search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 26th, 2008, 11:40 PM   #41
Lestek I
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by mystus View Post
... odsyłam na str. UM - tam są głowne plany rozwoju miasta i co ważne są one realizowane...
Spędziłem pół godziny na tej stronie i nie odnalazłem tych planów możesz mnie naprowadzić np: wkleić link.
Lestek I no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 28th, 2008, 02:31 PM   #42
mystus
Registered User

NApisz adres mailowy, to Ci podeslę, pozdr!
mystus no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2008, 10:28 AM   #43
DonKristoffo
The Stargardshire Terrier

DonKristoffo's Avatar

Likes (Received): 1015

Portal GS24 informuje:

"Zaczął się remont ul. Skarbowej"

"Pracownicy stargardzkiej firmy Strabag weszli na plac budowy nowej drogi, która połączy ul. Bogusława IV z Wyszyńskiego.

Przebudowa ul. Skarbowej, która teraz w pewnym momencie się urywa, potrwa dwa lata. Powstanie dodatkowa droga, którą będzie można z centrum dostać się w okolice wyjazdu z miasta w stronę Pyrzyc i Suchania. Prace już się zaczęły.

Po obu stronach ul. Skarbowej mają być zrobione chodniki, zjazdy, a także parkingi i oświetlenie. Staną tam 34 latarnie. Koszt całej inwestycji wyniesie 2 mln 346 tys. zł.
Oddanie do użytku obu dróg rozładuje korki w tym rejonie miasta. Będą one jednak wyłączone z ruchu tranzytowego. "

P.S. Bardzo dobre info coś się tylko ociągają z remontem centralnej wyspy rozdzielającej pasy ruchu na Ulicy Wyszyńskiego.
DonKristoffo no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2008, 02:13 PM   #44
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

Tutaj jeszcze okazyjne zdjęcie zrobione przez GS24:

HAL 9010 no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2008, 02:57 PM   #45
DonKristoffo

DonKristoffo's Avatar

A tutaj okazyjnie moje

Old October 2nd, 2008, 03:10 PM   #46
DonKristoffo

DonKristoffo's Avatar

i jeszcze to, czyli zapowiadany remont centralnej wyspy rozdzielającej pasy ruchu na Wyszyńskiego :

Oraz ciekawostki:

Budowa Ronda przy miejscowości Golczewo przy skrzyżowaniu z Ulicą Most Kamienny:

oraz budowa ronda na skrzyżowaniu Ulicy Lotników i Most Kamienny :

a tutaj budowa Ulicy Fabrycznej ( widok od Ulicy Most Kamienny ) :

To wszystko na dziś
Old October 2nd, 2008, 03:17 PM   #47
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

Od lat mnie interesowała co to jest za fabryka. Zostanie ona wyburzona ale zanim to zrobią, to może mjkuna zrobi nam, krótki rysopis historyczny ? . P.s mam na myśli tą fabrykę co znajduje się na nowobudowanej ulicy Skarbowej.

Last edited by HAL 9010; October 2nd, 2008 at 03:23 PM.
Old October 2nd, 2008, 03:23 PM   #48
DonKristoffo

DonKristoffo's Avatar

Nie fabryka tylko elektrownia Szcze Panie A ja się zastanawiam ile powstanie nowych pubów, tudzież pijalni piwa w tych nowych budyneczkach przy Czarnieckiego
Old October 2nd, 2008, 06:44 PM   #49
Lestek I
Registered User

ul. Szczecińska i Wyszyńskiego XXII: http://www.youtube.com/watch?v=MTjCZc11u-c
Old October 2nd, 2008, 07:53 PM   #50
DonKristoffo

DonKristoffo's Avatar

No no, tam z boku widać OSiR a w wagonie metra siedzi Szczepan A Szczecin będzie sypialnią Stargardu <lol>
Old October 2nd, 2008, 10:28 PM   #51
sirVincent
Stargardomaniak

sirVincent's Avatar

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by Szczepann View Post
Od lat mnie interesowała co to jest za fabryka. Zostanie ona wyburzona ale zanim to zrobią, to może mjkuna zrobi nam, krótki rysopis historyczny ? . P.s mam na myśli tą fabrykę co znajduje się na nowobudowanej ulicy Skarbowej.
Masz na mysli tę z kominem?
Mnie się obiło o uszy, że konserwator zabytków zabronił jej ruszania, stąd tez ul. Skarbowa będzie biegła zygzakiem.

I wielcem zdziwion, że jej budowa ma trwać aaaaż 2 lata!!!
To dłużej niz budowa obwodnicy!!!
sirVincent no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2008, 10:44 PM   #52
magnus58
Lobbysta rowerowy

magnus58's Avatar

Likes (Received): 75

Quote:
Originally Posted by sirVincent View Post
Masz na mysli tę z kominem?
Mnie się obiło o uszy, że konserwator zabytków zabronił jej ruszania, stąd tez ul. Skarbowa będzie biegła zygzakiem.
Są dwa sposoby ochrony takich obiektów: rejestr zabytków lub plan zagospodarowania przestrzennego.
W tym przypadku tak właśnie jest: ustalenia planu regulują zakres ochrony konserwatorskiej, zaś sam obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków.
Właściciel obiektu-ENEA umywa ręce i twierdzi, że nie dokonywała częściowej rozbiórki obiektu, że dach sam się zawalił.
Prawdopodobnie będzie tak, że reszta ruiny sama się zawali i będzie po kłopocie.
Oby tylko nikt przy okazji nie zginął, bo wtedy prokurator poszuka winnych.
magnus58 no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2008, 08:31 AM   #53
Lestek I
Registered User

Quote:
Originally Posted by magnus58 View Post
Są dwa sposoby ochrony takich obiektów...
To teoretycznie a z praktyki to sprzedaż tego obiektu za symboliczną złotówkę plus cena gruntu z zastrzeżeniem, że obiekt zostanie przez nowego właściciela odrestaurowany.
Old October 3rd, 2008, 08:42 AM   #54
Lestek I
Registered User

Quote:
Originally Posted by DonKristoffo View Post
Przebudowa ul. Skarbowej, która teraz w pewnym momencie się urywa, potrwa dwa lata.
Ale numer to chyba z przylegającymi kamienicami potrwa to 2-lata. Wielka szkoda, że przetargu nie wygrała niemiecka firma która potrafi w ciągu 1-roku wybudować obwodnice a tak będziemy mieli ulice Skarbową budowaną w tempie polskiej autostrady.

Last edited by Lestek I; October 5th, 2008 at 10:39 PM.
Old October 4th, 2008, 08:50 PM   #55
DonKristoffo

DonKristoffo's Avatar

Portal urzędu miejskiego informuje:

"Nowa ulica w Stargardzie"

"Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej, radni przyjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy ulicy wewnętrznej w Stargardzie Szczecińskim. Nowa ulica znajdująca się w okolicy osiedla Pyrzyckiego będzie nosiła nazwę Lazurowa.
Mieszkańcy domków jednorodzinnych znajdujących się w okolicy ulicy Niepodległości zwrócili się z wnioskiem do Komisji Społecznej Rady Miejskiej o nadanie nazwy „ulica Lazurowa” działkom będącym drogą wewnętrzną ulicy Niepodległości. Nadanie odrębnej nazwy ulicy korzystnie wpłynie na życie okolicznych mieszkańców. Ułatwi m.in. służbą ratowniczym szybkie odnalezienie konkretnego adresu. Dodatkowo nazwa ulicy jest krótka i nie zawiera polskich znaków wobec czego nie będzie stwarzała żadnych utrudnień. Radni zaproponowaną nazwę ulicy przyjęli jednomyślnie."
Old October 5th, 2008, 10:24 PM   #56
DonKristoffo

DonKristoffo's Avatar

Portal GS24 pisze:

"Stargard: coraz więcej remontów dróg
Kto twierdzi, że w Stargardzie nie są remontowane drogi, ten się myli. Ale że jest pod tym względem rewelacyjnie, jeszcze nie można powiedzieć.
W ostatnich tygodniach w Stargardzie ruszyło się jeżeli chodzi o naprawę chodników i jezdni. Roboty prowadzą samorządy miejski i powiatowy.

Od Piłsudskiego do Skarbowej

Stargardzianie mają wrażenie, że trwa swoista rywalizacja między miastem a powiatem. Kiedy starosta chwalił się wyremontowanymi drogami poza Stargardem, miejscy urzędnicy mówili o zakończeniu budowy drogi łączącej osiedle Chopina z ulicą Nasienną i o modernizowanej ulicy Warownej. Kiedy powiat rozpoczynał remont jezdni i chodników na części ulicy Piłsudskiego, miasto przyglądało się nowemu chodnikowi przy ulicy Czarnieckiego. W ostatnich dniach powiatowi urzędnicy zadbali o naprawę części chodnika przy ulicy Mickiewicza i już szykują się do robót na ulicy Wyszyńskiego, gdzie zniknie obskurna barierka. A ich koledzy z miasta mogą się chwalić rozpoczętą budową połączenia ulicy Skarbowej z Wyszyńskiego. To wszystko cieszy stargardzian.

- Niech częściej konkurują pod tym względem, wtedy wszyscy na tym skorzystamy - komentują mieszkańcy.

Nie wszystko pięknie

Ale stargardzianie jednocześnie dodają, że to wszystko to tylko kropla w morzu potrzeb. Na potwierdzenie wskazują miejsca w Stargardzie, które wciąż czekają na remont.

- Fatalnie prezentuje się okolica dworca kolejowego - mówią stargardzianie. - Pod wiaduktem jest okropnie. Podobnie jak pod innymi wiaduktami, przy ulicy Bogusława IV i Konopnickiej. Kiedy popada deszcz zbiera się tam mnóstwo wody.

- A kiedy zrobią cały chodnik przy ulicy 11 Listopada? - pyta mieszkaniec. - Kawałek zrobili, a kawałek został i nogę można skręcić. "
Old October 5th, 2008, 10:26 PM   #57
Lestek I
Registered User

Nazewnictwo ulic w naszym mieście można podsumować stwierdzeniem zapożyczonym z Seksmisji: „Niezły burdel tu macie siostrzyczki”. Był czas kiedy można to było uporządkować w chwili gdy nastąpiła zmiana ustroju w naszym kraju gdy część nazw ulic zmieniła nazwę „na odpowiednie”. Obecnie nazwa ulicy nie wskazuję w żaden sposób dzielnicy w której się mieści pisarze pomieszani z bohaterami wojskowymi i nazwami bezosobowymi, tytułami opowiadań nazwami roślin i pór roku. W dalszym ciągu nie ma konsekwencji w nazewnictwie ulic przykład powyżej ul. Lazurowa będzie w pobliżu: K.K. Baczyńskiego, W. Gombrowicza, J. Brzechwy, K.I. Gałczyńskiego, Z. Herberta, J. Kruczkowskiego, L. Staffa nijak ma się ona do powyższych bałagan się powiększy. Nawet do ul. Spółdzielczej i Niepodległości które są w pobliżu nazwa Lazurowa ma się nijak. Staram się w jakiś sposób zrozumieć decyzję radnych nadania właśnie takiej nazwy ukłonem w stronę mieszkańców jednak użytek publiczny z tego żaden. Zamiast uporządkowywać nazewnictwo ulic dzielnicami miasta powiększamy „Niezły burdel” a wystarczyło spojrzeć przed podjęciem tak wiążącej decyzji na plan miasta.

Próba uporządkowania i zmiany nazw ulic spotka się zapewne z taką samą dezaprobatą i brakiem zrozumienia wśród mieszkańców jak zmiana nazwy miasta na Stargard. Są dwa główne powody takiego stanu rzeczy: nie lubimy zmian i drugi musielibyśmy ponieść konsekwencje finansowe zmiany nazw ulic czy miejscowości a to nikomu by się nie spodobało. Chyba, że miasto wymieni dowody na nowe za przysłowiową złotówkę i postara się o taką samą wymianę pozostałych dokumentów (paszportów, praw jazdy itp.) w których ulegnie zmianie adres zamieszkania, siedziba firmy czy miejscowość.

Wtedy dopiero możemy mówić o tym, że: Nadanie odrębnej (innej) nazwy ulicy (ulic) korzystnie wpłynie na życie okolicznych mieszkańców. Ułatwi m.in. służbą ratowniczym szybkie odnalezienie konkretnego adresu.

Last edited by Lestek I; October 8th, 2008 at 10:38 AM.
Old October 10th, 2008, 08:51 AM   #58
Lestek I
Registered User

Quote:
Originally Posted by mystus View Post
Nikt nie odwleka na później, przecież jednym z głównych założeń budowy nowych dróg czy inwestycji jest budowa ciągów pieszo rowerowych w Stargardzie, miasto i inwestorzy tak będą projektowali nowe inwestycje, aby uwzględnić właśnie budowę nowych dróg rowerowych
Jestem bardzo ciekaw czy na ulicach Piłsudskiego i Skarbowej zaprojektowano ścieżki rowerowe? Jeśli piszemy o ul. Piłsudskiego to mamy okazję do pokazania, że nasze miasto będzie przyjazne rowerzystą a przez to mieszkańcom ale pewnie ją zaprzepaścimy. Jeśli by była zaprojektowana ścieżka rowerowa zaczynająca się chociażby od obecnego miejsca rozpoczętego remontu czyli od skrzyżowania z ul. M. Konopnickiej w stronę ul. Podleśnej a z tej ulicy ścieżka rowerowa może wchodzić na dawną trasę wąskotorówki (z tego co mi wiadomo docelowo przeznaczoną pod ścieżkę rowerową).

Przebudowa ulicy Wyszyńskiego to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Takie jest moje zdanie barierka pomiędzy tymi pasami i pas chodnika jest zupełnie zbędna a latarnie mogą być przeniesione na doprojektowany pas zieleni po którejś ze stron ulicy.

1. Barierka i chodnik są zbędne w tym miejscu powinny być dwie ciągłe linie i wysepki w miejscach przejść dla pieszych. Samochody w terenie zabudowanym powinny jeździć z prędkością 50km/h nie jest to prędkość przy której spowodowanie stłuczki z innym autem może spowodować poważny uraz podróżujących autem i nie ma najmniejszej potrzeby odgradzania ich barierkami.
2. Latarnie przy obecnej technologii oświetlenia nie muszą stać pośrodku ulicy. Mogą być zawieszone nad nią jak też mogą być zamocowane na budynkach przy ulicy lub stać po jednej ze stron obecne i tak szpecą.
3. Chodnik od strony Zodiak-a, Energetyki powinien zostać poszerzony kosztem chociażby obecnej wysepki pomiędzy ulicami są miejsca, że jest zbyt wąski dodatkowo na chodniku parkują samochody i wymijanie się przez pieszych jest utrudnione.
4. Po obu stronach powinny zagościć ścieżki rowerowe tak by entuzjaści jazdy na rowerze nie musieli lawirować pomiędzy pieszymi na chodniku co robią chcąc uniknąć wjazdu na ruchliwą ul. Wyszyńskiego.
5. Jest prosty sposób chociażby częściowego odciążenia ruchu na ul. Wyszyńskiego dopóki nie zostanie przedłużona ul. Skarbowa a może na stałe. Odblokowanie wyjazdu z za Zodiak-a na ulicę Barnima wystarczy zdjąć znak zakazu. Tak samo w przypadku parkingu za centrum handlowym Rondo odblokowanie wyjazdu na ul. Czarnieckiego. Najprostsze rozwiązania są najczęściej najlepsze.

Ale ja jestem tylko mieszkańcem tego miasta który widzi to czego projektanci zza swoich desek kreślarskich i włodarze zza biurek nie potrafią lub nie chcą zobaczyć.

Last edited by Lestek I; October 10th, 2008 at 10:13 AM.
Old October 11th, 2008, 01:47 PM   #59
HAL 9010
Registered User

HAL 9010's Avatar

Nowa droga w parku przemysłowym, oś. Chopina, bodajże ul. Nasienna:

Old October 11th, 2008, 06:13 PM   #60
Lestek I
Registered User

W Szczecinie który ma 400.000 mieszkańców w zeszłym roku zarejestrowano 10.000-aut. W pierwszym półroczu tego roku już została osiągnięta ta liczba szacuję się, że do końca roku zostanie zarejestrowanych ok. 20.000 aut. Danych z Stargardzkiego Wydziału Komunikacji nie odnalazłem jednak porównując ilość mieszkańców naszego miasta 70.000 mieszkańców + powiat można w przybliżeniu określić, że w Stargardzie ta liczba będzie 4-krotnie mniejsza. To są wyłącznie moje przypuszczenia ale zakładam, że w tym roku w naszym powiecie zostanie zarejestrowanych ok. 5.000 aut.

Nowa droga w Parku Przemysłowym - takie inwestycje cieszą tym bardziej, że przyciągają za sobą nowych inwestorów. Na samym początku powstawania PP byłem sceptyczny co do jego lokalizacji ponieważ utożsamiałem go z uciążliwym przemysłem zlokalizowanym w Kluczewie. Myślałem wtedy już Niemcy poszli po rozum do głowy i lokalizowali fabryki: Cukrownie, Młyn, Cegielnię w kilkukilometrowej odległości od miasta a my teraz narobimy sobie smrodu tuż pod nosem na własne życzenie. Jednak inwestycje zlokalizowane w tym miejscu nie mają destrukcyjnego wpływu na środowisko a ich gospodarka odpadami powinna jedynie znajdować naśladowców. Teraz tylko czekać kiedy miasto zacznie korzystać z źródeł geotermalnych zlokalizowanych pod Stargardem (o inwestycji której cicho-sza) a PEC zmniejszy przez to emisję zanieczyszczeń.

Last edited by Lestek I; October 11th, 2008 at 09:37 PM.

Reply

Tags
drogi miejskie, ekspresówka-s10, inwestycje, stargard, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules