search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old July 4th, 2016, 10:41 AM   #14301
komisarz ryba
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by zan1zan View Post
a co to za marka ?
biorąc pod uwagę niektórych nierozgarniętych kierowników jest to bardzo niebezpieczne,
na S8 była ofiara śmiertelna na zamkniętym odcinku i na A1 też był wypadek na barierkach.
nowa astra.
ja zazwyczaj używam glowy i znakow drogowych, nawigacja tylko czasem pomaga.
nowym kawałkiem zamierzam się przejechać dopiero w niedziele.

IgorSel liked this post
komisarz ryba no está en línea  

Sponsored Links
Old July 4th, 2016, 10:56 AM   #14302
czaro13
Registered User

Likes (Received): 13770

Dla zainteresowanych google już/wreszcie wrysowało nowy odcinek A1 i nawet przez niego trasuje.

edit: tak się teraz przyjrzałem, że jeszcze nie cały i tylko trasuje. Ewidentnie coś robią bo pojawia się znika.

Last edited by czaro13; July 4th, 2016 at 11:02 AM.
czaro13 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:06 AM   #14303
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22117

Mnie ciekawie trasuje, bo mam zjechać do Tuszyna i dziurami dojechać do węzła Łódź Górna i wjechać na A1 trasa dla relacji Częstochowa-Gdańsk.
Wesoły Romek no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:06 AM   #14304
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 4523

nie wszyscy to widzą - ja mam ciągle po staremu.
Old July 4th, 2016, 11:07 AM   #14305
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Likes (Received): 743

Tak sobie oglądam te filmy z przejazdów i jestem naprawdę zdziwiony, że tam jest aż taki ruch. Jak się te samochody w Łodzi mieściły?
Old July 4th, 2016, 11:09 AM   #14306
karol.ldz
Registered User

karol.ldz's Avatar

Likes (Received): 25087

To co się dzieje aktualnie w Łodzi jest fantastyczne. Możliwe, że w badaniach za drugą połowę 2016 roku będziemy najmniej zakorkowanym miastem.

https://www.google.pl/maps/@51.77164.../data=!5m1!1e1

Nowe Centrum Łodzi: operacja na otwartym mieście Informacje. Zdjęcia. Plany. Budowa dworca Łódź Fabryczna. Brama Miasta.

Keej, Canis Lupus, Kpc21, lodzer.m liked this post
karol.ldz no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:10 AM   #14307
Wesoły Romek
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

Wesoły Romek's Avatar

Likes (Received): 22117

Jerry

Odpowiedź sobie na to pytanie oglądając takie filmy
http://youtu.be/hm3W1SM6lVE

Na tym filmie ruch i tak znikomy
Wesoły Romek no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:29 AM   #14308
arktoz
Registered User

Likes (Received): 2

Patrze sobie na portal z traffikiem dla Łodzi i jest calkiem dobrze. Stopien zakorkowania jest o ponad 50 % mniejszy Ostatnio w rankingu tomtoma wyprzedzaly nas tylko dwa miasta teraz napewno bedzie lepiej.
https://www.tomtom.com/en_gb/traffic...c/traffic-flow
arktoz no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:33 AM   #14309
czaro13
Registered User

Likes (Received): 13770

Na razie jest śmiesznie, w relacji Wrocław-Warszawa trasuje jak poniżej. W relacji przeciwnej po staremu przez Łódź. To tylko trasowanie sama droga wciąż nie wrysowana.

1.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
czaro13 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:41 AM   #14310
emisiu
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by karol.ldz View Post
To co się dzieje aktualnie w Łodzi jest fantastyczne. Możliwe, że w badaniach za drugą połowę 2016 roku będziemy najmniej zakorkowanym miastem.
Na Zgierskiej ruch taki sam jak był wcześniej, a może i trochę większy. Obserwuję z okna od 6.30. Kierunek południowy nawet większy niż w zeszłym tygodniu.
emisiu no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:42 AM   #14311
kryst
Registered User

kryst's Avatar

Likes (Received): 5591

Quote:

https://www.google.pl/maps/@51.77164.../data=!5m1!1e1
To raczej niemożliwe trzeba poczekać na koniec wakacji, a może nawet na uruchomienie viatol. Mam porównanie z Wrocławia gdzie często jeździłem jeszcze przed A8, i po oraz z Łodzi, Łódź mimo braku mostów ma niej korzystny układ ulic i brakuje nowoczesnych rozwiązań, są zbyt gęsto światła i wiele niepotrzebnych wodotrysków. Będzie znacznie lepiej i zapewne stracimy to niechlubne drugie miejsce w zakorkowaniu zbliżając się do najlepszych ale zabraknie nam sporo, choć to wina już raczej samych włodarzy miasta i wieloletnich zapóźnień infrastrukturalnych jeszcze z czasów "komuny" Musimy też pamiętać ze A1 to relacja wschodnia dość odległa i część osób teraz testuje, a później wrócą na i Włókniarzy i Konstantynów (DK72).
Old July 4th, 2016, 11:50 AM   #14312
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Quote:
Originally Posted by jerry_ku View Post
Tak sobie oglądam te filmy z przejazdów i jestem naprawdę zdziwiony, że tam jest aż taki ruch. Jak się te samochody w Łodzi mieściły?
Mój kuzyn z Poznania jadąc do Piotrkowa wybierał drogę przez Uniejów, Łask. Teraz na weekend pojechał już A1. Kto mógł omijał miasto. A teraz nowa droga zmieni nawyki "trasowania" (żeby pozostać w nomenklaturze googlowskiej).

smar liked this post
bebe.2006 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:55 AM   #14313
Sim LDZ
#!$#@^&*

Sim LDZ's Avatar

Likes (Received): 2087

Moje obserwacje wyglądają następująco.
A1 i nawierzchnia:
miałem okazję dwukrotnie przejechać całym nowym odcinkiem oraz otwartym odcinkiem S8 na twardych dwóch kółkach. Hałasu nawierzchnia-opona nie słyszałem z oczywistych względów. Jakość nawierzchni do przyjęcia - nie czuć na kierownicy różnic względem odcinka szlifowanego. Duże nierówności w postaci fal wyczuwalne na odcinku S8.

Ruch w Łodzi Strykowska/Rydza.
Pierwszy raz od 3 lat spałem przy otwartym oknie balkonowym od strony ulicy. Nie ma już nocnych przejazdów ciężarówek z telepiącymi się paletami na pustej kipie.
Spotkałem kilka ciężarówek na rosyjskich blachach - widocznie mają jeszcze kłopoty z nawigacją, a nie do końca czytają nasze znaki/dogadują się via CB.
Teraz, jak zostały nam na miejskim odcinku głównie samochody osobowe widać jakie spustoszenie zrobiły ciężarówki - koleiny, fale wylanego asfaltu i wybite dziury przy każdej hopce. Oby były pieniądze na przywrócenie tego do stanu używalności.
Niewątpliwy plus, że niedawno oddane trasy WZ/Górna nie zostały jeszcze zniszczone i wystarczą nam na jakiś czas.

Niektórzy spadek ruchu w Łodzi zrzucają na wakacje, jakiś procent niewątpliwie, ale bez przesady.
Wakacje nie zaczęły się o 13 w piątek 1 lipca, a jeszcze przed tą godziną w Łodzi na Strykowskiej stał korek - od 14 do wieczora (także w godzinach szczytu) już go nie było.

kozaist liked this post
Sim LDZ no está en línea  
Old July 4th, 2016, 11:58 AM   #14314
karol.ldz
Registered User

karol.ldz's Avatar

Quote:
Originally Posted by kryst View Post
To raczej niemożliwe trzeba poczekać na koniec wakacji, a może nawet na uruchomienie viatol.
Idę o zakład Jedynie mogą być pierwsze Katowice.

Nowe Centrum Łodzi: operacja na otwartym mieście Informacje. Zdjęcia. Plany. Budowa dworca Łódź Fabryczna. Brama Miasta.

Old July 4th, 2016, 11:59 AM   #14315
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by EnriquezMarcin View Post
Ten sam, co wymyślił żeby tam kiedyś dodać bramki, 20 lat temu. Te wszystkie beznadziejne zjazdy są zrobione właśnie po to. Patrz na taki Stryków, ile to ludzi kosztowało straty czasu. Na motylku nigdy się takie korki nie robią, no ale u nas musieli to tak "zepsuć".
Korki w Strykowie nie wynikały z kształtu węzła, tylko z tego, że węzeł był za mały do ruchu, jaki się tam skupiał.

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Nawierzchnia jest zrobiona rewelacyjnie.
Moim zdaniem nawierzchnia jest taka sobie.

Quote:
Jedyny minus to oczywiście oznakowanie. Nie chodzi mi o obwódki czy złe miasta na znakach. Na myśli mam złe umiejscowienie znaków przed samym węzłem. Znaki te w 70 - 80 % stoją za latarnią i ich nie widać (albo widać część). Wygląda to fatalnie. Na 100% lampy stały wcześniej więc tutaj dali ciała Ci co stawiali znaki. I niech mi nikt nie powie że tak było w projekcie. Jeśli tak było ta wystarczyło odrobinę dobrej woli żeby przestawić znak przed słupem.
Zdumiewające, ze wybudowano kilka tysięcy kilometrów autostrad i nikt nie potrafi zrobić tak, żeby tablica stała przed latarnią, a nie za.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

Keej liked this post
pmaciej7 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:04 PM   #14316
swiety_76
Registered User

Likes (Received): 209

Quote:
Originally Posted by leniwiec3082 View Post
Tak sobie patrzę na tę mapkę i stwierdzam iż mogli S8 z Wrocławia pociągnąć śladem S14 do A2 i nikt by nie stracił a dopiero kiedyś by się dorobiło łącznik A1/S8. Ten łącznik to ze 2/3 S14
Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
I przez tych kilka lat (które właśnie dobiegły końca) nie byłoby problemu z koniecznością przebijania się przez Łódź jadąc z Wrocławia do Warszawy
W tamtych czasach papiery na A1 były najwcześniej gotowe już nie mówię o zawalonym pierwszym podejściu koncesyjnym ale drugim Polimexowym gdzie termin otwarcia A1 to był 2013. S8 oddawano w 2014.
Dopiero teraz mamy przetarg na S14 a papiery na nią były najpózniej.
Także to nie jest tak że zamiast ciągnąć S8 do A1 to wybudowano by w tym samym czasie całą S14.

Wtedy wydawało się że takie pociągnięcie S8 będzie najlepsze i najszybsze jeśli chodzi o ominięcie Łodzi do A2.
Nie można podchodzić do sprawy w ten sposób - zbudujmy drogę gdzie indziej bo tutaj może przetarg wygra wykonawca który nie podoła.

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Korki w Strykowie nie wynikały z kształtu węzła, tylko z tego, że węzeł był za mały do ruchu, jaki się tam skupiał.
Nie oszukujmy się. Nawet jak na standardy ery post A1 WOŁ to rondko jest po prostu śmieszne i Strykowska będzie nadal głównym dojazdem do A1/A2 bo jest najbliżej a perspektywy przebijania się przez Nowosolną do A1 to również trochę droga przez mękę a perspektywy budowy dojazdów w postaci obwodnicy Nowosolnej czy rozbudowy Strykowskiej są w czarnej dupie czyli co najmniej za kilka lat a jak się spojrzy że A1 miała być już oddana parę lat temu to jeszcze gorzej.
Do tego spory ruch lokalny Stryków - Łódz/Zgierz.
O ile nie jakiś węzeł tam powinien powstać to przynajmniej rondo turbinowe z bypassami.

Ale to ogólnie wina systemu w którym GDDKiA buduje wypasioną autostradę a sam zjazd z niej to już pomyłka i dojazdem niech się martwi np biedna gmina.

Keej, Kpc21 liked this post

Last edited by swiety_76; July 4th, 2016 at 12:26 PM.
swiety_76 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:22 PM   #14317
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12100

Quote:
Zdumiewające, ze wybudowano kilka tysięcy kilometrów autostrad i nikt nie potrafi zrobić tak, żeby tablica stała przed latarnią, a nie za.
Mogę Ci powiedzieć jak to wygląda w praktyce bo brałem w tym udział przy S8. Znaki projektuje ktoś inny niż oświetlenie. Często na końcu wychodzi że coś nie pasuje. Powinno się to zweryfikować ale jak widać często się nie chce i w myśl "jakoś to będzie" projekt zostaje klepnięty. Na budowie geodeta wytycza punkty gdzie mają stać znaki. Znaki w 99% są ustawiane po oświetleniu, barierach itp. Jeśli komuś na tym zależy (mi zależało na S8) to przesuwa się znak przed lampę i nie ma problemu. Projektanci jak i GDDKiA zgadzają się na to i wręcz cieszą się że ktoś chce wprowadzić pozytywną zmianę. Na A1 tego zabrakło. Szkoda że droga jest ok ale te znaki za lampami wyglądają po prostu źle.
Rusonaldo no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:28 PM   #14318
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 16894

Quote:

Aż mi się skojarzyło z tym . Też "nierozwiązywalny, za trudny problem".
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

kryst, nowy1212, Keej liked this post
mlodyy1985 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:40 PM   #14319
karol.ldz
Registered User

karol.ldz's Avatar

Quote:
Originally Posted by swiety_76 View Post
Nie oszukujmy się. Nawet jak na standardy ery post A1 WOŁ to rondko jest po prostu śmieszne i Strykowska będzie nadal głównym dojazdem do A1/A2 bo jest najbliżej a perspektywy przebijania się przez Nowosolną do A1 to również trochę droga przez mękę a perspektywy budowy dojazdów w postaci obwodnicy Nowosolnej czy rozbudowy Strykowskiej są w czarnej dupie czyli co najmniej za kilka lat a jak się spojrzy że A1 miała być już oddana parę lat temu to jeszcze gorzej.
Do tego spory ruch lokalny Stryków - Łódz/Zgierz.
O ile nie jakiś węzeł tam powinien powstać to przynajmniej rondo turbinowe z bypassami.
To już przestał być główny węzeł dojazdowy. Właściwie nie ma czegoś takiego jak główny węzeł dojazdowy. Ruch rozłożył się w miarę równomiernie. Jeszcze jak dojdzie III etap Trasy Górnej to ten węzeł zyska bardziej na znaczeniu. Na pewno na Strykowie jest większy ruch TIR'ów z racji rozbudowującego sie centrum logistycznego ale rondo spokojnie to obsługuje.

Kpc21 liked this post
Old July 4th, 2016, 12:50 PM   #14320
radar77
Registered User

Likes (Received): 178

Quote:
To już przestał być główny węzeł dojazdowy. Właściwie nie ma czegoś takiego jak główny węzeł dojazdowy. Ruch rozłożył się w miarę równomiernie. Jeszcze jak dojdzie III etap Trasy Górnej to ten węzeł zyska bardziej na znaczeniu. Na pewno na Strykowie jest większy ruch TIR'ów z racji rozbudowującego sie centrum logistycznego ale rondo spokojnie to obsługuje.

Idealnie byłoby, aby jak najszybciej zmienili konfigurację świateł na skrzyżowaniu Rokicińskiej z Józefiaka, tak, aby skręt w lewo miał w całości zielone. Problemu korka by nie było.

Z rzeczy odległych to uważam że w pierwszej kolejności przydałoby się przedłużenie Dąbrowskiego do al. Terrorystów i dalej do skrzyżowania Kolumny/Kalinowskiego - byłby super dojad do A1, i koniec korków na Tomaszowskiej
Inna sprawa - obwodnica Nowosolnej...

Keej liked this post
radar77 no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, a-1, autostrada-a1, e75, obwodnica

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules