search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 26th, 2009, 04:43 PM   #101
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6149

Na stronie rzeszowskiej gddkia pojawiły się pierwsze nieśmiałe plany budowy obwodnicy Sanoka w ciągu drogi dk 28. Termin realizacji po 2013 ale to już przynajmniej jakiś punkt odniesienia.

http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...860a473f9affac

Wogóle na stronie rzeszowskiej gddkia jest dużo materiałów na temat stanu przygotowania wszystkich inwestycji na drogach krajowych w regionie. Brawo tak trzymać.
Maya83 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 10th, 2009, 10:58 PM   #102
wichura999
Registered User

wichura999's Avatar

Likes (Received): 464

Quote:
Originally Posted by zagłębiak View Post
Kiedy będzie otwarty nowo budowany odcinek DK28 koło Suchej Beskidzkiej??
Podbijam pytanie, ma ktoś jakieś info?
wichura999 no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2009, 08:28 PM   #103
Czekfra
Czekfra

Likes (Received): 445

Jechałem dzisiaj tą drogą i dziwię się, że nie są oddane do ruchu gotowe odcinki (wymalowane pasy, postawione znaki).
Może ktoś zrobiłby fotki tych odcinków, bo są warte pokazania.
Czekfra no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2009, 09:37 PM   #104
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 452

Kilka zdjęć sprzed tygodnia z odcinka Jasło - Sanok. Zapraszam na Picasę!
http://picasaweb.google.com/Drogi13/...inekJasOSanok#

Pozdrawiam,
Michalus
Old June 6th, 2009, 09:58 PM   #105
Between
Registered User

Likes (Received): 132

Artykuł z Dziennika Polskiego z 27.05.2009r.

Quote:
To już zaczyna być męczące i zarazem śmieszne. Od wielu miesięcy gotowy jest już nowy odcinek drogi krajowej nr 28 w gminie Mucharz. Problem w tym, że kierowcy nadal nie mogą z niej korzystać, bo urzędnicy wymieniają się pismami.
Dwukilometrowy odcinek wybudował inwestor zapory w Świnnej Porębie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej z Krakowa. Aby formalności stało się zadość, inwestor powinien teraz oficjalnie przekazać drogę zarządcy "krajówki", czyli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Mijają miesiące, a to nie następuje. Kierowcy nadal muszą korzystać ze starej, dziurawej drogi przez Skawce.
- Według mnie to zakrawa na skandal. Skoro budowa została wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną, to wszystkie formalności powinny zostać załatwione błyskawicznie, aby kierowcy mogli korzystać z nowej drogi - dziwi się radny wojewódzki Andrzej Kramarczyk.
Zapowiada kolejną interwencję w tej sprawie. Poprzednia poskutkowała, ale tylko na chwilę. W ub. roku pojawił się ten sam problem podczas przekazywania do użytku pierwszego etapu inwestycji. Też wszystko się przeciągało. Wówczas po interwencji radnego i publikacjach
prasowych droga została na pewien czas udostępniona kierowcom. Wkrótce ją zamknięto, bo rozpoczęto budowę drugiego odcinka.
Problem w tym, że ta inwestycja została zakończona już dawno, a drogą ciągle nie mogą jeździć kierowcy. RZGW i GDDKiA wymieniają pisma w tej sprawie.
W GDDKiA informują, że inwestor nie dopełnił wszystkich formalności, dlatego droga ciągle jest zamknięta. - Otrzymaliśmy od inwestora dokumentację, ale okazało się, że nie ma najważniejszego, czyli pozwolenia na użytkowanie nowej drogi - informuje Magdalena Chacaga,
rzecznik krakowskiego oddziału GDDKiA.
Na pocieszenie dodaje, że w najbliższym czasie droga zostanie warunkowo otwarta. - Oficjalnie będzie to ruch po placu budowy. Inwestor musi nam przedstawić pozwolenie na użytkowanie - mówi rzecznik GDDKiA.
- To chyba tylko w Polsce jest możliwe, że droga jest gotowa, a kierowcy mogą ją tylko podziwiać, a nie jeździć po niej - komentują mieszkańcy.
W Polsce dalej obowiązuje ten sam styl pracy urzędników. W ostatnim dniu ustawowego terminu trzeba odesłać dokumenty z powrotem do wnioskodawcy, ze względu na braki formalne i spokój z robotą na miesiąc. Obywatel jakoś przez to przebrnie, bo się do tego bizantyjskiego stylu już przyzwyczaił. Gorzej, jak jedni urzędnicy trafią na drugich.
Between no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2009, 11:00 PM   #106
deteroos
Zakapior wannabe

deteroos's Avatar

Likes (Received): 5909

Z tego co widziałem wczoraj to niektórzy kierowcy się nie pierdzielą i na własną rękę "użytkują" ten odcinek
Old June 9th, 2009, 12:11 PM   #107
Luc@s
Registered User

Luc@s's Avatar

Likes (Received): 20

jechałem tam w piątek i nawet mówiłem ojcu, że coś się strasznie opieprzają, bo jak jechałem tamtędy ostatnio (rok temu) to ta droga (te drogi-stara i nowa) wyglądały dokładnie tak samo. A tu taki klops - okazuje się, że droga gotowa.
Luc@s no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2009, 01:45 PM   #108
wichura999
Registered User

wichura999's Avatar

Likes (Received): 464

Wczoraj jechałem DK28, odcinek opisany powyżej nadal zamknięty, oczywiście miejscowi jeżdżą po nim, ogólnie rzecz ujmując sporo się dzieje na odcinku od krzyżówki z zakopianką do Suchej Beskidzkiej, wymieniona została nawierzchnia, remontują klika obiektów mostowych.
wichura999 no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2009, 02:21 PM   #109
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Mam pytanie dotyczące tego nowego, jeszcze nie otwartego odcinka DK28 obok Wadowic, miałem okazję jechać od strony Suchej do Wadowic w ubiegłym tygodniu. Minąłem nieczynny jeszcze wjazd w prawo na nowy odcinek, ale w pewym momencie stara DK 28 przeciąła nowy odcinek i dojechałem do niego przed Wadowicami mając go od lewej strony - na tym przecięciu starego i nowego przebiegu nie zauważyłem żadnego wiaduktu - coś mi umknęło, będzie tam kolizyjne skrzyżowanie?
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2009, 10:40 PM   #110
Speed666
Registered User

Likes (Received): 42

Przem - to bedzie wspólny odcinek drogi - i będzie kolizyjne skrzyżowanie.
Speed666 no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2009, 10:01 AM   #111
Czekfra
Czekfra

Jadąc starą DK 28 wzdłuż gotowego, ale nie oddanego odcinka zauważyłem, że ten odcinek po zboczu będzie jeszcze przedłużony w kierunku Suchej i możliwe, że będzie się łączył po nowym śladzie z odcinkiem już gotowym z mostem nad rzeczką. Być może się mylę bo od dołu słabo to widać. Mógłby to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć.
Obawiam się, że teraz otworzą ten odcinek tymczasowo, a za jakiś czas znowu zamkną, bo będą go przedłużać.
Old June 20th, 2009, 08:07 AM   #112
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 528

Słyszałem, że stary most ma być zburzony, a ruch przejmie nowy most i nowa droga będzie się kończyć na przejeździe kolejowym.
zagłębiak no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2009, 01:57 PM   #113
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2818

Czy stan odcinka Przemyśl - Medyka zmienił się od czasu tej fotorelacji?
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2009, 11:03 PM   #114
deteroos
Zakapior wannabe

deteroos's Avatar

Likes (Received): 5909

Quote:
Originally Posted by Czekfra View Post
Jadąc starą DK 28 wzdłuż gotowego, ale nie oddanego odcinka zauważyłem, że ten odcinek po zboczu będzie jeszcze przedłużony w kierunku Suchej i możliwe, że będzie się łączył po nowym śladzie z odcinkiem już gotowym z mostem nad rzeczką. Być może się mylę bo od dołu słabo to widać. Mógłby to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć.
Obawiam się, że teraz otworzą ten odcinek tymczasowo, a za jakiś czas znowu zamkną, bo będą go przedłużać.
Obejrzałem sobie wczoraj te odcinki i wg mnie oba są już gotowe i czekają na odebranie/przekazanie. Oba, tj. wiadukt i trasa po nasypie w Skawcach oraz nasyp i most nad Skawą w Tarnawie Dolnej. Odcinek w Skawcach i dojazd do mostu nad Skawą łączy krótki odcinek starej DK28 wymagający jedynie nowej nawierzchni, ewidentnie IMO do pozostawienia w ciągu trasy.

Z pozostałych obserwacji: między Makowem Podh. a Jordanowem w ciągu dnia dramat! Nadal cztery mosty w remoncie, w tym na bodaj dwóch wahadło regulowane światłami, a na wysokości Osielca panowie robili drugą warstwę nakładki asfaltowej jednego pasa. Na szczęście drugi pas już zrobiony na gotowo zatem niedługo ten odcinek powinien być gładki jak pupa niemowlęcia Tylko te nieszczęsne mostki... Przed Jordanowem występują jeszcze w losowych miejscach koparki grzebiące przy poboczach, zajmujące cały pas.
Old July 1st, 2009, 04:07 PM   #115
Speed666
Registered User

Likes (Received): 42

Potwierdzam. Odcinek w Skawcach jest w pełni gotowy. W sobotę jadąc z Zakopanego postanowiłem się wbić pod zakaz i "przelecieć" nowym odcinkiem. Wystarczy tylko zdjąć bariery i gotowe.

Btw. Mieszkańcy okolic mówią ostatnio o planowanym remoncie wiaduktów w Świnnej Porębie. Czy ktoś o tym słyszał?
Speed666 no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2009, 06:46 PM   #116
MR A
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by PLH View Post
Czy stan odcinka Przemyśl - Medyka zmienił się od czasu tej fotorelacji?
Nic się nie zmieniło. Nie narzekalbym jednak. Jak dla mnie droga ta jest elegancka. Na calym odcinku poza terenem zabudowanym, lagodne zakrety (a scilej 2 zakrety) ruch niewielki, prawie rowna nawierzchnia. Jesli mialbym decydowac ktora krajowke w b. woj. przemyskim przebudowac albo dobudowac ten odcinek bylby na samym koncu mojej listy.
PS sorry za brak polskich znakow.
MR A no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2009, 06:04 PM   #117
Czekfra
Czekfra

Na gotowym ale nie oddanym odcinkiem drogi między Wadowicami, a Suchą usypali szykowny wał z ziemi, także nikt tamtędy nie przejedzie. Ot ciekawostka
Old July 22nd, 2009, 09:33 PM   #118
adrians1989
Registered User

adrians1989's Avatar

Likes (Received): 718

A co z tym odcinkiem jest nie tak, że wciąż go nie otwierają?
adrians1989 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2009, 07:30 AM   #119
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 528

Może ktoś lub coś blokuje otwarcie. Szkoda, że nie ma zdjęć.
zagłębiak no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2009, 02:12 PM   #120
yalin155
Registered User

yalin155's Avatar

Likes (Received): 1

A jest cos wiadomo na teman przebudowy DK28 na odcinku Zator Wadowice?
yalin155 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
małopolskie, podkarpackie

Thread Tools

Posting Rules