daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 5th, 2012, 02:57 PM   #2181
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Robert_C View Post
Etapowanie podłużne też jest etapowaniem inwestycji.
Owszem, tylko co odcinek Lubelska-Konik ma do odcinka Siedlce-Biała Podlaska?

A z tego co początkowo pisałeś, wydanie ZRID na jeden z tych odcinków spowodowałoby, że nawet po przekroczeniu terminu czteroletniego można wykorzystać dśu do uzyskania ZRID na pozostałe odcinki.

Quote:
Nie wiem o jakie warunki chodzi. Na przykład ulegną zmianie normy hałasu ... i co wtedy? Zmiana norm hałasu to już zmiana warunków określonych w decyzji środowiskowej.
Tu na zmianie dśu może zależeć akurat samej Gdace, bo wyższe normy hałasu, to niższe koszty zabezpieczenia akustycznego, czyli oszczędność. Z drugiej strony ruszanie dśu jest ryzykowne, bo to przecież nie tylko ekrany, ale cały raport o oddziaływaniu na środowisko i mogą wyskoczyć kolejne rzeczy.

Poza tym jeżeli normy hałasu podwyższono, to stara dśu się w tych nowych normach mieści, nie?

Quote:
Originally Posted by kflis View Post
Były już przypadki stwierdzenia zachodzenia etapowania w analogicznych przypadkach, np. S8 Powązkowska - Marki, ale to prawda - wcale nie ma gwarancji, że RDOŚ w danej sprawie akurat przychyli się do wniosku GDKKiA.
Ale tu akurat oba etapy podłużne mieściły się w teminach ważnosci dśu?

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 5th, 2012, 05:33 PM   #2182
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1543

Quote:
a na odcinku Włocławek - Zgierz nawet poniżej 10 tys. p/d. Mimo to A1 jest budowana.
Jak to mawiał Winston Churchill "Wierzę tylko w te statystyki, które sam sfałszowałem"
Ale trzymając się już faktów GPR dla odcinka Włocławek-Zgierz znajduje się między widełkami 9620-18406 , przy czym ponizej 10tys jest tylko między Łęczycą a Krośniewicami
Jak widac jest to wiecej niż 11-14tys między Mińskiem a Siedlcami
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 05:50 PM   #2183
kflis
Kult Dobrego Asfaltu

Likes (Received): 558

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Ale tu akurat oba etapy podłużne mieściły się w teminach ważnosci dśu?
Gdyby tak było, to GDDKiA nie występowała by do RDOŚ o przedłużenie.
Powązkowska - Modlińska ma wprawdzie wydane pozwolenie na budowę, ale ma podobno obejmować około 60% prac - resztę trzeba zaprojektować/doprojektować i uzyskać pozwolenie zamienne (albo i zupełnie nowe).
Old November 5th, 2012, 05:55 PM   #2184
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Likes (Received): 655

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
Jak to mawiał Winston Churchill "Wierzę tylko w te statystyki, które sam sfałszowałem"
Ale trzymając się już faktów GPR dla odcinka Włocławek-Zgierz znajduje się między widełkami 9620-18406 , przy czym ponizej 10tys jest tylko między Łęczycą a Krośniewicami
Jak widac jest to wiecej niż 11-14tys między Mińskiem a Siedlcami
Dk 1 GPR 2010
KOWAL/OBWODNICA/-LUBIEŃ KUJ. 11436
LUBIEŃ KUJ.-DĄBROWICE 10908
DĄBROWICE-KROŚNIEWICE 10561
KROŚNIEWICE/OBWODNICA 10580
KROŚNIEWICE-ŁĘCZYCA 9620
ŁĘCZYCA/PRZEJŚCIE 13308
ŁĘCZYCA-OZORKÓW 14089
OZORKÓW-WĘZEŁ EMILIA 12805
Ruch około 10tys na przeważającej części dk1 Kowal-A2

dk2
ZAKRĘT-MIŃSK MAZ. 19442
MIŃSK MAZ./PRZEJŚCIE/ 23412
MIŃSK MAZ.-KAŁUSZYN 13685
KAŁUSZYN-BROSZKÓW 11216
BROSZKÓW-SIEDLCE13897
damianmmm no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 06:05 PM   #2185
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Quote:
Originally Posted by damianmmm View Post
Dk 1 GPR 2010
KROŚNIEWICE-ŁĘCZYCA 9620
ŁĘCZYCA/PRZEJŚCIE 13308
ŁĘCZYCA-OZORKÓW 14089
Ruch około 10tys na przeważającej części dk1 Kowal-A2

dk2
ZAKRĘT-MIŃSK MAZ. 19442
MIŃSK MAZ./PRZEJŚCIE/ 23412
KAŁUSZYN-BROSZKÓW 11216
BROSZKÓW-SIEDLCE13897
precyzyjnie-mowa była o odcinku DO Zgierza a wiec skasowałeś odcinek Emilia-Zgierz gdzie jest prawie 19tys i OD Włocławka a nie Lubnia
a odnośnie A2 mowa była o odc. Mińsk-Siedlce wiec podawanie pomiaru ruchu miedzy Warszawa a Mińskiem czy w samym Mińsku jest bezcelowe

a więc powinno być tak
Quote:
WŁOCŁAWEK-KOWAL 14749
KOWAL 13599
KROŚNIEWICE-ŁĘCZYCA 9620
ŁĘCZYCA/PRZEJŚCIE 13308
ŁĘCZYCA-OZORKÓW 14089
EMILIA-ZGIERZ 18406

dk2
KAŁUSZYN-BROSZKÓW 11216
BROSZKÓW-SIEDLCE13897
Reasumując drogi Damianmmm'nie -zmanipulowałeś podaną informacje tak samo jak kolega cytowany przeze mnie, wycinając odcinki o najwyższym natężeniu ruchu

Last edited by IgorSel; November 5th, 2012 at 06:16 PM.
Old November 6th, 2012, 03:02 AM   #2186
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 8067

Tyle, że ja też pisałem o natężeniu Warszawa - Mińsk, które jest bliskie 20 tys.
Jak by nie patrzeć, to na DK2 na odcinku Warszawa - Siedlce natężenie ruchu jest większe, niż na DK1 na odcinku Włocławek - Zgierz.
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2012, 01:17 PM   #2187
ito25ms
Registered User

Likes (Received): 16

W kontekście szans na dokończenie A2 w ramach kolejnego budżetu UE, jak ta wypowiedź:

Jak dodał Minister Sławomir Nowak, kolejne inwestycje drogowe będą realizowane w ramach nowej perspektywy finansowej UE. W pierwszej kolejności będą to inwestycje, które będą spinały sieć dróg ekspresowych i autostrad, oraz łączące nasze drogi z krajami sąsiednimi. Drugą przesłanką dla budowy nowych odcinków dróg ekspresowych będzie natężenie ruchu na tych drogach – podkreślił Minister Sławomir Nowak.

ma się do tej wypowiedzi rzecznika GDDKiA

Na razie na wschód od Warszawy jest tylko 20 km obwodnicy autostradowej Mińska Mazowieckiego i nie zanosi się, żeby do 2020 r. w tej sprawie coś miało się zmienić.
– Decyzja o sposobie realizacji kolejnego odcinka A2 nastąpi w ramach przygotowania dokumentów programowych dla perspektywy 2014 – 2020. Analizy ruchu wykazują, że raczej nie będzie to inwestycja priorytetowa – zastrzega rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

Co zatem będzie decydować: spójność sieci, czy też natężenie ruchu.
ito25ms no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2012, 01:43 PM   #2188
Warsaw spectator
concrete jungle

Warsaw spectator's Avatar

Likes (Received): 231

Quote:
Originally Posted by ito25ms View Post
Co zatem będzie decydować: spójność sieci, czy też natężenie ruchu.
polityka
Warsaw spectator no está en línea   Reply With Quote
Old November 6th, 2012, 01:51 PM   #2189
UPR20
Registered User

UPR20's Avatar

Likes (Received): 491

Prawdopodobnie Min planowało zrobić cały brakujący odcinek wschodni w modelu PPP. Jeżeli uznają ze nie jest to optymalne rozwiązanie przewiduję że w najbliższym czasie zdecydują na budowę odcinka Puławska - Obwodnica Mińska w całości. Zostawiając odcinek od Kałuszyna w głębokiej rezerwie.
Old November 6th, 2012, 02:08 PM   #2190
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

Obyś miał rację.
Old November 6th, 2012, 05:45 PM   #2191
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Quote:
Tyle, że ja też pisałem o natężeniu Warszawa - Mińsk, które jest bliskie 20 tys.
Jak by nie patrzeć, to na DK2 na odcinku Warszawa - Siedlce natężenie ruchu jest większe, niż na DK1 na odcinku Włocławek - Zgierz.
ale ja nigdzie nie kwestionowałem wyższego od DK1 natężenie na DK2 Warszawa-Mińsk
jestem absolutnie za budową tego odcinka razem z dokończeniem S2 do 2020
Old November 6th, 2012, 06:06 PM   #2192
mbiela
Registered User

mbiela's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Ważność mapy do celów projektowych, na której projektanci projektują swoje dzieła wynosi 2 lata.
Skąd takie twierdzenie?

Dobrze zapewne wiesz że mapa może utracic aktualnośc na drugi dzień po jej wykonaniu, a równie dobrze może być aktualna 10 lat.
Old November 6th, 2012, 06:18 PM   #2193
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6544

Quote:
Originally Posted by mbiela View Post
Skąd takie twierdzenie?

Dobrze zapewne wiesz że mapa może utracic aktualnośc na drugi dzień po jej wykonaniu, a równie dobrze może być aktualna 10 lat.
No to jeszcze raz. Projektant może coś na mapie zaprojektować max 2 lata od daty na mapie (aktualność mapy na dzień x). Ile to już map się zrobiło dla budów, gdzie ktoś chciał przeprojektować jakiś przyłącz a stara mapa (na której robiony był cały projekt) jest już za stara.

To, że mapa może nie być aktualna na drugi dzień to oczywiste, ale mi chodziło o powyższe.
Old November 6th, 2012, 06:21 PM   #2194
mbiela
Registered User

mbiela's Avatar

Quote:
No to jeszcze raz. Projektant może coś na mapie zaprojektować max 2 lata od daty na mapie (aktualność mapy na dzień x). Ile to już map się zrobiło dla budów, gdzie ktoś chciał przeprojektować jakiś przyłącz a stara mapa (na której robiony był cały projekt) jest już za stara.

To, że mapa może nie być aktualna na drugi dzień to oczywiste, ale mi chodziło o powyższe.
No to zapytam wprost - gdzie jest napisane że 2 lata? (ustawa,rozporządzenie)
Old November 6th, 2012, 06:23 PM   #2195
Maya83
Registered User

U nas w powiecie jest to dwa lata i są to wytyczne zudu bądź ośrodka dokumentacji. W powiecie strzyżowskim to 2 lata. Z tego co słyszałem to na terenie Krosna to nawet 6 miesięcy, ale tego drugiego nie jestem pewien. Najwyraźniej nie jest to zapisane ustawowo, a jest to decyzja poszczególnych jednostek samorządowych. W zasadzie nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Przejdźmy na PM bo chcą nas wyciąć.
Old November 6th, 2012, 06:30 PM   #2196
mbiela
Registered User

mbiela's Avatar

Quote:
U nas w powiecie jest to dwa lata i są to wytyczne zudu bądź ośrodka dokumentacji. W powiecie strzyżowskim to 2 lata. Z tego co słyszałem to na terenie Krosna to nawet 6 miesięcy, ale tego drugiego nie jestem pewien. Najwyraźniej nie jest to zapisane ustawowo, a jest to decyzja poszczególnych jednostek samorządowych. W zasadzie nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Przejdźmy na PM bo chcą nas wyciąć.
A więc prawo powiatowe (u nas..), więc nie pisz że na pewno 2 lata.

O ważnosci mapy decyduje projektant i jeżeli stwierdzi że mapa sprzed 10 lat przyjeta do zasobu jest dla niego ok to może na niej projektować.
Old November 6th, 2012, 06:33 PM   #2197
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
ale ja nigdzie nie kwestionowałem wyższego od DK1 natężenie na DK2 Warszawa-Mińsk
jestem absolutnie za budową tego odcinka razem z dokończeniem S2 do 2020
To niech Gddkia usunie wysepki na dk 2 Kałuszyn-Siedlce bo jak następny odcinek A2 na wschód od Mińska ma być w 2027 to będzie nieciekawie...

Last edited by damianmmm; November 17th, 2012 at 12:04 PM.
Old November 6th, 2012, 06:36 PM   #2198
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by mbiela View Post
O ważnosci mapy decyduje projektant i jeżeli stwierdzi że mapa sprzed 10 lat przyjeta do zasobu jest dla niego ok to może na niej projektować.
Gdyby tak było to zapewne nie trzeba było tyle map aktualizować. A aktualizowaliśmy już spore mapy dla jednostek samorządowych, które przekroczyły dwa lata.

Co do pierwszego to masz racje. Nie powinienem być taki pewien tych dwóch lat, bo tam może być inaczej.
Old November 15th, 2012, 12:15 AM   #2199
daj_pan_spokoj
MM

daj_pan_spokoj's Avatar

Likes (Received): 4

GDDKiA nie przestaje mnie zaskakiwać.
Już zdążyłem zapomnieć, że wysyłałem do nich obszernego maila w sprawie problematycznego układu drogowego w okolicach wiaduktu WD04 - pisałem o tym w lipcu, temat poruszał też Robert_C.

Otóż, dziś nadeszła odpowiedź na lipcowego maila

Zacytuję zasadniczą część treści odpowiedzi (pogrubienia moje):

Quote:

Skrzyżowanie dróg DP 2219 z drogą Nr 50 w m. Cyganka , zgodnie z przesłaną informacją od projektanta zostało zaprojektowane przy uwzględnieniu wszystkich technicznych wytycznych jak i natężenia ruchu pojazdów. Ponadto, projekt zawierający zastosowane rozwiązania komunikacyjne, był opiniowany przez samorządy (które miały możliwość wniesienia uwag do dokumentacji) a także uzyskał pozytywną opinię Policji i właściwych zarządców dróg.

Przechodząc do kwestii ronda w pobliży węzła Arynów informuję, że zapewnienie bezpieczeństwa mają gwarantować ograniczenia prędkości do 50 km/h w rejonie zarówno ronda jak i wiaduktu do których to ograniczeń kierowcy bezwzględnie powinni się stosować aby nie doprowadzić do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Jednocześnie informuję, że inne oznakowanie nie jest wprowadzone ze względu na w/w oraz brak jakiegokolwiek ograniczenia widoczności w tym miejscu. Usytuowanie ronda na tej trasie jest zgodne z technicznymi wytycznymi i spełnia wszystkie wymagane warunki bezpieczeństwa, które na etapie projektowania uznano za wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W przeciągu dwunastu miesięcy od oddania obwodnicy do ruchu, GDDKiA wykona audyt zastosowanych rozwiązań bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nieprawidłowości, które zostaną dostrzeżone będą rozpatrzone i w przypadku zidentyfikowanego zagrożenia, wprowadzone do planu zabiegów na sieci dróg krajowych.
Czyli, jak to mawiają na południu, nema problema, a po roku się zobaczy jak wyszło.
daj_pan_spokoj no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2012, 11:22 AM   #2200
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Na mapce Igorsela jest informacja, że ogłoszono przetarg na Kp na S6, czyli są pieniądze. Na A2 niestety cisza, chyba już postawili krzyżyk na tej inwestycji i czekają już spokojnie do wygaśnięcia DŚU ;(

dk6
NOWOGARD-PŁOTY 9787
PŁOTY-SKRZYDŁOWO 6607
SKRZYDŁOWO-DR.WOJ.162 7416
DR.WOJ.162-KARLINO 7293
KARLINO/OBWODNICA/ 7991
KARLINO-DR.WOJ.166 7505
DR.WOJ.166-NOSOWO 11388
NOSOWO-KOSZALIN 13840
KOSZALIN-SIANÓW 11375
SIANÓW-MALECHOWO 8133
MALECHOWO-SŁAWNO 8259
SŁAWNO/OBWODNICA/ 9275
SŁAWNO-SŁUPSK 9169

Last edited by damianmmm; November 17th, 2012 at 12:02 PM.

Reply

Tags
a-2, autostrada-a2, droga ekspresowa, mazowieckie, siedlce, warszawa

Thread Tools

Posting Rules