search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 25th, 2006, 12:11 PM   #41
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 513

THREAD OGÓLNY: Zapytania o najlepszą drogę OD..DO..

Witam,
pomyślałem sobie, że zamiast zakładać za każdym razem nowy temat, moglibyśmy swoje zapytania o najlepsze połączenia wrzucać tu, do jednego wątka.

To ja zacznę:

Warszawa-Zielona Góra - lepiej lecieć A2 tylko do węzła w Komornikach i na połdunie DK5 przez Grodzisk Wlkp, Sulechów i Cigacice, czy lepiej "po mojemu" czyli A2 do końca do Nowego Tomyśla. A jeśli tak, to lepiej skręcić na północ na DK2 i jechać przez Trzciel, Świebodzin i na połdunie DK3, czy może z Nowego Tomyśla 'żółtą' dróżką na południe przez miasto Nowy Tomyśl, Kuźnice Zbąską do Wolsztyna i dalej przez Sulechów i Cigacice?
Wyjeżdżam z Wawy w piątek w nocy, żeby uniknąć korków na DK2 przed Koninem.
RSVP

PS. Dzięki za podpięcie - nie znalazłem wcześniej tego tematu. Baa, nawet założyłem ten sam ponownie... za dużo słońca na raz. Moderatorów przepraszam - mea maxima culpa.

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha

Last edited by ALESSANDRO; April 25th, 2006 at 01:53 PM.
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 25th, 2006, 01:50 PM   #42
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

[PL/EU] - JAK DOJECHAĆ - wątek ogólny o najlepszych połączeniach OD..DO..

Witam - zamiast za każdym razem rozpoczynać nowy wątek, proponuję, żebyśmy tu wpisywali swoje zapytania, prośby o rady, jak najlepiej dojechać z p-ktu A do p-ktu B. Już kiedyś pytałem o wyższość DK86 od DK1 na Śląsku i o drogi w Chorwacji. Wrzućmy to wszystko tu, oki?

Zaczynam

Droga Wawa-Zielona Góra -
a) lepiej z A2 odbić na węźle w Komornikach na południe i DK5-->DK32 przez Gdodzisk Wlkp, Sulechów i Cigacice, czy
b) A2 do końca i na DK2 przez Trzciel, Świebodzin i DK3 na południe, czy
c) A2 do końca i na południe na miasto Nowy Tomyśl, przez Kuźnice Zbąską do DK 33 i Wolsztyn i dalej jak w pkcie a)..?
rsvp

AAARRRGGHHH sorry chyba niepotrzebnie powtarzam temat. Choć tamten jest tylko o PL, a przydałoby się też w ogóle o Europie? Skasujecie ten temat albo coś;]

- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha

Last edited by ALESSANDRO; April 25th, 2006 at 01:55 PM.
Old April 25th, 2006, 02:10 PM   #43
jacekq
Registered User

Likes (Received): 3340

Taki wątek już jest: http://www.skyscrapercity.com/showth...37#post8190637

EDIT: Chodziło mi o http://www.skyscrapercity.com/showth...=317428&page=2, nie wiem, czemu wskoczył inny link, no ale już to sam znalazłeś...

Last edited by jacekq; April 25th, 2006 at 04:07 PM.
jacekq no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2006, 02:40 PM   #44
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

yyy no mnie wyskoczył temat o S8..?

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old April 25th, 2006, 02:49 PM   #45
jjarecki
Registered User

Likes (Received): 3

Proponuje skorzystać z

http://www.viamichelin.com/viamichel...MaHomePage.htm
jjarecki no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2006, 03:17 PM   #46
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

jjarecki, chętnie, ale już dawno przestałem poważnie traktować tę stronkę - je st kompletnie nieaktualna i połowy dróg tam nie ma...

z resztą, o dziwo, jest powód, dla którego pytanie zadaję na forum - nieraz dostałem wiele ciekawych info zwrotnych od tych z was, którzy więcej jeżdżą i są w stanie pomóc. To do Was to pytanie.
thx

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old April 25th, 2006, 03:42 PM   #47
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15909

Ja bym wybrał ten wariant"DK2 i jechać przez Trzciel, Świebodzin i na połdunie DK3"
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2006, 04:23 PM   #48
familok
Another Brick in the Wall

familok's Avatar

Likes (Received): 403

Trochę aktualniejsze mapy posiada strona http://www.de.map24.com/ - jest tam już DTS-ka, ale A4 dalej jest urwana przy Gliwicach. Można się pobawić bajerami: widok perspektywiczny (3D-Ansicht) i jeśli wyszuka się jakąś trasę, można się nad nią przelecieć (Routenflug)- elementy sterujące są oznakowane jak w magnetofonie. Nie polecam przy wolnym podłączeniu do internetu!
familok no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2006, 10:03 AM   #49
adas
Konserwatysta

adas's Avatar

Likes (Received): 40

Jaka jest najlepsza droga z Pabianic do Warszawy?
Są 4 opcje
1.Pabianice-Łódz-Rawa-Gierkówka
2.Pabianice-Łódz-Łowicz-Wawa
3.Pabianice-Tomaszów-Gierkówka
4.Pabianice-Piotrków-Gierkówka
Wariant 2 odpada ponieważ to droga 1x2 bez poboczy
Wariantu 1 też nie lubie(trzeba się pchać przez łódż,nowosolną i brzeziny)
Wariant 3 jest fajny-Mały ruch przez małe miejscowości
Wariant 4 czyli wariant szybki-90% trasy ma przekrój 2x2 i 2x3,z drugiej strony jednak duży ruch.
Która opcja według was jest najlepsza???
adas no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2006, 08:29 PM   #50
eirik
Registered User

Likes (Received): 63

Tyrol Płd. -> Split

Pora odkurzyć ten wątek.
W tym roku będę miał przyjemność pokonania trasy z południowego Tyrolu, z okolic Meranu (konkretnie Solda) do Splitu.

Wariant 1. Niby oczywista trasa wiedzie przez Włochy: Meran - Bozen - Trento - Verona - Mestre - Triest - Rijeka i dalej Jadranką. Ale to po pierwsze duża odległość (droga znacznie odbiega od linii powietrznej) i wysokie opłaty, a poza tym mordęga wzdłuż Adriatyku.

Wariant 1a. Do Rijeki jak w wariancie 1, potem półautostradą do Bosiljeva i dalej autostradą do Splitu. To jest jeszcze dalej, ale za to (chyba) szybciej.

Wariant 2. Meran - Brixen - Toblach - Lienz - Villach - Ljubljana - Novo Mesto - Karlovac - Split. To jest najkrócej, ale wymaga przejechania ok. 180 km zwykłą drogą przez Tyrol (płd i wsch) - niby z mapy wynika, że cały czas jedzie się wzdłuż rzeki szeroką doliną i jest tylko jedna niezawysoka przełęcz (1100m).
Najgorzej, że internetowe routery (to znaczy ja korzystam z viamichelin) "nie widzą" nowych odcinków autostrad w Chorwacji i Słowenii i nie liczą prawidłowo odległości.

Który wariant wybrać? A może jest jakiś jeszcze lepszy wariant? Co Wy o tym sądzicie?
Acha, jeżdżę focusem 1.8, ale nie lubię szybko jeździć (góra 130km/h).
Old July 25th, 2006, 03:36 PM   #51
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Nie znam tych dróg.
Jeśli chodzi o HR to proponuję 2 rzeczy: na pewno omijać malowniczą drogę wzdłuż Adriatyku. Chyba, że estetyka ponad wszystko Drogi aktualne dokładnie opisane masz np. pod www.hac.hr - jest wersja EN, są autostrady, opłaty, warunki klimatyczne itd. Pożyteczne przy planowaniu podróży. Ze swej strony proponowałbym ten ostatni wariant. Drogi lokalne w Austrii są bez zarzutu, musisz tylko przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Wielu Polaków ma z tym kłopoty. I trzymaj się Hrvatskich autostrad - są bardzo dobre, choć drogie.
Pzdr i szerokiej drogi!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old July 25th, 2006, 03:51 PM   #52
connex
Registered User

Likes (Received): 0

Jak ominac Wawe jadac DK7/8 od poludnia ?

Witam,

Czesto jezdze z Bielska-B na Bialystok/Olsztyn. Trasa do stolycy jaka jest kazdy wie...problem zaczyna sie u bram miasta. Gdy dojezdzam do Wawy jest ok 9-10 rano, korek zaczyna sie albo juz w Nadarzynie, ew w Jankach...tak czy inaczej stania na ok 1..3h
Jak juz doczolgam sie do trasy Torunskiej przy DW Zachodnim to do Marek 10 min i po krzyku...

Probowalem kiedys jechac przez Nadarzyn, ale pozniej laduje tak czy inaczej w korku na Alejach Jerozolimskich

Przy wariancie na Olsztyn omijam kompletnie miasto jadac z Mszczonowa na Sochaczew - Plonsk(DK50), niestety jadac na Bialystok nadklada sie tyle drogi ze wychodzi na to samo co przez wawe...

Droga przez Grodzisk - Blonie - Nowy Dwor wiecznie zakorkowana i dziurawa na maxa

Czy ktos ma jakas sprawdzona trase ktora pozwoli mi ominac to waskie gardlo od poludnia i pomknac na polnocny-wschod ??
Old November 22nd, 2006, 02:21 PM   #53
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Witam znawców tematu "budowane i planowane drogi w PL i ich teoretyczny a praktyczny due date". Mam pytanie, zobrazowane mapką.
Czy tak będzie wyglądało najlepsze połączenie samochodowe 3M-Alpy austriackie? Naniosłem stan dróg A i S planowany na AD 2010. Czy z czymś przeadziłem, cos jest niewykonalne i na pewno nie powstanie do tego czasu, a może znacie lepszą drogę 3M-Monachium...?

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old November 22nd, 2006, 02:35 PM   #54
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Gdansk-Bydgoszcz-Poznan-Zielona Gora-Legnica-Zgorzelec-Drezno-Miasto Karola Marksa-Monachium

Powstanie jeszcze wiele drog ktore nie naniosles i ktore juz istnieja. Np. S3, a juz obecnie DK3 Sulechow-Legnica jest w bardzo dobrym stanie... Chyba ze chcesz najkrotsza, a nie teoretycznie najszybsza, to namaluje taka ze ci kregoslup wytrzesie ale bedziesz szybciej.
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 02:48 PM   #55
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Dzięki za prędką odpowiedź.
Wręcz przeciwnie:
chodzi mi o jak najbezpieczniejszą więc i najszybszą trasę.
Tak, żeby droga 3M-np. Soelden zajęło mi 13-14h a nie 22h [jadąc nocą z Wawy, stojąc pod Monachium w przedpołudniowym korku 4h w miejscu].
A więc jak najwięcej jak naszybszych autostrad, nie wąskich objazdów na których zgubię zawieszenie i przejazdów przez wólki albo dróg S 1x2, na których nie pojadę szybciej niż na DK7 czy DK1.
A drogi o jakich mówisz, Bydgoszcz-Legnica, jeśli powstaną, to na większości długości, jako S1x2, prawda? Z ruchem lokalnym, bez ogrodzenia... Zastanawiałem się jeszcze nad pojechaniem DK6 do Szczecińskiej A6 i dalej już niemieckimi autostradami, ale układ A1-S5-A2-Berlinerring wydaje mi się szybszy...?
PS Możesz dorysować co jeszcze powstanie? Drogi S, na pomarańczowo? Ale tak realnie, nie wg. premiera itp.

EDIT#2: sorry, doczytałem końcówkę wątku o S3, w którym się udzielasz. Wynika, że S3 ma być autostradopodobną drogą eskpresową, rozumiem, że 2x2. Ale czy zdążą przed tą umowną datą 2010?

Właściwie to sprawi, że opcji będzie wiele i to podobnych:
a) tak jak zaznaczyłem A1-S5-A2-potem A13 na Drezno, Chemnitz, Norymbergę;
b) tak samo, ale w Niemczech kawałek dalej na zachód Berlinerringiem i dopiero A9 i na południe;
c) A1-S5-A4 do Drezna;
d) A1-S5-A2-S3-A4 do Drezna, ale to takie esyfloresy raz nabierasz wysokości, raz cofasz się na wschód...chyba bez sensu;
e) DK6 [Trasy Lęborskiej nie zrobią pewnie do 2010r] do Szczecina i stamtąd nie A11 jak pisałem wcześniej, tylko np. S3, ale znów, S3 kieruje się bardziej na wschód, bardziej na Czechy, a droga na Monachium jest znacznie na zachód od PL i omija od zachodniej strony całe Czechy....

W związku z powyższym, najlepiej chyba jak najszybciej nabrać wysokości czyli albo do Szczecina i A11 w stronę Berlina, albo S5 do A2 i w stronę Berlina. Choć to bardzo cieszy, że te wszystkie drogi S powstają i powstaną. Przydadzą się do innych połączeń...

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha

Last edited by ALESSANDRO; November 22nd, 2006 at 03:24 PM. Reason: PS
Old November 22nd, 2006, 05:17 PM   #56
Cyceron
Registered User

Cyceron's Avatar

Skoro jest taki wątek to moje pytanie:
Jak dojechać do Les Deux Alpes (k. Alpe d'huez)(inauguracja sezonu ) Przez Znojmo dalej na Wiedeń Salzburg, Innsbruck, Przełęcz Brenner, Verona, Mediolan, Turyn i Les Deux Alpes czy tak jak proponuje ViaMichelin przez Niemcy ??
Czekam także na inne propozycje.
Cyceron no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 08:11 PM   #57
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Słuchaj: koniec końców i tak oczywiście każdy jedzie jak uważa za stosowne [taka dola kierowcy, podejmować decyzje ] ale moja opinia jest taka:
to nie jazda autem ma być przyjemnością, tylko szusowanie po pistach.
Dlatego sprowadzam wszystkie tego typu dalekie podróże autem do prostego wniosku: im krócej jadę, tym bezpieczniej. Dlatego autostrady, dlatego jak najszybciej wyjechać z PL, dlatego jechałbym zdecydowanie A4 do Niemiec i dalej na południe. Po prostu mogę tam jechać bezkolizyjnie i szybko. Jazda jest mimo wielu km i różnych warunków po prostu znośna i bezpieczna.
I tak odstoisz swoje w Kufstein hehe...

AD2020 kiedy będzie A1 cała i sieć autostrad w Czechach od granicy do granicy a Austriacy nie będą na złość nie budować dobrego połączenia do Czech czy SŁowacji - wtedy może sens miałoby jechanie tak jak mówisz. A i to zależy skąd...

Szerokiej drogi i zdaj raport jak było!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
Old November 22nd, 2006, 08:21 PM   #58
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1817

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
Słuchaj: koniec końców i tak oczywiście każdy jedzie jak uważa za stosowne [taka dola kierowcy, podejmować decyzje ] ale moja opinia jest taka:
to nie jazda autem ma być przyjemnością, tylko szusowanie po pistach.
Dlatego sprowadzam wszystkie tego typu dalekie podróże autem do prostego wniosku: im krócej jadę, tym bezpieczniej. Dlatego autostrady, dlatego jak najszybciej wyjechać z PL, dlatego jechałbym zdecydowanie A4 do Niemiec i dalej na południe. Po prostu mogę tam jechać bezkolizyjnie i szybko. Jazda jest mimo wielu km i różnych warunków po prostu znośna i bezpieczna.
I tak odstoisz swoje w Kufstein hehe...

AD2020 kiedy będzie A1 cała i sieć autostrad w Czechach od granicy do granicy a Austriacy nie będą na złość nie budować dobrego połączenia do Czech czy SŁowacji - wtedy może sens miałoby jechanie tak jak mówisz. A i to zależy skąd...

Szerokiej drogi i zdaj raport jak było!
Ja bym pojechał A1 do granicy (będzie już gotowa), potem przez Czechy do Brna (autostrada będzie już gotowa) a potem do Wiednia (ekspresowa do Mikulowa ma być gotowa, a droga do Wiednia będzie w znacznej części albo w całości gotowa). W 2010 - będzie połączenie autostradowe w 90-95% tej drogi, w 2011 - w 100%.
bewu1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 10:09 PM   #59
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by bewu1 View Post
Ja bym pojechał A1 do granicy (będzie już gotowa),
Mialo byc realnie, a 2010 to jest dla A1 jednak data z kosmosu, w ktora i tak nikt nie wierzy

pozdr!
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 10:13 PM   #60
Jaro25
Registered User

Jaro25's Avatar

Quote:
Originally Posted by Jaracz View Post
Mialo byc realnie, a 2010 to jest dla A1 jednak data z kosmosu, w ktora i tak nikt nie wierzy

pozdr!
Ale bedzie S1 i czeska R48. Bedzie brakowalo tylko odcinka Tychy - Bielsko, ale tam jest przynajmniej dwupasmowa DK1.

Pozdrawiam

Michal czeka na pomoc http://dzieciom.pl/5517
Jaro25 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules