daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 15 votes, 5.00 average.
Old Yesterday, 06:03 PM   #3661
roader
Registered User

roader's Avatar

Likes (Received): 500

Mene snimio dok sam bio u pretjecajnom traku,ali kad sam ga namirisao vratih se u voznu traku....i nije me zaustavio,a valjda ne bude ni pošte.
Brzina 100-120 .Pretjecao prije ulaza u tunel i u prvoj četvrtini tunela se vratio u voznu traku,bilo je to prije par dana.

Last edited by roader; Yesterday at 06:15 PM.
roader no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old Yesterday, 08:10 PM   #3662
misipile
In The Air Above You

misipile's Avatar

Likes (Received): 3585

Quote:
Originally Posted by meteo01 View Post
Misipile, znam da voliš brzu vožnju, ali opravdavati vožnju od 180 km/h po zaobilaznici, jer je "ravna" je prilično smiono. Kakav puni profil autoceste, gdje su ti zaustavne trake, jedina zaustavna traka ti je ograda.
Nisam za gmizanje po cesti, ali 90 ili 100 km/h je više nego ok. Šta želiš reći da taj što je vozio 180 km/h gdje mu sve leti pred očima bi mogao na vrijeme izbjeći nekog npr. u lijevoj traci ili nekakvo naglo kočenje?
Potez koji se navodi za primjer divljanja sa 180kmh je naveden "od tunela Skurinje prema Zametu" - vjerujem da se radi o ravnici nakon Petrolove pumpe, te tamo imamo dvije vozne trake + zaustavnu traku, bez zavoja, bez nepreglednosti, potpuno ogradjeno (bukobrani, koji su bolji od ikoje ograde) tako da sansa za bilo sto neocekivano iznosi nekih... 1%? Takodjer, vjerujem da se radilo o voznji za vrijeme smanjenog intenziteta prometa, tako da se - ruku na srce - radi o preuvelicavanju.

Neki dan sam od Rupe do cvora Matulji (bezuspjesno) pratio policijski VW Transporter koji je vozio ekipu sa granice nakon smjene, bilo je mokro, oni su komotno isli 160kmh cijelo vrijeme... kad ih je nakon cvora Jusici usporio auto na nekih 130kmh koji je pretekao kamion, nisu mu dali niti 10 metara da se prestroji nazad desno - nego su upalili rotirke... naravno, cim je ovaj pobjegao desno, ugasili su ih i nastavili dalje. Nakon sto su projurili kroz tunel Jusici pocelo je udaljavanje, a kad krene nizbrdo, mokro, uza cesta, ja i dalje usporavam, a oni jure... i jure... i znam da se i RI-235-SL Mercedes pojavi, da ne bi krenuo za njima, tako da - cemu sve to?

I onda je ovaj problem sto je isao 180kmh u autu, po (gotovo sam siguran) puno boljim vremenskim uvjetima, a oni sa "trkacim kombijem" u kojem je 5-6 osoba jure po kisi i prestizu rotirkama. Ista cesta.

I, ne, ne pravdam nista, ali prije cu pravdati nekoga tko ide 180kmh po cesti "A-profila" nego one koji po gradskim ulicama idu 80kmh gdje iza svakog grma moze isetati netko na cestu.
misipile no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:13 PM   #3663
misipile
In The Air Above You

misipile's Avatar

Likes (Received): 3585

Quote:
Originally Posted by roader View Post
Mene snimio dok sam bio u pretjecajnom traku,ali kad sam ga namirisao vratih se u voznu traku....i nije me zaustavio,a valjda ne bude ni pošte.
Brzina 100-120 .Pretjecao prije ulaza u tunel i u prvoj četvrtini tunela se vratio u voznu traku,bilo je to prije par dana.
Mislis na tunel Skurinje, prema cvoru Skurinje? Redovno su tamo, nakon Rujevice uvijek usporim pomalo na 90kmh i dam se u desnu traku, a ako vidim da netko juri, pokusavam ga spasiti sa 80-90kmh u pretjecajnoj traci - vise puta su se ljutili, blicali i svasta... dok ne bi prosli kraj policije, vjerujem da bi mi tad i pice platili

Ali eto, valjda si veca opasnost sa 100kmh u lijevoj traci dok pratis sto se desava u prometu nego oni koji u tom cvoru voze 60kmh po voznoj traci u koloni, dok je lijeva potpuno prazna, a na ulazu u cvor se slaze kolona jer nitko ne moze uletjeti medju njih, jer je "ubrzajna" traka duga 30 metara

gorgoroth liked this post
misipile no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 08:28 PM   #3664
roader
Registered User

roader's Avatar

Likes (Received): 500

Da znam da su redovno tamo,zato sam se sjetio na samom ulazu u tunel i vratio u voznu traku,i noću budu tamo sa upaljenim žmigavcima
roader no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules