search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 15th, 2009, 12:46 PM   #121
Moloch
Registered User

Likes (Received): 29

Każda uwaga jest dobra mapa ma być dokładna i czytelna zacząłem od północy aby każdy mógł wskazać, rzeczy do poprawek, zerknę na mapę i zobacze
Moloch no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 15th, 2009, 01:01 PM   #122
Przemek_Gliwice
Registered User

Likes (Received): 61

Mała uwaga odnośnie Giżycka - DK63 nie przechodzi przez miasto lecz po obwodnicy:
http://maps.google.com/maps?q=gi%C5%...image&resnum=1
Przemek_Gliwice no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 01:14 PM   #123
RootOnRails
(PL)

RootOnRails's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by Przemek_Gliwice View Post
Piękna mapka
Jest zalew szczeciński więc aż się prosi również o wiślany, no i może o największe jeziora.
Zażartowałem sobie w myślach, że jeszcze lasy a poważnie, to ciekawe byłoby nałożenie sieci dróg - istniejącej i planowanej na rozmieszczenie obszarów Natura 2000. To uwidoczniło by, gdzie budowa byłaby utrudniona czy wręcz niemożliwa... Jednak taka warstwa to już temat na osobny projekt
RootOnRails no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 01:17 PM   #124
Moloch
Registered User

Aktualizacja:

Dodany Zalew
Dodane miasta Człuchów, Nowy Dwór Gdański, Sztum, Kwidzyn i Malbork
Poprawione miasto Sejny

Kilka DK na Mazowszu z góry zaznaczam, że są tylko przebiegi bez wyszczególnienia.

@RootOnRails Kilka PN można zaznaczyć, ale to później, bo nie wiem czy kolorów mi nie zabraknie a z Naturą nie wiem czy warto większość Terytorium Polski to Natura 2000

@.kp Mosty będą później to samo co wcześniej kolory , Przejścia graniczne miały być zaznaczone w zamyśle więc i to się znajdzie oczywiście po stronie Wschodniej.

Robie sobie odpoczynku troche od monitora

Last edited by Moloch; May 15th, 2009 at 01:22 PM.
Old May 15th, 2009, 01:17 PM   #125
.kp
Registered User

Likes (Received): 5558

W woj. lubelskim, warto zaznaczyć:
- Dęblin - ważny most
- Puławy - wazny, nowy most
- Kraśnik - budowana obwodnica

Oczywiście najlepiej jak najwięcej, ale też bez przesady, miejscowości o populacji 1000 możesz sobie darować

Proponuję, tak generalnie, zaznaczyć kluczowe przejścia drogowe z Federacją Rosyjską, Białorusią i Ukrainą.

Przyłączam sie do szerokiego frontu akceptacji dla pomysłu.
.kp no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 01:21 PM   #126
Przemek_Gliwice
Registered User

Quote:
Originally Posted by RootOnRails View Post
Zażartowałem sobie w myślach, że jeszcze lasy a poważnie, to ciekawe byłoby nałożenie sieci dróg - istniejącej i planowanej na rozmieszczenie obszarów Natura 2000. To uwidoczniło by, gdzie budowa byłaby utrudniona czy wręcz niemożliwa... Jednak taka warstwa to już temat na osobny projekt
Super pomysł. Ale chyba musimy poczekać na ostateczne określenie obszarów bo z tego co czytałem coś ma się zmienić.
Old May 15th, 2009, 01:24 PM   #127
.kp
Registered User

Likes (Received): 5558

Moloch - jaki system uzupełniania mapy przyjąłeś? Geograficnzie od północy? Czy podążasz za potrzebami chwili i podpowiedziami forumowiczów?
.kp no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 01:25 PM   #128
MarcinL
Registered User

Likes (Received): 0

Moloch, mam nadzieję że pamiętasz o warstwach i masz gdzieś źródłowy obrazek na warstwach? Żeby później nie trzeba było wycinać dróg "na żywca" z mapy.

Nazwy miejscowości czy rzeki również dałbym na osobnej warstwie bo czasem fajnie jest obejrzeć mapkę sieci dróg np bez nazw miast.
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 01:29 PM   #129
Moloch
Registered User

Quote:
Originally Posted by .kp View Post
Moloch - jaki system uzupełniania mapy przyjąłeś? Geograficnzie od północy? Czy podążasz za potrzebami chwili i podpowiedziami forumowiczów?
Od północy, ktoś powiedział, że granice Rzeszowa się nie zgadzają więc będzie musiał trochę poczekać na poprawkę.

Quote:
Originally Posted by MarcinL View Post
Moloch, mam nadzieję że pamiętasz o warstwach i masz gdzieś źródłowy obrazek na warstwach? Żeby później nie trzeba było wycinać dróg "na żywca" z mapy.

Nazwy miejscowości czy rzeki również dałbym na osobnej warstwie bo czasem fajnie jest obejrzeć mapkę sieci dróg np bez nazw miast.
Warstw kolego to ja już mam z 18 , wszystko się robi na warstwach

To była moja ostatnia odpowiedź w tym momencie ide sobie wieczorem jeszcze wpadne
Old May 15th, 2009, 01:29 PM   #130
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Moloch View Post
Warstw kolego to ja już mam z 18 , wszystko się robi na warstwach
No i super po prostu wolałem się upewnić.
Old May 15th, 2009, 01:52 PM   #131
RootOnRails
(PL)

RootOnRails's Avatar

Likes (Received): 40

Quote:
Originally Posted by Moloch View Post
@RootOnRails Kilka PN można zaznaczyć, ale to później, bo nie wiem czy kolorów mi nie zabraknie a z Naturą nie wiem czy warto większość Terytorium Polski to Natura 2000
Paćkać na tą samą mapkę nie ma raczej sensu - to będzie za dużo informacji. To propozycja na inną mapkę
RootOnRails no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 02:07 PM   #132
MarcinL
Registered User

Quote:
Paćkać na tą samą mapkę nie ma raczej sensu - to będzie za dużo informacji. To propozycja na inną mapkę
Jeżeli wszystko będzie na warstwach, to nie ma problemu, włączasz i wyłączasz warstwy kiedy chcesz (oczywiście w programie graficznym). Na podstawie takiego źródła można generować różne mapki (nie wszyscy mają odpowiednie narzędzia).
Jak już mapka będzie gotowa to jeśli będzie potrzeba, mogę spróbować napisać prosty programik do obsługi takiej mapy (włączanie i wyłączanie poszczególnych warstw, zoom <<rastrowy oczywiście>>, przewijanie). Jakby się uprzeć to można też w miarę szybko zrobić podgląd tylko poszczególnych typów dróg np tylko ekspresowe, lub tylko 2x2, albo tylko wybudowane, itp. Jeżeli Moloch mówi że mapka jest na warstwach to teraz możliwości wykorzystania tego jest wiele.
Old May 15th, 2009, 02:10 PM   #133
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Z tym N2000 to niegłupi pomysł, oczywiście nie od razu.
RootOnRails, ty jesteś specjalista od google mapsów, zobacz tu - http://wwf.pl/projekty/natura_2000_mapa.php - może da się wyciągnąć jakoś ten layer w odpowiedniej dla naszej mapy skali.
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 02:22 PM   #134
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by MarcinL View Post
Jeżeli wszystko będzie na warstwach, to nie ma problemu, włączasz i wyłączasz warstwy kiedy chcesz (oczywiście w programie graficznym). Na podstawie takiego źródła można generować różne mapki (nie wszyscy mają odpowiednie narzędzia).
Jak już mapka będzie gotowa to jeśli będzie potrzeba, mogę spróbować napisać prosty programik do obsługi takiej mapy (włączanie i wyłączanie poszczególnych warstw, zoom <<rastrowy oczywiście>>, przewijanie). Jakby się uprzeć to można też w miarę szybko zrobić podgląd tylko poszczególnych typów dróg np tylko ekspresowe, lub tylko 2x2, albo tylko wybudowane, itp. Jeżeli Moloch mówi że mapka jest na warstwach to teraz możliwości wykorzystania tego jest wiele.
Jeśli znalazłoby się miejsce na hosting to możliwości stają się nieograniczone. Można wtedy podpiąć imgmape, przesuwanie obrazu (http://motherrussia.polyester.se/jquery/panview/ <- tu demo), dynamiczne warstwy i inne cudowanie.
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 02:37 PM   #135
(Prz(Y)byL)
Registered User

(Prz(Y)byL)'s Avatar

Likes (Received): 13

Z Warszawy do Wyszkowa jest elegancka ekspresowa ;]
oraz z Kleszczel do Połowciec (przejście graniczne z Białorusią) DK też OK

sprawdzane przeze mnie

Last edited by (Prz(Y)byL); May 15th, 2009 at 02:45 PM.
(Prz(Y)byL) no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 02:47 PM   #136
PYJTER
Registered User

Likes (Received): 150

Nie no jak ten projekt dojdzie do finału to po prostu miazga będzie obszar Natura2000 podejrzewam @Moloch że Gdaka będzie chciała Cie na etat po tym projekcie a prasa chyba będzie zabijać się o tą mapkę ;-)
PYJTER no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 02:49 PM   #137
marrcoss
Registered User

Likes (Received): 15

To ja mam takie pytanie. W sumie to nie wiem czy ta mapka z założenia ma przedstawiać wyłącznie drogi krajowe czy nie tylko?? Jeśli nie tylko krajówki to wydaje się, że jest sporo dróg szczególnie wojewódzkich, które mają niezłe parametry. Przykład z mojej okolicy - trasa DTŚ Katowice-Gliwice - GP 2x3. Spokojnie mogłaby być ujęta na takiej mapce.
marrcoss no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 03:08 PM   #138
Przemek_Gliwice
Registered User

Proponuję oprócz wszystkich DK umieścić 2-jezdniowe DW.
Old May 15th, 2009, 05:55 PM   #139
Wismat
Zarejestrowany Użytkownik

Wismat's Avatar

Likes (Received): 94

Jeśli można coś wtrącić, to moim zdaniem ostatni węzeł A1(ten z Obwodnicą Trójmiasta) na północy trochę za bardzo na prawo jest.

Poza tym wszystko super! Trzymam kciuki za Ciebie!
Wismat no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2009, 06:18 PM   #140
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4594

dajcie jakiegos linka do mapki, bo nie moge znalezc w watku
dominobb no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
mapa, polskie drogi, statystyki

Thread Tools

Posting Rules