daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 13th, 2017, 09:32 PM   #1521
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Likes (Received): 1067

Gdzieś pomiędzy Legnicą, a Bolkowem.

1. WS-7

2.

3.

4.

5.

6. WD-8

7. Okolice km 32+000

8. MS-19

9.

Sponsored Links
Old July 17th, 2017, 04:12 PM   #1522
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1918

https://stooq.pl/n/?f=1187358

Adamczyk: budowa S3 po stronie polskiej i D11 po czeskiej to zadania priorytetowe
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 04:22 PM   #1523
blakeg1
Registered User

Likes (Received): 46

tak sie zastanawiam, po oddaniu do ruchu odcinka s3 legnica - bolków..

któredy lepiej jechac do Bolkowa od Wroclawia? w teorii bedzie mialo sie to tak:

1. caly czas A4 za Legnice i zjechac na S3 za Legnica w kierunku Bolkowa - ok. 80 km (~40 min, liczac od wezla Kostomloty)

2. zjazd na wezle Kostomloty i jazda stara piatka przez Strzegom, Dobromierz, do Bolkowa - ok. 40 km (~ 33 min, liczac od wezla Kostomloty)

co myslicie? jak wy zamierzacie jezdzic? zyskiwac na czasie przez Strzegom, czy jednak komfort ale troche dluzej i dalej caly czas autostrada/ekspresowka?
blakeg1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 05:13 PM   #1524
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17184

Opcja nr 3. Zjechać na węźle Jawor na DW 363 później trasą na Wądroże czy Budziszów(być może w ramach budowy zakładu Marcedesa co by kadra miała wygodny dojazd do Wrocka wyremontują drogę) i dojedzie się do A4
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

salto_angel liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 06:17 PM   #1525
cc1
Registered User

Likes (Received): 2120

No więc tak nie do końca. S3 z DW363 nie będzie miała węzła. Węzeł będzie tylko z DW374, czyli by pokombinować ze zjechaniem z S3 trzeba będzie wjechać do miasta, a następnie z niego wyjechać. Poza tym DW363 to nie jest arteria, a raczej wąska dróżka, gdzie minięcie się z tirem zaczyna być ryzykowne. Na mapie to wygląda prosto, ale chyba będzie się jeździło przez Strzegom.
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 06:30 PM   #1526
Marco Polo
Registered User

Marco Polo's Avatar

Zdecydowanie Kostomłoty
Marco Polo no está en línea   Reply With Quote
Old July 17th, 2017, 08:20 PM   #1527
rjan
Registered User

rjan's Avatar

Likes (Received): 6352

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post

Opcja nr 3. Zjechać na węźle Jawor na DW 363 później trasą na Wądroże czy Budziszów(być może w ramach budowy zakładu Marcedesa co by kadra miała wygodny dojazd do Wrocka wyremontują drogę) i dojedzie się do A4
zgadza się, ale ja bym zjechał z A4 na drogę 345 kier. Strzegom i zaraz za Bielanami w prawo na drogę 363 do Jawora
Old July 17th, 2017, 08:34 PM   #1528
andzej
Registered User

Likes (Received): 8

Jest jeszcze opcja 2184D z Jawora do Wądroża Wielkiego z całkiem sensowną nawierzchnią (poza odcinkiem w Mierczycach).
andzej no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2017, 07:03 AM   #1529
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1918

Quote:
Originally Posted by bewu1 View Post
https://stooq.pl/n/?f=1187358

Adamczyk: budowa S3 po stronie polskiej i D11 po czeskiej to zadania priorytetowe
Czeska prasa podaje lata 2025/2026 jako czas zakończenia budowy D11 http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/dalnice-d11-na-polske-hranice-by-mohla-stat-v-letech-2025-az-2026/1507256
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 18th, 2017, 11:40 AM   #1530
ainam
Registered User

ainam's Avatar

Likes (Received): 106

za :http://dziennik.walbrzych.pl/marszal...-walbrzych-s3/

"Marszałek Cezary Przybylski: zleciłem opracowanie korytarza łączącego Wałbrzych z S3

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski poinformował dziś, że podległy Urzędowi Marszałkowskiemu Instytut Rozwoju Terytorialnego we Wrocławiu opracowuje trasę korytarza transportowego, który połączyć ma nowo powstającą trasę S3 Szczecin–Lubawka z Wałbrzychem. Marszałek dziś (poniedziałek, 17.07) brał udział w brifingu prasowym, zorganizowanym po oficjalnym oddaniu do użytku ulicy Strzegomskiej w Wałbrzychu. Przebudowa 3 kilometrowego odcinka trwała ponad 3 lata.

3 miliardy złotych na odcinek S3 Bolków-Lubawka (granica z Czechami). Dziś ogłoszono przetarg
czytaj dalej »
Marszałek Przybylski podkreślił, iż przebieg i budowa trasy szybkiego ruchu powinny i mogą być motorem przyspieszającym rozwój całego regionu. Nie uda się to jednak bez bezpośredniego skomunikowania największego miasta w regionie jak i całej Aglomeracji z S3.

Przypomnijmy, że decyzję o budowie ostatniego, południowego odcinka trasy S3, łączącego Bolków i Lubawkę, podjął w październiku 2016 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości, przekazując na ten cel 3,2 miliarda złotych. W maju tego roku podpisano dokumenty i rozpoczęto przetargową. Na nowo powstającym odcinku przewiduje się budowę najdłuższego tunelu w Polsce – pod Górami wałbrzyskimi w Starych Bogaczowicach powstać ma tunel długości 2 300 metrów. Najbliższy Wałbrzychowi zjazd z trasy S3 ma powstać w Bolkowie, gdzie połączy się z drogą krajową nr 5."

wzor.driver liked this post
ainam no está en línea   Reply With Quote
Old July 19th, 2017, 05:33 PM   #1531
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Likes (Received): 1067

Odwierty kontrolne pod tunel S3 koło Starych Bogaczowic.

http://db.doba.pl/artykul/pierwsze-o...wa-s3/17646/15

AndrzejR, DjDevil, mlodyy1985, SRC_100, Toye and 2 others liked this post
3,14saR está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 19th, 2017, 08:28 PM   #1532
lineatus
Registered User

lineatus's Avatar

Likes (Received): 201

Jakiś wykonawca przygotowuje się do przetargu??

Czy GDDKiA coś jeszcze uzupełnia??
lineatus no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2017, 11:56 PM   #1533
Rzezimierz
Registered User

Likes (Received): 174

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post

Odnośnie tego - znalazłem ciekawostkę, która umknęła większości -> http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1...tras-mapy.html
2184D z Wądroża do Jawora zostanie wyremontowana, są niby środki od województwa na to.

mlodyy1985 liked this post
Rzezimierz no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2017, 12:41 AM   #1534
mlodyy1985
Registered User

Quote:
Originally Posted by Rzezimierz View Post
Odnośnie tego - znalazłem ciekawostkę, która umknęła większości -> http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1...tras-mapy.html
2184D z Wądroża do Jawora zostanie wyremontowana, są niby środki od województwa na to.
Ha!A nie mówiłem! Przy tak dużych inwestycjach ważne jest nie tylko ile dostanie do miejsca pracy inwestor ,ale właśnie takie sprawy jak droga,przygotowanie terenu,podłączenie mediów np. sieci energetyczne,bocznicę kolejowe(Legnica-StrzegomOIDP ma być bocznica zrobiona)i pewnie wiele o których nie wiemy .Z pewnością poprawa tej DW pomoże nie tylko kadrze dostać się do Wrocław,ale tysiącom ludzi poprawi dojazd w tym S3 od granicy do Wrocław(sam dzisiaj z takiej opcji bym skorzystał).
Old July 21st, 2017, 12:49 AM   #1535
cc1
Registered User

To jest droga powiatowa, która ma węzeł z A4. Węzeł, który w planach przebudowy A4 ma iść do likwidacji.
Old July 21st, 2017, 09:33 AM   #1536
mlodyy1985
Registered User

Tak samo, jak węzeł Pietrzykowice który miał być OIDP tylko do 2014 i funkcjonuje nadal, mimo, że jest niebezpieczny, ruch jest potężny a obok węzeł AOW.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
Old July 21st, 2017, 09:57 AM   #1537
cc1
Registered User

Zamiast Pietrzykowic przewidziano nowy węzeł, zamiast Wądroża nie
Inna sprawa, że temat przebudowy A4 będzie, jak sądzę, odsuwany w czasie, więc pewnie przez 10 najbliższych lat węzeł pozostanie. A potem się zobaczy, jak ruch wygląda, zrobi analizę i stwierdzi, że likwidacja węzła zakłóciłaby komunikację.
Old July 21st, 2017, 09:41 PM   #1538
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 11351

Old July 23rd, 2017, 05:45 PM   #1539
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25135

Quote:
Originally Posted by cc1 View Post
Zamiast Pietrzykowic przewidziano nowy węzeł, zamiast Wądroża nie
Inna sprawa, że temat przebudowy A4 będzie, jak sądzę, odsuwany w czasie, więc pewnie przez 10 najbliższych lat węzeł pozostanie. A potem się zobaczy, jak ruch wygląda, zrobi analizę i stwierdzi, że likwidacja węzła zakłóciłaby komunikację.
Ponadto Mercedes zawsze może się odezwać, że węzeł powinien pozostać. Historia pokazuje, że polskie władze są w stanie zrobić naprawdę dużo, aby zadowolić inwestora, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową.
Old July 23rd, 2017, 07:10 PM   #1540
dyrydyry7
Registered User

Likes (Received): 2

Wzdłuż wądroży i mierczyc ciągnie się stara linia kolejowa wykreślona zresztą ze stanu pkp, aż prosi się, żeby zrobić tam obwodnicę na wądroże i to byłaby niezła alternatywa na na dojazd do wrocławia.
dyrydyry7 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dolnośląskie, dolny śląsk, droga ekspresowa, jawor, jelenia góra, kamienna góra, karkonosze, legnica, lubawka, s-3, wałbrzych

Thread Tools

Posting Rules