daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old October 19th, 2017, 01:31 PM   #241
lionel192192
Registered User

Likes (Received): 12

Cześć
Jestem w szoku że coś tu się robi
Może ktoś mi powiedzieć co tu się buduje i jaki jest zakres rozbiórki.
(czy burzą budynek szatni, tunele?)
PS: ten korty obok czy co tam było są obecni zabudowywane ?
Dzięki za odp.
lionel192192 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 19th, 2017, 02:17 PM   #242
zyclunt
Hammerite Order

zyclunt's Avatar

Likes (Received): 2323

Za młody byłem na te wydarzenia. Jedyne z czym mi się kojarzy Lublinianka bezpośrednio to jakieś zaliczenia biegowe z WF-u, nie pamiętam już czemu akurat tam może mieliśmy remont w moim LO.
zyclunt no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2017, 09:03 PM   #243
Gopher
Registered User

Gopher's Avatar

Likes (Received): 881

Quote:
Originally Posted by SIMSI View Post
To jak mamy chwilę na wspominki to ja mam w pamięci 2 wydarzenia z początku lat 90-tych związanych z tym stadionem.

1. Jeśli dobrze pamiętam mecz w Pucharze Polski Lublinianka - Legia. Pełny stadion, a doping głównie prowadzili kibole Motoru. Gwiazdorem i chyba kapitanem Lublinianki w tych czasach był piłkarz o nazwisku Rafalski. Wynik meczu był chyba 2:1 dla Legii

2. To chyba były Kozienalia i koncert m. in. Wilków również pełny stadion.

Może ktoś bardziej kojarzy?
Nie było takiego meczu. Zapewne chodzi Ci o mecz Legia-Polonia Warszawa, który był w 1998 na Lubliniance i owszem byli na nim kibice Motoru. W pucharze Polski Lubliniaka grała z Lechem w 1989 i przegrała 1:2.

SIMSI liked this post
Gopher está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 19th, 2017, 09:09 PM   #244
wieniawa
Registered User

Likes (Received): 682

Dzisiejsze równanie powierzchni. Wejście od szatni już rozwalone.

wieniawa no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2017, 09:48 PM   #245
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1418

Quote:
Originally Posted by Gopher View Post
Nie było takiego meczu. Zapewne chodzi Ci o mecz Legia-Polonia Warszawa, który był w 1998 na Lubliniance i owszem byli na nim kibice Motoru. W pucharze Polski Lubliniaka grała z Lechem w 1989 i przegrała 1:2.
Pamięć zawodna jest. Z tego wynika, to był chyba właśnie ten mecz z Lechem?! Lech, czy Legia co za różnica Ważne, że grała Lublinianka i to całkiem nieźle
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old October 19th, 2017, 09:48 PM   #246
marcin1981
Registered User

Likes (Received): 188

Moja SP Babcia opowiadała jak w latach powojennych musieli uciekać opancerzonym wozem bojowym z meczu w Zamościu Starym. Musiały to być lata około słynnego meczu Legia Spartak lub CSKA w Warszawie. W Lubliniance grał mój dziadek. Dziś widzę ten klub jako producenta talentów niczym Gwarek Zabrze i miejsce ogrywania ludzi z CLJ.
marcin1981 no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2017, 08:29 PM   #247
wieniawa
Registered User

Likes (Received): 682

Zabezpieczanie korony przed erozją na zimę?

wieniawa no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2017, 09:06 PM   #248
wssk8
Registered User

wssk8's Avatar

Likes (Received): 848

a to nie będzie przypadkiem tak jak na stadionie startu jakaś włóknina na której będą posadzone jakieś krzaczki?
wssk8 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 31st, 2017, 02:01 AM   #249
SpeedwayFan
Proud of Lublin

SpeedwayFan's Avatar

Likes (Received): 594

Obiekty na Wieniawie zmieniają się dla młodych piłkarzy

Boiska treningowe oraz główny stadion Lublinianki od dwóch lat przechodzą gruntowną metamorfozę. Inwestycje na Wieniawie realizowane są ze środków wywalczonych w budżecie obywatelskim. Zmiany posłużą przede wszystkim młodym piłkarzom, których w klubie trenuje już teraz ok. 400.

W ramach zwycięskich projektów powstały już dwa trawiaste boiska od strony Al. Solidarności. Oba z oświetleniem i automatycznym nawadnianiem. – Możemy trenować od rana do wieczora. Z boisk będą też korzystały dzieci z przedszkola i ze szkół znajdujących się w dzielnicy Wieniawa – podkreśla Krzysztof Gralewski, koordynator grup młodzieżowych w Lubliniance i pomysłodawca zgłaszanych projektów.

W kolejnym etapie główne boisko zostanie przesunięte bliżej ul. Leszczyńskiego, a obok powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią i przykryte “balonem”. Zamontowane zostaną również nowe trybuny pod którymi klub będzie miał swoje pomieszczenia.

- Przy pierwszym budżecie chcieliśmy tylko stworzyć coś na dolnych boiskach, które były strasznie zaniedbane. Udało nam się ten projekt zrealizować i przekonaliśmy się, że jest duże zainteresowanie Lublinianką. Pomogli nam głównie rodzice i znajomi. Wtedy pomyśleliśmy, że możemy zrobić więcej - przyznaje Gralewski.

Lublinianka była wzorem dla innych lubelskich klubów, które zapragnęły wykorzystać w ten sposób budżet obywatelski. Szybko jednak przekonały się, że zwycięstwo w głosowaniu nie przychodzi łatwo i wymaga dużej determinacji.
- Z roku na rok jest coraz trudniej. Od początku jednak czujemy wsparcie rodziców i mieszkańców Lublina. Ludzie doceniają to, co robimy. Wiedzą, że wszystkie pieniądze idą na inwestycje. Nic nie trafia do prywatnych kieszeni. A te obiekty przez lata będą służyły kilku pokoleniom – uważa Gralewski, który co roku mocno angażuje się w zachęcanie do głosowania.

- Namawiam, proszę i niektórzy aż mają do mnie o to pretensje. Ale cały czas wymyślamy nowe sposoby na zdobywanie głosów i to przynosi efekty. Organizujemy różne akcje, w szkołach, przedszkolach. W tym roku dużą robotę wykonali trenerzy grup młodzieżowych, którzy zmobilizowali rodziców - podkreśla.

Szkoleniem w Lubliniance zajmuje się spółka oraz stowarzyszenie, które pracuje z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat. Później młodzi piłkarze przechodzą do starszych grup, którymi opiekuje się klub. – Wszystkie dzieci, które przychodzą do stowarzyszenia są od razu rejestrowane, jako zawodnicy Lublinianki i przechodzą bez żadnych transferów i rozliczeń. Pomysł rozłączenie szkolenia powstał, żeby znaleźć więcej sposób ma uzyskanie dotacji i sponsorów. Poza tym finansowanie grup młodzieżowych jest transparentne i rodzice mają pewność, że wszystkie pieniądze przeznaczane są na dzieci - zauważa Gralewski.

Taki system szkolenia zaakceptował prezes Lublinianki, Krzysztof Gil. - Jestem wdzięczny prezesowi, że zaufał mi i zgodził się na takie rozwiązanie. Nasza współpraca układa się bardzo dobrze i chociaż czasami mamy inne zdania na pewne tematy, to uważam, że prezes Gil spadł Lubliniance z nieba. Mało było w tym klubie prezesów, od czasów kiedy byłem zawodnikiem grup młodzieżowych, później seniorów, a następnie trenerem i teraz także działaczem, dla którego szkolenie dzieci i młodzieży byłoby tak ważne. Chcemy stworzyć grupy dla dzieci, które chcą się bawić i cieszyć się grą oraz grupy, w których wychowamy piłkarzy na poziomie profesjonalnym - podsumowuje Gralewski.

Źródło: http://www.kurierlubelski.pl/sport/p...arzy,12627412/
SpeedwayFan no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
lublin, stadion

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules