search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 19th, 2009, 09:39 PM   #121
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Likes (Received): 344

Na ulicy Matki Ewy na całej długości wymieniono wszystkie krawężniki i wyrómnano światło jeżdni. Narazie niema żadnych chodników dla pieszych, a nawet poboczy. Położono natomiast juz pierwsza warstwę asfaltu. Nie wiem czy nałożeniu właściwej warstwy jezdnej będa dobudowane chodniki? Jest to droga często uczęszczana z racji dojścia dzieci do szkoły. Natomiast z powodu fatalnej nawierzchni ruch samochodowy był ograniczony, dlatego zastanawiam sie czy dzieciaki w dlaszym ciagu beda chodzili jezdnią ? Ale droga po remoncie wyglada ok

Moje foto wspomnienia:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1559691
Kazan'ex no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 22nd, 2009, 06:43 PM   #122
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Ponoć EUROVIA juz działa na Łagiewnikach Jeśli ktoś ma mozliwości, by zrobić aktualne fotki, to by można osłodzić ten wątek

Moje foto wspomnienia:

Last edited by Kazan'ex; June 22nd, 2009 at 06:54 PM.
Old June 23rd, 2009, 11:28 AM   #123
Przemek_Gliwice
Registered User

Likes (Received): 61

Nie wiem czy to też odcinek Eurovii ale Św. Piotra jest od poniedziałku zamnięta - szlabany stoją, sprzętu i ludzi brak.
Przemek_Gliwice no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2009, 08:48 PM   #124
BK01
BytomKarb01

BK01's Avatar

Likes (Received): 55

Jechałem Łagiewnicką w sobotę (27.06.2009). Z moich obserwacji:

- w całym pasie drogi są wycinane drzewa blisko jezdni,
- w okolicy ul. Św. Piotra powoli zbierają sprzęt bo stoją odgrodzone kontenery i jakaś koparka).

Powoli się rozkręcają. Nie bądźmy tak szybcy że już po podpisaniu umowy chcemy widzieć masę sprzętu i ludzi w terenie cierpliwości Panowie i Panie (- jeśli są wśród forumowiczów).
BK01 no está en línea   Reply With Quote
Old June 29th, 2009, 05:31 PM   #125
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

Likes (Received): 334

Dzisiaj jechalem kolo Tesco na Chorzowskiej i w rejonie przejscia dla pieszych przy Cmentarzu widzialem ze montuja nowe maszty sygnalizacyjne. Szykuje sie nowa sygnalizacja obejmujaca ten dojazd do Krzyżowej chyba...
Old July 9th, 2009, 07:11 PM   #126
BK01
BytomKarb01

BK01's Avatar

Jechałem Łagiewnicką > Świętochłowicką 9 lipca 09. Z moich obserwacji:

- został wytyczony ruch jednokierunkowy tylko z Bytomia w kierunku DTŚ.
- na całej długości wycinane są drzewa, najwięcej po stronie Urzędu Pracy.
- na stronie UM Bytom kilka dni temu pojawił się tekst:

Quote:
02-07-2009
Uwaga kierowcy!
Roboty drogowe związane z przebudową ul. Łagiewnickiej i Świętochłowickiej ruszają pełną parą. Panowie w pomarańczowych kamizelkach szykują więc kierowcom sporą rewolucję.

Od 7 lipca do 15 sierpnia zmienia się organizacja ruchu na ul. Łagiewnickiej, gdzie na całej jej długości obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Utrzymany będzie kierunek od ul. Zabrzańskiej do skrzyżowania ulic: Krzyżowej i Świętochłowickiej. Trasa objazdów dla kierowców jadących od strony Świętochłowic chcących dostać się do Śródmieścia i Szombierek, prowadzona będzie ulicami: Świętochłowicką - Krzyżową - Chorzowską - Witczaka - Piłsudskiego - Kwietniewskiego -Wrocławską - Kolejową. Do 10 sierpnia wyłączona z ruchu będzie ul. Św. Piotra. Przy ul. Świętochłowickiej prowadzone są roboty związane z przekładką urządzeń podziemnych.

Od 7 lipca do 12 lipca prowadzone będą również prace na ul. Modrzewskiego (przed skrzyżowaniem z ul. Zabrzańską), gdzie prowadzone będą roboty związane z przebudową wodociągu. W tym wypadku kierunek utrzymany będzie z Rudy Śląskiej - Goduli do ul. Zabrzańskiej). Z kolei od 12 do 22 lipca na ul. Zabrzańskiej, na odcinku od ul. Modrzewskiego do ul. Skromnej) zostaje wprowadzony jeden kierunek ruchu (z kontynuacją robót przy całkowitym zamknięciu ul. Zabrzańskiej w kolejnych etapach). Przewidywany termin zakończenia prac to listopad. Trasa objazdu dla ruchu lokalnego oraz komunikacji autobusowej z kierunku Bobrka do Śródmieścia prowadzona będzie ulicami: Orzegowską, Witosa, Modrzewskiego do ul. Zabrzańskiej.

Od 7 do 22 lipca na ul. Grota Roweckiego przed skrzyżowaniem z ul. Orzegowską w Szombierkach prowadzone będą roboty związane z przebudową wodociągu przy utrzymaniu jednego kierunku ruchu (na odcinku od ul. Broniewskiego do ul. Orzegowskiej ).Trasa objazdu. w tym komunikacji autobusowej z kierunku od Centrum do Rudy Śl. prowadzona będzie ulicami: Witosa , Modrzewskiego do Rudy Śląskiej. Przystanki tymczasowe zlokalizowane będą przy ul. Witosa i przy ul. Modrzewskiego - Krupińskiego.
Old July 10th, 2009, 08:46 AM   #127
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

Z moich obserwacji wynika ze wylaczenie swiatel na skrzyzowaniu Krzyzowa - Chorzowska w rejonie BP i przeniesienie ich w rejon TESCO dalo swietny efekt. Mimo ze aut jest wiecej to ruch idzie znacznie plynniej.

Mam nadzieje ze to zostanie jednak przemyslane i moze taki uklad by juz zostal dozywotnio.

No i pomysl z takim objazdem dosyc karkolomny, ten kto go wymyslil jest naprawde niezlym inzynierem
Old July 10th, 2009, 09:30 AM   #128
marrcoss
Registered User

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by Devilfish View Post
No i pomysl z takim objazdem dosyc karkolomny, ten kto go wymyslil jest naprawde niezlym inzynierem
Popatrz na mapę Bytomia i daj lepszy pomysł objazdu. Niestety ponieważ cały ruch z Katowic i Chorzowa pójdzie teraz Chorzowską to dobrym pomysłem było zabronienie zjazdu w Krzyżową z Chorzowskiej i wyłączenie jednych świateł przy BP. Jak ktoś wcześniej pisał jedzie się lepiej niż wcześniej. W związku z tym, jeśli nie można wjechać w Krzyżową od strony Chorzowa to jedyną drogą objazdu jest ta, która wprowadzono.
marrcoss no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2009, 10:57 AM   #129
MephiR
Beuthener

MephiR's Avatar

Likes (Received): 192

Taki objazd jest dobrym pomysłem, bo nigdy nie jest tak, że w jednym momencie tyle samo samochodów jedzie do Katowic, co z nich wraca. Z rana ruch do Katowic jest większy, a po południu maleje, bo wszyscy z nich wracają.
Old July 13th, 2009, 09:09 PM   #130
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Zróbcie jakieś fotki

Moje foto wspomnienia:
Old July 16th, 2009, 07:59 PM   #131
BK01
BytomKarb01

BK01's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kazan'ex View Post
Zróbcie jakieś fotki
Ja bym chętnie zrobił ale moja okolica to bardziej III etap obwodnicy. Kiedyś robiłem fotki z II etapu na swojej stronie. Ze strony zrezygnowałem bo 1- nie mam czasu, 2- wyręczy mnie firma która wygrała przetarg na promocje inwestycji Ale wątek obwodnicy zamarł na zimę już teraz po tym jak napisałem że prace ruszą dopiero na najbliższą wiosnę.
Old July 22nd, 2009, 11:10 AM   #132
adas3
adaś z gór

adas3's Avatar

Likes (Received): 355

Na tym skrzyżowaniu jest postawiony billboard z wyglądem skrzyżowania po remoncie. Ktoś może mu zdjęcie zrobić? Albo może gdzieś w czeluściach internetu da się to znaleźć?
adas3 no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2009, 11:27 AM   #133
Nowy Pirx
Registered User

Likes (Received): 321

Quote:
Originally Posted by Devilfish View Post
Z moich obserwacji wynika ze wylaczenie swiatel na skrzyzowaniu Krzyzowa - Chorzowska w rejonie BP i przeniesienie ich w rejon TESCO dalo swietny efekt. Mimo ze aut jest wiecej to ruch idzie znacznie plynniej.

Mam nadzieje ze to zostanie jednak przemyslane i moze taki uklad by juz zostal dozywotnio.

Właściwie to nawet nie światła przy BP, ale wyjeździe z Krzyżowej na Chorzowska (tam były światła w dwóch miejscach) i no i chyba zmienienie taktowania przy samym BP.

No ale te wyłączone światła korkowały praktycznie tylko od strony Chorzowa. Od strony Bytomia było zawsze zdecydowanie lepiej. Tyle, że teraz są wakacje (od razu wjeżdża mi się lepiej z obwodnicy). Ale jest jeden problem: na tych pierwszych światłach (teraz wyłączonych) jadąc od Chorzowa trzeba ruszać bardzo pod górę. I widzę, że dla wielu jest to problem. A w zimie ten problem potrafi stać się prawdziwie wielkim problemem.
Właściwie to rozwiązaniem byłaby nowa niwelacja drogi na odcinku pomoędzy wiaduktem nad Krzyżową a samymi światłami. Myślę, że to by bardzo poprawiło płynność ruchu.
Old July 31st, 2009, 04:03 PM   #134
Rafik
Ślůnzok

Likes (Received): 253

Problem z tymi światłami polega na tym, że faza zielonego od strony centrum Bytomia jest dłuższa o 25 sekund od sumy faz zielonego od strony ulicy Krzyżowej i Chorzowa, efekt w normalnych warunkach ruchowych jest taki, że "się stoi" od Tesco. Nie wiem co za (Eu)geniusz programował te światła.
Rafik no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2009, 07:40 PM   #135
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

Problemem w tym miejscu sa glownie sami kierowcy, ktorzy nagminie lamia przepisy.
- Jadac od Chorzowa przejezdzaja 1 swiatla z Krzyzowa na czerwonym i zostaja zatrzymani na Arki Bozka, zmniejszajac powierzchnie akumulacji dla pojazdow w nastepnej fazie wyjezdzajacych z Krzyzowej.
- Kierowcy z Krzyzowej natomiast wyjezdzaja na Chorzowska juz nawet na czerwonym swietle dopychajac do granic mozliwosci kolejke pojazdow oczekujacych na Arki Bozka w kierunku centrum Bytomia.

Efekt jest taki, ze nawet jak na 1 swiatlach od strony Chorzowa zapala sie zielone swiatlo, to pojazdy nie moga sie rozpedzic, bo blokuja je auta nagromadzone przed Arki Bozka. Zanim kazdy ruszy mija dobra chwila. Dodatkowo plynnosc odcinka za swiatlami na Arki Bozka pogarsza fakt, ze czesto jadacy w kierunku Piekar zajmuja lewy pas i musza czekac na luke na prawym pasie by moc zjechac.

Generalnie dziwie sie ze policja nie zasadzi sie na odcinku stacja ratownictwa - tesco na kierjacych lamiacych przepisy:
- wyjezdzanie z obwodnicy w kierunku Chorzowa dwoma pasami, mimo ze na koncu obwodnicy jest zejscie do 1 pasa.
- przejezdzanie na czerwonym swietle na obu w/w sygnalizacjach
- wjezdzanie na obwodnice od strony Chorzowa dwoma pasami (po powierzchni wylaczonej)
- ignorowanie nakazu skretu w prawo na pasie wylaczen przed Tesco i jazda na wprost, by wyminac czekajacych na czerwone swiatlo. Na tym odcinku chwilowo sa 3 pasy na wprost z 1 swiatel.

Nie mowie ze swiatla sa idealnie zestrojone, bo nie sa. Niemniej kierujacy dokladaja swoja cegielke do calego obrazu.
Old August 3rd, 2009, 09:55 PM   #136
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

03-08-2009
Będą utrudnienia na drogach!
Quote:
W związku z pracami remontowymi, prowadzonymi przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu, można się spodziewać w najbliższym czasie utrudnień w ruchu drogowym.

5 sierpnia rozpoczną się roboty drogowe związane z przebudową ulic: Kolejowej, pl. Wolskiego oraz prace związane z przebudową ulic skrzyżowania: Świętochłowicka - Ostatnia - Św. Piotra, gdzie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Od 10 sierpnia planowane są roboty związane z przebudową kanalizacji sanitarnej na ul. Zabrzańskiej, na odcinku od ul. Bałtyckiej do ul. Orzegowskiej. Prace prowadzone będą przy całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego wskazanego odcinka. Objazd dla wyłączonego odcinka drogi prowadzony będzie ulicami: Modrzewskiego, Witosa i Orzegowską. Natomiast od 17 sierpnia do 9 września rozpoczną się prace związane z przebudową kanalizacji sanitarnej na ul. Stolarzowickiej. Prace spowodują wyłączenie z ruchu kołowego odcinka jezdni od ul. Frenzla do ul. Dalekiej. Objazd dla wyłączonego odcinka prowadzony będzie ulicami: Andersa, Wolnego oraz Zjednoczenia.

Nadal prowadzone są roboty drogowe na następujących ulicach: Strzelców Bytomskich w rejonie skrzyżowania z ul. Kasperka (remont zatoki autobusowej), Strzelców Bytomskich na odcinku od skrzyżowania z ul. 9-Maja, gdzie prowadzone są prace związane z przebudową kanalizacji sanitarnej, Tarnogórskiej - gdzie do 6 sierpnia utrzymany będzie jeden kierunek ruchu od ul. Olimpijskiej do al. Legionów. Objazd do ul. Olimpijskiej prowadzony jest ulicami: Tarnogórską, Chrzanowskiego, Wrocławską i Łużycką. Do 15 sierpnia w rejonie ul. Piekarskiej prowadzone będą roboty związane z przebudową kanalizacji (odcinek od ul. Grottgera do ul. Powstańców Śląskich), zaś do 31 sierpnia będzie utrzymany ruch jednokierunkowy od ul. Zabrzańskiej do ul. Świętochłowickiej oraz wyłączona z ruchu będzie ul. Św. Piotra.

Moje foto wspomnienia:
Old August 4th, 2009, 06:29 PM   #137
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

W Bytomiu pojawil sie nowy fotoradar. Taka sama konstrukcja jak przy BP na Wroclawskiej zostala zamontowana na wylocie skrzyzowania DW 911 z ul. Kedzierzynska, w kierunku Katowic.

Napisalbym ze jestem zaskoczony faktem ze nie jest on osloniety barierami, ale kazdy kto jezdzi DW 911 wie, ze ta droga w kwestii bezpieczenstwa i barier ochronnych to lipa...
Old August 6th, 2009, 08:14 PM   #138
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

Metalowa kładka zniknie z centrum
dziś

To już ostatnie dni metalowej, zniszczonej konstrukcji. Wczoraj w centrum Bytomia rozpoczął się demontaż potężnej kładki, którą piesi przechodzili na dworzec kolejowy i autobusowy z ulic Dworcowej i Powstańców Warszawskich.

Miasto podjęło decyzję o likwidacji, ponieważ stan techniczny kładki pozostawiał wiele do życzenia - metalowa konstrukcja zardzewiała, a w kasie magistratu zabrakło pieniędzy na kompleksowy remont . - Kładkę zastąpią dwa przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Jedno na wysokości ulicy Powstańców Warszawskich, drugie prowadzące na ulicę Dworcową. Powstanie też dodatkowy pas ruchu od wjazdu na dworzec komunikacji miejskiej aż do istniejącego pasa ruchu do ulicy Zabrzańskiej - mówi Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Do czasu zakończenia demontażu kładki oraz remontu placu Wolskiego, a więc do października, trzeba się będzie liczyć z objazdami w centrum. Na razie w stronę pl. Wolskiego zamknięty zostanie ruch z Szombierek (ruch w stronę Szombierek i Łagiewnik nie ulegnie zmianie). Zmienionymi trasami pojadą autobusy linii 146, 183 i 127.

Bartłomiej Wnuk - POLSKA Dziennik Zachodni

Moje foto wspomnienia:
Old August 7th, 2009, 05:54 PM   #139
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

Dzisiaj kolo 16 zamkneli czesc prowadzaca od strony ul Dworcowej. Dodatkowo zamknieto juz pas spod mostu w kierunku Wroclawia i wykopano stare granitowe krawezniki.

Mam nadzieje ze wymienia podczas remontu te stare betonowe slupy oswietleniowe...
Old August 13th, 2009, 08:50 PM   #140
Kazan'ex
One of the lost ones...

Kazan'ex's Avatar

A oto nowe rozwiązenie komunikacyjne na skrzyżowaniu ul. Felińskiego/Nickla.

Moje foto wspomnienia:

Reply

Tags
śląskie, bytom, drogi miejskie

Thread Tools

Posting Rules