daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 16th, 2015, 12:56 PM   #3181
śledczy
Registered User

Likes (Received): 46

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Przecież na większości dróg, które teraz mają jako takie natężenie ruchu trzeci pas nie będzie wymagany przez następne dziesiąt lat. A tu chcesz budować coś, co może się przyda za 50? Dla mnie to bez znaczenia, im drozszą drogę będziecie chcieli, tym mniejsze szanse na realizacje. To już wasza sprawa.
Mnie to może nie dotyczy bo mieszkam pod Warszawą ale czytam i widzę, że autostrady mamy zatłoczone. Dlaczego? Bo założenia mają 8 lat. To jak w 8 się zdezaktualizowały to weźmy 15 na ruch w kierunku Białorusi. Z tego 5 potrwa nim zostanie coś poza MM wybudowane. A 10 lat mija już bardzo szybko.

Moja opinia jest taka: połączyć Warszawę z Mińskiem. A dalej małymi krokami ciągnąć na wschód: najpierw ominąć Kałuszyn, potem dociągnąć do Siedlec, obw Siedlec, dociągnąć do S19 i dalej. Małymi krokami ale z rezerwą. Nawet chętniej Ską, bo raz że taniej, dwa dostęp do drogi lepszy i darmowy...
śledczy no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 16th, 2015, 03:32 PM   #3182
amiron
Registered User

Likes (Received): 1065

to tak przy okazji uważania Białorusi za skansem - rzućcie okiem na węzeł drogowy dookoła Mińska, wg. mnie wygląda imponująco
https://www.google.pl/maps/place/Mi%...61b853ddb570d9

Poza tym A2/S2 na wschód to nie tylko Białoruś czy Rosja, ale również Kazachstan i okoliczne kraje. Przypuszczam, że teraz tranzyt na długie lata będzie omijał Ukrainę więc kolejna szansa na zwiększenie ruchu.
Old April 16th, 2015, 04:40 PM   #3183
Kemo
Registered User

Likes (Received): 18040

Omijał raczej będzie Rosję... w ogóle co niby mielibyśmy tam wieźć skoro oni na wszystko nałożyli embargo?
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2015, 04:54 PM   #3184
amiron
Registered User

w kwestii omijania Ukrainy miałem na myśli problemy infrastrukturalne i zniszczenia wojenne. Tam jeszcze musi sporo czasu upłynąć. A jeśli chodzi o Rosję to sądzę, że prędzej czy później sankcje zostaną złagodzone lub zniesione i skala tranzytu z tamtego kierunku (również pośredniego) się znacząco zwiększy.

Nie jestem pewien jak jest z dalszymi destynacjami, sam widziałem na dwójce tiry z Kazachstanu, więc i dalsze kraje jakoś do Europy zachodniej dojechać muszą. Jeśli nie przez Ukrainę czy Turcję, to pozostaje tylko E30 lub E67 przez Białystok.
A skoro drogi na Białorusi są w całkiem dobrym stanie to w sposób oczywisty powinno to promować A2/S2.
Old April 16th, 2015, 04:57 PM   #3185
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6545

Quote:
Originally Posted by śledczy View Post
Mnie to może nie dotyczy bo mieszkam pod Warszawą ale czytam i widzę, że autostrady mamy zatłoczone. Dlaczego? Bo założenia mają 8 lat. To jak w 8 się zdezaktualizowały to weźmy 15 na ruch w kierunku Białorusi. Z tego 5 potrwa nim zostanie coś poza MM wybudowane. A 10 lat mija już bardzo szybko.

Moja opinia jest taka: połączyć Warszawę z Mińskiem. A dalej małymi krokami ciągnąć na wschód: najpierw ominąć Kałuszyn, potem dociągnąć do Siedlec, obw Siedlec, dociągnąć do S19 i dalej. Małymi krokami ale z rezerwą. Nawet chętniej Ską, bo raz że taniej, dwa dostęp do drogi lepszy i darmowy...
Popatrz się na obecnie wybudowane A4 na wchód od Tarnowa, gdzie ruch na krajówkach wcześniej był sporo większy niż na dk2 na wschód od Siedlec. Jeszcze sporo wody przepłynie w Wiśle, by tam na tych odcinkach potrzeba było trzeciego pasa, a Ty tu twierdzisz, że za 15 lat na A2 trzeba będzie rozbudowywać? Zejdzcie na ziemię. Eska wcale nie oznacza, że taniej.
Old April 16th, 2015, 05:29 PM   #3186
rybirek
Registered User

Likes (Received): 248

Quote:
Originally Posted by amiron View Post
Nie jestem pewien jak jest z dalszymi destynacjami, sam widziałem na dwójce tiry z Kazachstanu, więc i dalsze kraje jakoś do Europy zachodniej dojechać muszą. Jeśli nie przez Ukrainę czy Turcję, to pozostaje tylko E30 lub E67 przez Białystok.
A skoro drogi na Białorusi są w całkiem dobrym stanie to w sposób oczywisty powinno to promować A2/S2.
1. Jeśli chodzi o transport, to ze względów "organizacyjnych" łatwiej jest przekroczyć granicę w Miednikach niż Kukurykach i wiele firm woli odprawiać swoje towary na Litwie.
W budowie/planach jest S61 .
2. Za chwilę będzie S8 do Białegostoku, może fragment S19 (Białystok Zachód - Korycin) z łącznikiem do Sochonie
Konkurencja spora i o ile dobrze pamiętam to nawet w tej chwili ruch w Kuźnicy jest większy niż w Kukurykach.
rybirek está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 16th, 2015, 06:44 PM   #3187
autorushd
Registered User

autorushd's Avatar

Likes (Received): 1907

Ja bym z rezerwy nie rezygnowal.

Coolumboo liked this post
autorushd no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2015, 07:40 PM   #3188
czarbox
Registered User

Likes (Received): 156

Czyli srednio zaplacic o 1/3 wiecej za wszystkie obiekty inzynierskie!
W imie czego?
czarbox no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2015, 07:45 PM   #3189
RafalWawa
Registered User

Likes (Received): 169

Quote:
w kwestii omijania Ukrainy miałem na myśli problemy infrastrukturalne i zniszczenia wojenne. Tam jeszcze musi sporo czasu upłynąć. A jeśli chodzi o Rosję to sądzę, że prędzej czy później sankcje zostaną złagodzone lub zniesione i skala tranzytu z tamtego kierunku (również pośredniego) się znacząco zwiększy..
Czołgi tez szybcij poruszają się po dobrych drogach
A na poważnie - drogi buduje się na dziesięciolecia (jak nie więcej) a w taiej perspektywie czasu albo wojna się skończy, kraj ucywlizuje i rozwinie się handel więc i ruch wzrośnie (podobnie z Rosją) albo... lepiej odpukać ale wtedy to nic nie będzie potrzebne i raczej bym się na to nie nastawiał :

Quote:
Nie jestem pewien jak jest z dalszymi destynacjami.
^

A to co znowu za wynalazek??
Słowa "kierunek" nie znasz?

rothax liked this post
RafalWawa no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2015, 10:39 PM   #3190
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25145

Jedyne miejsce w Unii Europejskiej, w którym (od biedy) można uznać, że są po trzy ciągłe pasy dla obu kierunków ruchu. Jest to na granicy między początkowymi krajami strefy Schengen, w których od 1995 zniesiono wszelką kontrolę graniczną. Innymi słowy - od 20 lat w tym miejscu nie ma kontroli granicznej, miejsce jest w bardzo gęsto zaludnionym miejscu Europy, tuż obok jest trójstyk Belgia-Francja-Luksemburg, wewnątrz państw Beneluksu mamy swobodny ruch osobowy od 1960.

Tymczasem niektórzy uważają, że jest sens budować autostradę 2x3 na Białoruś. Tą samą Białoruś, która jest obecnie na etapie sankcji nałożonych na nią przez UE, a nie na etapie jakichkolwiek rozmów członkowskich. O czymś takim, jak Białoruś w strefie Schengen to w ogóle nie ma co mówić, bo to fantastyka totalna.

Oprócz tego na samej Białorusi poważniejszy ruch drogowy poza obszarem zabudowanym to tylko bezpośrednia okolica Mińska. Tak to ruch nie przekracza 10k na dobę.

To byłoby na tyle w kwestii racjonalności budowy autostrady 2x3 na Białoruś.

SRC_100, rafal_osw liked this post
michael_siberia está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 16th, 2015, 11:36 PM   #3191
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Jedyne miejsce w Unii Europejskiej, w którym (od biedy) można uznać, że są po trzy ciągłe pasy dla obu kierunków ruchu. Jest to na granicy między początkowymi krajami strefy Schengen, w których od 1995 zniesiono wszelką kontrolę graniczną.
Trzeba jednak zauważyć, że znaczenie tranzytowe tego odcinka jest żadne. Ktokolwiek jedzie z południa Europy do krajów Beneluxu, jedzie przez Luksemburg, żeby po drodze tanio zatankować. Oczywiście przejazd odbywa się autostradami 2x2.

michael_siberia liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2015, 01:55 AM   #3192
maniekb
Registered User

Likes (Received): 343

Quote:
Originally Posted by RafalWawa View Post

Originally Posted by amiron
Nie jestem pewien jak jest z dalszymi destynacjami.

^

A to co znowu za wynalazek??
Słowa "kierunek" nie znasz?
Destynacja - dobre imię dla dziewczynki.

amiron, rothax liked this post
maniekb no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2015, 03:25 AM   #3193
szorstky
Registered User

szorstky's Avatar

Likes (Received): 2227

Entschuldigung Sie bitte, aber...

Ale to jest główna droga w Niemczech, więc nie ma porównania do drogi na/z Białorusi
szorstky no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2015, 08:39 AM   #3194
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

A to jest granica Niemiec z jakim państwem?

michael_siberia liked this post
Old April 17th, 2015, 10:47 AM   #3195
drogfan
BANNED

Likes (Received): 5

Jadąc do Holandii nie ma sensu jechać na Luxemburg bo to dookoła.
drogfan no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2015, 01:50 PM   #3196
szorstky
Registered User

szorstky's Avatar

A to musi być granica? Drogi buduje się nie tylko przy granicach. Poza tym, mowa tu o natężeniu ruchu na drodze, a nie problemach transgranicznych.
Old April 17th, 2015, 04:01 PM   #3197
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by szorstky View Post

A to musi być granica?
Do mnie to pytanie? Mowa była o tirach, które przyjadą zza granicy polsko-białoruskiej i o odcinku, który biegnie od granicy do Siedlec. No to chyba do porównań musi być granica.

Quote:
Poza tym, mowa tu o natężeniu ruchu na drodze, a nie problemach transgranicznych.
Natężenie ruchu, powiadasz. Budowa 2x3 jest uzasadniona od 50.000 pojazdów.

Na DK2 pomiędzy Siedlcami a Międzyrzeczem jest 6200 pojazdów, w tym 2100 ciężarówek. W tej liczbie mieści się zarówno ruch lokalny, jak i tranzyt. Z drugiej strony, po tym odcinku musi przejechać każdy, kto jedzie tranzytem przez Polskę jadąc po DK2. Cudów nie ma. Dlatego wyższe natężenia ruchu w okolicach Białej Podlaskiej (7,7, 8,3 i 9,3 tysiąca pojazdów) to ruch lokalny, który z A2 nie skorzysta, a nie tranzyt.

Zdjęcie trzypasmowej autostrady wykonano na A2 pomiędzy węzłami Bornstedt i Irxleben, gdzie natężenie ruchu wynosi 72.200 pojazdów, a ciężarówki to ponad 18.000.

Granicę w tej okolicy po raz ostatni widziano 2 października 1990 roku. Niestety (a może na szczęście) Białoruś nie ma szansy aż tak poważnie zintegrować się z Polską, jak kraje leżące po obu stronach tamtej granicy.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

[BÉTON!BRUT!], SRC_100 liked this post
Old April 17th, 2015, 04:03 PM   #3198
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6545

Quote:

A to musi być granica? Drogi buduje się nie tylko przy granicach. Poza tym, mowa tu o natężeniu ruchu na drodze, a nie problemach transgranicznych.
No tak już jest, że natężenie ruchu maleje im bliżej do granicy.
Old April 17th, 2015, 04:50 PM   #3199
amiron
Registered User

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Na DK2 pomiędzy Siedlcami a Międzyrzeczem jest 6200 pojazdów, w tym 2100 ciężarówek.
drobna uwaga do literówki
- Międzyrzecz - województwo Lubuskie https://www.google.pl/maps/place/Mi%...cfcb6f39ff1283
- Międzyrzec Podlaski - województwo Lubelskie https://www.google.pl/maps/place/Mi%...cceb501f4420da
Old April 17th, 2015, 05:19 PM   #3200
szorstky
Registered User

szorstky's Avatar

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Do mnie to pytanie? Mowa była o tirach, które przyjadą zza granicy polsko-białoruskiej i o odcinku, który biegnie od granicy do Siedlec. No to chyba do porównań musi być granica.
Ale te tiry przecież nie będą jeździły tylko przy granicy, tylko gdzieś dalej. Mowa tu przecież o całym odcinku od Lubelskiej do Kukuryk(ów).

Quote:
Natężenie ruchu, powiadasz. Budowa 2x3 jest uzasadniona od 50.000 pojazdów.
A natężenie ruchu powiadam. Nie wiem co Ty chcesz udowodnić, ale ja staram się udowodnić, że 2x3 ma sens na takich właśnie odcinkach jak wspomniana przeze mnie A2 w Niemczech, bo nasza A2 dopiero zaczyna się prosić o ewentualne poszerzenie. Co i tak może się zmienić z wprowadzeniem opłat na odcinku Pruszków- Stryków.
Na takich odcinkach jak ten, podobnie do wielu innych osób, uważam, że 2x3 byłoby skrajną niegospodarnością.

A tak naprodukowałeś się i chciałeś udowodnić to co wiem. Fakty powszechnie znane nie wymagają dowodu, czy jakoś tak, prawda? A może doświadczenie życiowe wskazuje, że trzeba przekonywać przekonanych? Trzeba czytać nie tylko to co jest drobnym drukiem, ale także pod zdjęciem.

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
No tak już jest, że natężenie ruchu maleje im bliżej do granicy.
Masz rację. Stąd zdjęcie gdzie 2x3 jest uzasadniona. Na tym odcinku nigdy nie będzie.

Reply

Tags
a-2, autostrada-a2, droga ekspresowa, mazowieckie, siedlce, warszawa

Thread Tools

Posting Rules