daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 11 votes, 3.55 average.
Old August 2nd, 2016, 11:43 PM   #41
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Likes (Received): 194

Przydałby się remont stadionu Lublinianki, z tego co pamiętam miały na to pójść fundusze z działki na której teraz powstaje Active Residence, niestety chyba znalazł się inny cel...
krassusek12 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 2nd, 2016, 11:50 PM   #42
j.doe
BANNED

Quote:
Originally Posted by bista View Post
Naprzeciwko znajduje się najbardziej prestiżowy apartamentowiec w mieście. Od najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście dzieli tylko zadbany Ogród Saski. Przy Leszczyńskiego 8 i 15a w ostatnim czasie powstały także inne nowoczesne budynki o podwyższonym standardzie. Niewykluczone, że będą powstawać kolejne nawet tak jak do tej pory w miejscu starych kamienic. Zawsze można znaleźć coś do czego można znaleźć obiekcje. Proszę o przykład otoczenia wysokich lotów w lublinie.
Przykro mi, ale nie ma. To, czy na przeciwko stoi coś "najbardziej prestiżowego w mieście", to kwestia subiektywna, a o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie, bardziej "prestiżowe" są budynki "Chabrów", na Chabrowej. Ja się nie czepiam, wyrażam swoją opinię. Budynek atrakcyjny, ma mierne otoczenie. Takie jest moje zdanie.
j.doe no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2016, 12:32 AM   #43
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

Od czegoś trzeba zacząć.
Old August 3rd, 2016, 01:12 AM   #44
bista
Registered User

bista's Avatar

Likes (Received): 517

Quote:
Originally Posted by j.doe View Post
Przykro mi, ale nie ma. To, czy na przeciwko stoi coś "najbardziej prestiżowego w mieście", to kwestia subiektywna, a o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie, bardziej "prestiżowe" są budynki "Chabrów", na Chabrowej. Ja się nie czepiam, wyrażam swoją opinię. Budynek atrakcyjny, ma mierne otoczenie. Takie jest moje zdanie.
Z tego wynika że, gdziekolwiek w lublinie by nie powstał to i tak Tobie nie będzie tam pasował ponieważ miejsce nie będzie jego godne.

BTW. Chabry to zwykłe bloczki na peryferiach gdzie na elewacji obok styropianu znajdziemy mi.in drewno naturalne, a okna są z PCV z okładziną drewnopodobną...
bista no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2016, 01:14 AM   #45
borubar7
Registered User

borubar7's Avatar

Likes (Received): 3565

Quote:
Naprzeciwko znajduje się najbardziej prestiżowy apartamentowiec w mieście. ...
A na drugim "przeciwku" 10-piętrowe bloczyska z wielkiej płyty.

Quote:
... Od najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście dzieli tylko zadbany Ogród Saski. ...
Niestety pod górkę.

Quote:
... Proszę o przykład otoczenia wysokich lotów w lublinie.
1. Chociażby te, gdzie pobudowane są budynki IdeaInvest na ul. Spokojnej i 3 Maja
2. Na Al. Racławickich w miejscu tzw. małpiego gaju mają podobno stawiać nowy hotel. Obecny budynek hotelu Unia być może przerobią na apartamentu, albo wyburzą i wybudują je od nowa. Jeżeli tak się stanie, to moim zdaniem będzie to jeden z najlepszych adresów w mieście.
borubar7 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 3rd, 2016, 08:37 AM   #46
j.doe
BANNED

Quote:
Originally Posted by Strzala View Post
Od czegoś trzeba zacząć.
Nigdy nie powiedziałem, że nie. Wskazuję jedynie na otoczenie, które ma spory wpływ na wskazywany tutaj ... "prestiż".

Rzeczywiście, zupełnie zapomniałem o kamienicy na 3-go Maja. W al. Racławickich, zdaje się - znajdują się apartamenty w budynku Rupes. Natomiast sam '"reprezentacyjny" trakt, niestety pozostawia wiele do życzenia, nawet jeśli staną tam budynki zdobione szkłem i marmurem, chociaż rzeczywiście to miejsce, może stać się w przyszłości tym najbardziej prestiżowym ... przynajmniej na jakiś czas.

Wracając do Chabrów - podałem przykład postrzegania, moją odpowiedź, słusznie pogrubiłeś w cytacie. Niestety nie zgodzę się z ripostą. Nigdzie nie napisałem, że gdziekolwiek nie powstałby w Lublinie jakiś prestiżowy kwartał, automatycznie nie odpowiadałby mi. Stwierdziłem jedynie, że otoczenie tej "rezydencji" jest mierne. Dokładnie to stwierdziłem. Już pomijając wspomniany fakt kalki, jest to bardzo ciekawy budynek, który pozostanie bez wpływu na mierne otoczenie. W tym wypadku, będzie jedynie dziwadłem, wśród otaczającej go, miernej rzeczywistości.

... i choć przaśne kapituły, mogą dokonywać ocen, odcinając na fotografiach i wizualizacjach wszystko to co za płotem, widok z "prestiżowego" okna z kawałka (1mkw) podłogi wartej 7tyś zł, szybko sprowadza na ziemię. No chyba, że jest się przaśnym i lubi się nosić z naszytą na rekawie marynarki metkę producenta.
Old August 19th, 2016, 10:58 AM   #47
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Likes (Received): 28850

Rośnie drugi żuraw

Zegarkowy no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2016, 04:10 PM   #48
j.doe
BANNED

https://otodom.pl/oferta/active-resi...o-ID32a2K.html
Old October 14th, 2016, 08:58 AM   #49
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

Quote:
Ten apartamentowiec ma być wyjątkowym punktem Lublina

W nowym apartementowcu, który powstaje w samym centrum Lublina, deweloper przygotowuje mieszkania z górnej półki. Za penthouse na ostatniej kondygnacji trzeba zapłacić niecałe 700 tys. złotych. Ale są też tańsze opcje. Najmniejsze mieszkania liczyć będą 30 metrów

Chodzi o "Active Residence", która powstaje przy ul. Leszczyńskiego, naprzeciwko wyburzonego kina Kosmos, na terenie części dawnej "Lublinianki". W budynku przewidzianych zostało 169 apartamentów i 16 penthouse'ów. Obiekt składać będzie się z pięciu klatek schodowych a w każdej z nich znajdować będzie się jedna winda. Całość objęta zostanie systemem monitoringu.

Wielkość mieszkań jest zróżnicowana. Najmniejsze mają 30, największe - 138 m. kw. Ceny za metr kwadratowy zaczynają się od 5 990 zł brutto.

Wszystkie penthouse'y wyposażone są w instalację do klimatyzacji, ogrzewanie podłogowe w łazienkach, grzejniki kanałowe w salonie (dzięki czemu grzejnik nie zabiera miejsca na ścianie), przesuwny system okienny oraz przewód spalinowy do kominka, co umożliwia jego wykonanie jeśli ktoś jest zainteresowany taką opcją.

Spółka "Active Residence", która stawia budynek zapewnia, że przy tworzeniu projektu, położono szczególny nacisk na kwestię estetyki oraz jakość zastosowanych komponentów - zadbano, by projekt zawierał możliwie dużo szlachetnych materiałów. Inwestycja zakłada także przebudowę skrzyżowania i przyległego parkingu miejskiego, zagospodarowanie dziedzińca oraz terenu wokół budynku poprzez między innymi granitowe pasaże przylegające do lokali usługowych, specjalnie zaprojektowane ławki i oświetlenie oraz "zielone dywany" z roślin okrywowych z drzewami chroniącymi przed nadmiernym słońcem. Budynek zawiera również dwie kondygnacje podziemne, na których znajdują się miejsca postojowe, boksy garażowe i komórki lokatorskie.

Apartamentowiec ma być odpowiedzą na zauważalny wśród klientów wyraźny popyt na apartamenty klasy "premium" położone w bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

Mieszkańcy będą mogli liczyć na całodobową recepcję a także nieodpłatną oraz w pełni wyposażoną salę fitness (dostępną wyłącznie dla mieszkańców budynku).

- Budynek ma bardzo ciekawą koncepcję. Będzie wykonany z nowoczesnych materiałów, wysokiej jakości a z drugiej strony bryła nie będzie zbyt futurystyczna, dzięki czemu zadowoli to też bardziej konserwatywnych klientów - mówi Piotr Sikorski, dyrektor sprzedaży Active Residence.

Na stronie dewelopera czytamy, że budynek "został zaprojektowany, by zachwycać i zapewniać mieszkańcom możliwie najwyższy poziom zadowolenia, aby słowo prestiż było jednym z pierwszych przychodzących na myśl skojarzeń. Naszą ambicją jest, aby stał się on wyjątkowym, rozpoznawalnym punktem na mapie Lublina".

Zakończenie inwestycji planowane jest na trzecim kwartale 2018 roku. Projektantem budynku jest lubelski architekt Maciej Herman.

Ze względu na lokale usługowe budynek nie będzie ogrodzony.

WYIMEK

Piotr Sikorski, dyrektor sprzedaży Active Residence: - Budynek ma bardzo ciekawą koncepcję. Będzie wykonany z nowoczesnych materiałów, wysokiej jakości a z drugiej strony bryła nie będzie zbyt futurystyczna, dzięki czemu zadowoli to też bardziej konserwatywnych klientów.

http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,4...#ixzz4N2JBvuZR
Old October 14th, 2016, 06:12 PM   #50
Zegarkowy
user

Zegarkowy's Avatar

Likes (Received): 28850

Chyba ostatnie chwile na takie zdjęcie... już niedługo dziura się przytka trochę.

Zegarkowy no está en línea   Reply With Quote
Old October 17th, 2016, 06:22 PM   #51
LeszekLBN
Registered User

LeszekLBN's Avatar

Likes (Received): 10942

17.10.2016
1.

2.

3.

4.

Strzala, wssk8, grzegorz60, techno_impact liked this post