daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Lubelskie, Małopolska, Podkarpacie i Świętokrzyskie > » Lublin

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 18 votes, 5.00 average.
Old June 16th, 2008, 04:13 PM   #121
reig
FRL

reig's Avatar

Likes (Received): 760

Przeciez Lidl wyglada wszedzie tak samo. To jest firma nastawiona tylko na zysk jak najmniejszym kosztem. Nie beda wiec robic nowego projektu za ktory trzeba zaplacic, ludzie i tak do nich przyjda bo jest taniej a oni chca wywiozic stad pieniadze jak najszybciej sie da, czyli im szybciej sie zwroci tym szybciej zaczna zarabiac.
Niestety towar (mam na mysli wyglad sklepu) dostosowuje sie do klienta, a w tym przypadku klient nie jest wymagajacy.

--------------------------

"Kiedy przemawia złoto, elokwencja jest bezsilna' - Erazm z Rotterdamu m.in. o Górkach Czechowskich i SPP w Lublinie.
reig no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 16th, 2008, 04:13 PM   #122
reig
FRL

reig's Avatar

Likes (Received): 760

--------------------------

"Kiedy przemawia złoto, elokwencja jest bezsilna' - Erazm z Rotterdamu m.in. o Górkach Czechowskich i SPP w Lublinie.

Last edited by reig; June 17th, 2008 at 11:03 PM.
reig no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 08:41 PM   #123
ujo
Registered User

Likes (Received): 15

Jako że wczoraj wybrałem się do Biedronki oddalonej gdzieś o 200m od Lidla a miałem w pamięci poprzednie 2 posty postanowiłem zrobić kilka fotek - wygląda on tak jak każdy inny

Wjazd znajduje się praktycznie na pasie zjazdowym do stacji paliw

Napewno wygląda lepiej niż blaszak biedronki, a co do samego Lidla to chyba go powinni do końca tygodnia otworzyć lub na początku przyszłego

Last edited by ujo; June 17th, 2008 at 08:51 PM.
ujo no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 08:46 PM   #124
WiśniaWęglin
Registered User

WiśniaWęglin's Avatar

Likes (Received): 2

i to to projektował Stelmach? To pogratulować
Old June 17th, 2008, 09:11 PM   #125
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 202

Nie projektowal a adoptowal
(wystepowal o warunki,uzgadnial z włascicielami sieci itp) gotowy projekt pod ktorym sie pozniej podpisal jako projektant.

Ale zeby zdjecia tu "tego" wklejac,lekka przesada
Zachcecalbym raczej do focenia bardziej interesujacych rzeczy a juz napewno wklejanie do wlasciwych watkow
ikrys no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 09:18 PM   #126
Maciek Lublin
Cogito ergo sum.

Maciek Lublin's Avatar

Likes (Received): 2718

Mam pytanie. Chyba cos musiałem przespać, ale od kiedy ten Lidl i dzielnica na której się znajduje jest częścią strefy? Po co zaśmiecać ten wątek takimi tematami. Jeśli już to przenieście się do inwestycji.
Maciek Lublin está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 10:13 PM   #127
lukasz_sokol
Registered User

Likes (Received): 33

No i tutaj jakoś Stelmachowi brak zieleni nie przeszkadza mimo że obiekt w centrum miasta a nie w strefie ekonomicznej
lukasz_sokol no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 10:26 PM   #128
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6879

No ale przynajmniej teren wokół jest uporządkowany
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 10:27 PM   #129
ervinn
lublinianin

ervinn's Avatar

Likes (Received): 3

jakie centrum miasta?? ossso chozzzi???

nie wiem co się tak tych lidli czepiacie, one i tak wyglądają dość estetycznie w porównaniu z np biedronkami (na Zamojskiej - syf z blachy falistej w zabytkowym centrum -tego się czepcie! koziołek na lipowej i wiele innych)
ervinn no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2008, 12:32 AM   #130
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

Likes (Received): 1041

Quote:
Originally Posted by lukasz_sokol View Post
Stelmach, tez mi ekspert. To ze projektuje Felicity zrobilo z niego takiego specjaliste ?
Prosze o to link do jego strony. Mozna sobie obejrzec realizacje.
http://www.stelmach.architekci.com/
Wg. mnie budynki biurowe ktore projektowal bardziej przypominaja przemyslowe. Zieleni tez tam nie ma za duzo, ale pewnie zaraz pojawi sie komentarz ze plan zagodpodarowania zostal zmieniony przez Inwestora
A patrzyłeś w projekty? Bo realizacje a projekty to dwie różne bajki. Poza tym.. bez przesady z tym marginalizowaniem.

Co takiego zrobił? Ja tam nie muszę wchodzić... budynek fundacji Jana Pawła przy Wieniawskiej, który nigdy się chyba nie zestarzeje. Rewaloryzacja banku przy Chopina, mieszkaniówka na Popiełuszki, Corner House, poza tym wiele wiele innych w Lublinie - z resztą sam wiesz. Budynek SPA w Nałęczowie, za który dostał główną nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich, oprócz tego starty w wielu konkursach ogólnopolskich i wiele w nich nagród zdobytych. Np konkurs na Centrum Chopinowskie - 1 nagroda, Europejskie Centrum Solidarności - 2 nagroda, rozbudowa ASP we Wrocławiu - nagroda honorowa itp...

Z resztą jak widzisz, na stornie, której adres sam podałeś, jest na okładce jednego z najpopularniejszych gazet czytanych przez architektów i studentów architektury. To chyba nie jest nie znaczące.

Ponadto jest nauczycielem akademickim, a więc nie boi się przyszłej konkurencji jak to się u nas niestety zdarza. Uczestniczy w każdej debacie, na którą jest zapraszany, solidnie się do tego przygotowując a wygłaszane przez niego wypowiedzi są cytowane w gazetach jako wartościowy komentarz, który Ty właśnie podważasz.

Architektura, którą tworzy, można by nazwać czasem powtarzalną i nie musi się wszystkim podobać, jednak browar dla tego, kto pokaże mi kogoś kto reprezentuje dziś Lublin w jego środowisku lepiej niż on. Bez przesady... tym bardziej że zjeżdżając SSE ma rację.

No a co do Lidla.. no chyba nikt nie wierzy że on to projektował?
To się liczy i buduje...
Każdy kto wrzuca na Stelmacha pod kątem tego Lidla to dla mnie się chyba z czymś na głowy pozamieniał... Jedyne co można mu zarzucić to to, że bierze udział w powstawaniu czegoś takiego. Smutna prawda jest jednak taka, że miasto potrzebuje takich obiektów. Gdzieś musi być mielona kasa, gdzieś musi być tani sklep a taniość bierze się z cięcia kosztów, czego największym wykładnikiem jest POWTARZALNOŚĆ I UNIWERSALNOŚĆ!

Jeśli o samą strefę chodzi to jest ona wielką częścią powierzchni miasta planowaną od zera, która będzie podatna na niekontrolowany i szybki rozwój -> bliskość obwodnicy i lotnisko, które jak sami dowiedzieliśmy się na spotkaniu nie będzie w sposób dogodny połączone z tą strefą. Wszyscy pamiętamy odpowiedź na pytanie - czy będzie jakieś połączenie ze Świdnikiem? Bo aż się prosi... Tam mogłyby się spotkać np dwie linie komunikacji miejskiej, która tak nieudolnie chce do Świdnika się dostać. Pętla autobusowa spinająca dwa miasta, jakaś rozrywka i hotel dla osób, które tam przyjadą w interesach itp
Przecież wytyczenie dróg i podpięcie mediów to styl zapełniania km2 miasta jaki można by porównać do dalekiej historii. Nie można planować dzielnicy miasta podporządkowanej tylko jednej funkcji, i to takiej jak produkcja.

Last edited by kylo; June 18th, 2008 at 12:47 AM.
kylo no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2008, 09:51 AM   #131
lukasz_sokol
Registered User

Quote:
Originally Posted by kylo View Post
Co takiego zrobił? Ja tam nie muszę wchodzić... budynek fundacji Jana Pawła przy Wieniawskiej, który nigdy się chyba nie zestarzeje. Rewaloryzacja banku przy Chopina, mieszkaniówka na Popiełuszki, Corner House, poza tym wiele wiele innych w Lublinie - z resztą sam wiesz. Budynek SPA w Nałęczowie, za który dostał główną nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich, oprócz tego starty w wielu konkursach ogólnopolskich i wiele w nich nagród zdobytych. Np konkurs na Centrum Chopinowskie - 1 nagroda, Europejskie Centrum Solidarności - 2 nagroda, rozbudowa ASP we Wrocławiu - nagroda honorowa itp...

Z resztą jak widzisz, na stornie, której adres sam podałeś, jest na okładce jednego z najpopularniejszych gazet czytanych przez architektów i studentów architektury. To chyba nie jest nie znaczące.

Ponadto jest nauczycielem akademickim, a więc nie boi się przyszłej konkurencji jak to się u nas niestety zdarza. Uczestniczy w każdej debacie, na którą jest zapraszany, solidnie się do tego przygotowując a wygłaszane przez niego wypowiedzi są cytowane w gazetach jako wartościowy komentarz, który Ty właśnie podważasz.

Architektura, którą tworzy, można by nazwać czasem powtarzalną i nie musi się wszystkim podobać, jednak browar dla tego, kto pokaże mi kogoś kto reprezentuje dziś Lublin w jego środowisku lepiej niż on. Bez przesady... tym bardziej że zjeżdżając SSE ma rację.

No a co do Lidla.. no chyba nikt nie wierzy że on to projektował?
To się liczy i buduje...
Każdy kto wrzuca na Stelmacha pod kątem tego Lidla to dla mnie się chyba z czymś na głowy pozamieniał... Jedyne co można mu zarzucić to to, że bierze udział w powstawaniu czegoś takiego. Smutna prawda jest jednak taka, że miasto potrzebuje takich obiektów. Gdzieś musi być mielona kasa, gdzieś musi być tani sklep a taniość bierze się z cięcia kosztów, czego największym wykładnikiem jest POWTARZALNOŚĆ I UNIWERSALNOŚĆ!
Rzecznik prasowy pana Stelmacha ? Jeśli ten pan jest rzeczywiście taki niesamowity to chyba szanuje siebie i swoją pracę. Nie twierdzę że projektował Lidla ale autoryzował projekt ? Po co mu to było ? Chciał dostać kolejną nagrodę ? Czy może dla kasy ? Prawdziwy architekt z takimi tytułami wybiera sobie realizację i nie łapie byle czego. Dba się o swoje nazwisko. Co do okładek to mogli go tam umieścić z różnych powodów. Np. jako wzór jak nie należy postępować. Liczy się to co jest w treści wewnątrz gazety a nie na okładce.

Tak czy inaczej nadal twierdzę że to zadaniem architekta jest wytłumaczyć Inwestorowi jaka jest najlepsza koncepcja zagospodarowania terenu i wykończenia elewacji. I wcale takich wytycznych Inwestorom nie musi dawać miasto. To architekt projektuje i ustala z Inwestorem wszystko, również to ile i jakiej zieleni powinno się znaleźć, aby wszystko na działce ze sobą współgrało. Niestety niektórzy architekci nie wiedzą co to jest projektowanie i projektują kurniki z parkingami a wokół jakiś trawnik jeśli jeszcze zostanie miejsca. W swojej karierze nie spotkałem Inwestora który chciałby mieć budynek wyglądający jak kurnik. Jeśli pan Stelmach z takimi współpracował to może po prostu nie potrafi z Inwestorem rozmawiać i przedstawić mu najlepszej dla Inwestora koncepcji zagospodarowania terenu.
Old June 19th, 2008, 01:31 PM   #132
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Likes (Received): 94

Quote:

Jeśli o samą strefę chodzi to jest ona wielką częścią powierzchni miasta planowaną od zera, która będzie podatna na niekontrolowany i szybki rozwój -> bliskość obwodnicy i lotnisko, które jak sami dowiedzieliśmy się na spotkaniu nie będzie w sposób dogodny połączone z tą strefą. Wszyscy pamiętamy odpowiedź na pytanie - czy będzie jakieś połączenie ze Świdnikiem? Bo aż się prosi... Tam mogłyby się spotkać np dwie linie komunikacji miejskiej, która tak nieudolnie chce do Świdnika się dostać. Pętla autobusowa spinająca dwa miasta, jakaś rozrywka i hotel dla osób, które tam przyjadą w interesach itp
Przecież wytyczenie dróg i podpięcie mediów to styl zapełniania km2 miasta jaki można by porównać do dalekiej historii. Nie można planować dzielnicy miasta podporządkowanej tylko jednej funkcji, i to takiej jak produkcja.
Ta cal dyskusja o jakosci strefy PRZEMYSLOWEJ to jakas dziecinada. Nie wiem, proponuje moze wycieczke po Polsce. Wiekszosc stref to zwykle, przaśne hale stalowe z plyt warstwowych plus mini biurowczyk wykonany w szkle refleksyjnym. To jest polski standard w strefie przemyslowej. Nie ma tam parkow, marketow skwerow z fontannami ani innych bzdur proponowanych w cytowanym artykule. Nie weim jak Wam, ale mnie wydaje sie, ze strefa powstala aby kwitl w niej przemysl. Powstala na kartoflisku na granicy adm Lublina. Dlatego dyskusja nad miastotworczym charakterem tego czegos jest dosyc dziwna. Na prawde nie ma juz u nas wiekszych problemow? Najwazniejsze jest, czy miedzy blaszakami beda rosly drzewa, albo czy hotel powstanie. Bedzie potrzeba to powstanie, znajdzie sie inwestor i wykroi mu siedzialke, albo kupi od prywatnego wlasciciela. Zwroccie uwage, ze strefa lubleska i pulawska powstaly praktycznei w tym samym czasie. Dzis gazetki pisza ze rozpoczela sie budowa pierwszego zakladu (fizycznie, nie na papierze). A w Lublinie dyskutuje sie, zastanawia, toczy jalowe spory, a zycie i kasa przecieka miedzy palcami. Zeby te nasze wladze i zainteresowane srodowiska z rownym zaangazowaniem zmienialy plany zagosp i finalizoway pozowlenia na budowe zamiast gadac....
Wśród równin nigdy, choćbyś się wściekł,
Choć dzień po dniu szczęściem się ciesz,
Nie znajdziesz ani cześci piękna tych gór.

W. Wysocki
sonnenkind no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2008, 03:18 PM   #133
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

Quote:
Rzecznik prasowy pana Stelmacha ? Jeśli ten pan jest rzeczywiście taki niesamowity to chyba szanuje siebie i swoją pracę. Nie twierdzę że projektował Lidla ale autoryzował projekt ? Po co mu to było ? Chciał dostać kolejną nagrodę ? Czy może dla kasy ?
Nie. Pytałeś czemu uważa się za specjalistę to udzieliłem odpowiedzi.
Fakt, to też jest dla mnie dziwne że to jego nazwisko jest na tablicy jednak nie wiemy nic więcej na ten temat.
Po nic.. zwykłe zlecenie.
Nie. Za Lidle nie można dostać nagrody.
Tak, dla kasy. A Ty po co pracujesz? Niektórzy przy okazji jeszcze to lubią.

Zgadzam się ze zdaniem że architekt jest zawodem społecznego zaufania i powinien umieć mówić "nie" inwestorowi. Jednak ten akurat inwestor nie przychodzi po radę, tylko po zmianę i podpisanie typowego, istniejącego projektu.

Sonnen - ale chyba sam przyznasz że SSE byłoby świetnym połączeniem ze Świdnikiem? To w mapach aż się prosi o przedłużenie ulic trochę dalej. Jednak tego nie ma w planach.
Old June 19th, 2008, 03:28 PM   #134
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Strefa powinna byc dobrze skomunikowana z wezlami na Melgiewskiej i na trasie Piaseckiej z przyszla obwodnica. Czy potrzebne jest jakeis szczegolne laczenie strefy ze Swidnikiem...na tym etapie pewnie nie kwestia tylko jak bedzie po wybudowaniu obwodnicy. Na pewno jakis przejazd oprocz wezlow powinien byc pozostawiony. Ale znajac naszych magikow pewnie dopiero po fakcie beda myslec...

W. Wysocki
Old June 20th, 2008, 03:04 PM   #135
lukasz_sokol
Registered User

Quote:
Nie. Pytałeś czemu uważa się za specjalistę to udzieliłem odpowiedzi.
Fakt, to też jest dla mnie dziwne że to jego nazwisko jest na tablicy jednak nie wiemy nic więcej na ten temat.
Po nic.. zwykłe zlecenie.
Nie. Za Lidle nie można dostać nagrody.
Tak, dla kasy. A Ty po co pracujesz? Niektórzy przy okazji jeszcze to lubią.

Zgadzam się ze zdaniem że architekt jest zawodem społecznego zaufania i powinien umieć mówić "nie" inwestorowi. Jednak ten akurat inwestor nie przychodzi po radę, tylko po zmianę i podpisanie typowego, istniejącego projektu.

Sonnen - ale chyba sam przyznasz że SSE byłoby świetnym połączeniem ze Świdnikiem? To w mapach aż się prosi o przedłużenie ulic trochę dalej. Jednak tego nie ma w planach.

No jeśli chce zarabiać kasę na podpisywaniu projektów Lidla to gratuluję mu pomysłowości w kreowaniu swojego wizerunku.
Skoro to taka "szycha" to wydaje mi się że powinien dbac o swoje nazwisko, a takie płotki pozostawiać początkującym architektom, którzy jakoś muszą się wypromować na rynku.
Old June 20th, 2008, 05:13 PM   #136
ujo
Registered User

Likes (Received): 15

Sorry chłopaki za te zdjęcia ale chciałem wam uwizualnić o czym wogóle prowadzicie dyskusję - szczególnie w tym miejscu ..
ujo no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2008, 10:02 PM   #137
kylo
Unregistered User

kylo's Avatar

Quote:
No jeśli chce zarabiać kasę na podpisywaniu projektów Lidla to gratuluję mu pomysłowości w kreowaniu swojego wizerunku.
Skoro to taka "szycha" to wydaje mi się że powinien dbac o swoje nazwisko, a takie płotki pozostawiać początkującym architektom, którzy jakoś muszą się wypromować na rynku.
No ale młodzi architekci, którym by taką robotę zostawił, wcale by dzięki temu nie zaistnieli - złapałeś się we własną sieć

Przecież to tylko przeszło przez jego biuro, które z resztą nazywa się "Stelmach i Partnerzy".
Zgadzam się, to zaskakujące że to jego nazwisko pojawiło się na tablicy informacyjnej ale nie mamy prawa jechać po nim tylko dlatego, że to zobaczyliśmy. Nikt nie wie jak było - może znajomy poprosił, może po prostu ktoś przyszedł do biura ze zleceniem? Mieli go wyrzucić dlatego że przyszedł z projektem Lidla? Może ktoś miał już wszystko zrobione ale potrzebny był tylko podpis?

Quote:
Originally Posted by sonnenkind
Na pewno jakis przejazd oprocz wezlow powinien byc pozostawiony. Ale znajac naszych magikow pewnie dopiero po fakcie beda myslec...
Czyli zgadzasz się, że myśli się tylko o działkach a drogi i infr. towarzysząca wzdłuż nich są tylko skutkiem ubocznym?
Old June 20th, 2008, 11:40 PM   #138
lukasz_sokol
Registered User

Quote:
No ale młodzi architekci, którym by taką robotę zostawił, wcale by dzięki temu nie zaistnieli - złapałeś się we własną sieć
Może by i nie zaistnieli ale mieli by szansę zarobić, a tak wszystkie projekty nawet te ze "sracza" sa firmowane przez wieksze biura, a mlodym pozostaje tylko harowac u tych ekspertow.

Quote:
Zgadzam się, to zaskakujące że to jego nazwisko pojawiło się na tablicy informacyjnej ale nie mamy prawa jechać po nim tylko dlatego, że to zobaczyliśmy. Nikt nie wie jak było - może znajomy poprosił, może po prostu ktoś przyszedł do biura ze zleceniem? Mieli go wyrzucić dlatego że przyszedł z projektem Lidla? Może ktoś miał już wszystko zrobione ale potrzebny był tylko podpis?
Ja tam wcale nic do niego nie mam ze podpisal projekt i na tablicy znalazlo sie jego nazwisko Jak dla mnie to moglby podpisywac te projekty do konca swoich dni, jesli sprawia mu to przyjemnosc. Slyszalem rozne opinie o nim, ale wiekszosc wlasnie twierdzila ze do takich projektow sie nadaje.
To co mi sie nie podoba to to ze probuje sie udzielac pouczajac wladze miasta, a raczej nie ma zielonego pojecia o sprawie w ktorej sie wypowiada. Niektorzy to nazywaja czyn spoleczny a ja atak na stolek (moze chce sie zajac nowym planem zagospodarowania). Widzialem wiele stref ekonomicznych, pewnie wiecej niz Pan Stelmach i obiema rekami podpisuje sie pod postem sonnenkinda.
Jesli chodzi o glowne drogi dojazdowe to powinno lezec w kwesti miasta, a nie inwestorow. Nie wyobrazam sobie innego sposobu realizacji
Old June 20th, 2008, 11:52 PM   #139
Maciek Lublin
Cogito ergo sum.

Maciek Lublin's Avatar

Likes (Received): 2718

Panowie, skończcie na tym wątku dyskusje o Lidlu i Stelmachu. Ten wątek poświęcony jest strefie, a zaczyna wyglądać jak miejsce do obijania sie po pysku między wyznawcami Stelmacha i jego przeciwnikami. Nietóre płacze nad Stelamchem wyglądają troche jak ryk zakompleksionych architektów, którzy oprócz altanek ogrodowych nic nie projektowali i teraz poprawiają sobie samopoczucie krytykując kogoś kto sworzył w życiu troche większe kubatury. A już zupełnie kończąc ten wątek pragnę przypomnieć wszystkim reklame jednego z banków. "Z mężczyzną jest jak z bankiem, musi zarabiać"

Last edited by Maciek Lublin; June 21st, 2008 at 12:17 AM.
Maciek Lublin está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 21st, 2008, 12:05 AM   #140
sonnenkind
Jestem z Miasta...

sonnenkind's Avatar

Panowie ja bym Was pogodzil w ten sposob. Otoz nazwisko pana, ktory jakby skupowal ziemie dla Lidla pojawialo sie juz na tym forum wczesniej przy okazji Felicity. Generalnie jest chyba tak ze Pan Stelmach i (nie wspomne nazwiska) Pan X znaja sie dobrze i nadaja sobierobote. Ze budynki Lidla sa wszedzie identyczne to wie kazdy. Ale projekt i tak ktos musi przyklepac. Dlaczego nie dac zarobic znajomemu. Zapewne w przypadku budowy kolejnegoLidla w okolicach Armii Krajowej zobaczymy znowu nazwiska tych samych panow. I wtedy byc moze sprawa sie troszke wyjasni.
Natomiast co do strefy pownienem chyba sprecyzowac swoja mysl. Otoz jestem przeciwny dyskusjom architketow nad "urbanistyka" strefy. tonie powinno byc przedmiotem zanteresowania z ich strony. Tam ma byc przemysl, to nie jest dzielnica reprezentacyjna, ma stworzyc miejsca pracy, dac konkretny wynik ekonimiczny. Natomiast z drugiej strony pozostaje kwestia, czy strefa jest juz podzielona na okreslone dzialki do sprzedazy. Jesli tak to od razu wyznaczamy glowne ciagi komunikacyjne i jest to tak logiczne ze nie podlega zadnej dyskusji. Problem tylko w uwzglednieniu przejazdow pod a w zasadzie nad obwodnica, ale sadze ze jeden w zupelnosci wystarczy. Ptanie jeszcze na jakim etapie jest uzbrajanie terenu, no i chyba miasto powinno zabezpieczyc wykonanie infrastruktury komunikacyjnej. Moim zdaniem znacznie wazniejsze dla miasta jest jak najszybsze zrealizowanie modernizacja Melgiewskiej az do planowanego wezla z obwodnica niz dumanie nad przedluzaniem Solidarnosci. ale po sukcesie utworzenia strefy emocje w magistracie chyba opadly i jakos to sie slimaczy. Przynajmniej takie odnosze wrazenie patrzac z boku.

W. Wysocki

Reply

Tags
inwestycje, lublin, strefa ekonomiczna

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules