daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 13 votes, 4.77 average.
Old May 22nd, 2010, 01:00 PM   #121
Leny
Registered User

Leny's Avatar

Likes (Received): 603

Oczywiście że było więcej Niektórzy przedstawiali pomysł na całość, a inni na poszczególne miejsca tego terenu.
Leny no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 22nd, 2010, 02:40 PM   #122
jacekfreeman
globe trekker

jacekfreeman's Avatar

Likes (Received): 925

Koncepcji jest kilkanaście. SIMSI jak masz jakieś pomysły to zapraszamy!
jacekfreeman no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2010, 02:46 PM   #123
uranium
she's my wolf

uranium's Avatar

Likes (Received): 2614

Ale z drugiej strony to odkrywczy projekt. Ta kładka prowadząca nad aleją prosto na dach budynku i dalej na Czwartek...
Może koleś był na tyle przytomny, że akurat miał wizję.
Czy to mógł wymyślić jakiś tam zwyczajny architekt? Nie! mamy do czynienia z wizjonerem.
Klockujcie sobie jak chcecie a ja i tak będe zwolennikiem odbudowy tego co zostało zburzone w 1955 roku. No może poza wschodnią pierzeją Transpedu.
Old May 22nd, 2010, 04:34 PM   #124
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 1321

Quote:
Originally Posted by Kristoff1177 View Post
Byłem tam w owy poniedziałek i widziałem prezentację pana z wawy i pana od pomysłu z fotki powyżej. Był może mały zamęt, ale nie widziałem żadnego wyrywania sobie klocków. Pan z wawy mówił ciekawie i miał dobrą koncepcję, zaś drugi pan, symapyczny - no cóż- moim zdaniem zdjęcie mówi samo za siebie. Ja sam w ten poniedziałek idąc tam na pewniaka ostatecznie nie odważyłem się nic powiedzieć. Dotarłem tam po przemysleniach dopiero w środę i wtedy poukładałem klocki. Byłem również dziś zobaczyć co się dzieje i przy okazji pogadaliśmy konkretnie w temacie z obsługą, jak również uczestniczyli w prezentacji pomysłu pewnego młodego człowieka, który bardzo składnie i logicznie przedstawił swoją koncepcję. Cieszę się, że dzięki tej akcji poznałem wreszcie osobiście kilka osób z naszego forum, które od dziś nie będą dla mnie jakimiś nickami a konkretnymi ludźmi. Pozdrawiam je i wszystkich pozostałych, których jeszcze nie znam.
Byłeś w środę?? to z tobą rozmawiałem o echo?
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2010, 08:42 PM   #125
Kristoff1177
Registered User

Kristoff1177's Avatar

Likes (Received): 397

oj nie, o Echo to nie ze mną
4. Lublin - tu jednak coraz więcej się udaje!
5. Lublin - lubię to miasto!
Kristoff1177 no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2010, 06:20 PM   #126
kamyktk
Godfather

kamyktk's Avatar

Likes (Received): 1565

Idealnym rozwiązaniem byłoby schowanie al. Tysiąclecia w tunel na tym odcinku, co już zresztą było omawiane. Z wiadomych względów będzie to niemożliwe, więc proponuje w inny sposób zmniejszyć tą sztuczną granicę jaką tworzy ta trasa. Fajnie by było zlikwidować na tym odcinku pas zieleni i barierki między jezdniami i jakoś ładnie zagospodarować zieleń w pobliżu drogi. Wówczas nie było by sensu budować kładek tudzież przejść podziemnych... Wyglądałoby to mniej więcej jak Racławickie... A wzorować można by się było na Champs Elysees
Old May 23rd, 2010, 08:16 PM   #127
dizzign
Registered Moudjahidin

dizzign's Avatar

Likes (Received): 55

Ale trasa Pola Elizejskie to ruchliwy trakt, tudzież kompletnie nietrafiony przykład.
Koncepcja zmierza do zwężenia tego odcinka, a nie na odwrót - poprzez zlikwidowanie pasa zieleni samochody dostaną dodatkową przestrzeń.
Może najłatwiejszym sposobem byłoby wybrukowanie tego odcinka kostką bazaltową ew. dauna jak odcinek Królewska i postawienie znaku ograniczenia prędkości do 30km/h tak aby ludzie swobodnie mogli sobie przechodzić przez ulicę.
Old May 23rd, 2010, 10:18 PM   #128
ssc_lbn
Registered User

ssc_lbn's Avatar

Likes (Received): 199

Zwolnić do 30 km/h w sytuacji, kiedy dopuszczalna prędkość tam jest 70, 80? (już nie pamiętam).
I tak przy Zamku teraz jest ograniczenie do 40 (i znowu "chyba" ) a mało kto na to zwraca uwagę.
Zatem w przypadku "zielonego" dla kierowców zwolnienie do 30 byłoby mało realne a i przejeżdżanie przez kocie łby czy też dauna byłoby mało komfortowe. Bo o likwidacji sygnalizacji na wysokości Novej chyba nie ma mowy
szpecących Lublin!

(... przynajmniej
się staram ^_^)
ssc_lbn no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2010, 12:10 AM   #129
kamyktk
Godfather

kamyktk's Avatar

Likes (Received): 1565

Quote:
Originally Posted by dizzign View Post
Ale trasa Pola Elizejskie to ruchliwy trakt, tudzież kompletnie nietrafiony przykład.
Koncepcja zmierza do zwężenia tego odcinka, a nie na odwrót - poprzez zlikwidowanie pasa zieleni samochody dostaną dodatkową przestrzeń.
Może najłatwiejszym sposobem byłoby wybrukowanie tego odcinka kostką bazaltową ew. dauna jak odcinek Królewska i postawienie znaku ograniczenia prędkości do 30km/h tak aby ludzie swobodnie mogli sobie przechodzić przez ulicę.
Oczywiście likwidacja pasa zieleni wiązałaby się ze zwężeniem drogi od krawędzi, czyli droga wciąż miałaby po 3 pasy w każdą stronę. Na pewno lepiej byłoby, żeby były po dwa pasy, jednak dopóki nie powstanie jakaś rzeczywista alternatywa komunikacyjna dla tego odcinka takie zwężenie byłoby zbyt drastycznym posunięciem.
Wydaje mi się, że skoro tunel jest niemożliwy to należy w inny sposób ograniczyć oddziaływanie tej trasy jako sztucznej granicy między historycznie spójną zabudową.
A przykład Pól Elizejskich wydaje mi się akurat w pełni trafiony- jak sam stwierdziłeś jest to bardzo ruchliwa trasa, a mimo tego nie stanowi jakiejś wyrwy w spójności tkanki miejskiej.
Old May 24th, 2010, 05:26 PM   #130
dizzign
Registered Moudjahidin

dizzign's Avatar

Quote:
Originally Posted by ssc_lbn View Post
Zatem w przypadku "zielonego" dla kierowców zwolnienie do 30 byłoby mało realne a i przejeżdżanie przez kocie łby czy też dauna byłoby mało komfortowe. Bo o likwidacji sygnalizacji na wysokości Novej chyba nie ma mowy
Dlatego ,że mało komfortowe będą zwalniać - proste
No ale takie pomysły to dopiero jak Obwodnica Lublina będzie faktem
Old May 24th, 2010, 08:42 PM   #131
przemko
Registered User

przemko's Avatar

Likes (Received): 500

Wszystkie (chyba) koncepcje przedstawiają podzamcze jako miejsce, gdzie lublinianie będą spacerować lub wygrzewać się na słonku, a dzieci chlapać w Czechówce. Wydaje mi się, że w rzeczywistości będzie świecić pustkami, szczególnie jesienią czy zimą. W Lublinie mamy bardzo dużo miejsc niewykorzystanych (np. Plac Litewski), które i tak trudno będzie "zapełnić" ludźmi.
Według mnie jest to natomiast idealne miejsce na centrum administracyjne (wszelkiego rodzaju urzędy: wojewódzki, miejski itp.): samo centrum miasta, przy głównych arteriach. Ponadto można liczyć na dobrą architekturę.
przemko no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2010, 08:54 PM   #132
ssc_lbn
Registered User

ssc_lbn's Avatar

Likes (Received): 199

Budynki administracyjne w tamtym miejscu to może i ciekawy pomysł. Ludzi z pewnością będzie tam sporo. Ale to jednak będzie za publiczne pieniądze a na to jeszcze nie ma środków raczej. Dlatego z pewnością będą tam obiekty komercyjne.
szpecących Lublin!

(... przynajmniej
się staram ^_^)
ssc_lbn no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2010, 09:02 PM   #133
raskolnikow
Redżisterd Juzer

raskolnikow's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by przemko View Post
Wszystkie (chyba) koncepcje przedstawiają podzamcze jako miejsce, gdzie lublinianie będą spacerować lub wygrzewać się na słonku, a dzieci chlapać w Czechówce. Wydaje mi się, że w rzeczywistości będzie świecić pustkami, szczególnie jesienią czy zimą. W Lublinie mamy bardzo dużo miejsc niewykorzystanych (np. Plac Litewski), które i tak trudno będzie "zapełnić" ludźmi.
Według mnie jest to natomiast idealne miejsce na centrum administracyjne (wszelkiego rodzaju urzędy: wojewódzki, miejski itp.): samo centrum miasta, przy głównych arteriach. Ponadto można liczyć na dobrą architekturę.
Teren objęty konkursem jest przecież bardzo rozległy, więc obie te funkcje (i inne) byłyby jak najbardziej do połączenia.
raskolnikow no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2010, 10:20 PM   #134
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1418

Quote:
Originally Posted by jacekfreeman View Post
Koncepcji jest kilkanaście. SIMSI jak masz jakieś pomysły to zapraszamy!
Dzięki za zaproszenie, ostatnio jednak rzadko bywam w kraju i w Lublinie. Moja koncepcja ostatecznej wersji podzamcza to schowanie WZ i odkrycie Czechówki. Na ile będzie to możliwe do realizacji ......., zobaczymy. Wywalenie wszystkiego z kwartału poza Koziołkiem, chociaż pewnie trochę bujam w chmurach.
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2010, 12:08 AM   #135
_nowy_
Registered User

_nowy_'s Avatar

Likes (Received): 86

Heh, chyba finansowo najdroższą masz propozycję... Ktoś tam mówił, że z rozrzutem 100 mln to koszt tunelu byłby koło 700 mln zl... ( na lubelskie warunki maaaało możliwe) A Czechówka? - 4m pod powierzchnią gruntu i spora część rozlewa się wokół koryta, to co - wypompować na powierzchnie? Spiętrzenie podmyłoby cały teren, no chyba, że chcesz oglądać rzekę w 4mtrowym kanale
Old May 25th, 2010, 09:16 PM   #136
dizzign
Registered Moudjahidin

dizzign's Avatar

czemu nie, zawsze to ciekawiej będzie
Takie odsłonięcie jak w prezentowanej niegdyś koncepcji jest całkiem fajne, oczywiście do dalszych poprawek, ale jako concept jest ok
Old May 25th, 2010, 10:34 PM   #137
czarny
Mancunian

czarny's Avatar

Likes (Received): 590

Bardzo dobre rozwiazanie a obok kanalu mozna jakies ozdobne drzewa zasadzic wogole powinno byc duzo uporzadkowanej zieleni cos takiego jak na deptaku mam tylko nadzieje ze nie bedzie tam takich parterowych domkow,

Last edited by czarny; May 25th, 2010 at 11:11 PM.
czarny no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2010, 10:57 PM   #138
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1418

te parterowe domki całkowicie odpadają, chociaż Czechówka w betonowym rynsztoku też odpada. ja jestem za bardziej naturalnym wskrzeszeniem naszej smródki!
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2010, 11:00 PM   #139
radamer
Registered User

Likes (Received): 18

Ja z kolei jestem przeciwny odkrywaniu Czechówki. Po pierwsze nie wiadomo jak długo ten strumyczek będzie jeszcze mokry. Obawiam się, że już wkrótce będzie tylko wilgotny, a za kilka lat wyschnie, przynajmniej okresowo. Po drugie miasto ma problemy z utrzymaniem koryt w innych miejscach, więc nie ma gwarancji, że tutaj będzie inaczej.
radamer no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2010, 10:35 AM   #140
jaguarek
Registered User

jaguarek's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by radamer View Post
Ja z kolei jestem przeciwny odkrywaniu Czechówki. Po pierwsze nie wiadomo jak długo ten strumyczek będzie jeszcze mokry. Obawiam się, że już wkrótce będzie tylko wilgotny, a za kilka lat wyschnie, przynajmniej okresowo. Po drugie miasto ma problemy z utrzymaniem koryt w innych miejscach, więc nie ma gwarancji, że tutaj będzie inaczej.
Jak wyschnie, to zrobimy sztuczną, jak w Seulu
http://picasaweb.google.pl/pafika/Ko...30451933344786
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ko...on-2008-01.jpg

A poważnie, to uważam że Czechówka powinna być odkryta i powinna być główną atrakcją tego miejsca. Można to zrobić w korycie kamiennym, tak jak potoki w Zakopanym, Bielsku Białej albo w Kazimierzu Dln. Fajne by było też obsadzenie koryta jakąś roślinnością i puszczenie po obu stronach bulwarów ze ścieżkami i mostkami dla pieszych.
jaguarek no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
lublin, podzamcze, rewitalizacja

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules