search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 13th, 2006, 08:10 PM   #81
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

A co z obiecanym filmem z obwodnicy Ostrowii Maz???

Sponsored Links
Old October 13th, 2006, 09:15 PM   #82
Zero Cool
Registered User

Likes (Received): 0

Super zdjęcia i film. No i super jest to, że trwają prace
Old October 14th, 2006, 09:55 AM   #83
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 876

http://video.google.pl/videoplay?doc...54505300865289

Film z Ostrowi Mazowieckiej.

Quote:
Originally Posted by fairhair26
Z której godziny pochodzi filmik i z którego dnia tygodnia.
Z wtorku, godzina była gdzieś ok. 20.30.
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2006, 02:16 PM   #84
MAR_tm
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Białostoczanin View Post
Film z obwodnicy Radzymina (kierunek Białystok).

http://video.google.pl/videoplay?doc...13553893963933
masz aktywny zoom podczas filmowania ?!
szczerze zazdroszczę!
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2006, 02:18 PM   #85
MAR_tm
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by stasieks1 View Post
Nigdy nie jechalem ta droga ale jestem zszokowany iloscia "prostych" - na tej trasie nie ma zakretow i widocznosc ze hohoho. W porowaniu z np. wielkopolska to raj.
niestety fatalna miejscami nawierzchnia i kultura jazdy kierowców nie pozwala się tym wszystkim cieszyć...
MAR_tm no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2006, 02:39 PM   #86
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 202

Quote:
Originally Posted by stasieks1 View Post
Nigdy nie jechalem ta droga ale jestem zszokowany iloscia "prostych" - na tej trasie nie ma zakretow i widocznosc ze hohoho. W porowaniu z np. wielkopolska to raj.
No poczekajmy na zdjecia z odcinka Bialystok-Augustów
Dla mnie jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych odcinkow DK w polsce
Zawsze jak jade jest jakis ciekawy wypadek,przewaznie z udzialem tira
A jako ciekawostke moge podac ze Dk8 posiada najmniej stanu dobrego(procentowo) nawierzchni sposrod wszystkich dk w polsce,no ale jest jedna z dluzszych,podobna sytuacja jak DK2
ikrys no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2006, 04:26 PM   #87
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by MAR_tm View Post
niestety fatalna miejscami nawierzchnia i kultura jazdy kierowców nie pozwala si? tym wszystkim cieszy?...
Niestety musz? si? z tym zgodzi?, ale nie odbiega zbyt mocno od podobnych dróg w kraju (DK-2, DK-17).

Quote:
Originally Posted by inz_Krys View Post
No poczekajmy na zdjecia z odcinka Bialystok-Augustów
Dla mnie jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych odcinkow DK w polsce
Zawsze jak jade jest jakis ciekawy wypadek,przewaznie z udzialem tira
Zgadzam si?. Teraz jest ju? troch? lepiej, poniewa? wyremontowali najgorsze odcinki, ale na pocz?tku 2006, szczególnie po zimie, to by?a tragedia, ludzie jechali max 70-80, i mijali dziury przeciwnym pasem (szczególnie TIR-y bo si? nie mie?ci?y)...
Zamieszczam fotki 25km odcinka, ju? po cz??ciowych remontach z lata 2006. Tak jak pisz?, cz??? odcinków wyremontowano (b?dzie o tym napisane).
(Przepraszam za jako??, fotki robione z komórki.)

Wyjazd z centrum Bialegostoku w stron? Augustowa. Obecnie na tym skrzy?owaniu zastosowano automatyczne sterowanie ?wiat?ami na podstawie obrazu z kamer video. Niestety nie wiem jak si? sprawuje, bo jak przeje?d?a?em, to nie by?o t?oczno. W tym miejscu ma by? do 2010 skrzy?owanie bezkolizyjne.

Na skrzy?owaniu jest raczej ciasno i niestety cz?sto dochodzi tu do wypadków. Sytuacj? pot?guje fakt, ?e skrzy?owanie jest na pochy?ym terenie, i jezdnie nie krzy?uj? si? pod k?tem 90, dodatkowo ?wiat?a s? ró?nie sfazowane. By? mo?e teraz przy regulacji automatycznej jest lepiej - nie wiem, za ma?o je?dzi?em.

Po 200 metrach droga robi si? 1x2, a po kolejnych 200 znikaj? asfaltowe pobocza...

Widok na dolin? rzeki Supra?l. W dolinie wie? Osowicze/Sielachowskie a na horyzoncie Jurowce.

Widoczny pocz?tek mostu na rzece Supra?l.

Ok 1 km dalej, widoczna wie? Jurowce. Tutaj po prawej stronie ma wpada? obwodnica Wasilkowa (S19) i ??czy? si? z obecn? DK8 w stron? Bia?egostoku.

Jurowce. Bardzo niebezpiecznie, ?uk drogi, i do tego pod górk?. A na samym ?uku drogi przej?cie dla pieszych. Bardzo cz?sto tu stoj? panowie z suszark?.

Za Jurowcami. Polodowcowe pagórki. Gdzie? po prawej za pagórkiem ma by? w?ze? Sochonie. Tutaj w poprzek tej drogi ma te? przebiega? pó?nocna obwodnica Bia?egostoku.

W?sko i kr?to. Na kraw?dzi dróg uskoki, mi?kkie pobocze (co wida?). Cz?sto zdarzaj? si? piesi i rowerzy?ci.

Ta dziura na zdj?ciu nie wygl?da tak gro?nie jak w rzeczywisto?ci...

Doje?d?amy do miejscowo?ci Katrynka. Podwójny bardzo niebezpieczny zakr?t.

Za Katrynk?. Znów podwójny zakr?t.

Du?o TIR-ów (to jest sobotni poranek...), w?sko i niebezpiecznie. Przepa?cie zamiast pobocza.

Bardzo du?o TIR-ów jedzie po pasach... nie mieszcz? si?. Nie musz? mówi? co si? dzieje na zakr?tach....

Kawa?ek dalej droga si? rozszerza (tam gdzie zaczynaj? sie pasy po bokach).

ALe jest w bardzo fatalnym stanie. Przed ?ataniem, by?a tu dziura której dna nie wida? by?o z pozycji kierowcy... do tego tu? za górk?... wola?bym t?dy nie jecha? noc?...

Bardzo fajny ?uk drogi za Rybnikami.

Ci?gle jedziemy Puszcz? Knyszy?sk?. Fajnie tu jest zarówno latem jak i zim?.

Krasne Folwarczne. Mimo ?e przeje?d?amy przez teren zabudowany, to jakie? kilkana?cie lat temu postawiono znak ograniczenia do 70, kilka lat temu w ogóle zdj?to ograniczenia, a przecie? mamy tu zarówno przystanek autobusowy, jak i sklep, a wioska jest po drugiej stronie drogi, do tego mamy wzniesienie i ?uk drogi. Nie ma tu wypadków. Mo?na zdj?? ograniczenia? Mo?na... Czemu nie mo?na w innych cz??ciach kraju, gdzie jest nieporównianie bardziej bezpiecznie ni? tutaj?

Wje?d?amy na teren gminy Korycin. Obecnie droga od Przewalanki (5 km wcze?niej ni? na tym zdj?ciu) do samego Korycina jest w bardzo dobrym stanie (remont w 2005-2006). W momencie robienia zdj?cia, wyremonotwana by?a od tego, widocznego na zdj?ciu, miejsca.

Truskawkowe zag??bie Polski wita.

Dalej brak fotorelacji, bo skr?ca?em do swojej rodzinnej miejscowo?ci (Brody).

Konkluzje.
1) Przejrzyjcie jeszcze raz powy?sze zdj?cia, z uwzgl?dnieniem faktu, ?e jest to droga mi?dzynarodowa (!) przejmuj?ca obecnie ca?y ruch który ma si? toczy? po ViaBaltice. (Edited 2006-11-30: Ruch obecnie jest du?o mniejszy poniewa? puszczono TIR-y na DK61. Jad?c obecnie DK8 na tym odcinku mo?na wyra?nie odczu? popraw?. Najgorzej by?o przed latem 2006.)
2) Czy widzieli?cie po drodze znak mówi?cy jak? drog? jedziecie? Nie? Bo go tam nie ma. (!?!) Po tym który stoi na wylocie Bia?egostoku, kolejny jest za Korycinem (ok 35 km).
3) Jakbym jecha? t? droga pierwszy raz, to na prawd? bardzo bym si? zastanawia? czy jad? dobr? drog?...

Last edited by MarcinL; November 30th, 2006 at 11:52 AM.
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2006, 05:28 PM   #88
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Quote:
Originally Posted by MarcinL View Post
Wyjazd z centrum Bialegostoku w stronę Augustowa. Obecnie na tym skrzyżowaniu zastosowano automatyczne sterowanie światłami na podstawie obrazu z kamer video. Niestety nie wiem jak się sprawuje, bo jak przejeżdżałem, to nie było tłoczno.
Chyba jednak nie za dobrze wyregulowano światła.

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=187
Old October 14th, 2006, 05:57 PM   #89
MarcinL
Registered User

Quote:
Chyba jednak nie za dobrze wyregulowano światła.
Bo te skrzyżowanie ma za małą przepustowość i żadne regulacje tu nic nie dadzą, zawsze gdzieś się będą tworzyły korki.

Pamiętam już te korki od strony Tysiąclecia. Zlikwidowano jest wydłużając fazę dla Tysiąclecia, a blokując jadących z naprzeciwka (od Augustowa). Zostały niewielkie korki w godzinach szczytu. Widać je częściowo na zdjęciach w sąsiednim wątku (po lewej stronie zdjęcia). Teraz widocznie system nie potrafi się prawidłowo zaadaptować i są korki.

Prawdopodobnie pomogłoby zrobienie osobnej fazy dla skręcających w lewo z Tysiącecia i w lewo od strony Warszawy, oraz wydłużenie faz (teraz są bardzo krótkie, przez co często wszyscy muszą stać i czekać). I nie trzeba żadnych kamer...
Old October 14th, 2006, 07:41 PM   #90
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Dzięki
Old October 14th, 2006, 10:46 PM   #91
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1411

@MarcinL Dzięki i Tobie za fotorelację

To ma być DK8?! Toż to wygląda jak zwykła DW S8 jest bardziej konieczna niż do tej pory przypuszczałem

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2006, 12:16 PM   #92
Krab
Registered User

Likes (Received): 42

Konkluzje ???

Konkluzje.
1) Przejrzyjcie jeszcze raz powyższe zdjęcia, z uwzględnieniem faktu, że jest to droga międzynarodowa (!) przejmująca obecnie cały ruch który ma się toczyć po ViaBaltice. (!!)

Jaki cały ruch ??? 30 % nie więcej ,przejedz się po DK 61 i poczytaj http://www.viabaltica.scottwilson.co...ki/Page536.htm .

Moje konkluzje
1. Dalej
2. Drożej
3. Przez obszary chronione
4. Ale przez Białystok
Krab no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2006, 01:54 PM   #93
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Krab View Post
Konkluzje.
1) Przejrzyjcie jeszcze raz powyższe zdjęcia, z uwzględnieniem faktu, że jest to droga międzynarodowa (!) przejmująca obecnie cały ruch który ma się toczyć po ViaBaltice. (!!)

Jaki cały ruch ??? 30 % nie więcej ,przejedz się po DK 61 i poczytaj http://www.viabaltica.scottwilson.co...ki/Page536.htm .

Moje konkluzje
1. Dalej
2. Drożej
3. Przez obszary chronione
4. Ale przez Białystok
Chyba się nie zrozumieliśmy. Specjalnie napisałem o "drodze przejmującej ruch Via Baltiki", a nie o Via Baltice.

Nie jestem zwolennikiem budowy Via Baltiki prez Białystok.

Co do ruchu, to jest możliwe że się pomyliłem, przepraszam, chodziło mi głównie o TIR-y. Nie jechałem DK61, ale z tego co wiem to cały ruch TIR-ów obsługuje obecnie DK8, a ta droga za Białymstokiem w ogóle nie nadaje się dla takiego ruchu, pomijając to jak bardzo uciążliwe są te TIR-y (to co widać na zdjęciach to 1/10 tego co potrafi jeździć w "godzinach szczytu", tak jak już kiedyś pisałem, pewnego razu jadąc w przeciwną stronę do sznurka TIR-ów na przedstawionym na fotorelacji odcinku drogi - ok 20 kilometrów - naliczyłem 270 sztuk - ale co tu dużo mówić, cyferki nie robią to takiego wrażenia jak to wyglądało w rzeczywistości).
Old October 15th, 2006, 02:23 PM   #94
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Przejeżdżąjąc DK61 w Grajewie widać było, że TIR-y jeździły i to w dość potężnych ilościach. Ale to było w wakacje.
Old October 15th, 2006, 03:14 PM   #95
Krab
Registered User

konkluzja

Chyba się nie zrozumieliśmy. Specjalnie napisałem o "drodze przejmującej ruch Via Baltiki", a nie o Via Baltice.

Niby tak , ale 4 pkt Twojej konkluzji brzmi

4) Podobno Via Baltica po stronie Litewskiej jest już ukończona na całej długości. U nas odcinek Białystok-Augustów zaplanowano na bliżej nieokreślony czas "po roku 2013". Bez komentarza.

Może jestem przewrażliwiony, ale nawet z badań ruchu 2005 , kiedy to DK61 była zamknięta dla TIRów wynika, że natężenie ruchu na tych drogach jest porównywalne. Niestety władze lansują na siłę budowę przez Białystok.
Old October 15th, 2006, 03:45 PM   #96
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Krab View Post

Niby tak , ale 4 pkt Twojej konkluzji brzmi

4) Podobno Via Baltica po stronie Litewskiej jest już ukończona na całej długości. U nas odcinek Białystok-Augustów zaplanowano na bliżej nieokreślony czas "po roku 2013". Bez komentarza.

Tak, masz rację, źle napisałem, za duży skrót myślowy. Chodzio mi raczej o to że żaden z odcinków ani Białystok-Augustów, ani Łomża-Augustów nie ma szans powstać przed 2013, czyli odcinek Białystok-Augustów co najmniej do tego czasu (+ 2 lata na realizację) będzie przejmował cały ruch TIR-ów.

Co do pomiaru ruchu, to chciabym zobaczyć pomiary ruchu TIR-ów na tych odcinkach. To jest tu głównym problemem, a nie ruch osobowy.
Old October 15th, 2006, 08:37 PM   #97
Krab
Registered User

Quote:
Originally Posted by MarcinL View Post
Co do pomiaru ruchu, to chciabym zobaczyć pomiary ruchu TIR-ów na tych odcinkach. To jest tu głównym problemem, a nie ruch osobowy.
Mapka z ogólnymi pomiarami jest na http://www.viabaltica.scottwilson.co...nf_2509_TK.pdf na 32 stronie.

Myślę, że po otwarciu DK61 natężenie ruchu TIRów na ósemce wyraźnie spadło. Coraz mniej na niej Litwinów, za to coraz więcej Rosjan.
Gdyby nie przepychanki z lokalizacją i ekologami dawno byłaby ekspresówka do Warszawy i VB.
Old October 15th, 2006, 09:27 PM   #98
adas
Konserwatysta

adas's Avatar

Likes (Received): 40

A ja proszę o fotki Trasy Toruńskiej .
adas no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2006, 07:16 AM   #99
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 202

Quote:
Originally Posted by fairhair26 View Post
@MarcinL Dzięki i Tobie za fotorelację

To ma być DK8?! Toż to wygląda jak zwykła DW S8 jest bardziej konieczna niż do tej pory przypuszczałem
Kolega MarcinL nie pokazal calego odcinka,ale faktycznie jest najgorszy
Na zdjeciach jak to zwykle bywa nie wszystko jest tak jak w rzeczywistosci
Chcialem dodac iz od miejscowosci Sztabin do Augustowa jedzie sie juz fajnie
Za Augustowem w strone Suwałk tez nie jest najgorzej, od Sztabina do Suwałk
mamy juz 11m szerokości
Poprawiam to co wcześniej napisalem najgorzej jest od B-stok-Sztabin

Wczoraj zauwazylem ze na DK61 jest spory ruch tirow,czyzby to prawda co pisze Krab,mianowicie ze odciazono DK8,znaki staly wszedzie 8T,ja myslalem ze tiry sa puste
Szkoda tej drogi bo naprawde DK61 od Lomzy na polnoc to bardzo urokliwa droga i o bardzo dobrej nawierzchni i za rok caly odcinek(lub niemal caly) od Lomzy do A-wa bedzie po remoncie
ikrys no está en línea   Reply With Quote
Old October 16th, 2006, 10:44 AM   #100
Krab
Registered User

Quote:
Originally Posted by inz_Krys View Post
Wczoraj zauwazylem ze na DK61 jest spory ruch tirow,czyzby to prawda co pisze Krab,mianowicie ze odciazono DK8,znaki staly wszedzie 8T,ja myslalem ze tiry sa puste
8 ton , ale na oś czyli 5 osi razy 8 ton na każdą daje 40 ton na TIRa. Most w Łomży ma ograniczenie do 30 t, ale "Ci ciężsi" nauczyli się go omijać i jadą "nowym" mostem.
Szkoda drogi i nóż się w kieszeni otwiera, że przez ludzką zawiść utopiono tyle kasy na jej remont i nie dostosowano jej do ruchu jaki tu panuje.

Reply

Tags
białystok, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, ostrów mazowiecka, podlaskie, s-8, wyszków

Thread Tools

Posting Rules