search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 15th, 2008, 12:57 PM   #101
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 90

Quote:
Originally Posted by Sponsor View Post
Chyba chodzi Ci o Mysłowice. A łódzki problem jest wszechobecny, zwłaszcza na Śląsku.
tak, pardon - Mysłowice.
Poler no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 15th, 2008, 07:48 PM   #102
Pepov
Registered User

Likes (Received): 9

Nie wiem, czy w Szczecinie nadal tak jest, ale w centrum jest drogowskaz "[Świnoujście] [3] --> " kierujący w ten sposób do przejścia granicznego w Kołbaskowie Jechałem kiedyś z rodziną przez Lubieszyn, bo było po północy, więc chcieliśmy przejechać przez miasto, ale w ten sposób jechaliśmy jeszcze dłużej
Pepov no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2008, 10:26 PM   #103
Kinio
BYDGO-SZCZ-ECIN

Kinio's Avatar

Likes (Received): 215

Quote:
Originally Posted by Poler View Post
A propos oznakowania w Polsce. Zjeżdżając z A4 (z kierunku Krakowa na węźle w Myślenicach) w stronę Częstochowy i Warszawy znaki poprawnie informują o drodze S1 E75 i kierunku Warszawa. Znajdując się na łuku wyjazdowym z A4 nagle z krzaków wyłania się tablica ze strzałką na Łódź - i tylko Łódź. Ktoś niezorientowany mógłby dać po heblach bo stwierdziłby, że pomylił zjazd. Wcześniej była Warszawa a tu nagle wyskakuje Łódź. Nie wiem czy ta tablica w krzakach to jakaś łódzka indywidualna inicjatywa. Totalny brak koordynacji w oznakowaniu. Raz jedna tablica, raz druga. Na jednej się nie mogły 2 miasta zmieścić czy jak?

Według przyjętych norm - oznakowanie [S1] [E75] na Warszawę jest błędne, ponieważ [1] nie idzie do Warszawy.
[1] biegnie do Łodzi i przede wszystkim na to miasto powinno być znakowane. Warszawa jak już, powinna być w nawiasie, gdyż potem, w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego jest zjazd na [8] prowadzącą do Warszawy.

Jednakże znakowanie [S1][E75] na Łódź jest jak najbardziej prawidłowe, natomiast wyłącznie na Warszawe absolutnie błędne.

@Pepov w Szczecinie, jeżeli nie znasz miasta nie powinieneś kierować się według drogowskazów. Stronę wcześniej masz zdjęcie, jak te drogowskazy pokazują miejscowości.

Drogowskazy w Szczecinie wyprowadzają samochody na obwodnicę.
Old August 15th, 2008, 11:46 PM   #104
Poler
Bitte ein Bit

Poler's Avatar

Likes (Received): 90

Łódź - jak najbardziej zgadzam się. Tylko dlaczego w krzakach i na łuku wyjazdowym - to jest dziwne. Czyżby bali się to napisać wcześniej? A może nikt z Krakowa do Łodzi tędy nie jeździ? Chyba trzeba oficjalnie u zarządcy autostrady zapytać.
Poler no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2008, 05:24 PM   #105
acubens
Registered User

acubens's Avatar

Likes (Received): 0

W piątek jechałem A2 z Poznania na wschód, muszę stwierdzić, że oznakowanie to tragedia. Do Konina miejscowością kierunkową jest Warszawa, ok. Za Koninem miejscowość kierunkowa to Łódź/Warszawa - niech będzie. Za węzłem Wartkowice miejscowością kierunkową jest … Łódź! (na tablicy szlaku drogowego jeszcze Warszawa się załapała). W Emilii już tylko można jechać A2 na Stryków i zjazd Gdańsk/Łódź. Gdzieś tam jeszcze tablica ze znakiem, że tranzyt dla ciężarówek do Warszawy przez 1, dla zwykłych samochodów kierunek na Warszawą po prostu ginie. Jak dla mnie to wszystkie znaki mogłyby prowadzić nawet (bez urazy) na Pacanów, ale w tym kraju ktoś zawsze pojedzie gdzieś po raz pierwszy?!
acubens no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2008, 06:05 PM   #106
ebveyrona

ebveyrona's Avatar

Likes (Received): 1112

Russonaldo już pisał, że znaki do końca prowadziły na Warszawę, ale po zakorkowaniu Strykowa w GDDKiA pomyśleli, że lepiej byłoby, gdyby auta szybciej opuściły A2 i zjeżdżały już w Emilii, no to wymieniono znaki. Na dk 1 między A2 a Krośniewicami także brakuje znaków kierujących do Stolicy. Osoby nie korzystające z map lub z gorszą orientacja mogą stwierdzić, że nagle A2 wydłużyła się na wschód i przejechali już Warszawę, a jadąc dalej dojadą do jakiegoś Strykowa, pewnie gdzies na Białorusi...
O ile osobom zajmującym się drogami sprawnie wychodzi remontowanie i w miarę budowa, to w dziedzinie oznakowania maja duuużo do zrobienia. Wysłac ich do Ustrzyk, zabrać mapy, nawigację i niech trafią do Świnoujścia, może się czegoś nauczą.

Last edited by ebveyrona; August 17th, 2008 at 06:14 PM.
ebveyrona no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2008, 06:42 PM   #107
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 387

Na Kaszubach pojawiły się pierwsze dwujęzyczne tablice drogowe. Na razie widziałem tylko dwie - mało efektowne bo Szymbark to Szimbark a Maks to Maks (dla niezorientowanych musi to wyglądać idiotycznie).
z http://expresskaszubski.pl/
Old August 18th, 2008, 07:52 PM   #108
kamilbuk
Registered User

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Maks to Maks (dla niezorientowanych musi to wyglądać idiotycznie).
LOL. Jak jest taka sytuacja, to jaki sens ma stawianie tablicy z podwójną nazwą?
Old August 18th, 2008, 08:03 PM   #109
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22117

Bezsens
Wesoły Romek no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2008, 08:04 PM   #110
eljoth
Semper Fidelis

eljoth's Avatar

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by kamilbuk View Post
LOL. Jak jest taka sytuacja, to jaki sens ma stawianie tablicy z podwójną nazwą?
Będzie coś w rodzaju Baden-Baden.
eljoth no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2008, 10:20 AM   #111
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 387

Quote:
Pewnie konsekwencja, skoro w wielu innych przypadkach nazwy jednak się różnią, a w całej gminie (na razie Stężyca i Chmielno) stawiają podwójne tablice. Ten temat politycznie jest dosyć niebezpieczny. O ile w przypadku Kaszub można to (ustawianie dwujęzycznych tablic) uznać za pewien sympatyczny dowód pewnej etnicznej odmienności czy też po prostu folklor/koloryt, a w przypadku okolic Puńska (Litwini) za sprawiedliwe oddanie składu narodowościowego (są już przymiarki do tablic), to nazewnictwo na zachodnim Górnym Śląsku (tzw. Opolszczyzna) budzi we mnie mieszane uczucia. Chodzi mi tutaj o przypadki, gdzie mieszkańcy uważają się za Ślązaków (albo sztucznie uważają się za Niemców, tzw. Farbendeutsche, już w ogóle śliski temat) a chcą mieć niemieckie nazwy, które w wielu przypadkach są tylko zniemczeniem dawnej polskiej (słowiańskiej) nazwy. Przykładowa nazwa (nie wiem jaki tam jest skład narodowościowo-etniczny i świadomość mieszkańców, jedynie lokalizacja wsi może mi sugerować zgodność z moim wywodem): Sternalice / Sternalitz.
Czyli inaczej to tak jakby Kaszubi Stężycę nie nazywali Stăżëca, tylko Stendsitz.
Old August 19th, 2008, 11:47 AM   #112
a.rek
Registered User

[QUOTE=ebveyrona;24119500]Russonaldo już pisał, że znaki do końca prowadziły na Warszawę, ale po zakorkowaniu Strykowa w GDDKiA pomyśleli, że lepiej byłoby, gdyby auta szybciej opuściły A2 i zjeżdżały już w Emilii, no to wymieniono znaki. Na dk 1 między A2 a Krośniewicami także brakuje znaków kierujących do Stolicy.../

Moim zdaniem jazda autostradą z Poznania do Warszawy przez Emilię, Ozorków i Krośniewice to jakies nieporozumienie. To juz od razu lepiej jechać DK92 od Konina do Warszawy przez Koło. Spójrzcie na mapę... idiotyzm, jeżeli ktos tak poustawia znaki! Oczywiscie nikt, kto spojrzy na mapę tak nie pojedzie.
a.rek no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2008, 11:51 AM   #113
TBG_Citizen
Registered User

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Na Kaszubach pojawiły się pierwsze dwujęzyczne tablice drogowe. Na razie widziałem tylko dwie - mało efektowne bo Szymbark to Szimbark a Maks to Maks (dla niezorientowanych musi to wyglądać idiotycznie).
z http://expresskaszubski.pl/
debilizm do n-tej potęgi robić bur*** w i tak pomieszanym oznakowaniu to szczyt głupoty
TBG_Citizen no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2008, 12:30 PM   #114
kamilbuk
Registered User

Debilizm? Zobacz na zdjęcie jak się ludzie z tego cieszą.
Zresztą: Czy "pomieszane" jest akurat oznakowanie dot. wjazdu/wyjazdu do danej miejscowości, bo wydaje mi się, że tego chyba nie można "pomieszać"?
Old August 19th, 2008, 12:48 PM   #115
TBG_Citizen
Registered User

Quote:
Debilizm? Zobacz na zdjęcie jak się ludzie z tego cieszą.
Zresztą: Czy "pomieszane" jest akurat oznakowanie dot. wjazdu/wyjazdu do danej miejscowości, bo wydaje mi się, że tego chyba nie można "pomieszać"?
takie tablice to może nie ale znając życie zaczną robić tablice kierunkowe z podwójnymi nazwami... itp nie będą się tego trzymać za każdym razem, po przeczytaniu tego artykułu mam przed oczami "dwujęzyczne" tablice kierunkowe na terenie np. GOPu

a trzeba pamiętać że one nie służą tylko nam Polakom, nie wszyscy będą wiedzieć o co chodzi, Maks-Maks będzie jeszcze wiadomo ale jak ta sama miejscowość będzie miała dwie nazwy to będzie można pomyśleć że kierują nas w 2 miejscowości... chaos sięgnie zenitu! , do znaków wjazdowych jestem pozytywnie nastawiony ale inne cuda mam nadzieje że nie powstaną
TBG_Citizen no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2008, 03:49 PM   #116
bidzis004
BANNED

Likes (Received): 1

Gdzie są w Gopie dwujęzyczne bo ja tego nie uswiadczyłem jeszcze moze jakies foto Gdyby mieli robic to ew. Katowice -Kattowitz , bo spolszczenia śląskich Katowic niema tak mi sie przynajmniej wydaje moze sie nie znam..

Ew.cos takiego znalazłem ale to nie sie nie kwalifikuje...

bidzis004 no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2008, 04:09 PM   #117
kamilbuk
Registered User

Nie ma w GOPie dwujęzycznych tablic. Przeczytaj posty jeszcze raz.
Old August 19th, 2008, 04:29 PM   #118
olvin
Wielokulturowe Podlasie

olvin's Avatar

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :/
olvin no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2008, 04:41 PM   #119
bidzis004
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by olvin View Post
Czytanie ze zrozumieniem się kłania :/
ano zawsze miałem z tym problem w szkole...
bidzis004 no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2008, 11:14 PM   #120
Kinio
BYDGO-SZCZ-ECIN

Kinio's Avatar

Likes (Received): 215

Dzisiaj jechałem Gierkiem w stronę Łodzi i jest tam bardzo fajnie oznakowany. Na tablicach drogowskazowych umieszczonych nad jezdnią są trzy miejscowości... Po kilka miejscowości powinno być na każdej tablicy drogowskazowej:

Miejscowość główna leżąca przy drodze
Miejscowość ważna, bliżej leżąca przy drodze
Miejscowość, nieleżąca przy drodze, gdzie płynie duży strumień pojazdów z danej drogi

Przykład dla [1][E75]

Za Cieszynem:
Katowice
Bielsko-Biała

Za Bielskiem:
Katowice
Tychy
[A4]Kraków
[A4]Wrocław

Za Katowicami:
Łódź
Częstochowa