search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 31st, 2008, 07:23 PM   #1
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Likes (Received): 344

[Bytom] Infrastruktura drogowa

W tym wątku możemy pisać na temat utrzymania oraz remontów dróg i chodników w mieście. Oczywiście mile widziane będa fotki dotyczące stanu traktów w Bytomiu. A naprawdę sporo ulic wyremontowano, zmodernizowano, ale to jest wszystko kropla w morzu potrzeb.
Quote:
Originally Posted by fairhair26 View Post
Załóż nowy wątek [Bytom] Infrastruktura drogowa. Ja też mam parę ciekawych zdjęc z Bytomia
A zatem czekamy na fotki!

Moje foto wspomnienia:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1559691

Last edited by Kazan'ex; May 20th, 2010 at 08:15 PM.
Kazan'ex no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 31st, 2008, 10:05 PM   #2
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1388

Na początek ulica Witczaka i Kędzierzyńska

Skręcamy z Chorzowskiej w Witczaka

Ulica Kędzierzyńska w Bytomiu. Dojeżdżamy do obwodnicy wschodniej miasta

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old February 1st, 2008, 08:55 AM   #3
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

^- Dzięki za wysiłek. Ja również mam, ale jak do tej pory nie potrafię ich zamieścic na forum. Trudno mi zrozumieć ileż czsu musi zająć tak obszerna foto-relacja.

W Bytomiu jest wiele miejsc, które nie posiadają utwardzonych dróg juz od lat 40-tych.
Quote:
Miechowice: Uliczki w błocie
dziś
Czy ktoś mógłby nam w końcu zrobić tu drogę z prawdziwego zdarzenia? - pyta Michał Wilk, mieszkaniec ulicy Wierzbowej na osiedlu domków fińskich w Miechowicach.

Pan Michał jest studentem. Wychodząc z domu musi pokonywać dziury i kałuże. - Zanim dojdę do głównej ulicy, już mam brudne całe buty. Tu się nie da chodzić. Jesienią i zimą są kałuże. Wystarczy, że spadnie deszcz, a w dziurach od razu zbiera się woda, a droga rozmięka. Toniemy tu w błocie. Jedyne wyjście to jeżdżenie samochodem, ale po takich dziurach i to jest uciążliwe - opowiada miechowiczanim. Latem też nie jest dobrze. - Droga wysycha na wiór i wszędzie jest pełno kurzu. Jedynie kiedy chwyci mróz uliczkami osiedla można przejść suchą nogą - mówi Wilk.

Mieszkańcy radzą sobie, jak mogą. - Na własny koszt zasypujemy dziury w drodze. O tu, na ulicy Wierzbowej, dziury zasypywaliśmy razem z moim bratem - pokazuje Wilk. - Ale to wszystko jest tylko czasowe. Przydałby się w końcu asfalt. Postanowiłem coś z tym zrobić. Dzwoniłem do Urzędu Miejskiego, ale powiedziano mi, że ten teren nie należy do gminy, że jest to teren pokopalniany. Mówi się też, że dróg na naszym osiedlu nie można zrobić, dopóki nie zrobią nam tu kanalizacji, a z tego co wiem, kanalizacja miała być robiona już w zeszłym roku.

I rzeczywiście uliczki między domkami fińskimi w Miechowicach nie należą do gminy. - Ten teren nie jest nasz. Należy do Kompanii Węglowej - powiedział Marek Jarosz, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Z rzecznikiem Kompanii Węglowej Zbigniewem Madejem rozmawialiśmy we wtorek. Powiedział, że musi wszystko sprawdzić i zapoznać się ze sprawą. Na razie mieszkańcy muszą więc czekać.

Agnieszka Klich, - POLSKA Dziennik Zachodni

Moje foto wspomnienia:
Old February 1st, 2008, 02:57 PM   #4
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kazan'ex View Post
^- Dzięki za wysiłek. Ja również mam, ale jak do tej pory nie potrafię ich zamieścic na forum. Trudno mi zrozumieć ileż czsu musi zająć tak obszerna foto-relacja.
To nie wysiłek tylko przyjemność Daj znać na PW to Ci pomogę przesłać foty na serwer

A teraz kolejna relacja od skrzyżowania z DK88, DK94, Stolarzowicka do Rokitnickiej

Skrzyżowanie DK88 z DK94 ulica Frenzla

Plac Szpitalny skrzyżowanie z ulicą Stolażowicką, w którą skręcamy

Dojeżdżamy do skrzyżowania z Rokitnicką

Ciąg dalszy nastąpi

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old February 2nd, 2008, 09:04 PM   #5
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Super zdięcia, a szczególnie te , które pokazują leśny odcinek ul Stolarzowickiej.To jest niemozliwe (a jednak) by zrobić tyle zdięć na tak krótkich odcinkach, chyba że z szybko -strzelnego aparatu. Natomiast smuci stan utrzymania nawierzchni. Ja bardzo często korzystam z tej drogi, i niestety jazda tym traktem do przyjemności nie nalezy.
Przydała by sie przebudowa tej ulicy na całym przebiegu, warto by ja tez poszerzyć.
Pisałem w tej sprawie do UM w Bytomiu, jednak nie nalezy się szybko spodziewac remontu tej ulicy, a to z uwagi na nie ustalony jeszcze przebieg lini tramwajowej, która w przyszłosci ma byc wybudowana.

Moje foto wspomnienia:
Old February 3rd, 2008, 01:04 AM   #6
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Quote:
Super zdięcia, a szczególnie te , które pokazują leśny odcinek ul Stolarzowickiej.To jest niemozliwe (a jednak) by zrobić tyle zdięć na tak krótkich odcinkach, chyba że z szybko -strzelnego aparatu. Natomiast smuci stan utrzymania nawierzchni. Ja bardzo często korzystam z tej drogi, i niestety jazda tym traktem do przyjemności nie nalezy.
Przydała by sie przebudowa tej ulicy na całym przebiegu, warto by ja tez poszerzyć.
Pisałem w tej sprawie do UM w Bytomiu, jednak nie nalezy się szybko spodziewac remontu tej ulicy, a to z uwagi na nie ustalony jeszcze przebieg lini tramwajowej, która w przyszłosci ma byc wybudowana.
Dzięki Tak na szczęście mój aparat jest szybki w robieniu zdjęć Powinni wyremontować te ulicę i poszerzyć a w lesie zamontować bariery energochłonne po bokach drogi, połówki też by się przydały

Lecimy z fotorelacją dalej

do skrzyżowania z Celną

Rokitnicka

Suchogórska

Podleska

przechodzi w ulicę Dąbrowa Miejska

Na prawo słynna ulica Celna

Ciąg dalszy nastąpi

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old February 3rd, 2008, 12:41 PM   #7
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Likes (Received): 5168

Co do projektowanej linii tramwajowej do Miechowic to na Frendzla trochę ciasno jest. Widać jeszcze pozostały pas po jednym torze, który tam przebiegał ale teraz pewnie wybudują torowisko podwójne. Wiec chyba jezdnia zostanie odsunieta w drugą stronę, powycina się drzewa i moze miejsca wystarczy.
mark40 no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2008, 09:20 PM   #8
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Jeśli chodzi o ul Dabrowa Miejska, to mam wrazenie, że jest chyba wąższa od stadartowych dróg powiatowych, którymi dysponuje miasto. Moze było by lepiej gdyby namalowano linnię przerywana w osi jezdni, łatwiej jest utrzymać orejentacje na drodze.
Byc może dltego namalowano skrajne linnie dlatego, że ta droga jest poproastu za wąska.
Po za tym sam przejazd kolejowy nie jest wykonany wzorcowo-trochę trzesie przy przejeżdzaniu. Natomiast ta ulica ma zaledwie rok, a wniektórych miejscach juz asfalt robi się zbyt chropowaty ( gruba struktura). Wykonawca zdaję się daję gwarancję na kilka lat. Mam nadzieje, że przez kilka lat będzie ludziom służyć. Kiedy powstanie A-1 Dąbrowa będzie stanowiła drogę dojazdową z tamtych kierunków do autostrady.

Moje foto wspomnienia:
Old February 8th, 2008, 09:59 PM   #9
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Rozpoczęto remont ul Strzelców Bytomskich . Na poczatek prace skupiły się na odtworzenu chodnika od stacji Lotos w kierunku wierzchołka wzniesienia do 'Koparek".
Ustawiane są krawężniki. Jak widac dopiero chyba później skupią się na wyrównaniu i położeniu nowej nawirzchni na odcinku ok 900m.

Moje foto wspomnienia:
Old February 8th, 2008, 10:39 PM   #10
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Ostatni odcinek ulicy Dąbrowa Miejska od ulicy Celnej do Strzelców Bytomskich

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old February 10th, 2008, 09:09 PM   #11
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

W ciagu roku ten odcinek, który jest na zdjęciach w zasadzie został wyremontowany, choc zostało jaszcze ok 100m nawirzchni do rekonstrukcji. Szkoda tylko, że ten kawałek drogi nie jest opatrzony oznakowaniem poziomym. Wystaczyło by tylko pomalowac pasy na jezdni a,a zaraz ta droga by miała inny wygląd. Zapewne tez łatwiej było by poruszać się kierowcom, bo wtym akurat miejscu bywaja mgły. Natomiast jest to główna droga tranzytowa - aby ominać Bytom. Być może kiedy zostanie oddana do użytku obwodnica drogowcy zadbaja o lepszy wygląd tego traktu.
Albo zadba o nią dopiero nowy właściciel placu, na którym kiedys była hałda.
Ciekawi tez mnie czy w nidługim czasie powstanie tu nowa inwestycja?

Moje foto wspomnienia:
Old February 12th, 2008, 12:07 PM   #12
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

Likes (Received): 335

Odnosnie powrotu tramwaju na Miechowice to nie liczylbym specjalnie ze poleci on stara trasa wzdluz Frenzla, juz na samym poczatku na drodze moze stanac pawilon handlowy Biedronka. Dodatkowo przed placem szpitalnym jest dosyc mocny podjazd z zakretem, wiec tramwaj nie moglby jechac z pelna predkoscia jak na Arki Bozka. No a za pl. Szpitalnym z kolei stoi juz Lidel. Wg moich przewidywan Tramwaj napewniej poleci niejako zapleczem Frenzla - Warszawska i dalej w kierunku osiedla mieszkaniowego, tylko w ten sposob mozna odciazyc autobus 623...

Odnosnie remontu Strzelcow Bytomskich to rozumiem ze to idzie niejako w parze z budowa Obwodnicy, a co z funduszami Uni Europejskiej ? 2 lata temu zrobiono remont ul. Przemyslowej, Olimpijskiej i innych z funduszow Uni, a w zeszlym roku ani na ten rok nie slyszalem zadnych zapowiedzi - program i fundusze sie skonczyly, czy poprostu slaby markieting i naglasnianie sprawy ?

Odnosnie obwodnicy to powiem ze w sumie miasto wybuduje II i III odcinek i bedzie sie moglo zabrac za remont I od Chorzowskiej do Strzelcow Bytomskich, ich stan juz teraz jest mocno zuzyty....
Old February 12th, 2008, 01:02 PM   #13
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Zgodnie z projektem zagospodarowania przestrzennego właśnie tramwaj miał być budowany starym śladem do pl szpitalnego. Teraz trwaja ustalenia by wyszło jak najlepiej. I ostatecznie nie wiadomo którędy pobiegnie trasa.
Natomiast prawie codziennie jeżdżę Strzelców w południe i jest to hororem.
Jeśli chodzi o ul Chorzowską, ogłoszonomjuz przetargi na projekt jej przebudowy w dwóch turach. 1- od CSRG do granicy z Chorzowem, natomiast drugi o CSRG do Pogody.

Moje foto wspomnienia:
Old February 12th, 2008, 01:37 PM   #14
prom
Used Register

prom's Avatar

Likes (Received): 70

Quote:
Zgodnie z projektem zagospodarowania przestrzennego właśnie tramwaj miał być budowany starym śladem do pl szpitalnego. Teraz trwaja ustalenia by wyszło jak najlepiej. I ostatecznie nie wiadomo którędy pobiegnie trasa.
Hmm, może się mylę, ale gdy jeszcze ładnych parę lat temu czytałem o planach budowy tramwaju do Miechowic, zdaje się, że właśnie mowa była o ul. Warszawskiej. Pętlę planowano w miejscu dzisiejszego targowiska przy Stolarzowickiej, ewentualnie skweru kawałek dalej w stronę Frenzla. Gdzieś obiły mi się też o uszy plotki, że pętla miałaby być na niezagospodarowanym placu przy zbiegu Stolarzowickiej i Felińskiego - po przeciwnej stronie przychodni lekarskiej. Nie wiem, na ile były to tylko plotki, a na ile miały oparcie w jakichś rzeczywistych projektach.

Quote:
Natomiast prawie codziennie jeżdżę Strzelców w południe i jest to hororem.
Jeśli chodzi o ul Chorzowską, ogłoszonomjuz przetargi na projekt jej przebudowy w dwóch turach. 1- od CSRG do granicy z Chorzowem, natomiast drugi o CSRG do Pogody.
Był też projekt przebudowy Świętochłowickiej w stronę DTŚ. Ktoś się może orientuje, czy to przybiera jakieś realne kształty, czy też pozostaje w sferze pobożnych życzeń? Albo przedłużenie Chrzanowskiego w stronę Szombierek?
prom no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2008, 02:03 PM   #15
Daro
Registered User

Daro's Avatar

Likes (Received): 0

Był też projekt przedłużenia ul. Krzyżowej z wylotem gdzieś w okolicy stadionu GKS Szombierki
Daro no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2008, 08:29 PM   #16
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Jeśli chodzi o ul Łagiewnicką iŚwiętochłowicką ten projekt jest w fazie przygotowania. Trwaja usilne starania w celu pozyskania unijnych pieniędzy na przebudowę. Według poprzednich władz ta droga miała być trzypasmową arterią od mostu i ul zabrzańskiej aż do węzła z DTŚ w Świętochłowicah, bo na ten cel Bytom starał się o dofinansowanie ze środków unijnych. Na granicy miasta z Świętochłowicami miało powstac rondo by mozna było się w bezpieczny sposób włączyć do ruchu na skrzyzowaniu gdzie odchodzi pięć dróg i trzy odgałęzienia torów tramwajowych. Natomiast tory tramwajowe będą tylko już na jednej stronie ( prawej patrząc od Bytomia). Po przeciwnej stronie zostanie wybudowany nowy chodnik z trasą dla rowerów.

Moje foto wspomnienia:
Old February 13th, 2008, 09:35 PM   #17
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

No to zobaczmy jak ta ulica wygląda na dzień dzisiejszy

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
Old February 17th, 2008, 08:39 PM   #18
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Wiele osób jest zaineresowanych przebiegiem pewnych etapów obwodnicy południowej, która jest w u obecnej władzy miasta dopiero w sferze marzen, bo na ten temat nic a nic nie słychać z ratusza, który defacto zleca zadania MZDIM.
Chciałem przedstawić jak miał wyglądć przebieg nowych dróg w Bytomiu. Tak planowała stra ekipa.
Quote:
Bytom na nowych drogach

Unia pomoże w budowie. Siedem nowych, znacznie ułatwiających jeżdżenie po Bytomiu dróg powstanie w najbliższych latach. Na razie trasy istnieją na mapach opracowanych przez specjalistów.

Ostatnio głośno było o autostradzie A1, która zgodnie z decyzją wojewody śląskiego ma przecinać nasze miasto. Przypomnijmy, że jedyny zjazd z autostrady (biegnącej od strony Piekar Śląskich) zostanie zlokalizowany w okolicach skrzyżowania ulic Dąbrowa Miejska oraz Strzelców Bytomskich. Dalej przez las w Dąbrowie Miejskiej A1 dotrze do Stolarzowic i podzieli tę dzielnicę na dwie części.
To jednak nie jedyna szykowana zmiana w układzie komunikacyjnym. ?Zaprojektowano już siedem nowych tras, których zadaniem będzie odciążenie i stworzenie alternatywy dla obecnych traktów, bądź też ułatwienie poruszania się po Bytomiu. ?Zacznijmy od tego, co już dawno przestało być projektem, a wkrótce stanie się rzeczywistością, czyli od budowy drugiego i trzeciego odcinka Obwodnicy Północnej. W tej chwili droga ta krzyżuje się z ul. Strzelców Bytomskich. Jej druga część od tego miejsca pobiegnie na zachód poprzez nieużytki do przecięcia z ul. Celną. Tam rozpocznie się trzecia część obwodnicy. Trasa skręci na południe, ominie łukiem Karb i dotrze do skrzyżowania ulic Miechowickiej, Dolnośląskiej oraz Frenzla. Konieczne będzie zlikwidowanie części ogródków działkowych, ale proces ten nie wzbudza żadnych kontrowersji. Miasto porozumiało się już z zarządem ogrodów w sprawie rekompensat dla działkowiczów. Na styku obwodnicy z ul. Celną i Dolnośląską powstaną skrzyżowania bezkolizyjne - ruch będzie się odbywał na dwóch poziomach. Na II etap budowy obwodnicy pozyskano już fundusze unijne. Zakończenie budowy tej drogi zaplanowano na 2008 r. Z tego samego źródła mają być finansowane także kolejne przedsięwzięcia. Urzędnicy już niedługo zabiorą się do przygotowania odpowiednich wniosków. Wcześniej trzeba jednak zawrzeć porozumienia z sąsiednimi miastami oraz załatwić wszelkie formalności, chociażby te związane z przejęciem gruntów. W planach jest między innymi stworzenie połączenia drogowego pomiędzy ul. Narutowicza w Stroszku z ul. Dąbrowa Miejska. Według zamierzeń ma to być alternatywa dla przeciążonej ul. Strzelców Bytomskich oraz trasa dojazdowa do firm skupionych w tworzącym się Bytomskim Parku Przemysłowym. Droga będzie równoległa do Strzelców Bytomskich i przetnie tereny byłej kopalni Powstańców Śląskich.
Nowa droga zostanie zbudowana również na obszarach należących do innej nieczynnej już bytomskiej kopalni - "Rozbark". U zbiegu z ul. Łagiewnicką stykać się ona ma z innym planowanym traktem. Chodzi o od dawna zapowiadane przedłużenie ul. Chrzanowskiego w stronę Szombierek. W tym przypadku konieczne okaże się stworzenie wiaduktu nad torami kolejowymi. Następnie droga pobiegnie pod wiaduktem kolejowym na ul. Zabrzańskiej (w rejonie dawnej kopalni "Szombierki") i skieruje się na południe. Dotrzeć ma ona do projektowanej Obwodnicy Południowej łączącej ul. Frycza-Modrzewskiego z ul. Krzyżową. Samą Obwodnicą Południową w przyszłości kierowcy jadący od strony Rudy Śląskiej, omijając Szombierki, dotrą do ul. Chorzowskiej. Powstanie też połączenie obwodnicy z siódmą planowaną drogą będącą wspólnym przedsięwzięciem Bytomia, Chorzowa oraz Katowic. Zakłada się, że trasa ta rozpocznie się jako przedłużenie alei Jana Pawła II i równolegle do ul. Chorzowskiej, omijając z zachodu osiedle Arki Bożka oraz "Media Markt", pobiegnie w stronę Chorzowa. Tam na wysokości Stadionu Śląskiego zostanie "przerzucona" nad ul. Chorzowską, by połączyć się z Drogową Trasą Średnicową i dalej z autostradą A4. Tym samym zmniejszy się ruch na Chorzowskiej, a my zyskamy kolejną możliwość jazdy na południe do autostrady A4, czy dróg do Wisły, bądź Cieszyna.
Oprócz budowy nowych dróg planowana jest w najbliższym czasie przebudowa ulicy Łagiewnickiej i Świętochłowickiej, w celu poprawienia warunków dojazdu z Bytomia do Drogowej Trasy Średnicowej. Niestety, nie sposób określić precyzyjnie, kiedy wszystkie te drogi powstaną.

Moje foto wspomnienia:
Old February 18th, 2008, 12:05 AM   #19
MephiR
Beuthener

MephiR's Avatar

Likes (Received): 192

Z czego i z kiedy jest ten artykuł?
Old February 19th, 2008, 09:51 PM   #20
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Chyba z ZB z 2006r. Miałem tez szczegółowe mapy z przebiegiem tych planowanych tras, tylko nie mam pojęcia gdzie?

Moje foto wspomnienia:

Reply

Tags
śląskie, bytom, drogi miejskie

Thread Tools

Posting Rules