SkyscraperCity Forum banner

(C) Kuba - Varadero - Maj 2011

6K views 28 replies 10 participants last post by  CrazySerb 
#1 ·
Uskoro...
 
#7 ·
^^
CG i Severna Grcka su drugi tip odmora (apartmanski - retko ko ide u hotele), dok se u Egiptu i Tunisu boravi iskljucivo u hotelima, i to sa min. 4-5 * i to za male pare. A to je upravo ono sto i Kanadjani nalaze u Kubi - boravak u luksuznim hotelima za male pare.
 
#10 · (Edited)
Vala bas :D

Nego, da pocnemo...prvo da napomenem, reportaza nije mojih ruku delo vec burazerovih, koji je upravo krajem proslog meseca prvi put posetio Kubu i Varadero sa devojkom.

Licno ne volim da postiram tudje slike i reportaze ali posto znam da je Kuba veoma interesantna kao zemlja i destinacija pojedinim forumasima, postiracu nekoliko probranih slika i sto ce sigurno biti najzanimljivje i prava snaga ove reportaze, nekoliko videa ... dakle, tek toliko da steknete kakvu-takvu sliku o Kubi ako jos niste imali priliku da je posetite.
 
#13 ·
Organizuje se bogat kulturni program...



...kao i razne ture...obratite paznju na marku autobusa, ista kineska firma od koje je Skoplje skoro narucio 200+ dabldekera:









Svakakvih atrakcija ima...za malu sumu, mozete da drzite ovu pticurinu na ruci ... ili ona vas? :D


Razne rukotvorine & suveniri...



Non-stop se grade novi hoteli...ovaj Riu Varadero u kome su odseli je inace svega nekoliko meseci star:

 
#16 ·
Za kraj slikovnog dela reportaze, malo gastronomske ponude...zanimljivo mi je da je ovo slikao, mene je uobicajno nekako blam da vadim kameru u restoranu. Dobro, moja je ipak malo veca;)











Inace, prva i ja mislim jedina stvar na koju se zalili tokom odmora, kao i veliki broj Kanadjana koji posetu Kubu, je upravo hrana.
Nista narocito, koliko se i meni cini.
 
#20 ·
Majevčan;79317288 said:
cuo sam da se kubanci dosta trude oko turista ali da tu fali jos mnogo stvari koje su sasvim normalne u nekim drugim turistickim zemljama.. ponude u hotelima su dosta ogranicene iako su hoteli imaju dosta zvezdica.. neke osnovne stvari na kubi su luksuz.. u nekim delovima vlada veliko siromastvo pa je i opasno..naravno tamo ne treba ici al ipak si ogranicen.. doduse to sam sve cuo, nisam bio i proverio.. al kanda cu ja ipak na jukatan u meksiko.. :)
 
#24 ·
Ma kakvi,ako nisi CIA agent nece ti faliti dlaka sa glave.Kad kazes nekim kubancima tito yugoslavia obraduju se,nije bas kao recimo u iraku,egiptu ili libiji ali gotive nas generalno.A kriminal uopste nije veliki jer oni imaju drugaciji mentalitet i sto je najvaznije nema droge za razliku od Meksika,Kolumbije i ostalih lokacija.

Super reportaza Imenjace :) Zvucim kao ostali,ali sta cu kad se svi zovemo Milos hehe

Izgleda mi kao Idila,ali nekako drugacija od one bahami ostrvske sa plazama i lezaljkama,nekako mi izgleda kao Meksiko na ostrvu sto mi se i svidja.

Uvek covek moze da nauci nesto,eto ja recimo nisam znao da veci salanitet je toliko osetan da olaksava plivanje osim naravno u mrtvom moru.
 
#22 ·
Хвала имењаче на овој мини репортажи.Куба ми је једна од само неколико жељених дестинација за посетити и много ми привлачније делује унутрашњост Кубе и наравно Хавана од ових класичних "парадајз" локација са наслаганим хотелима покрај плаже.

Што се Мексика тиче,добар део породице ми је у Фениксу и често скокну до Мексика на излете и краће одморе и кажу ми да је последње што неки странац треба да уради на путу до неког туристичког места је да се заустави колима или да вози ноћу.То исто важи чак и за многе делове Аризоне па чак и Феникса.А за тамошње Мексиканце ми кажу да су у сваком погледу 5 пута гори од најбеднијих "припадника ромске националне заједнице" :))) у Србији.
 
#25 ·
Cheers za informacije.. Inace super reportaza..

Razmislicu jos do jeseni, mislio sam da idem sa Thomas Cook-om.. oni tokom jeseni imaju extra akcije i prevoze sa svojim avionima tako da za cenu koju bi platio samo let nekom normalnom kompanijom do kariba ja dobijem i 15 dana u hotelu sa 5*.. al nemaju nista za kubu..
:)
 
#27 ·
^^Vaistinu. dijapazon neprijatnosti koje se događaju posjetiocima u Meksiku je izuzetno širok. kopnene prilaze svim tim turističkim mjestima tipa Puerto Vallarta, Acapulco, Cabo San Lucas, Playa del Carmen i Cancun obezbjeđuje vojska sa dugim cijevima, ali se i pored toga sranja redovno događaju.

inače, kad su u pitanju obični ljudi koje srećeš okolo u obe zemlje Kubanci su primjetno sofisticiraniji od Meksikanaca. obrazovaniji su tj. posjeduju nivo opšteg znanja i svijesti koji u Meksiku ima samo privilegovana manjina....

Kuba jeste u prosjeku značajno siromašnija od Meksika, ali im je i ljudsko držanje na mnogo višem nivou. Meksikanci non-stop vrebaju priliku da te zavrnu za kintu i poprilične su tupadžije s kojima malo o čemu i imaš da razgovaraš.
 
#29 ·
Evo i dakle prva dva klipa - tj. prva dva dela od verovatno pet delova ukupno meni prosto odlicnog dokumentarca, koji je za malu naknadu snimao na ocigled profesionalni kamerman u pratnji "safarija" - tj. visesatne ture kubanske provincije koju po ceni od oko 100$ po osobi organizuje hotel gde je moj brat odseo - video je interesantan zato sto se moze videti obican narod i uopste zivot van zidinama opasanih hotelskih kompleksa Varadera:

Ako vam se svidi postiracu jos delova veceras ili sutra...

1/5:


2/5:
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top