search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 14th, 2009, 10:20 PM   #101
Moloch
Registered User

Likes (Received): 28

Na dziś to by było tyle ide spać Dobranoc
Moloch no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 14th, 2009, 11:05 PM   #102
Jakub Warszauer
Registered User

Likes (Received): 484

Zastanówcie się poważnie nad zaznaczaniem dróg krajowych, bo w Warszawie można zgłupieć od tego, jak niektóre krajówki są poprowadzone.

Na przykład niech mi ktoś powie, gdzie się kończy DK61 w mieście lub jaki tak naprawdę przebieg ma DK7 przez miasto.
Jakub Warszauer no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 08:45 AM   #103
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

No i super to wygląda, akurat w Szczecinie mamy jak na dłoni wszystkie typy dróg na małym obszarze. Widać różnicę między A6 a S3, dwujezdniową DK10 która przechodzi w nieoficjalną S10 itp.
Przyczepić się mogę do szczegółów merytorycznych, ale nie od razu Rzym zbudowano.

Merytorycznie:
1. A6 ma jeszcze jeden działający węzeł, Morwowa, gdzieś w połowie pomiędzy DK31 a DK10.
2. S3 do Goleniowa ma jeszcze parę węzłów (choć na niektórych to wstyd mówić węzeł).
3. Koło Goleniowa się trochę zakałapućkałeś z DK6, poprawny przebieg: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=5...43,0.2211&z=12
4. S10 jako jednojezdniowa obwodzi już parę wiosek aż pod Stargard.

Technicznie:
1. Oko już mam nie najlepsze, ale węzeł 9 (Radziszewo) na A6 nie wyszedł Ci za wielki? Tzn chodzi mi o średnicę kółeczka w porównaniu do reszty.

Czekam na więcej, kontynuuj dobrą robotę!
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 08:55 AM   #104
Moloch
Registered User

Wydaje mi się, że te drogi są jakby za wąskie

Zmiany: Więcej na północy między innymi więcej DK, przetargi budowy i DŚU, poprawiona kolorystyka legendy.

Quote:
Originally Posted by latajacy-dywan View Post
No i super to wygląda, akurat w Szczecinie mamy jak na dłoni wszystkie typy dróg na małym obszarze. Widać różnicę między A6 a S3, dwujezdniową DK10 która przechodzi w nieoficjalną S10 itp.
Przyczepić się mogę do szczegółów merytorycznych, ale nie od razu Rzym zbudowano.

Merytorycznie:
1. A6 ma jeszcze jeden działający węzeł, Morwowa, gdzieś w połowie pomiędzy DK31 a DK10.
2. S3 do Goleniowa ma jeszcze parę węzłów (choć na niektórych to wstyd mówić węzeł).
3. Koło Goleniowa się trochę zakałapućkałeś z DK6, poprawny przebieg: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=5...43,0.2211&z=12
4. S10 jako jednojezdniowa obwodzi już parę wiosek aż pod Stargard.

Technicznie:
1. Oko już mam nie najlepsze, ale węzeł 9 (Radziszewo) na A6 nie wyszedł Ci za wielki? Tzn chodzi mi o średnicę kółeczka w porównaniu do reszty.

Czekam na więcej, kontynuuj dobrą robotę!
M:

AD. 1 jak dobrze pamiętam zaznaczałem węzły z DK jedynie
AD. 2 To samo popatrze na mapki
AD. 3 Znów mi Goleniów wypominacie? Na serio też będzie poprawiona
AD. 4 To chyba poprawiłem

T:

AD. 1 Średnice kółeczek były robione "na oko" teraz poprawiłem i wszystko jest ok. przeskalowałem troche kółeczka i wydaje mi się, że jest ok

Last edited by Moloch; May 15th, 2009 at 09:01 AM.
Old May 15th, 2009, 09:21 AM   #105
CodeLukas
Wratislavia

Likes (Received): 38

Odnośnie dróg krajowych, czy będziesz rozróżniał drogi z utwardzonymi poboczami i tez bez poboczy jakoś inaczej je rysując ???
CodeLukas no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 09:25 AM   #106
Moloch
Registered User

Nad tym muszę się zastanowić, bo cięzkie będzie szukanie map, a na satelitach może to być niewidoczne
Old May 15th, 2009, 10:11 AM   #107
CodeLukas
Wratislavia

Tak apropos kolorów na mapce to uważam że powinieneć w legendzie przestawić kolory przetarg ZiZ i decyzja środowiskowa. To tylko moja sugestia.

Druga sprawa toczy w pozostałych województwach też dodasz mniejsze miasteczka???"
Old May 15th, 2009, 10:16 AM   #108
kub555
Registered User

Likes (Received): 338

Quote:
Originally Posted by CodeLukas View Post

Druga sprawa toczy w pozostałych województwach też dodasz mniejsze miasteczka???"
Wcześniej pisał że tak.

Sorry Moloch że odpowiadam ze Ciebie, ale Ty lepiej rysuj, bo już nie mogę się doczekać rezultatu końcowego
Dobra robota i wytrwałości życzę.
kub555 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 10:17 AM   #109
Moloch
Registered User

Są w legendzie

Będą i małe miasteczka jak narazie zrobione miasta to Mazowieckie, Zachodniopomorskie, Pomorskie i kawałeczek Wielkopolskiego

Mały edit:

Dodane DK i Autostrada Pomorskie
Poprawiony przebieg w okolicach Goleniowa
Dodana DK 31 na terenie Szczecina

Last edited by Moloch; May 15th, 2009 at 10:24 AM.
Old May 15th, 2009, 10:18 AM   #110
M_I_K_I
Registered User

M_I_K_I's Avatar

Likes (Received): 876

Quote:
Tak apropos kolorów na mapce to uważam że powinieneć w legendzie przestawić kolory przetarg ZiZ i decyzja środowiskowa. To tylko moja sugestia.

też uważam że przetarg ZiZ powinien być inaczej - najlepiej tak jak był (różowy). W końcu to coś prawie jak zwykły przetarg, więc powinien być podobny kolor. Na DŚU niebieski jest ok, ale jasny, bo to wczesny etap i natężenie koloru nie powinno być zbyt duże.

Słowem - kolory jak w starej mapce są ok

Z niecierpliwością oczekuje następnych updatów, super mapa będzie!
M_I_K_I está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 10:29 AM   #111
bruno amsterdamski
Registered User

Likes (Received): 101

Wszytskie pochwaly juz zostaly wypowiedziane, wiec nie powtarzam tylko sie pod nimi podpisuje.

Moje sugestie:
1. Jestem za odroznianiem drog z utwardzonymi poboczmi . Co do materialow to mysle ze wspolnymi silami uda sie je zgromadzic. W koncu w sumie uczestnicy tego forum maja taka wiedze tylko rozproszona wiec trzeba ja zebrac.Troche to potrwa ale mysle ze warto.

2. Proponuje oznaczyc numery drog tabliczkami z Wikipedii. Wydaje sie ze tam sa juz wszystkie tabliczki, lacznie z numeracja miedzynarodowa, ktora moim zdaniem mozna tez umiescic.
Przyklad tabliczek: http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_krajowa_nr_1 (sa tu wszstkie DK, A, S, miedzynarodowe)

Powodzenia w dalszej pracy.
bruno amsterdamski no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 10:29 AM   #112
Moloch
Registered User

Aaaa o to wam chodzi Aktualnie DŚU ma ciemniejszy kolor niż Przetarg ZiZ zaraz zamienie kolory

Nie wiem czy dziś się wyrobię z rysowaniem kolejnych dróg bo są zaległości z miastami

Quote:
Originally Posted by bruno amsterdamski View Post

Moje sugestie:
1. Jestem za odroznianiem drog z utwardzonymi poboczmi . Co do materialow to mysle ze wspolnymi silami uda sie je zgromadzic. W koncu w sumie uczestnicy tego forum maja taka wiedze tylko rozproszona wiec trzeba ja zebrac.Troche to potrwa ale mysle ze warto.

2. Proponuje oznaczyc numery drog tabliczkami z Wikipedii. Wydaje sie ze tam sa juz wszystkie tabliczki, lacznie z numeracja miedzynarodowa, ktora moim zdaniem mozna tez umiescic.
Przyklad tabliczek: http://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_krajowa_nr_1 (sa tu wszstkie DK, A, S, miedzynarodowe)
AD. 1 Najpierw obrys DK potem zabawa z utwardzaniem

AD. 2 Tabliczki będą ale musze zaległości nadrobić :P
Old May 15th, 2009, 10:35 AM   #113
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

Naszły mnie dwie wątpliwości.
Po pierwsze węzły tylko z krajówkami to dyskryminacja. Popatrz, że A1 na całym odcinku ma wtedy tylko dwa węzły (początek, koniec i Swarożyn), a A2 do Łodzi też jest goła.
Proponuję albo zaznaczać wszystkie węzły, albo olać je kompletnie. Decyzja podniesie rzetelność mapy, o którą chodzi najbardziej.

Druga sprawa - techniczna.
Stanąłem na problemie zaznaczenia drogi w półprofilu. Przykład to A18, gdzie północna jezdnia jest zielona, a południowa to DŚU. Rysowanie grubej linii i białego rozdziału wtedy nie działa, a zamalowywanie ręczne to mękistacja. Moloch, masz pomysł jak to elegancko rozwiązać w GIMPie?

Poprawka przy S3: początek jej jest 10px na wschód od obecnego węzła, będzie nowy węzeł i powinno być czerwone kółeczko.
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 11:52 AM   #114
Przemek_Gliwice
Registered User

Likes (Received): 61

Piękna mapka
Jest zalew szczeciński więc aż się prosi również o wiślany, no i może o największe jeziora.
Przemek_Gliwice no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 11:52 AM   #115
krystus88
Registered User

Likes (Received): 0

Odnośnie województw pomorskiego
brakuje paru miast: Człuchowa, Nowego Dworu Gdańskiego, Sztumu, Kwidzynia
i jeszcze Chojnice mają obwodnice.
krystus88 no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 12:02 PM   #116
CodeLukas
Wratislavia

Apropos zaznaczonych miast, oczywiście będą one podpisane??? Wszystkie czy wybrane???
Old May 15th, 2009, 12:15 PM   #117
Moloch
Registered User

Zaraz będzie mała aktualizacja

Patrzcie prawą górną stronę mapy

Quote:
Originally Posted by Przemek_Gliwice View Post
Piękna mapka
Jest zalew szczeciński więc aż się prosi również o wiślany, no i może o największe jeziora.
Jeziorka jakieś będą zalew też zamierzam namalować bo pusto tak A Mazury uwielbiam Polska bez Jezior to by się Polandia nazywała

Quote:
Originally Posted by krystus88 View Post
Odnośnie województw pomorskiego
brakuje paru miast: Człuchowa, Nowego Dworu Gdańskiego, Sztumu, Kwidzynia
i jeszcze Chojnice mają obwodnice.
Ok będę pamiętał, już mam Rzeszów do poprawy dochodza Twoje

Quote:
Apropos zaznaczonych miast, oczywiście będą one podpisane??? Wszystkie czy wybrane???
Będą faza projektu
Old May 15th, 2009, 12:27 PM   #118
Mateusz
Registered User

Mateusz's Avatar

Likes (Received): 225

Mapka super i gutes malines ze wektorowa. Dobrze sie ja oglada na monitorze 20''
Mateusz no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 12:38 PM   #119
Moloch
Registered User

:P to nie wektorówka png pokazuje rastry prawie jak wektory ja mam 19' kineskopówke i dla mnie idealna jest
Old May 15th, 2009, 12:39 PM   #120
cheslavv
BANNED

Likes (Received): 0

W końcu będzie porządna mapa. Trzymam kciuki, bo do końca jeszcze daleko...

W sumie nie chcę marudzić, bo zaraz każdy o swoim regionie będzie się rozpisywał, ale jedną uwagę mam:

- na wschód od Suwałk chciałeś chyba Sejny zaznaczyć, ale wyszło Ci nie po tej stronie DK16 (powinno być na zachód od DK16). Chyba, że to Berżniki, ale to znowu za mała mieścina na taką mapkę.
cheslavv no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
mapa, polskie drogi, statystyki

Thread Tools

Posting Rules