daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 19th, 2009, 01:53 PM   #101
kocur75
Registered User

Likes (Received): 75

czyli w realistycznym wariancie na koniec 2012r. Piłsudskiego w Markach stanie się drogą lokalną, ciekawe czy miasto się przekształci po tym jak ruch tranzytowy się przeniesie. bo teraz okolice drogi to najgorszy syf. im dalej od drogi tym ładniej. (wiem,że ciężko uwierzyć w to, że w Markach jest gdzieś ładnie sam się zdziwiłem a następnie kupiłem tu dom i mieszkam od 10 m-cy)
kocur75 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 19th, 2009, 01:58 PM   #102
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 539

To jest dobre pytanie, co tam się będzie działo. Identyczna sytuacja będzie w Raszynie. Można tam zrobić coś bardzo fajnego (reprezentacyjna aleja) lub zostawić byle co. Dobry samorząd miałby już coś przygotowanego i powinien ruszyć z przebudową dawnej drogi przelotowej w dniu otwarcia obwodnicy.
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2009, 02:10 PM   #103
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 8067

Quote:
Originally Posted by kocur75 View Post
czyli w realistycznym wariancie na koniec 2012r. Piłsudskiego w Markach stanie się drogą lokalną
No nie. Nawet jeśli zbudują na koniec 2012 roku odcinek S8 Marki - Radzymin, to bez odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy od Toruńskiej do Drewnicy, obwodnica Marek skończy się w polu, albo tylko węzłem z DW 631 (jednojezdniowym i dziurawym przedłużeniem Żołnierskiej).
Cały ruch z Toruńskiej i Radzymińskiej będzie nadal musiał jeździć przez Marki.
I tak do 2014 roku, gdy powstanie WOW.
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2009, 01:02 AM   #104
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4750

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
No nie. Nawet jeśli zbudują na koniec 2012 roku odcinek S8 Marki - Radzymin, to bez odcinka S17 Wschodniej Obwodnicy Warszawy od Toruńskiej do Drewnicy, obwodnica Marek skończy się w polu, albo tylko węzłem z DW 631 (jednojezdniowym i dziurawym przedłużeniem Żołnierskiej).
Cały ruch z Toruńskiej i Radzymińskiej będzie nadal musiał jeździć przez Marki.
I tak do 2014 roku, gdy powstanie WOW.
W Markach warto by zrobić 2x2 z tramwajem, chodnikiem i ścieżką rowerową. I pewnie się tak stanie za jakieś 10-20 lat.
Domy które obecnie są mini zakłądami i firmami przeksztalcą się w wille i domki jednorodzinne - pozostaną tylko te firmy, które będą potrzebne lokalnie i bedą wstanie z tego się utrzymać.

Last edited by Sławek; June 20th, 2009 at 02:11 PM.
Sławek no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2009, 02:21 AM   #105
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Chyba pomyliły Ci się wątki, albo inwestycje
Old June 20th, 2009, 12:49 PM   #106
tomkrt
Registered User

Likes (Received): 222

Według informacji z gddkia jeśli wszystko pójdzie z planem, bez żadnych dodatkowych opóźnień, to budowa S8 Marki Radzymin zacznie się na wiosnę 2011 i zakończy się pod koniec 2013.
Budowa WOWki również powinna ruszyć w 2011 i będzie gotowa w połowie 2014 - oczywiście założenie jest takie samo, że nie pojawią się jakieś nieprzewidziane trudności a procedury się nie przeciągną.
tomkrt no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2009, 01:37 PM   #107
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Przypomnijcie mi jakąś inwestycję drogową, przy której procedury się nie przeciągnęły i nie pojawiły się nieprzewidziane trudności.
Old June 20th, 2009, 01:43 PM   #108
Jakub Warszauer
Registered User

Już przypominam: Racławicka między Al. Żwirki i Wigury oraz Wołoską. Pojawiła się niz tego ni z owego "cudownie" przy okazji budowy Mariny Mokotów. Oczywiście zupełny zbieg okoliczności.
Old June 20th, 2009, 02:11 PM   #109
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4750

Quote:
Chyba pomyliły Ci się wątki, albo inwestycje
Raczej to efekt myslenia o czymś a przeglądania map akurat czego innego. Chodziło mi oczywiście o Marki, a nie Raszyn.
Old June 25th, 2009, 01:20 PM   #110
kocur75
Registered User

czyli jaki będzie dojazd do S8 marki - radzymin zanim będzie WOW? to nie jest tak ,że za M1/piłsudskiego się będzie wlatywało w las i prosto do radzymina i dalej? wydawało mi się że to ma być właśnie S8, co ma z tym wspólnego WOW
Old June 25th, 2009, 01:26 PM   #111
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 674

Obejrzyj sobie mapkę na pierwszej stronie. Odcinek Marki-Radzymin zaczyna się od węzła Drewnica. A M1 jest przy węźle Marki. Oba węzły połączy WOW
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2009, 05:06 PM   #112
kocur75
Registered User

poczytałem, obejrzałem, czyli będziemy mieć węzeł bez połączenia od strony marek, bo z mapki to ciężko zauważyć. przez ząbki do węzła nie da się dostać bez WOW,tak? nie mogą jakiejś tymczasówki zrobić z zakazem dla tirów np. co by nie rozjechały ząbek, bo przecież nikt nie będzie jechał wąską żołnierską z końca marek do węzła zielonka, jak ma w stronę białego 2 pasy nie?
Old June 25th, 2009, 05:42 PM   #113
tomkrt
Registered User

Quote:
Originally Posted by kocur75 View Post
poczytałem, obejrzałem, czyli będziemy mieć węzeł bez połączenia od strony marek, bo z mapki to ciężko zauważyć. przez ząbki do węzła nie da się dostać bez WOW,tak? nie mogą jakiejś tymczasówki zrobić z zakazem dla tirów np. co by nie rozjechały ząbek, bo przecież nikt nie będzie jechał wąską żołnierską z końca marek do węzła zielonka, jak ma w stronę białego 2 pasy nie?
Węzeł Drewnica jest zlokalizowany na terenie lasu, obecnie nie prowadzi tam żadna droga nawet gruntowa, pewnie na potrzeby budowy węzła powstanie jakaś gruntówka.
Myśle ze nikt nie będzie pchał się wąskimi uliczkami (5-6 metrów szerokości) Ząbek i Marek a potem kawał szutrówką aby wjechać na 2 pasy do Białegostoku.

Z tego co mówili w GDDkiA będą chcieli zsynchronizować budowe tego fragmentu WOWki z S8. tzn spinka Trasa Toruńska - węzeł Drewnica - zostanie oddana do ruchu szybciej niż cała Wowka - bo to proste jest.
O ile wszystkie obiekty węzła zbudują w ramach kontraktu na S8, to zrobienie kawałka jezdni zajmie im z kilka miesięcy.
Old June 25th, 2009, 05:49 PM   #114
Oktawiusz
Registered User

Likes (Received): 10

Tomku, a ulica Mokry Ług i Pastuszków coś Ci mówią? Właśnie mniej więcej o tej porze wszyscy wracają nimi do domu, by ominąć zakorkowaną 631 Dla tych, który nie wiedzą: standard tych ulic łączących Rembertów z Zielonką to coś w rodzaju drogi technicznej po większej budowie, tylko po uprzednim zabraniu tzw. płyt MON-owskich Dzienne natężenie ruchu: pi razy drzwi 10 tysięcy pojazdów
Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą, twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą."
Oktawiusz no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2009, 07:13 PM   #115
tomkrt
Registered User

Można mieć już prawie pewność, że węzeł Wołomin będzie budowany w ramach tej inwestycji, a nie zostanie tylko rezerwą.
GDDKiA i Powiat podpisały w tym zakresie porozumiemie.
Problem wynikał, z tego, że w miejscu gdzie miał być węzeł Wołomim, jest tylko planowana droga wojewódzka 635, której województwo nie ma w planach w perspektywie 15 lat. Dlatego groziło stolicy powiatu nieposiadanie własnego węzła i brak możliwości korzystania z S8. Bo GDDKiA stwierdziło, że nie będzie budować węzła z polem.
Ale powiat z gminnami wzięły się do roboty i przygotowują budowę tej drogi zamiast województwa.

Artykuł z ostatniej "Mojej Gazety Regionalnej"

Old July 23rd, 2009, 11:56 AM   #116
kzomer
Registered User

Likes (Received): 0

witam,

Ja trochę z innej beczki...
Planuje (planowałem) zakup mieszkania w zielonce przy ulicy Pustelnickiej.
Czy moglibyście mi pomóc gdzie można znaleźć dokładne plany jak w tym rejonie będzie wygądała trasa? Chciałbym się zorientować czy będzie przechodziła 20 m od domu czy w dalszej odległości i jak będzie zabezpieczona.
Nie chciałbym kupić mieszkania a za kilka lat wychodząc na ogród będę widział śmigające samochody...
Będę wdzięczny za pomoc...
kzomer no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2009, 12:18 PM   #117
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Quote:
Originally Posted by kzomer View Post
Czy moglibyście mi pomóc gdzie można znaleźć dokładne plany jak w tym rejonie będzie wygądała trasa?
Owszem jest pewna witryna w internecie, która udostępnia mniej lub bardziej szczegółowe plany większości planowanych inwestycji komunikacyjnych (w tym drogowych).
Jeśli chodzi o S8 Marki Radzymin, to w mierę dokładne plany znajdziesz tu:
http://siskom.waw.pl/s8-marki-radzymin.htm

Jeśli chodzi o Zielonkę, to miej na względzie jeszcze to:

http://siskom.waw.pl/s17.htm
oraz to:
http://siskom.waw.pl/zolnierska.htm
a także to:
http://siskom.waw.pl/DW634.htm

Quote:
Nie chciałbym kupić mieszkania a za kilka lat wychodząc na ogród będę widział śmigające samochody...
Bardzo słusznie, że dowiadujesz się i pytasz przed podjeciem decyzji

Szkoda, że tak mało jest takich ludzi, jak Ty.
Old July 23rd, 2009, 12:50 PM   #118
Jakub Warszauer
Registered User

Quote:
Owszem jest pewna witryna w internecie, która udostępnia mniej lub bardziej szczegółowe plany większości planowanych
Old July 23rd, 2009, 12:55 PM   #119
bobby13
Redżistered Juzer

bobby13's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by kzomer View Post
witam,

Ja trochę z innej beczki...
Planuje (planowałem) zakup mieszkania w zielonce przy ulicy Pustelnickiej.
Czy moglibyście mi pomóc gdzie można znaleźć dokładne plany jak w tym rejonie będzie wygądała trasa? Chciałbym się zorientować czy będzie przechodziła 20 m od domu czy w dalszej odległości i jak będzie zabezpieczona.
Będę wdzięczny za pomoc...
Osobiście odradzałbym kupno tam mieszkania. jak wynika z mapy jak również z informacji, które mam od znajomych ekspresówka będzie szła praktycznie w bezpośrednim sąsiedztwie nowwybudowanych budynków, mniej więcej tam gdzie jest ostry zakręt na ul Mazurskiej (charakterystyczne cechy tego miejsca to ograniczenie do 30 km/h i jadąc w kierunku Marek opuszczony, niedokończony duży budynek z białej cegły, po lewej stronie).
Pozdr.
Bobby13
bobby13 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2009, 01:04 PM   #120
kzomer
Registered User

Likes (Received): 0

Mieszkanie miało być własnie w tych nowo wybudowanych budynkach...
Wszystko wskazuje na to, że będę musiał z niego zrezygnować bo 30 m od estakady z drogą ekspresową to z pewnością nie jest dobra lokalizacja...
kzomer no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s8, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8

Thread Tools

Posting Rules