene będzie tam nasza kochana Zakopianka biegła nowym śladem, patrząc od strony Krakowa po prawej stronie od obecnego. Ale jeszcze niedawno miało być inaczej, po starym śladzie, z ogromnymi wyburzeniami... (to informacje z pierwszej ręki, od tych jednak "niewyburzanych"). Chyba jednak wyszłoby za drogo.
Stratocaster no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 12:00 AM   #117
ANDY*krk
Registered User

ANDY*krk's Avatar

Likes (Received): 20

Wyłudzenia przy modernizacji "zakopianki"

Bartłomiej Kuraś 10-05-2005 , ostatnia aktualizacja 10-05-2005 21:56

Prokuratura zarzuca pracownikom krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych wyłudzenie ponad 200 tys. zł podczas modernizacji "zakopianki".

Sprawa wyszła na jaw dzięki firmie Krzeptowski-Mosty, która w 2000 r. po wygranym przetargu na zlecenie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych (dzisiaj GDDKiA) rozpoczęła remont mostów na "zakopiance" w Nowym Targu.

Już po podpisaniu umowy pracownicy krakowskiej GDDP zaproponowali firmie Krzeptowskiego wykonanie projektu na remont innego wiaduktu w Nowym Targu. Aby ominąć obowiązek przetargu na tak duże zamówienia, prace zostały podzielone na dwa mniejsze projekty: osobno na prawą i lewą nitkę wiaduktu.

- Dali mi do podpisania pismo stwierdzające, że jestem chętny na wykonanie tych projektów - mówi Józef Krzeptowski-Jasinek, właściciel firmy. - A potem już się u mnie nie pojawili, nawet nie pytali, ile remont wiaduktu będzie kosztował.

Tymczasem po czterech miesiącach na konto firmy wpłynęło 280 tys. zł za... projekt remontu wiaduktu.

- Projekt, którego przecież nigdy nie zrobiłem - mówi Krzeptowski.

Niedługo po wpłacone pieniądze zjawił się u niego Gerard P., okręgowy inspektor ds. mostów krakowskiej GDDP. Przywiózł pokwitowanie GDDP za... odbiór dokumentacji technicznej od Krzeptowskiego, a także rachunki od podwykonawców, których rzekomo zatrudniła firma. Jednym z podwykonawców był sam Gerard P., który zainkasował 106 tys. zł. 107 tys. zł trafiło na konto drugiego podstawionego podwykonawcy - Teodora M., naczelnika wydziału mostów GDDP.

Obaj drogowcy zgodnie z prawem nie mogli wykonywać projektów na rzecz instytucji, w której byli zatrudnieni. Posłużyli się więc "firmami-przykrywkami", w których pracowali ich znajomi i krewni, m.in. szwagier Gerarda P., z zawodu masażysta.

Krzeptowski powiadomił o sprawie prokuraturę i dyrekcję GDDP.

Dochodzenie wykazało, że o procederze wiedział także ówczesny wicedyrektor GDDP Krzysztof L., który do dzisiaj pracuje w krakowskim oddziale GDDKiA jako projektant. Gerard P. i Teodor M. już odeszli.

- Nie ma to żadnego związku z remontem wiaduktów na "zakopiance" - twierdzi Magdalena Chacaga, rzecznik prasowy GDDKiA w Krakowie. - Firma przeszła po prostu restrukturyzację.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu zebrała kilkanaście tomów akt w tej sprawie. Śledztwo objęło sprawdzenie także innych inwestycji krakowskiej GDDKiA pod kątem fałszowania dokumentacji. Jutro Gerard P., Teodor M i Krzysztof L. mają stanąć przed krakowskim sądem.

Tymczasem dyrekcja krakowskiej GDDKiA nie chce komentować sprawy.

- To jest wersja wydarzeń pana Krzeptowskiego, który obciążył te trzy osoby, a nie krakowską Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Dlatego nie zajmiemy stanowiska w tej sprawie - mówi Magdalena Chacaga.
ANDY*krk no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 11:57 AM   #118
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

Jak tu byc optymista. Nie wiem czy zauwazyliscie ale w kazdym watku o wiekszej inwestycji jest artykul o przekretach a to tylko czubek gory lodowej bo dowiadujemy sie tylko o tych przekretach gdzie ktos nie zarobil wiec zglosil to prokuratury. Tragedia...
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2005, 12:13 PM   #119
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

Quote:
Originally Posted by kogito19
Jak tu byc optymista. Nie wiem czy zauwazyliscie ale w kazdym watku o wiekszej inwestycji jest artykul o przekretach a to tylko czubek gory lodowej bo dowiadujemy sie tylko o tych przekretach gdzie ktos nie zarobil wiec zglosil to prokuratury. Tragedia...
Przyznam Ci rację, bardzo trudno, bo ostatnie dni obfitują w rewelacyjne informacje i zamiast coraz lepiej to chyba się troche staczamy w dół.
Old May 22nd, 2005, 02:25 PM   #120
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

ZAKOPIANKA - fotorelacja z budowy S-7

Witam Państwa,

Mam przyjemność zaprezentować moją pierwszą relacje fotograficzną z nowo budowanego odcinka trasy oraz istniejącego kawałka z Myślenic do Krakowa.

Muszę przyznać, że postęp na budowie jest piorunujący od tego jaki widziałem jeszcze 2 miesiące temu, Praktycznie na całym kawałku trwają prace budowlane gdzie widać również jak powstają wiadukty i węzły drogowe.

Zdjęcia wykonane w Niedziele 22 maja 2005 ok 9 30 rano

A więc zaczynamy

Gdzieś między Lubniem a Pcimiem (jade w strone Krakowa)

tutaj będzie węzeł Pcim

tutaj jest jedyny krótki, zaledwie kilkaset metrów odcinek, gdzie jeszcze się nic nie dzieje, ale to pewnie kwestia kilku dni

początek remontowanego odcinka w Myślenicach

ten odcinek był remontowany chyba ze 2 max 3 lata temu, nieźle już wygląda, nie???

stan tej nawierzchni pozostawie bez komentarza

tu jeden pas jest wyłączony na długości 3,5 km aż do tablicy "KRAKÓW", niestety prace trwają tylko przy mostkach, natomiast robót drogowych nie ma żadnych

No i to było by na tyle, mam nadzieje że przybliżyłem Wam nieco sytuacje na Zakopiance

pozdr

Reply

Tags
droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, kraków, małopolskie, s-7, zakopane, zakopianka

Thread Tools

Posting Rules