daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie > » Łódź

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 87 votes, 5.00 average.
Old January 15th, 2018, 09:37 PM   #12401
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 6090

Makabryczne, ale prawdziwe
"Elity, które utraciły władzę, nie są w stanie zaakceptować faktu, że w demokratycznym społeczeństwie wcale nie muszą dominować. Więc przedstawiają wyborców strony przeciwnej jako głupich, niewykształconych, niewiedzących, co dla nich dobre . Głównym zagrożeniem dla demokracji jest to, że elity chcą mieć monopol na władzę" George Friedman
lenin no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 15th, 2018, 10:27 PM   #12402
Depeche
..........MODE

Depeche's Avatar

Likes (Received): 2860

Zielona - Kościuszki na parkingu znowu rozstawiają jakiś stelaż pod namiot, taki duży jak to zadaszenie straganów, co tam było. A może to znów to zadaszenie. To jest jakiś obłęd.
Old January 15th, 2018, 11:13 PM   #12403
kukuss
Registered User

Likes (Received): 49519

Piotrkowska/Piłsudskiego, przed Centrum Biznesu
Old January 16th, 2018, 10:32 AM   #12404
szerpa
Registered User

szerpa's Avatar

Likes (Received): 453

Quote:
Originally Posted by tomasz2519 View Post
No i jeszcze jedno, np. taka Kilińskiego i dostawy. Sorry w nocy nie zrobisz (dodatki za pracę w nocy itd...), zaś wielu dostawców, na których produkty jest popyt nie zmusisz do tego by nie realizowali dostaw "ciężarowym Starem". Do biur i firm w centrum firmy kurierskie jakoś musza dojechać bynajmniej nie czymś w stylu "cinkocienko" - a już znam przypadki odmowy dostarczenia czy odebrania z braku możliwości zaparkowania (sporadyczne ale jednka).
Uprawiasz tzw. cherry picking - wybierasz z całego spektrum łamiących przepisy taką grupę, która (załóżmy) z pewnych powodów jest usprawiedliwiona i używasz jej jako argumentu usprawiedliwiając wszystkich.
I pozwolę sobie zauważyć, że to typowy argument dla osób, które same od czasu do czasu łamią przepisy. Zawsze wina leży "na zewnątrz": złe przepisy, brak parkingów, bezsensownie ukierunkowany ruch, zła organizacja przestrzeni, wszystko, cały wszechświat jest zły. Tylko nie ci, którzy łamią przepisy. Oni tylko walczą z tym złem dookoła, starają się dopasować do nieludzkich warunków i nie rozumieją co co komuś chodzi z tymi pretensjami o złe parkowanie.
I jeszcze mi w tej wypowiedzi zabrakło koronnego argumentu: o tych podwożonych starych, schorowanych osobach, o tych tabunach niepełnosprawnych, którzy w hurtowych ilościach są wszędzie podwożeni przez uczynnych krewnych i znajomych. O tych wyższych potrzebach nielegalnego zaparkowania - bo przecież to jest wyjątkowa sprawa, nieomal ratowanie czyjegoś życia, a co najmniej zdrowia (nie bez kozery w 99% przypadków!)
Można łamać prawo i szukać usprawiedliwienia dookoła, a można też przyznać: tak, łamię przepisy, bo nie chce mi się zaparkować kilkadziesiąt metrów dalej albo nie chcę zrobić kółka i szukać znowu.
Po prostu kierowcom miejsca parkingowe się należą i tyle. A skoro ich nie ma, to parkują wedle uznania.
Old January 16th, 2018, 10:43 AM   #12405
Pan spięty
Registered User

Pan spięty's Avatar

Likes (Received): 3945

dobre.
A tak na serio to nie są deski, to jest oflis, odpad z tartaku. Mnie w tej ochronie drzew bardziej bawi, że przy takich inwestycjach najczęściej obłożą drzewa czymś dla ochrony, ale już bryłą korzeniową, ubiciem i zanieczyszczeniem ziemi (np. piachem z cementem) to jakoś się specjalnie nie przejmują. A fakt tego nie widać.

nowy1212 liked this post
Pan spięty está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 12:39 PM   #12406
kukuss
Registered User

Likes (Received): 49519

Jak zmienił się Plac Piastowski w Łodzi? [ZDJĘCIA]

Przebudowany Plac Piastowski w Łodzi przy ul. Lutomierskiej i Bazarowej zyskał nowe ławki, plac zabaw, równe chodniki i siłownię. Do wykonania pozostała jeszcze nawierzchnia poliuretanowa na boisku, ale na to trzeba poczekać na lepszą pogodę.

ych ławek wachlarzowych, 10 koszy, plac zabaw, zjeżdżalnia, trampoliny, których w tej okolicy nigdzie nie ma. Dzieci i młodzież chętnie z wszystkiego korzystają. Co do nawierzchni, to będzie ona bezpieczna, trzywarstwowa. Zostanie wykonana, kiedy tylko pogoda na to pozwoli. Będą też urządzenia siłowe dla zaawansowanych - dodał Kwapis.

Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Ewelina Wróblewska poinformowała, że to początek zmian tej części Bałut. - Koncepcję przebudowy i rewitalizacji placu wykonała Miejska Pracowania Urbanistyczna. Koncepcja nawiązuje do dawnego targowiska, czyli do tzw. Jatek Tanfaniego, które tutaj kiedyś istniały. Jeśli będziemy dysponować środkami na ten cel, to w kolejnych latach bardzo chcielibyśmy dokończyć plac tak, żeby było to miejsce odnowione i mające zupełnie inny charakter - oceniła Wróblewska.

Przebudowa Placu Piastowskiego kosztowała milion zł.

https://www.radiolodz.pl/posts/41482...-lodzi-zdjecia

TomekP, Om101, nowy1212, Stavrotti, suriyawong and 1 others liked this post
kukuss no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 12:48 PM   #12407
Marjach
Registered User

Likes (Received): 362

Sama Bazarowa miala byc robiona ala woonerf chyba juz w 2017 ale przeniesiono na 2018 tyle tylko ze w budzecie na 2018 jej nie zauwazyłem wiec zaprwne przepadła. Wielka szkoda ale należy się z tego tlumaczyć tzn czyim (jakigo innego zadania) kosztem.
Marjach no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 01:16 PM   #12408
MiBac
Registered User

MiBac's Avatar

Likes (Received): 7302

Piękny plac Piastowski w śniegu. :P Co do bazarowej to miała być gotowa do końca 2017 roku, zastanawiam właśnie na jakim są etapie prac chyba opóźnienie będzie tutaj większe niż gdziekolwiek indziej. Na szczęście konferencja PRowa w tym temacie już była więc może nikt nie zauważy nawet, że nie wybudowano tego woonerfu a szumny projekt "Łódź buduje dzielnice" w ogóle nie istnieje.

nowy1212, misiek-lodz liked this post
MiBac no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 01:35 PM   #12409
Marjach
Registered User

własnie dokładnie przy okazji prezentacji tego tajemniczego programu miejskiego (idea słuszna) była mowa o ul. Bazarowej, co mnie wówczas (chyba rok temu) bardzo ucieszyło.. tylko real okazał się trochę łódzki (zaczynam rozumieć na czym to polega
Wówczas zacząłem sobie wyobrażać taką odpowiedź MPU na Zielone Polesie na Bałutach czyli brukowane (choć nie wiem czy tam jeszcze kamień polny nie lezy) Bazarowa czy też Rybna czy inne..kurcze fajnie by to można było nawet turystycznie sprzedawać choć nie zaciągnąć tam turystę wielka rzecz. Mi brakło 30 lat zycia w lodzi żeby sprawdzić jak te ulice sie prezentują.. zwyczajnie się bałem o własne zdrowie no ale może teraz jest inaczej tzn zmienia się to.
Old January 16th, 2018, 01:52 PM   #12410
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 7279

W ogole działa wam ta strona Łódź Buduje Dzielnice? Klik. U mnie to się źle wyświetla...
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 02:07 PM   #12411
946.352946
Registered User

Likes (Received): 830

Quote:
Originally Posted by Marjach View Post
zwyczajnie się bałem o własne zdrowie no ale może teraz jest inaczej tzn zmienia się to.
jak patrze czasem na takie gadanie, to sie zastanawiam czy wszyscy na forum siedza w domu 24/7 i boja sie wyjsc z domu bo zaraz ich zabija, a przynajmniej okradna.

misiek-lodz, Slavekk liked this post
946.352946 no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 03:11 PM   #12412
Marjach
Registered User

Quote:
Originally Posted by nowy1212 View Post
W ogole działa wam ta strona Łódź Buduje Dzielnice? Klik. U mnie to się źle wyświetla...
u mnie działa i wygląda ta strona bardzo fajnie nawet... tylko chyba nie jest aktualizowana bo np. Bazarowa jest do końca 2017 a były 2 przestrzelone przetargi wiec sam gdzieś w mediach słyszałem że w 2017 robią projekt a realizacja w 2018. W budżecie 2018 inwestycji brak (chyba że niedokładnie studiowałem). Serio zaczynam rozumieć jak to w Łodzi działa
Old January 16th, 2018, 03:36 PM   #12413
tomasz2519
Registered User

Likes (Received): 1693

Quote:
Originally Posted by szerpa View Post
Po prostu kierowcom miejsca parkingowe się należą i tyle. A skoro ich nie ma, to parkują wedle uznania.
Napisałeś w sumioe dokładnie to samo co ja. Jedyna różnica to te ad personam a poza nim tak naprawdę potwierdziłeś jedynie ten stan oraz jego skutki. To teraz poczekam na Twoją propozycje jak to rozwiązać.
(...)W fabryce PESA tak się spieszyli z montażem, że chyba zapomnieli zamontować wszystkich siedzeń. dwadzieścia kilka siedzeń w całym tramwaju daje taki efekt, że nawet osoby starsze muszą stać na tej długiej przecież trasie, a o każde wolne siedzenie często toczą się wojny (...).

(...)Tramwaje w ramach WZ II mogą być całkowicie pozbawione siedzeń :). a z pewnością będą jeszcze droższe(...)

Last edited by tomasz2519; January 16th, 2018 at 04:47 PM.
tomasz2519 no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 04:12 PM   #12414
offoff
Registered User

Likes (Received): 1164

Plac Piastowski przypomina mi takie miejsce w Berlinie:
https://www.google.pl/maps/@52.51145...7i13312!8i6656

Na starym Polesiu przydałoby się coś takiego, a nie parki kieszonkowe. Ale bez wyburzeń nie da rady...

Depeche liked this post
offoff no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 08:29 PM   #12415
PanCerka2
In the brig

Likes (Received): 1081

Jaki tartak ?
To można kupić ?
PanCerka2 no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2018, 11:30 PM   #12416
nowy1212
Registered User

nowy1212's Avatar

Likes (Received): 7279

Pojawił się plan przetargów na 2018r na stronie ZZM
Z większych inwestycji to:
rozbudowa infrastruktury w ogrodzie botanicznym - 1mln
Park nad Sokołówką - 500tys
kontynuacja budowy tego "placu zabaw" na miejscu lunaparku - 1,5mln
Fontanna w parku Widzewskim - 530tys
Oświetlenie w Parku Sielanka - 400tys
Plac zabaw przy ASP - 200tys

Poza tym budowa tężni solankowych i tyle.
nowy1212 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 09:41 AM   #12417
Marysin
Registered User

Likes (Received): 30

Można coś więcej o tym parku nad Sokołówka , na którym to odcinku rzeczki ?
Marysin no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 05:25 PM   #12418
BonjoPOL
Władza l**u

BonjoPOL's Avatar

Likes (Received): 5932

Jest też trochę nasadzeń, głównie BO (Narutowicza - donice w centrum i nasadzenia w okolicach Matejki, Zachodnia przy Manufakturze, Łagiewnicka), ale też m.in.
- 600 000 zł - odtworzenie nasadzeń drzew po wichurach
- 170 000 zł - odtworzenia zamienne drzew i krzewów po wichurach (nie wiem czym to się różni)
- 400 000 zł - nowe drzewa w pasach drogowych

To wszystko nadal kropla w morzu potrzeb. Nie widzę np. zamiany trawników na krzewy jak przy trasie W-Z - estetyka +100, a utrzymanie dużo łatwiejsze.

nowy1212, 19przemek91 liked this post
BonjoPOL no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2018, 09:19 PM   #12419
offoff
Registered User

Likes (Received): 1164

Quote:
Originally Posted by Depeche View Post
Zielona - Kościuszki na parkingu znowu rozstawiają jakiś stelaż pod namiot, taki duży jak to zadaszenie straganów, co tam było. A może to znów to zadaszenie. To jest jakiś obłęd.
Dzisiaj wieczorem odbywało się tam jakieś wydarzenie, po oprawie i śpiewach podejrzewam, że organizowane przez Gminę Żydowską, więc miejsce jest uzasadnione. W sumie dziś jest rocznica likwidacji więzienia na Radogoszczu, ale nie wiem czy to ma jakiś związek.

EDIT: widzę, że temat już wałkowany w Rozmawiamy o Łodzi więc można tu usunąć.

Last edited by offoff; January 17th, 2018 at 11:54 PM.
offoff no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, lodz, przestrzen publiczna

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules