search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 23rd, 2009, 12:10 PM   #121
rybenbaum
Razcep Razdrto

rybenbaum's Avatar

Likes (Received): 290

Quote:
Originally Posted by kzomer View Post
Mieszkanie miało być własnie w tych nowo wybudowanych budynkach...
Wszystko wskazuje na to, że będę musiał z niego zrezygnować bo 30 m od estakady z drogą ekspresową to z pewnością nie jest dobra lokalizacja...
Możesz tez kupić mieszkanie i jak najszybciej założyć stowarzyszenie "zielona Zielonka" albo "Przyjazna S8". Potem dogłębna lektura przepisów, kilka odwołań i drogi nie będzie do 2020.

A tak serio - gdyby wszyscy myśleli, jak Ty...
rybenbaum no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 23rd, 2009, 03:35 PM   #122
SFK
Registered User

SFK's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by kzomer View Post
Mieszkanie miało być własnie w tych nowo wybudowanych budynkach...
Wszystko wskazuje na to, że będę musiał z niego zrezygnować bo 30 m od estakady z drogą ekspresową to z pewnością nie jest dobra lokalizacja...
Jeżeli będziesz pod estakadą to jeszcze nie tak źle, gorzej jak będziesz nad tak jak ja przy trasie AK. Z drugiej strony gwarantuje Ci ze po roku mieszkania będziesz nawet w nocy spał jak dziecko, nie obudzi Cię żaden przejeżdżający TIR podskakujący na dylatacji lub zapadniętym kanale. Natomiast dużo mniej przyjemne będzie sąsiedztwo budowy
SFK no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2009, 09:12 AM   #123
kzomer
Registered User

Likes (Received): 0

Wczoraj jeszcze raz odwiedziłem to miejsce i wszystko sprawdziłem.
Droga ma być ok. 100 - 130m od granicy działki, pomiędzy jest jeszcze linia drzew. Rozmawiałem również z ludźmi już mieszkającymi i niektórzy z nich kupując mieszkania byli świadomi co ich czeka.
Biorąc pod uwagę, że mieszkanie jest na parterze i bardzo podoba się mi i mojej żonie cały czas mamy problem z ostateczną decyzją...
kzomer no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2009, 09:53 AM   #124
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7927

może będą ekrany....

A na poważnie.
Jeśli szukasz wiejskiego spokoju, to nie kupuj.
100-130 metrów to na tyle bliko, że nawet z najlepszymi ekranami lub wałami ziemnymi szum od drogi będzie wyraźnie słyszalny. Oczywiście nie będzie przekroczeń norm, ale ciszy mieć nie będziesz.
Jak można w prosty sposób wyliczyć jakiego hałasu możesz się spodziewać?
Można załozyć, że hałas przy krawędzi jezdni będzie 80 dB (to założenie mniej wiecej dla ruchu 4 tys. pojazdów na godzinę przy prędkosci 120 km/h i przy 20% udziale ruchu ciezkiego).
Teraz odejmujemy.
- 15 dB na ekrany i cichą nawierchnie- pozostaje 65 dB
- każde podwojenie odległości powoduje spadek hałasu o 3 dB
- 2 m - 62 dB
- 4 m - 59 dB
- 8 m - 56 dB
- 16 m - 53 dB
- 32 m - 50 dB
- 64 m - 47 dB
- 128 m - 44 dB

Przy odległości od drogi około 100 m będziesz wiec ją słyszał z głosnością około 45-46 dB.
Ale do tego dojdzie jeszcze inny hałas. Myśle, że obecnie poziom hałasu w tym miejscu jest około 45-46 dB. Po zsumowaniu, poziom hałasu będzie około 50 dB.
Norma dla tego rejonu, można przyjąć - 60 dB w dzień i 50 dB w nocy.

Linia drzew dzielaca blok od drogi to zabezpieczenie antypyłowe, a nie antyhałasowe. Skutecznosć zieleni w eliminacji hałasu jest minimalna. Działa jednak dobrze psychicznie i psychologicznie.

Pzdr.
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2009, 10:07 AM   #125
kzomer
Registered User

według planów mają być ekrany załamane lub półtunele.
Dziękuje za profesjonalne wyliczenie. Z tego co piszesz wynika, że będzie tam 2 razy głośniej niż teraz czyli i tak duzo ciszej niz w miejscu, w którym obecnie mieszkam...
Wiejskiego spokoju nie szukam. Chodzi mi o to abym miał trochę zieleni, i ogród.
Dzięki waszym wypowiedziom jestem coraz bliższy podjęcia decyzji.
Old July 24th, 2009, 11:29 AM   #126
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Nie. Nie będzie dwa razy głośniej
Hałas nie sumuje się wprost.
Odczuwalny hałas wydaje się dwa razy głośniejszy, gdy wzrasta o 10 dB.
Nie wiem tez jaki jest obecnie poziom natęzenia hałasu w tym miejscu. Strzelam, że około 46dB. Jeśli dojdzie kolejne 46 dB od trasy, to sumaryczny hałas wzrośnie do 49-50 dB. Można przyjąc, że po oddaniu trasy do uzytku hałas wzrosnie o 3-5 dB w stosunku do aktualnego
Wszystko oczywiście szacunkowo i dotyczy odległosci 100 m od drogi. W miarę zblizania się do trasy, halas będzie odpowiednio głośniejszy (by nie było na mnie, gdy się okaże, że w miejscu Twojego bloku jest 51 lub 52 dB)

Dla Warszawy została wykonana mapa akustyczna i można sprawdzić jaki hałas występuje w dowolnym miejscu miasta. Ale Zielonki to nie obejmuje.

Last edited by Robert_C; July 24th, 2009 at 11:38 AM.
Old July 24th, 2009, 11:36 AM   #127
kzomer
Registered User

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
Nie. Nie będzie dwa razy głośniej
Hałas nie sumuje się wprost.
Odczuwalny hałas wydaje się dwa razy głośniejszy, gdy wzrasta o 10 dB.
Nie wiem tez jaki jest onbecnie poziom natęzenia hałasu w tym miejscu. Strzelam, że około 46dB. Jeśli dojdzie kolejne 46 dB od trasy, to sumaryczny hałas wzrośnie do 49-50 dB
Wszystko oczywiście szacunkowo (by nie było na mnie, gdy się okaże, że jest 51 lub 52 dB)
To jeszcze lepiej. Wiem Ze hałas nie się wprost (nie wiem skąd wydawało mi się że wzrost o 3dB powoduje oczuwalne podwojenie hałasu)

Nic nie będzie na Ciebie

Wracając do drzew, które tam są to bardziej zależy mi na tym aby zasłaniały widok trasy niż zmniejszały hałas.

Pzdr

Według mapy akustycznej w miejscu, w którym teraz mieszkamy poziom hałasu wynosi 60-65 dB...

Last edited by kzomer; July 24th, 2009 at 02:34 PM.
Old August 17th, 2009, 09:24 AM   #128
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 526

Quote:
Marki chcą obwodnicy
KOMUNIKACJA. Mieszkańcy skrzyknęli się przez internet i apelują o budowę trasy
Obwodnica Marek ma liczyć 14 km. Będzie przedłużeniem Trasy Toruńskiej. Po przecięciu istniejącej drogi na Białystok skręci w prawo w stronę Makro i po prawej stronie (patrząc w kierunku Wyszkowa) ominie Marki. Potem połączy się z obwodnicą Radzymina.
Marki mają dosyć trasy biegnącej przez środek miejscowości. Chcą obwodnicy. Tymczasem drogowcy odpowiadają: nie ma takiej drogi również z waszej winy. Gdybyście wcześniej nie protestowali przeciw budowie takiej trasy, zapewne już trwałyby prace. A teraz nie wiadomo, czy inwestycja ruszy.
30 sierpnia, gdy warszawiacy będą wracali z wakacji z Mazur, w Markach powitają ich na jednym ze skrzyżowań przy fabryce Komandor zwolennicy obwodnicy. Czekającym na zielone światło będą rozdawać cukierki.
- Chcemy osłodzić kierowcom trud przejechania przez naszą miejscowość - mówi Jacek Orych, jeden z inicjatorów komitetu Grupa Marki 2020 (jest ona za budową obwodnicy), radny i mieszkaniec Marek. I zastrzega:
- Nie ma mowy o żadnym blokowaniu drogi.
Ale trasa prawdopodobnie i tak się zablokuje. Dlaczego? Ponieważ przez środek miejscowości przebiega tranzytowa trasa nr 8 na Białystok, Łomżę i dalej na Ukrainę czy Litwę. Ta droga jest przekleństwem dla mieszkańców. - Obwodnica jest potrzebna naszemu miastu jak krew dla ciężko chorego pacjenta - mówi Jacek Orych.
Jak się skrzyknęła Grupa Marki 2020? Przez internet. Na lokalnym forum pojawił się wpis "rufousa" (to kobieta). "Jestem przerażona tym, co dzieje się obecnie na naszej głównej ulicy miasta. Nie można sobie nawet wyobrazić, co się będzie działo później (...) wszystkie miasta na północ mają obwodnice, zostały tylko Marki. Dlaczego tak się dzieje? Spójrzcie na Serock - w porównaniu z Markami to minimum 50 lat do przodu. Gdzie leży problem, z którym inne miasta radzą sobie rewelacyjnie?" - pytała.
I właśnie wpis tej internautki dał impuls do działania. Jacek Orych, Tadeusz Markiewicz - lokalny bloger, Szczepan Ostasz - ekspert jednej z dużych firm konsultingowych, powiedzieli: trzeba coś zrobić, by obwodnica powstała. - Stąd pomysł z cukierkami dla kierowców - mówi Markiewicz. - Wcześniej dla mieszkańców zorganizujemy spotkanie w sprawie trasy. Pojawią się billboardy informujące o tym, że jest ona niezbędna. Będziemy chcieli przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, by trasa powstała - dodaje.
Dodatkowym argumentem za walką o obwodnicę jest też rozpoczynająca się przebudowa... Trasy Toruńskiej. Ekspresowa droga skończy się bowiem na pierwszej sygnalizacji świetlnej w Markach.
Jednak nie wszyscy (choć jest ich mniejszość) są zwolennikami obwodnicy. Tak jest np. w wypadku mieszkańców osiedla Kosynierów. Gdyby droga powstała, to biegłaby tuż pod ich oknami. Oponentami są też mieszkańcy miejscowości Ciemne koło Marek. Ci z kolei oprotestowali decyzję środowiskową, wydaną już dla trasy. Co na to drogowcy? Chcą zbudować obwodnicę. - Na razie jednak nie możemy ruszyć z pracami. Obwodnica Marek nie znalazła się bowiem w rządowym programie Infrastruktura i Środowisko - mówi Wojciech Dąbrowski, szef mazowieckiego oddziału GDDKiA. - Zapewnia, że i on, i jego przełożony (szef Generalnej Dyrekcji Dróg) namawiają ministra infrastruktury by trasę omijającą Marki na taką listę wpisać.
- Być może uda się to pod koniec roku - twierdzi Dąbrowski. - Gdyby do tego doszło, to pod koniec 2010 r. powstałby dokładny projekt. W 2011 r. ruszylibyśmy z pracami. Na Euro nie zdążymy, choć może... - dodaje.
Dlaczego obwodnica Marek nie znalazła się na rządowej liście? - W 2007 roku, gdy program powstawał, mieszkańcy protestowali, ówczesny szef GDDKiA uznał więc, że będą budowane te drogi, które nie są przyczyną konfliktów - mówi Wojciech Dąbrowski.
W czarnym scenariuszu, jeśli inwestycja nie znajdzie się w tym roku na rządowej liście, trafi na nią najwcześniej po 2013 roku. Wtedy jednak o wszystkie zezwolenia trzeba się będzie starać ponownie i trasa byłaby gotowa dopiero w granicach 2020 roku.
SŁAWOMIR ŚLUBOWSKI
źródło: Dziennik

Swoją drogą dowiedziałem się, że Ukraina anektowała Białoruś
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 11:16 AM   #129
kocur75
Registered User

Likes (Received): 74

ja trochę nie kumam tej akcji. przecież wszystko się dzieje i WoW plus S8 bedzie obwodnica. wiec o co chodzi?
kocur75 no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 11:36 AM   #130
tomkrt
Registered User

Likes (Received): 116

Generalnie chodzi im o przyspieszenie budowy
Już z tego tekstu widać problem - nie ma na S8 pieniędzy ?
W chwili obecnej nic się w sprawie S8 nie dzieje, pomimo że decyzja środowiskowa ma rygor natychmiastowej wykonalności. GDDKiA jeszcze nie zleciła wykonania projektu budowlanego na odcinek Marki - Radzymin. Oficjalnie oczekuje ma rozpatrzenie przez GDOŚa odwołań do Decyzji środowiskowej.
Dla WOW niby prace projektowe się toczą ale idzie to bardzo ślamazarnie.
W chwili obecnej realne terminy zakończenia budowy w wariancie optymistycznym tzn ze nie pojawią się żadne nowe utrudenienia i opóźnienia i pieniądze się znajdą to S8 - koniec 2013, WOW połowa 2014

Chodzi też o takie etapowanie robót, ustawienie warunków przetargów aby odcinek Marki - 631 został otwarty jak najszybciej. np. w czasie kiedy na terenie Wesołej jeszcze będą trwały wykopki związane z tunelem.
tomkrt no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 03:32 PM   #131
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Czy ja dobrze czytam najpierw ludzie protestowali i ..... wykreślili budowę S8 z listy. Teraz gdy ludzie się o tym dowiedzieli protestują że nie ma modernizacji ?
Old August 17th, 2009, 03:51 PM   #132
Neuron
Registered User

Neuron's Avatar

Widzę, że to stwierdzenie wzbudza najwięcej emocji.
Zobaczcie, że to są słowa GDDKiA. Ale konkretów nie ma, bo protestów jako takich nie było.

W 2007 roku, gdy były konsultacje społeczne jedyne głosy na nie były mieszkańców osiedla przy ul Kosynierów, bo trasa będzie biegła obok osiedla (też mają prawo do wyrażania swojego zdania). Ale o oficjalnych protestach nie wiem. Rada Miasta wystawiła pozytywną opinię, opieraną przez wielu mieszkańców.
http://bip.marki.pl/pl/bip/uchwaly/2007/030

Tylko co najciekawsze - temat Kosynierów to nie S8 tylko S17, choć w tym przypadku jest to ściśle powiązane.

Neuron

TAK dla obwodnicy MAREK

Grupa Marki 2020
Neuron no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 04:55 PM   #133
tomkrt
Registered User

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Czy ja dobrze czytam najpierw ludzie protestowali i ..... wykreślili budowę S8 z listy. Teraz gdy ludzie się o tym dowiedzieli protestują że nie ma modernizacji ?
W Markach praktycznie nie było protestów poza wymienionym osiedlem kosynierów które właściwie będzie miało zbudowaną trase przy okazji odcinka S8 Modlińska - Marki. No może jeszcze jakieś głosy właścicielli działek niechętnych wykupom.
Można stwierdzić że 99,9 % mieszkańców Marek jest za budową obwodnicy i lub nigdy nie protestowało.
Ten protest to jakaś wymówka GDDKiA aby nie było na nich, że coś przespali.
Jeśli już to protest dla tego odcinka pojawia się we wsi Ciemne koło Radzymina oraz z jakimiś związany gruntami okołokościelnymi.

Problem jest takowy, że Obwodnica Marek jest złożoną inwestycją z 2 a właściwie z 3 inwestycji tj. S8 Drewnica -Radzymin (bo tak naprawde powinien się nazywać ten odcinek) WOW/S17 Marki Lubelska chociaż Marki się ucieszą z 2 km trasy i połowy węzła Drewnica, No i dla porządku trzeba dodać to S8 Powązkowska -Marki.

Problemy z WOW-ką są głównym powodem opóźniania obwodnicy Marek.
Skoro w GDDKiA wyliczyli że WOW-ki nie skończą przed 2014 to jednocześnie stwierdzili że nie ma co się śpieszyć z S8.

Zato GDDKiA postanowiła zrobić eksperyment z akcją informacyjno - konsultacyjną zakrojoną na sporą skalę. I dzięki temu, postępowanie środowiskowe przebiegło wyjątkowo sprawnie i szybko przy okazji wstrzelili się w zmianę ustawy i nie musieli czekać na nowele POŚ. Odpadły protesty na etapie uzgodnień a więc procedura środowiskowa trwała krócej o ok rok niż zakładano. (na podstawie wcześniejszych doświiadczeń z WOW, czy S8 Konotopa-Powązkowska)

Niestety w 2007 kiedy powstał Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012 założono że nie ma szans zdążyć z tą drogą na EURO lub nawet zacząć ją budować przed EURO i nie znalazła się w tej tabelce.
http://www.mi.gov.pl/1/files/0/3961/...1%20tabela.pdf
Co oznacza że GDDKiA nie może wydatkować pieniędzy na tę drogę w tym na projekt budowlany.

O ile prace przygotowawcze i studialne w tym dokumentacja środowiskowa z wariantowaniem mieszczą się w działalności statutowej GDDKiA i nie musieli mieć oddzielnego zadania żeby te prace zlecać. To niestety obecnie GDDKiA ma związane ręce. Bez wpisania tego zadania do programu budowy dróg krajowych nie może rozpisać przetargu na projekt budowlany.

Nie do końca wiem na jakich zasadach jest realizowany projekt budowlany dla WOW, bo jej też nie ma na liście. Ale to prawdopodobnie musi wynikać z jakieś starszej umowy na całość projektu jeszcze sprzed 2005 roku.
Old August 17th, 2009, 05:26 PM   #134
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6149

Quote:
Nie do końca wiem na jakich zasadach jest realizowany projekt budowlany dla WOW, bo jej też nie ma na liście. Ale to prawdopodobnie musi wynikać z jakieś starszej umowy na całość projektu jeszcze sprzed 2005 roku.
mała część wowki jest wpisana w narodowy program budpwy dróg krajowych pozycja 65
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 06:15 PM   #135
Witt
Registered User

Witt's Avatar

Likes (Received): 2

...

Last edited by Witt; October 15th, 2009 at 04:35 AM.
Witt no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 07:35 PM   #136
oszczepnikos
OSzczepnikos

oszczepnikos's Avatar

Likes (Received): 38

Chętnie przyłącze się do dyskusji - witam wszystkich
Jeżeli chodzi o protesty - myślę, że Neuron i Tomkrt wyjaśnili jak było.

Bardzo podobała mi się ta część wypowiedzi:

Dlaczego obwodnica Marek nie znalazła się na rządowej liście? - W 2007 roku, gdy program powstawał, mieszkańcy protestowali, ówczesny szef GDDKiA uznał więc, że będą budowane te drogi, które nie są przyczyną konfliktów - mówi Wojciech Dąbrowski.

Jakimś trafem równie ważny (jak nie ważniejszy) odcinek S7/8 Salomea-Wolica jest na liście, a co tam się działo z protestami wszyscy wiemy. Dodatkowo Ministerstwo Infrastruktury "rozważało" wpisanie Obwodnicy Marek na listę już w marcu tego roku. Jakoś się nie udało do lipcowej aktualizacji. Jedynie co się zmieniło w lipcu, to przesunięto termin oddania od 1/2 roku.

OT WOW:
Część WOW - Zakręt - Lubelska jest wpisana do programu, również wpisana na LIŚCIE PROJEKTÓW INDYWIDUALNYCH DLA PROGRAMU OPERACYJNEGO INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2007-2013 w pozycji POIiŚ 6.2-1
Przygotowaniem materiałów i reszty zajmuje się Arcadis Profil Sp. z o.o., przygotowywała ona również Raport o oddziaływaniu na środowisko - można przypuszczać, że ma umowę na całość (może ktoś widział umowę 1/2005 z dnia 12.05.2005, zawarta pomiędzy GDDKiA o/Warszawa, a Profil Sp. z o.o.?)
End OT.

@Witt, obiecałem chłopakom, że jak uzbieramy 1000 podpisów pod petycją to przespaceruje się Piłsudskiego tam i z powrotem. Jeżeli GDDKiA wyrobi się z całą inwestycją w aktualnie planowanym terminie 2013 to pojadę na rowerze do Białegostoku i wrócę.

Takie małe wyjaśnienie jak ewaluowały terminy budowy Obwodnicy Marek - oczywiście bez odcinka przynależnego WOW (Węzeł Marki - Węzeł Drewnica):

Marzec 2008 - oczywiście - EURO2012,
Październik 2008 - prezentacja Warszawskiej GDDKiA - koniec 2012,
??? 2009 - strona drowi.waw.pl - II kw. 2013,
30 lipca 2009 - koniec 2013.

Czyli od marca 2008 do lipca 2009 (w przeciągu 16 miesięcy) inwestycja została opóźniona o 18 miesięcy. Oczywiście można to uznać za urealnienie terminu . No comments.

Tak jak napisał Tomkrt, bardzo ucieszymy (pewnie inni kierowcy również) się z małego 2km odcinka pomiędzy Węzłem Marki a Węzłem Zielonka 2, dzięki któremu część ruchu zamiast przejeżdżać przez nasze miasteczko, (a właściwie należy chyba powiedzieć stojąc na 15 sygnalizacjach świetlnych, 13 albo więcej skrzyżowaniach) pojedzie praktycznie bezkolizyjną, aczkolwiek jednojezdniową 631. Pech chciał, że te dwa kilometry dzielą się pomiędzy Trasę Toruńską, WOW i właściwą Obwodnicę Marek.

Może trzeba w tym miejscu powtórzyć sukces Strykowian, i wybudowanie prawie 5km obwodnicy w 15 miesięcy?
TAK dla Obwodnicy MAREK
Grupa Marki2020
oszczepnikos no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 07:52 PM   #137
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3047

No kurka wyglda na to, ze ktos cos tu kombinuje moze faktycynie GDDKiA. Kasy nie maja albo sobie to inaczej wykalkulowali. Moim zdaniem nie do przyjecia Marki sa tak zapchane, az brak slow. 30-to minutowy korek po godz.16-tej to normalka. A do 2013 bedzie jeszcze trudniej przejechac. Najlepiej odstawic na bok ta sprawe - OT polityka.
Wojti no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2009, 10:21 PM   #138
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 82

Skoro na wjeździe od strony Białegostoku są ogromne korki - nigdy tam nie byłem - to mnie się osobiście wydaje, że ten odcinek musi być zbudowany jak najszybciej - mniejsze korki więcej kasy w budżecie. Szkoda, że państwem rządzą ludzie, którzy nawet piekarni nie umieliby ogarnąć.

Osobiście uważam, że każdy wjazd do Warszawy musi jak najszybciej być budowany - obie końcówki S8, S17, S7 i A2.
Dziwnie się Gdaka zachowuje skoro prawie nie było problemów podczas wydawania DŚU - a teraz cisza jak makiem zasiał - na ten wlot do Warszawy już dawno powinna być podpisana umowa i kilka wiaduktów już powinno samo stać - a tak to pewnie do 2014 może łaskawie ta droga powstanie.

Jak zwykle sama budowa dróg to najmniejszy problem - problemem są urzędnicy, którzy absolutnie się do tego nie nadają i za ich błędy nikt nie ponosi odpowiedzialności.
j-cube no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2009, 12:06 AM   #139
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Bardzo cenna inicjatywa mieszkańców Marek.

W sprawie rzekomych protestów, jest jak pisali przedmówcy. Były marginalne.

Nie ma inwestycji drogowej przeciwko której ktoś by nie protestował.
Poważne protesty to Salomea-Wolica, S7 na Gdańsk, WOW, oraz oczywiście POW. Gdyby postępowac wg słów dyrektora GDDKiA, to wszystkie inwestycje trzeba by odłożyć.

Nie rozumiem więc słów, jakie wypowiada dyr. Dąbrowski.

Mieszkańcy Marek, a zwłaszcza władze tego miasta powinny poprosić o wyjaśnienia.
Old August 18th, 2009, 01:09 AM   #140
tomkrt
Registered User

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post

Nie rozumiem więc słów, jakie wypowiada dyr. Dąbrowski.

Mieszkańcy Marek, a zwłaszcza władze tego miasta powinny poprosić o wyjaśnienia.
Myśle, że mieszkańcy Marek mogą poczuć się nawet obrażenii.
Zawsze używałem przykładu Marek jako miejscowości gdzie obwodnica jest bardzo wyczekiwana, gdzie nie ma sporu o wariant, nie ma komitetów protestacyjnych "nie bo nie" "po moim trupie". Mieszkańcy i władze zawsze mówiły w tej kwestii jednym głosem i padały pytania nie gdzie, jak, a kiedy.
Marczanom obiecywano tą obwodnice przynajmniej od 15 lat, że będzie "za 2 góra 4 lata" i nadal to jest aktualne.
Ew. zgłaszane postulaty miały charakter konstruktywny, zwiększenia ochrony zabudowy i zmniejszenia uciążliwości oraz non stop była podkreślana potrzeba budowy obwodnicy w ostateczności frgmentu do 631. Desperacja Marczan jest tak duża że podejrzewam że jakby ktoś próbował blokować inwestycje na Gmurka czy na BogdanCara to zdesperowani mieszkańcy mogli by wziąć sprawy w swoje ręce.
Najlepszym przykładem na poparcie mieszkańców dla obwodnicy Marek jest to że z Marek nie wpłynęło żadne odwołanie od decyzji środowiskowej.

Co ciekawe w kontaktach na linii GDDKiA - władze Marek lub powiat, GDDKiA nie sygnalizowała problemów z finansowaniem tej inwestycji wiem bo czasem odsłuchuje nagrania z sesji. Regularnie co kilka miesięcy przedstawiciele GDDKiA są zapraszanii na odpytki - jak idą przygotowania do budowy S8 Radzymin - Marki. To nie jest tylko kwestia życia i śmierci dla Marek, to jest bardzo ważna inwestycja dla całego powiatu - nowa oś komunikacyjna.

Panie dyrektorze Dąbrowski - jeśli rzeczywiście program budowy dróg krajowych układany w 2007 roku zawierał by tylko inwestycje nie wzbudzające konfliktów, to znalazły by się na niej 2-3 inwestycje w tym obwodnica Marek na pierwszym miejscu.
Nie jest winą Marczan i Marek że ktoś tak niefortunnie podzielił granice zadań że kawałkiem obwodnicy Marek jest konfliktowa WOW. I o ironio ten kawałek WOW również nie wzbudza kontrowersjii i protestów.

Last edited by tomkrt; August 18th, 2009 at 09:09 AM.

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s8, mazowieckie, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8

Thread Tools

Posting Rules