search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 5th, 2007, 08:53 AM   #121
delfin_pl
Expert

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 55

porownywanie polskich drog z ukrainskimi to cos jak prownywanie naszych drog z autobahnami, bylem na Ukrainie i napewno szybko autem sie tam nie wybiore, narzekac mozemy na nie najlepsza jakosc drog ale mina wam zrzednie jak sie przejedziecie po ichszejszych "drogach".
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 5th, 2007, 08:54 AM   #122
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15905

Święta racja, dojazd do Lwowa samochodem, to już nie lada eskapada, a już dalszej wyprawy wgłąb tego kraju się nie wyobrażam..
Old May 5th, 2007, 09:01 AM   #123
Kronos KBC
Registered User

Likes (Received): 126

smar gratulacje dla fotoforumowicza
każda fotka zza wschodniej granicy o infrastrukturze drogowej
to taki rodzynek w cieście na tym forum

Champion
Zdaje mi się, że międzynarodowa E40 biegnie teraz przez przejście graniczne w Korczowej i dalej drogą równoległą do tej z Twojej fotorelacji.

dobre spostrzeżenie

fotka z grudnia 2006

Last edited by Kronos KBC; May 5th, 2007 at 12:36 PM.
Kronos KBC no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2007, 09:52 AM   #124
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

ups, tą E40 wziąłem z najnowszego atlasu Copernicusa...
Quote:
Originally Posted by Champion View Post
...
Ile czekałeś na granicy, bo ja w drodze powrotnej 8 godzin
pozdrawiam
po 2 godzinach czekania na granicy (powiedziano, że jeszcze z 3-4 godz.) poszliśmy grupką do przejścia dla pieszych, tam naoglądaliśmy się "scen przemytniczych" z papierosami w roli głównej i po półtorej godzinie byliśmy w Przemyślu
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2007, 09:58 AM   #125
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 561

Quote:
Originally Posted by delfin_pl View Post
porownywanie polskich drog z ukrainskimi to cos jak prownywanie naszych drog z autobahnami, bylem na Ukrainie i napewno szybko autem sie tam nie wybiore, narzekac mozemy na nie najlepsza jakosc drog ale mina wam zrzednie jak sie przejedziecie po ichszejszych "drogach".
Myśle ze nasze drogi są bardzo podobne do czeskich , tak przynajmniej ja sądze bo dość często tam jezdze no i co najważniejsze gorszych dróg coraz wiecej ubywa, jadąc przez polske 3 dni temu ze szczecina do olsztyna co chwila natrafiałem na remont albo budowę a drogi były równe jak stół.
Superkot634 no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2007, 10:12 AM   #126
Champion
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Święta racja, dojazd do Lwowa samochodem, to już nie lada eskapada, a już dalszej wyprawy wgłąb tego kraju się nie wyobrażam..
Nie przesadzaj, do Lwowa nie jedzie się aż tak strasznie. Fakt, że droga marnej jakości, ale będąc obiektywnym u nas też nierzadko zdarzają się takie krajówki. Jadąc na Ukrainę spodziwałem się czegoś gorszego. Nie wiem jak wygląda sytuacja w głębi kraju.
Champion no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2007, 11:35 AM   #127
vishna
Boat City

vishna's Avatar

Teoretycznie wschód Ukrainy jest bardziej rozwinięty niż Zachód, na odwrót niż u nas.
vishna no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2007, 11:52 AM   #128
Eldorado
BANNED

Likes (Received): 2

a ja slyszalem z ust samego ukrainca ktory ma rodzine na wschodzie ze wschod jest jednak biedniejszy niz zachod... Wschod jak wiadomo zostal opanowany przez oligarchow i zeczywiscie wystepuja tam wyspy bogactwa ale napewno nie odnosi sie to do infrastruktury drogowej...
Eldorado no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2007, 03:02 PM   #129
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1379

Byłem na Ukrainie miesiąc temu. Zrobiłem trasę Lublin - Lwów - Równe - Lublin, oto moje wnioski;
- Od granicy do Lwowa jest masakra, z resztą od Tomaszowa Lubelskiego do granicy też była masakra, ale to ze względu na trwające tam remonta,
- Po Lwowie jeździ się makabrycznie, duży ruch, dużo ulic jest tylko wybrukowanych, brak jakichkolwiek widocznych remontów, beznadziejne oznakowanie (a raczej prawie nieistniejące).
- Trasa ze Lwowa do Równego jest już o wiele lepsza, generalnie im bardziej na północ tym lepiej, często jest to dwupasmówka, chociaż standardu S-ki raczej nie będzie zbyt szybko posiadać. Zaskakujący mały ruch.
- Z Równego do Łucka jedzie się w miarę, a z Łucka do granicy jest praktycznie nowa dwupasmówka.
- Dorohusk - Chełm odcinek swieżo wyremontowany więc bez zarzutu, szkoda, że to nie dwupasmówka (tylko ruch na tym odcinku 5 razy wiekszy niż na Ukrainie. Kolejka TIR-ów ok. 5 km.
- Mijając znak Chełm przyciąłem sobie język, ul. Hutnicza (bodajże) kwalifikuje się do natychmiastowego remontu.

Być może będę jechał pod koniec maja samochodem do Kijowa, to postaram się o fotki
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2007, 03:56 PM   #130
fredru$
Registered User

fredru$'s Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by SIMSI View Post
Być może będę jechał pod koniec maja samochodem do Kijowa, to postaram się o fotki
Koniecznie
Übersetzung / translation:
Schlesien wuchs hier immer in Macht und Kraft, mit dem ihm treuen Breslau.
Polen war nicht immer da, bleibt aber schon für immer.

Silesia always grew in strength here with faithful to her Wroclaw. Poland not always was here, but will stay here forever.
fredru$ no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2007, 04:06 PM   #131
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Kronos KBC View Post
Champion
Zdaje mi się, że międzynarodowa E40 biegnie teraz przez przejście graniczne w Korczowej i dalej drogą równoległą do tej z Twojej fotorelacji.

dobre spostrzeżenie

Jak dobrze kojarze przed reformą administracyjną obecny odcinek DK 4 - Radymno - Korczowa nie był odciekiem E 40 - jak pamiętam DK 4 (E40) w Polsce biegło do Medyki - czyli więc trase którą przetarł Smar do 2000 roku była drogą międzynarodową !!! - Chyba że się myle - jak co proszę o poprawkę
Old May 7th, 2007, 05:18 PM   #132
Champion
Registered User

Jest dokładnie tak jak mówisz. Wcześniej trasa z fotorelacji Smara była drogą międzynarodową.
Champion no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2007, 05:26 PM   #133
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Champion View Post
Jest dokładnie tak jak mówisz. Wcześniej trasa z fotorelacji Smara była drogą międzynarodową.
Teraz by pasowało żeby ktoś sfotografował obecną E40 choćby do Lwowa na Ukrainie - w końcu to główny łącznik Polski z Ukrainą , a z tego co kojarze to za Lwowem już będą rozwidlać sie drogi w kierunku miast w których będą mecze EURO 12
Old May 7th, 2007, 05:41 PM   #134
matej
BANNED

Likes (Received): 3

kiedyś jechałem trasą z przemysla do Lwowa droga masakra.. wracajac do Hrebenego jeszcze gorsza... LWÓW to jakiś trujkąt drogowy.
niemówie już ze niema drogowskazów ,znaków i pasów ...
matej no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2007, 07:00 PM   #135
lcanin
Registered User

2 lata temu pojechałem sobie PKS-em do Lwowa. Drogi-rzeczywiście masakra.
Na dworcu autobusowym we Lwowie zachciało mi się wymiotować, a w autobusie komunikacji miejskiej przede mną była wielka dziura, przez którą obserwowałem te dziurawe drogi
lcanin está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 7th, 2007, 10:04 PM   #136
mislaw
Powiślak

a wic moze i ja cos tu skrobne jako ze w weekend majowy zobilem 3000 km po urkainckich drogach. Ogolnie jest MASAKRYCZNIE. Drog wyzszych klas technicznych prawie nie ma a jesli sa ty tylko w kierunku kijowa lub moskwy. Drogi miedzy mniejszymi miastami sa takie ze wylamuje zamki w klapach silnika autokarow. Ja zrobilem trase nastepujaca: Korczowa-Krzemieniec-Kamieniec Podolski-Odessa-Teodozja-Ałusza-Jałta-Winnica-Korczowa. Powiedziec moge tylko jedno. Naprade nie mamy sie czego wstydzic. Po przejechaniu granicy i wjechaniu do Polski czlowiek czuja sie jakby na Autobahn wjechal. Nic nie trzesie nic nie buja. Drogi na Krymie nie sa w tak tragicznym stanie, ale wiadomo - Moskwa tam wypoczywala, mafia na Jałcie siedzi wiec i drogi lepsze. Tendencja jest taka: Im dalej na wschod tym lepsze sa drogi. Dawne polskie kresy wschodznie sa koszmarne pod tym wzgledem.

Po powrocie jedna mi chodzi po glowie. To naprawde nie my mamy problem zeby sie w te piec lat na Euro wyrobic. Oni sa pod tym wzgledem co najmniej 15 lat w plecy. Na tej calej trasie jaka zrobilem widzialem doslownie kilka ekip pracujacych przy modernizacji lub budowie nowej drogi. U nas jednak powoli ale CIĄGLE coś sie dzieje.

Miasto to Odessa ale jakosc drog jest wszedzie podobna. Ceny na stacjach sa w Hrywnach.
1 hrywna=0,60 PLN

Last edited by mislaw; May 7th, 2007 at 10:11 PM.
mislaw no está en línea   Reply With Quote
Old May 7th, 2007, 10:10 PM   #137
Kotlet
Registered User

Likes (Received): 456

Niestety jakość dróg na Ukrainie jest rzeczywiście straszna (nawiasem mówiąc na drodze z Korczowej do Lwowa też są progi zwalniające). My się mamy czego wstydzić, ale oni są całkiem w innej epoce - powiedziałbym, że na poziomie naszych lat 70... technologia budowy polega chyba na polaniu kamieni jakimś lepikiem . O oznakowaniu a także kulturze jazdy nie ma co nawet mówić.
Kotlet no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2007, 01:39 AM   #138
fredru$
Registered User

fredru$'s Avatar

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Kotlet
... technologia budowy polega chyba na polaniu kamieni jakimś lepikiem
Tez o tym slyszalem, ale czy oni nadal tak robia?

.
Übersetzung / translation:
Schlesien wuchs hier immer in Macht und Kraft, mit dem ihm treuen Breslau.
Polen war nicht immer da, bleibt aber schon für immer.

Silesia always grew in strength here with faithful to her Wroclaw. Poland not always was here, but will stay here forever.
fredru$ no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2007, 01:55 AM   #139
Handsome by nature
Metropolia bydgoska? TAK!

Handsome by nature's Avatar

Likes (Received): 30

WOW

Maja stacje benzynowe "dwa-czietyry cziasa"
Old May 8th, 2007, 06:23 AM   #140
delfin_pl
Expert

delfin_pl's Avatar

Likes (Received): 55

gadalem wczoraj z Ukraincem, ktory u nas pracuje, pierwszy raz jest w Polsce i w ogole zagranica, spostrzezenia ma takie jak wszyscy z Was, co byli na Ukrainie,ze to inny swiat - mowil,ze rzucilo mu sie najbardziej w oczy to, ze mamy pelno znakow, remontow, zajazdow i stacji benzynowych.
delfin_pl no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, euro 2012, ukraina, ukraine

Thread Tools

Posting Rules