daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 8th, 2007, 03:11 PM   #1
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5423

Drogowa księga skarg i wniosków

tak apropos 4 watkow o s3 - zwroccie uwage, ze dzial drogowy ma watkow na 37 stron. sama warszawa (region) - 7 stron. jedyny zblizony, jaki znalazlem, to za granica - 32, ale nie szukalem dokladnie. kto w tym wszystkim sie pokapuje?

jakie macie propozycje?

Ja myslalem, o wyrzuceniu remontow drog wewnatrz miast do regionow, poza takimi ktore maja istotny wplyw na tranzyt, czyli np. obwodnice - takze srodmiejskie, czy trasy tranzytowe i wieksze mosty. ogolnie - najprostszym kryterium byloby zainteresowanie albo tylko mieszkancow miasta, albo ludzi spoza oraz drogowcow.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.

Last edited by 625; July 8th, 2007 at 06:09 PM.
625 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 8th, 2007, 06:23 PM   #2
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by 625 View Post
tak apropos 4 watkow o s3 - zwroccie uwage, ze dzial drogowy ma watkow na 37 stron. sama warszawa (region) - 7 stron. jedyny zblizony, jaki znalazlem, to za granica - 32, ale nie szukalem dokladnie. kto w tym wszystkim sie pokapuje?

jakie macie propozycje?

Ja myslalem, o wyrzuceniu remontow drog wewnatrz miast do regionow, poza takimi ktore maja istotny wplyw na tranzyt, czyli np. obwodnice - takze srodmiejskie, czy trasy tranzytowe i wieksze mosty. ogolnie - najprostszym kryterium byloby zainteresowanie albo tylko mieszkancow miasta, albo ludzi spoza oraz drogowcow.
1. Jeśli chcemy porzadkowoac - to nie wrzucamy dróg do innych działów - bardziej by pasowało troche uporządkować inne sprawy - zobaczcie ile jest wątków z fotorelacjami ??? - prawie każda DK ma swój wątek - starajmy się tam wrzucać foty - a nie robić oddzielnych wątków
2. Dałeś przykład Wa-wy - ogólnie bez obrazy tam jest burdel z watkami - są większe inwestycje jak Trasa Siekierkowska - ale pojawiają się watki w stylu katastrofy komunikacyjnej itp.- nie lepiej stworzyć ogólny wątek jak mają inne miasta jak Łódź, Gdańsk , Bydgoszcz ?? czyli
[Warszawa] Infrastruktura drogowa

3.
Jesteś z Wrocka może cię to zaboli ale ... moim prywatnym zdaniem oddzielny wątek dla mostu w ciągu A8 jest nie potrzebny - info o tym powinno być w wątku ogólnym o AOW
4. Inny przykład S7 - wezeł Kielce Płn - sam pisałem do modów w księdze żeby ten wątek połączyć z wątkiem [S7] Radom - Kielce- Jędrzejów - mimo że w tym starym drugim wątku pojawiają się informacje o tej inwestycji watki nie zostały połączone
5.Czy nie warto by było zrobić całkiem oddzielny dział dla komunikacji miejskiej??
6. Zobacz spis treści wrzucił dziś dominobb kilka wątków o S69 - mamy dublowanie
7. Ile mamy watków o sensie budowy S19 - chyba 2
8. O S5 jest watek o walce w sprawie tej drogi i o przebudowie DK 5 do parametrów S-ki- w pewnym sensie dubel

moim zdaniem powinien być jeden mod (jak TH do działu po godzinach) zajmujący się drogami - i mający pełnie władzy czytaj sam decyduje czy łączyć czy nie (taka władza jaką ma TH w Po godzinach) - i każdy wątek jak ten ostatnio co założył bartosz-berlinka likwidować

Last edited by Patryjota; July 8th, 2007 at 06:59 PM.
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 06:49 PM   #3
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

Albo inny podzial. Podzial inf. drogowej na dzialy Autostrad, eSek, DK, DW i innych w odrebie regionu i remonty w miastach. Moze tez osobny dzial na fotorelacje, kretynizmy, opinie o drogach, sprzecie budowlanym i tym wszystkim co jest wokol budowy ogolnie, a nie tylko 1 drodze, tez watki ze statystykami, mapkami itd..-wszystko w 1 dziale
Oczywiscie nie kazdemu moze sie podobac i dobrze, wazne by dojsc do najlepszego rozwiazania.
1.Autostrady
2.Ekspresowe
3.DK
4.DW i regionalne
5.Drogi miejskie
6.Fotorelacje, opinie, cala reszta okolo infraktrukturowa, watki inne.

Obwodnice w zaleznosci czy budowana jako eSka czy DK czy DW.

Warto zastanowic sie tez nad remanentem watkow dotyczacych poszczegolnych tras. Najlepiej spojrzec na Drogowy spis tresci i zobaczyc jaki jest za przeproszeniem burdel. Czasami kawalki tras sie dubluja, a np.o DK w ciagu przyszlej eSki mozna rozmawiac w watkach o eSce tak jak jest z DK3 i DK5.
Mam nadzieje ze tez potrzebujecie uporzadkowania tego wszystkiego.
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 07:05 PM   #4
625
Administrator

625's Avatar

Obawiam sie, ze dalszy podzial infry z drogowej i kolejowej na mniejsze dzialy nie przejdzie - podobno juz kiedys bylo to postulowane i Jan sie nie zgodzil - ale nie pamietam szczegolow.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Old July 8th, 2007, 07:59 PM   #5
malyniak
Registered User

malyniak's Avatar

Likes (Received): 685

Mnie bardzo podobają się propozycje Patryjoty. Co do dublujących się wątków to wymieniłbym jeszcze "Infrastrukturę na EURO" i "Budowę dróg 2007-13" - te same mapki, te same artykuły z gazet itd. Szczególnie ostro potraktowałbym wątki dotyczące inwestycji, których perspektywy szybkiej realizacji są bardzo małe, może nawet wrzucić to wszystko do jednego wora, są przecież wątki takie jak "co po 2013".
malyniak no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 08:14 PM   #6
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Obawiam sie, ze dalszy podzial infry z drogowej i kolejowej na mniejsze dzialy nie przejdzie - podobno juz kiedys bylo to postulowane i Jan sie nie zgodzil - ale nie pamietam szczegolow.
Hmmmm Jan zgodził się na 6 modów to jakby dobrze z nim zagadać może zgodził by się tez na oddzielny dział o autobusach - bo szczerze z całym szacunkiem autobusy tam nie pasują
Old July 8th, 2007, 08:22 PM   #7
jarekles
Registered User

jarekles's Avatar

Likes (Received): 16

a nie mozna by infrastruktury drogowej podzielic na lokajna - podobnie jak inwestycje w polsce + ogolnokrajowe? mysle, ze wowczas latwiej by Wam bylo zapanowac nad dublujacymi sie i niepotrzebnymi watkami.
jarekles no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 08:27 PM   #8
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by jarekles View Post
a nie mozna by infrastruktury drogowej podzielic na lokajna - podobnie jak inwestycje w polsce + ogolnokrajowe? mysle, ze wowczas latwiej by Wam bylo zapanowac nad dublujacymi sie i niepotrzebnymi watkami.
Regiony?? - a co powiesz o ogólnych watkach ??
A co jak inwestycja jest przez np. 2 województwa ?? - co dwa dublujące się wątki ??

A skoro Jan nie zgodził się na podział z autobusami to cienko widze zmiany które proponujesz
Old July 8th, 2007, 08:29 PM   #9
mmjp
Inspired by Poznań?!

mmjp's Avatar

Likes (Received): 533

A ile tych wątków o autobusach jest? Jak dla mnie to można by zreformować Infrastrukturę Kolejową przez dodanie właśnie autobusów. Dział by mógł się wtedy nazywać Komunikacja miejska i infrastruktura kolejowa.
Obecnie w IK są i Metro i tramwaje to dodając autobusy będziemy mieć całość KM. Można jeszcze dodać inne środki lokomocji jak rower tzn. ścieżki rowerowe.
Jak można było pogodzić wodę z powietrzem to czemu nie szyny z kołami?

Co do ID to z powodu oporu materii co do podziału regionalnego infry drogowej lub podziału klasowego pozostaje jedynie określenie jasnych reguł dotyczących organizacji podforum i rygorystyczne trzymanie się ich. Oczywiście przydało by się też zakrojone na szeroką skalę czyszczenie (zamykanie, łączenie, usuwanie, zmiany nazw).
To tyle ode mnie.
mmjp no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 08:33 PM   #10
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by mmjp View Post
A ile tych wątków o autobusach jest? Jak dla mnie to można by zreformować Infrastrukturę Kolejową przez dodanie właśnie autobusów. Dział by mógł się wtedy nazywać Komunikacja miejska i infrastruktura kolejowa.
Obecnie w IK są i Metro i tramwaje to dodając autobusy będziemy mieć całość KM. Można jeszcze dodać inne środki lokomocji jak rower tzn. ścieżki rowerowe.
Jak można było pogodzić wodę z powietrzem to czemu nie szyny z kołami?

Co do ID to z powodu oporu materii co do podziału regionalnego infry drogowej lub podziału klasowego pozostaje jedynie określenie jasnych reguł dotyczących organizacji podforum i rygorystyczne trzymanie się ich. Oczywiście przydało by się też zakrojone na szeroką skalę czyszczenie (zamykanie, łączenie, usuwanie, zmiany nazw).
To tyle ode mnie.

Z przerzuceniem autobusów itp. co proponujesz w tej sprawie - JESTEM ZA - nie pomyślałem o takim czymś
Co do drugiego - sam jestem przeciw podziałowi na regiony - wystarczy poczyścić to co mamy
Old July 8th, 2007, 08:37 PM   #11
625
Administrator

625's Avatar

z regionami chodzilo mi o wywalenie do dzialow regionalnych takich inwestycji, jak przebudowa jakiejs ulicy w jakims miescie. i tak dobrze, ze wiekszosc jest polaczona, ale sam Wrocław ma w tej chwili z 10 watkow biezacych o remontach ulic.

Jan nie tyle pozwolil na 6 modow, co zapomnial jest jeszcze jedno wyjscie - najlepsze - nowy Admin. wtedy bez pytania nikogo o zgode mozna tworzyc takie dzialy, jak tylko chcemy. moze o tym warto pomyslec?

a wracajac do zmian - moze ktos, kto przeglada dzialy transportowe na swiecie przedstawi jak to tam wyglada?

Old July 8th, 2007, 08:38 PM   #12
Wo92
Registered User

Wo92's Avatar

Likes (Received): 2199

Ja bym proponował dla jednej drogi jeden wątek - żeby nie rozdzielać jednej drogi na pojedyncze odcinki, tylko wszystko w jednym wątku. A wszystkie miejskie inwestycje do jednego wątku tak jak np. [Szczecin] Inwestycje drogowe.
Wo92 no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 08:41 PM   #13
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
z regionami chodzilo mi o wywalenie do dzialow regionalnych takich inwestycji, jak przebudowa jakiejs ulicy w jakims miescie. i tak dobrze, ze wiekszosc jest polaczona, ale sam Wrocław ma w tej chwili z 10 watkow biezacych o remontach ulic.

Jan nie tyle pozwolil na 6 modow, co zapomnial jest jeszcze jedno wyjscie - najlepsze - nowy Admin. wtedy bez pytania nikogo o zgode mozna tworzyc takie dzialy, jak tylko chcemy. moze o tym warto pomyslec?

a wracajac do zmian - moze ktos, kto przeglada dzialy transportowe na swiecie przedstawi jak to tam wyglada?
Czyli jak zaczynamy walkę o Admina ??
Hmmm co do podziału na regiony - dla mnie szczerze to takie utrudnienie - zależy jak byśmy dzielili który wątek nadaje się do ogólnego a który do regionalnego??
Np. Co z AOW (A8) - jest na terenie jedno woj.
co z estakadą kwiatkowskiego - jest na terenie można powiedzieć jednego miasta??
co z obw. Puław ??

Last edited by Patryjota; July 8th, 2007 at 08:48 PM.
Patryjota no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 08:44 PM   #14
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wojtek1992 View Post
Ja bym proponował dla jednej drogi jeden wątek - żeby nie rozdzielać jednej drogi na pojedyncze odcinki, tylko wszystko w jednym wątku. A wszystkie miejskie inwestycje do jednego wątku tak jak np. [Szczecin] Inwestycje drogowe.
Co do wątków miejskich ok
ale co dróg - hmmm wiesz co ma wspólnego np. AOW z obw. Augustowa czy walką Łodziaków o przebieg - a wszytko w ciągu DK ,A, S 8
inny przykład co ma wspólnego płd. obw. Trójmiasta z walką o obejście Łomianek i Zakopianką po za tym że są w ciągu DK ,S 7 ??
itp
Old July 8th, 2007, 08:48 PM   #15
625
Administrator

625's Avatar

jest jeszcze jeden problem - polaczenie watkow. opize na przykladzie Wro:
jest watek o estakadzie Klecinskiej (aktualnie w budowie), o Obwodnicy S
rodmiejskiej na polnocy i watek Obwodnice Wroclawia. Tak naprawde, to jeden temat, Obwodnica Srodmiejska. Z tym, ze w kazdym watku dzieje sie co innego i po polaczeniu, bylaby masakra. Ale z drugiej, gdyby od poczatu pilnowac aby watki byly jak najszersze, to nie byloby tam miliona niepotrzebnych postow. Dla przykladu > watek o projekcie mostu w Grudziadzu - niedlugo, jak kazdy wyrazi swoj Och i Ach, polacze go z reszta tego odcinka A1 i bedzie logicznie i czysto (bez niepotzrebnych postow.).

Old July 8th, 2007, 08:51 PM   #16
625
Administrator

625's Avatar

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Czyli jak zaczynamy walkę o Admina ??
moze i nastal na to czas?
Quote:
Hmmm co do podziału na regiony - dla mnie szczerze to takie utrudnienie - zależy jak byśmy dzielili który wątek nadaje się do ogólnego a który do regionalnego??
Np. Co z AOW (A8) - jest na terenie jedno woj.
co z estakadą kwiatkowskiego - jest na terenie można powiedzieć jednego miasta??
co z obw. Puław ??
dlatego ja zaproponowalem podzial w/g zainteresowania - w watku o AOW sporo stanowia ludzie z calej Polski, a nie Wro, podobnie na pewno wielu inetresuja te pozostale inwestycje. Ale przebudowa mostu Szczytnickiego we Wro > niby w ciagu dk8, ale ilu z was naprawde interesuje ten most?

Old July 8th, 2007, 08:59 PM   #17
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
jest jeszcze jeden problem - polaczenie watkow. opize na przykladzie Wro:
jest watek o estakadzie Klecinskiej (aktualnie w budowie), o Obwodnicy S
rodmiejskiej na polnocy i watek Obwodnice Wroclawia. Tak naprawde, to jeden temat, Obwodnica Srodmiejska. Z tym, ze w kazdym watku dzieje sie co innego i po polaczeniu, bylaby masakra. Ale z drugiej, gdyby od poczatu pilnowac aby watki byly jak najszersze, to nie byloby tam miliona niepotrzebnych postow. Dla przykladu > watek o projekcie mostu w Grudziadzu - niedlugo, jak kazdy wyrazi swoj Och i Ach, polacze go z reszta tego odcinka A1 i bedzie logicznie i czysto (bez niepotzrebnych postow.).
Z tym mostem wytni te wszytkie ach i och jak będziesz łączył
Wiem połączenie wątków na w/w przykładzie spowodowało by jeszcze bajzel niż jest ,bardziej o łącznieniu watków które sie dubluja - a takie się znajdzie ....
Quote:
moze i nastal na to czas?
Czyli jak to jest z adminem - wybierany jest obecnych modów ?? - co trza robić - jestem gotowy pomagać
Quote:
dlatego ja zaproponowalem podzial w/g zainteresowania - w watku o AOW sporo stanowia ludzie z calej Polski, a nie Wro, podobnie na pewno wielu inetresuja te pozostale inwestycje. Ale przebudowa mostu Szczytnickiego we Wro > niby w ciagu dk8, ale ilu z was naprawde interesuje ten most?
AOW bym połączył z mostem - szczerze w wątku o AOW też pojawiają się wpisy na temat mostu

625 jak patrzysz na przerzucenie wątków o autobusach jak proponował mmjp ??
Old July 8th, 2007, 09:01 PM   #18
Maciu_PL
Registered User

Maciu_PL's Avatar

Likes (Received): 0

Ja proponuje uporządkować wg województw.
Maciu_PL no está en línea   Reply With Quote
Old July 8th, 2007, 09:06 PM   #19
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maciu_PL View Post
Ja proponuje uporządkować wg województw.
Na przykładzie Wa-wy jak ja oglądam
wątek o trasie siekierkowskiej - ogladam na 100%
o S8 Konopta- Powązkowska - 100%
Droga na okrecie - byłem tam może z raz
DK 79 - ogladam sporadycznie
Katastrofa komunikacyjna - mam te wątek szczerze w ...e
wa-wa - autobusy - stram, się być na bieżąco
itp. itd.
Wieć w jakim kryterium wybierzemy które inwestycje w loklanym a które w ogólnopolskim ??
Old July 8th, 2007, 09:24 PM   #20
625
Administrator

625's Avatar

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Z tym mostem wytni te wszytkie ach i och jak będziesz łączył
oczywiscie!

Quote:

Wiem połączenie wątków na w/w przykładzie spowodowało by jeszcze bajzel niż jest ,bardziej o łącznieniu watków które sie dubluja - a takie się znajdzie ....

Czyli jak to jest z adminem - wybierany jest obecnych modów ?? - co trza robić - jestem gotowy pomagać
1. i 2. nie wiem jak to wyglada, ale w porzadkowaniu forum najlepszy jest Marpa - trzebaby Go poprosic o wsparcie.
Quote:
AOW bym połączył z mostem - szczerze w wątku o AOW też pojawiają się wpisy na temat mostu
no wlasciwie to chyba tak - wyglada na to, ze most bedzie budowany jako pierwszy, wiec nie ma nawet argumentu, ze te etapy sie pomieszaja.

Quote:
625 jak patrzysz na przerzucenie wątków o autobusach jak proponował mmjp ??
we Wro watek autobudowy jest bardzo malo aktywny (ostatnio czekamy na rozstrzygniecie przeatrgu, wiec odrobine sie dzieje) wiec tu na pewno bym polaczyl do [Wroclaw] Komunikacja Zbiorowa.

Reply

Tags
skargi, wnioski

Thread Tools

Posting Rules