daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Miasta polskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 2nd, 2016, 01:32 PM   #1
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3462

[Nowe Warpno i okolice] Turystyka, rozrywka i gastronomia

Witam,

Zakładam nowy wątek Nowe Warpno. W ostatnim czasie nie było z byt wiele na forum o tym miasteczku na pograniczu polsko-niemieckim. Ostatnie zdjęcia były w jakimś wątku Szczecińskim z 2013 r. Miasto położone na półwyspie z jednej strony jezioro Nowowarpieńskie z drugiej zaś wyjście na Zalew Szczeciński. Miasteczko ma jeszcze dzielnice (lepiej nazwać osady), które wchodzą jego skład. To Karszno, Podgrodzie, Miroszewo. Miasto dzieli dystans 37 km. od Szczecina.

1. Rynek

2.

3.

4.

5.

6.

Będzie więcej.... muszę tylko trochę posortować. Jak ktoś ma własne zdjęcia z tych okolic oraz jakieś informacje to zachęcam do zamieszczenia w tym wątku.

Sponsored Links
Old August 2nd, 2016, 07:46 PM   #2
Guermo
Registered User

Guermo's Avatar

Likes (Received): 863

Super sprawa że założyłeś taki wątek, do tego skurat o Nowym Warpnie. Jesteś stamtąd?
Powyższe zdjęcia przedstwiają starówkę wręcz cukierkową i bardzo zadbaną. Czy nie mylę się, że to efekt wygranej batalii sądowej o płacony niesłusznie przez kilkadziesiąt lat podatek od wody płynącej (czy jakoś tak)?
Bardzo ciekawi mnie co prócz jak widać największego chyba remontu w historii miasteczka udało się zrobić. Czy wg. Ciebie pieniądze te nie zostały, na jakkolwiek potrzebne inwestycje, ale "przejedzone"? Mam tu na myśli odremontowanie na błysk starówki i żadnego pomysłu na to jak wykorzystać te inwestycje dalej.
A może poczyniono jakieś istotne kroki w celu zwiększenia liczby turystów, którzy chyba Nowego Warpna jeszcze nie odkryli, a jak widać warto
Trzymam kciuki za porządnego kopa inwestycyjnego i napływ turystów, cobyś miał nam tu dużo do pokazywania!

Wojti, smugler liked this post
Guermo no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2016, 09:35 PM   #3
Juzer Nejm
Registered User

Juzer Nejm's Avatar

Likes (Received): 62

Quote:
Originally Posted by Wojti View Post
Witam,

Zakładam nowy wątek Nowe Warpno. W ostatnim czasie nie było z byt wiele na forum o tym miasteczku na pograniczu polsko-niemieckim. Ostatnie zdjęcia były w jakimś wątku Szczecińskim z 2013 r. Miasto położone na półwyspie z jednej strony jezioro Nowowarpieńskie z drugiej zaś wyjście na Zalew Szczeciński. Miasteczko ma jeszcze dzielnice (lepiej nazwać osady), które wchodzą jego skład. To Karszno, Podgrodzie, Miroszewo. Miasto dzieli dystans 37 km. od Szczecina.

1. Rynek

2.

3.

4.

5.

6.

Będzie więcej.... muszę tylko trochę posortować. Jak ktoś ma własne zdjęcia z tych okolic oraz jakieś informacje to zachęcam do zamieszczenia w tym wątku.
Zupełnie jak nie Polska!

Cani, smugler, Beck's liked this post
Juzer Nejm no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2016, 09:55 PM   #4
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Quote:
Originally Posted by Guermo View Post
Super sprawa że założyłeś taki wątek, do tego skurat o Nowym Warpnie. Jesteś stamtąd?
Przy moim nicku jest napisane skąd jestem i to od urodzenia.

Miasteczko mi się spodobało. Byłem tam kilka lat temu po czym w zeszłym roku wracając ze Świnoujścia i w tym również po urlopie na wybrzeżu Polski, Szwecji i Niemiec na kilka dni ponownie zawitałem. Nie żałuję. To miła i spokojna mieścina. Dobre miejsce na nawet kilkudniowy wypad. Są kwatery prywatne o różnym standardzie ale ogólnie dobre. Marina w porcie ma miejsca noclegowe i bardzo fajny odnowiony Camping (taki jak na zachodzie poważnie) w którym można wynająć domki z pełnym węzłem sanitarnym.
Quote:
Powyższe zdjęcia przedstwiają starówkę wręcz cukierkową i bardzo zadbaną. Czy nie mylę się, że to efekt wygranej batalii sądowej o płacony niesłusznie przez kilkadziesiąt lat podatek od wody płynącej (czy jakoś tak)?
Tak dostali coś ok. 40-kilku baniek jeśli się nie mylę. Moim zdaniem w większości dobrze zainwestowali.
Quote:
Trzymam kciuki za porządnego kopa inwestycyjnego i napływ turystów, cobyś miał nam tu dużo do pokazywania!
Ja również trzymam kciuki. Turystów nie jest bardzo dużo ale na weekendy widać, że trochę przyjeżdża. Spora część również z Niemiec.

Zanim obrobię kilka zdjęć to w odpowiednim wątku umieściłem w zeszłym roku jak również w tym 2016 wyprawę rowerową wokół Jeziora Nowowarpieńskiego.
W zeszłym roku w jedną stronę a w tym w przeciwnym kierunku pokonałem tą trasę. Moim zdaniem fajny pomysł na aktywny wypoczynek
Zerknij na link: Posty nr. 22-23 - 2015 r. a 33-36 - 2016 r.
http://www.skyscrapercity.com/showth...=258811&page=2

Guermo, smugler, BlazD liked this post
Wojti no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2016, 01:20 AM   #5
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Quote:
Originally Posted by Juzer Nejm View Post
Zupełnie jak nie Polska!
A jednak

Nie wszystko jest takie ładne. Ale nie mniej jak 80% kamienic jest w naprawdę dobrym stanie w szczególności te na rynku.

Dorzucam kolejną porcję.

7. Teraz pierwsze 3 zdjęcia są z zeszłego roku. Nic się nie zmieniło z tą różnicą, że trawka ładniej rośnie na klombach aktualnie. To miejsce zostało oddane do użytku wiosną 2015 r.

8. To miejsce nazwane jest "Wioską Rybacką". Globus niestety się nie obraca.

9. W tych wiatach są miejsca do spoczynku ogólnodostępne. W jednej z nich można Sobie urządzić grilla. Swój węgiel + tacka i obiadek w plenerze. Nawet skorzystaliśmy w tym roku

10. Kościół też w pobliżu rynku. Zdjęcie wykonane od strony wejścia na taras widokowy.

11. Wejście na taras widokowy. Na nim bezpłatna lornetka - bardzo ładnie widać przez nią Niemiecki brzeg oraz część Altwarp oraz w oddali mały port w Kamminke (koło Świnoujścia)

12. Widok z tarasu w stronę Portu (Mariny)
Old August 3rd, 2016, 01:25 AM   #6
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 781

Po prostu sliczne, niezmiernie cieszy fakt, że są miejsca bardzo dobrze gospodarowane, gdzie lokalnym samorządom zależy na estetyce i zachowaniu historzycznej zabudowy. Ostatnio miałem nieprzyjemnosć zobaczenia Międzyzdrojów, które wyglądają jak jeden wielki odpust, więc tym bardziej cieszy mnie, kiedy widzę takie perełki jak Nowe Warpno.

Pozdrawiam

smugler, BlazD liked this post
igorlan no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2016, 02:08 PM   #7
Cani
Browarnik Tomek

Cani's Avatar

Likes (Received): 493

Muszę tam być!!!
Old August 3rd, 2016, 04:10 PM   #8
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

W połowie lipca tego roku przechadzając z Mariny na Rynek natrafiłem jak się później okazało na odprawę oraz uroczystości 70-cio lecia lokalnej OSP. Burmistrz, Ksiądz, Komendanci Policji i Straży Pożarnej oraz inni... a pomyślałem cyknę kilka zdjęć.

13. Przy okazji widać trochę Rynku.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

noras, smugler, igorlan, DonKristoffo, BlazD liked this post
Old August 5th, 2016, 02:11 PM   #9
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Okolice ... więc również Trzebież.

20. Plaża miejska. Plac zabaw dla dzieci przy plaży. Drugi plac zabaw (bardziej okazały jest bliżej wieży widokowej).

21. Wieża widokowa przy plaży. Autorem zdjęcia jest Trendix ze Stargardu Szczecińskiego. Moje było za bardzo rozmazane aby publikować.

22. Widok z wieży na zalew. Widać w oddali bramy toru wodnego Szczecin-Świnoujście.

23. Widok z wieży na deptak oraz część plaży. Pogoda akurat była w tym czasie dość zmienna.
Musze dodać, że w weekendy wyraźnie więcej ludzi przyjeżdża ze Szczecina i chyba Polic. Wnioskuje po nr. rej. pojazdów na parkingu. Przy plaży kilka barów (restauracji), lody, gofry, wypożyczalnia rowerów i (co mnie akurat denerwowało) małych kładów.

24. Teraz jeden strzał na zalew - to zostało wykonane z osady Miroszewo (część Nowego Warpna). Zdjęcie nie najlepszej jakości ale widać w oddali wejście do Świnoujścia ze strony Zalewu Szczecińskiego (dokładnie kanał Piastowski).

noras, Slav[ZS], smugler, igorlan, BlazD liked this post
Old August 7th, 2016, 02:11 AM   #10
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

No to wypada coś pociągnąć dalej...

Podgrodzie (osada) część Nowego Warpna - położona na północ od całego miasteczka. Trochę domów poniemieckich, w większości zadbanych ale to nie są kamienice lecz wolnostojące domy. Trochę jest tam do zrobienia ale tam też jest specyficzny klimat

Jeszcze raz proszę o wybaczenie za jakość niektórych zdjęć. Może się ktoś pojawi co zamieści trochę ładniejsze. Zachęcam.

25. To zdjęcie zapożyczone. Autor zdjęcia: Michał Dworzański - wykonałem własne tego budynku ale z niewiadomych przyczyn przepadło. Ten budynek mi się podoba.

26. Dużo jest takich domów. W sporej części w lato mieszkają w nich dzieciaki i młodzież odbywająca kolonie i obozy letnie.

27. Podjechałem drogą nad zalew. Jest tam spora polana na której były rozbite (na dziko) 4 namioty. A to chyba dlatego, że tuz obok jest takie wejście do wody.

28. Widok w przeciwnym kierunku. Było coś ok godz. 21.00 . Może te zdjęcia tego nie oddają ale fajne miejsce.

29. To jest podobne zdjęcie do tego z Miroszewa - 2 km. na wschód od tego miejsca. Zrobiłem mały zoomik tym moim "kapciem" i widać również Świnoujście (początek kanału Piastowskiego) od strony Zalewu Szczecińskiego. W sumie niedaleko.

30. Mapka do tego zdjęcia powyżej. Proszę to jest tylko 7,5 km. ale aby dojechać z N.W. np. samochodem do Świnoujścia musimy pojechać przez Niemcy to odległość 130 km. tak spokojnie 2 godzinki lub przez Szczecin ale wtedy 150 km. i do tego 2,5 lub 3 godz. Pozostaje tylko popłynąć - jak ktoś posiada łódź ponieważ stałego połączenia nie ma. A szkoda !

noras, ABWera, igorlan, BlazD liked this post
Old August 8th, 2016, 12:10 AM   #11
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Dla tych co mają niedaleko lub dla tych co wypoczywają w pobliżu. Okazja do odwiedzenia miasteczka oraz dodatkowych atrakcji.

Coroczny festyn.

Old August 9th, 2016, 02:10 PM   #12
noras
noras

noras's Avatar

Likes (Received): 7429

naprawdę fajne miejsce - nigdy tam nie byłem mimo, że dzieli mnie tylko 7,6 km
noras no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2016, 03:37 PM   #13
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Quote:
Originally Posted by noras View Post
naprawdę fajne miejsce - nigdy tam nie byłem mimo, że dzieli mnie tylko 7,6 km
No tak ale tylko wtedy jak dojedziesz do końca kanału Piastowskiego. Z tego miejsca jest jeszcze trochę do Centrum Świnoujścia.
Old August 10th, 2016, 01:27 PM   #14
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Kolejna porcja zdjęć.

Będzie to mym razem miejsce o którym już trochę zapomniano.
Na początek mapka gdzie to się znajduje.

31.

32. Widok od strony zatoki Nowowarpieńskiej. Słabe zdjęcie ale lepszego nie mogłem znaleźć.

33. Resztę pstrykałem już na miejscu. A jest to dawny mały "terminal" promowy. Tu odpływały do momentu wstąpienia Polski do UE statki wolnocłowe do Niemieckiego Altwarp. Była tu placówka Straży Granicznej oraz Urzędu Celnego.
Dziś praktycznie nie używany lub sporadycznie jak coś większego nie mieści się przy Marinie oddalonej 350 m. od tego miejsca.

34. Droga dojazdowa w oddali.

35. Mewy trochę napaskudziły ale tam jest bardzo dużo.

36. Widok w stronę Mariny oraz w oddali Altwarp (D).

37. Tablice na miejscu pozostały (na pamiątkę ?)

38.

39.

Infrastruktura pozostała i moim zdaniem szkoda, że nie pływają tu jakieś małe promy do Altwarp oraz np. Świnoujścia.
W Altwarp również podobny "terminal" stoi w większości niewykorzystany.

BlazD liked this post
Old August 10th, 2016, 01:55 PM   #15
mateusz.el
Legenda Północy

mateusz.el's Avatar

Likes (Received): 9617

Wątek przeniesiony do działu fotograficznego.

Moje wątki zdjęciowe:
[Polska] Wspólne zwiedzanie [Europa] Wspólnie podróżowanie - aktualnie relacja z Ukrainy!
[Trójmiasto] To lubię! [Łódź] Miasto obiecujące [Słowacja] Zaskoczy i zauroczy
mateusz.el no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2016, 01:20 PM   #16
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Quote:
Originally Posted by mateusz.el View Post
Wątek przeniesiony do działu fotograficznego.
No cóż skoro moderator tak zdecydował to pozostaje mi tylko zaakceptować.

Wspominałem wcześniej o sąsiednim Altwarp (D) tak więc jedziemy (ściślej płyniemy)

40. Taki statek pływa od środy do niedzieli. W poniedziałki i wtorki też się zdarza ale wtedy nieregularnie bez rozkładu. Przewoźnik jest z Niemiec ale można placić w EUR jak również w PLN.

41. Dla zainteresowanych rozkład oraz cennik.

42. Odpływamy z Nowego Warpna na drugą stronę Rejs trwa krótko z 7-8 min.

43. Tak wygląda mostek kapitana. Pozwolił bez kłopotu wykonać zdjęcie

44. Kika widoków na Nowe Warpno właśnie z tego statku.

45.

46.

...będzie więcej...

noras, DonKristoffo, BlazD liked this post
Old August 12th, 2016, 11:00 PM   #17
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

jedziemy dalej...

47. Dopływamy do Altwarp. Dla mniej wtajemniczonych dodam, że te dwa małe porty (przystanie) Nowe Warpno i Altwarp dzieli dystans jedynie 1,5 km.
Ten słup w wodzie to granica Państwa.

48. Widać miejsce na większe jednostki - tak samo praktycznie niewykorzystywane po dawnej strefie wolnocłowej. Tak samo jak na wcześniejszych zdjęciach w Nowym Warpnie.

49. Z tym, że port (przystań jachtowa) jest praktycznie razem połączone z dawnym terminalem wolnocłowym (raczej tym co po nim pozostało)

50.

51.

52.Max. zbliżenie tym razem z widokiem na Nowe Warpno. Miałem tylko telefon więc nie dało się nic lepszego wycisnąć .

53. Wyjazd z przystani.

Oczywiście tym statkiem zabraliśmy ze sobą rowery co znacznie łatwiej pozwoliło nam pokonywać odległości.

54. Widok w stronę portu (przystani) kilka metrów dalej. Zdjęcie wykonane w kierunku przeciwnym do porzedniego.

BlazD liked this post
Old August 14th, 2016, 03:47 PM   #18
EGOista
Najmerytoryczniejszy

EGOista's Avatar

Likes (Received): 7034

Skoro były zachęty do wrzucania zdjęć to zapodam kilkoma swoimi, na początek już archiwalne zdjęcia z maja i października 2014.

55. Urząd Gminy w Nowym Warpnie

56.

57. To już nie Urząd Gminy a zwykła mieszkalna kamienica

58. Promenada od strony Jeziora Nowowarpieńskiego

59. Wieża widokowa

60. Widok na Zatokę Nowowarpieńską

61. A tu widok z niedalekiego Podgrodzia na bramę torową na Zalewie i FW Zagórze.

Na karcie stygną mi jeszcze zdjęcia z zeszłego tygodnia z Nowego Warpna, pewnie prędzej czy później je tu też zarzucę

Wojti, DonKristoffo, BlazD liked this post

Last edited by EGOista; August 14th, 2016 at 04:04 PM.
EGOista no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2016, 04:08 PM   #19
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Quote:
Originally Posted by EGOista View Post
Skoro były zachęty do wrzucania zdjęć to zapodam kilkoma swoimi, na początek już archiwalne zdjęcia z maja i października 2014.
Jak najbardziej.

Tylko pozwolę Sobie na małe sprostowanie. Zdjęcia 55 i 56 przedstawiają własnie Urząd Gminy i Miasta Nowe Warpno a nie Trzebież.
Quote:
55. Urząd Gminy w Trzebieży

56.
Proszę autora o małą edycję opisu.

Quote:
61. A tu widok z niedalekiego Podgrodzia na bramę torową na Zalewie i FW Zagórze.
Super fotka. Z takim sprzętem to można podziałać. To jednoczesnie pokazuje jak dużym akrenem wodnym jest Zalew Szczeciński.

Quote:
Na karcie stygną mi jeszcze zdjęcia z zeszłego tygodnia z Nowego Warpna, pewnie prędzej czy później je tu też zarzucę
Napieraj śmiało
Old August 14th, 2016, 04:25 PM   #20
EGOista
Najmerytoryczniejszy

EGOista's Avatar

Likes (Received): 7034

Quote:
Originally Posted by Wojti View Post
Tylko pozwolę Sobie na małe sprostowanie. Zdjęcia 55 i 56 przedstawiają własnie Urząd Gminy i Miasta Nowe Warpno a nie Trzebież.

Proszę autora o małą edycję opisu.
Byłem szybszy To mój częsty błąd- zdarza mi się nazwać Nowe Warpno Trzebieżą. Sam nie wiem czemu

Reply

Thread Tools

Posting Rules