search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 21st, 2009, 11:10 AM   #1141
Stargardman
Stargardomaniak

Likes (Received): 115

Kluczewo to kilka tysięcy mieszkańców, do tego os. Pyrzyckie i Witkowo - przynajmniej 2xtyle co Kluczewo i już spokojnie 10 000 mieszkańców ma do dyspozycji inny węzeł - zawsze to ulga dla ruchu w mieście.
Stargardman no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 21st, 2009, 02:31 PM   #1142
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Likes (Received): 269

Drodzy miłośnicy dróg wszelakich, z uprzywilejowaniem dróg szybkiego ruchu.
Zbliża się druga rocznica oddania do użytku obwodnicy Kobylanki, Zieleniewa i Morzyczyna, w przyszłości S-10. Było to niewątpliwie wydarzenie wielkiej wagi i chociaż wybudowano tylko jedną jezdnię, z całą pewnością ułatwiono przejazd w relacji Stargard - Szczecin, poprawiono komfort życia mieszkańców wspomnianych wiosek i co może najważniejsze ocalono życie kilu osobom, które corocznie ginęły na tej złej sławie drodze śmierci.
Ale nie ma ponoć róży bez kolców (ogrodnicy wiedzą, że są). Jadąc w niedzielę jako pasażer, zająłem się obserwacją pobocza. Widok mnie nie zachwycił. Przypomniałem sobie, że (wytłuszczenia moje):
Quote:
Originally Posted by re-drum View Post

Budowa obwodnicy
m. Kobylanka, Morzyczyn, Zieleniewo

W ramach projektu zostaną zastosowane urządzenia ochronne (bariery akustyczne, separatory podczyszczające spływające wody opadowe z jezdni), które poprawią stan środowiska (zmniejszenie natężenia hałasu, usunięcie zanieczyszczeń wód opadowych odprowadzanych do naturalnych zbiorników wodnych). Wykonane zostanie obsadzenie nowej drogi zielenią ochronną, a wszystkie materiały z rozbiórki, nadające się do ponownego wykorzystania zostaną wbudowane w drogę. W związku z tym, że projektowana obwodnica przebiega przez tereny zlewni wód jeziora Miedwie przewidziano umocnienie dna rowów betonowymi elementami ścieków korytkowych, prowadząc wody opadowe do projektowanych urządzeń podczyszczających. Po podczyszczeniu wody odprowadzone będą do istniejących rowów melioracyjnych.

W zakresie ochrony środowiska przed hałasem przewiduje się wykonanie izolacyjnych pasów zieleni poprzez obsadzenie pasa drogowego drzewami i krzewami oraz budowę ekranów akustycznych o łącznej długości 2,5 km:
-wysokości min. 3 m od wiaduktu WD1 w kierunku zachodnim przy północnej jezdni, -wysokości 3,5 m w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową Kobylanka - Reptowo po południowej stronie drogi, -wysokości 4,0 m na odcinku przebiegającym w największym zbliżeniu do zabudowy miejscowości Morzyczyn po południowej stronie drogi.
Otóż zamiast rzędów czy też szpalerów drzewek, kęp krzewów na poboczu można ujrzeć bez mała, jedynie łopian. Drzewek, które przetrwały w dobrym stanie minione dwa lata, jak na lekarstwo. Część na wpół uschnięta. Ubytki sięgają (na oko) 80%. Zaznaczam, że obserwacja dokonana była z jadącego samochodu i nie mam pojęcia jak wygląda zieleń nasadzona z drugiej strony ekranów.
Czy nasadzenia zieleni ochronnej objęte są gwarancją?
Z tego co pamiętam, to obwodnica Gorzowa miała problemy z odbiorem, między innymi z powodu niewywiązania się wykonawcy z realizacją tego zadania.
Jak wyglądają te sprawy na innych trasach?
Quercus33 no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2009, 02:59 PM   #1143
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 4

Śledzę również wątek A4 Zgorzelec-Krzyżowa i tam właśnie niedawno pojawiła się informacja o rozpisaniu przetargu na utrzymanie zieleni i czystości MOPów.
Może właśnie tego elementu zabrakło na obw. Kobylanki? Może za krótki to odcinek i dopiero po oznaczeniu całości S10 od Płoni to Świętego taki przetarg u nas będzie miał sens?
latajacy-dywan no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2009, 11:14 PM   #1144
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Dziś, króciutka relacja z miejsca budzącego najwięcej obaw co do terminowości wykonania. Węzeł Święte. I ciągła walka z jeziorkiem czy raczej oczkiem śródpolnym. Po wielu miesiącach zmagań, powoli zbliżamy się do finału, choć padające ostatnio deszcze sprawy nie ułatwiają. Pozostałość do wybagrowania wynosi około 100 m2. I położna jest na samym skraju trasy. Oto kilka zdjęć.

Zmieniam miejsce fotografowania. Tym razem przenoszę się około 300 m w kierunku Szczecina. Na cel został wzięty wiadukt WD-5 umożliwiający włączenie ruchu do i ze Stargardu. Nadal nie zostało przekopane wzgórze w środku, którego został umiejscowiony, chociaż od strony Szczecina podeszli całą szerokością na odległość kilkunastu metrów. Na pozostawionym kawałku funkcjonuje droga tymczasowa dla pojazdów budowy.
Widok od strony Stargardu.

I z lekkiego skosa.

I kilka widoczków z wiaduktu. Najpierw rzut oka pod nogi. Dopiero przygotowują się do montażu zbrojenia płyty jezdnej.

I widok w kierunku Szczecina.

Stargardu.

Bydgoszy.

I na zakończenie widok w kierunku wsi Żukowo. Po prawej stronie powstają łącznice obsługujące jezdnię południową.

I to wszystko w tej króciutkiej relacji, lecz było już zbyt późno, żeby odwiedzać kolejne obiekty.
Lecz obiecuję, ja tu jeszcze wrócę.
Old July 24th, 2009, 05:45 PM   #1145
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Widać że nie wszędzie jest tak pięknie ładnie (asfalt) na budowie tej obwodnicy. Są jeszcze bardzo dziewicze miejsca. Choć i tak uważam że są ogromne szanse na skończenie tej budowy w tym roku.
Old July 25th, 2009, 12:31 AM   #1146
zydek0
Registered User

Likes (Received): 0

Musiałem pojechac do kobylanki, a że było blisko do Stagardu to postanowiłem odwiedzic gościnnie budowę obwodnicy. Nie znałem zbynio terenu to pojechałem na chybił trafił, wjechałem przez wieś lipnik i dojechałem do tego o to wiaduktu. Dla niezorientowanych jest to odcinek na zachod od stargardu. Czwartek 23.07.2009

Pracowało tylko dwóch robotników, ale wczesniej było wiecej, tak mi powiedział ochroniarz. Sam pan od ochrony był bardzo rozmowny ,opowiadał o probach kradziezy. Jak to jacys pijani wyrostkowie prowali ukrasc paliwo z agregatu, ale on dzielny zapobiegł temu. NIestety paliwo sie rozlało po całym wiadukcie. Pytałem sie o jakis realny termin zakonczenia prac, to powiedział ze nie wie, ale budowa ma opoznienie, dodał jak kazda.
To tyle co do obwodnicy stargardu.
Jechałem po raz pierwszy obwodnicą kobylanki. Droga super, idelana nawierzchnia, nawet nie przeszkadzało mi że tylko jedna jezdnia.
Natomiast odcinek pomiędzy płonią a kobylanką, był już mi wcześniej znany. W pamięci miałem pozytywne wspomnienia z jazdy, lecz po kilku latach stan nawierzchni sie pogorszył. W samochodzie odczuwalne były dosyc silne drgania a gdzie niegdzie widac były pierwsze łaty, zwłaszcza na jednym wiadukcie. To tyle moich wrażen z jazdy po tym odcinku.
ps. Korek w płoni przy rozwidleniu dk3 i dk10 był masakryczny. Takiego jeszcze nie widziałem.

Last edited by zydek0; July 25th, 2009 at 12:39 AM.
zydek0 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2009, 07:12 AM   #1147
maciek2000
Registered User

Likes (Received): 69

Quote:
Originally Posted by zydek0 View Post
ps. Korek w płoni przy rozwidleniu dk3 i dk10 był masakryczny. Takiego jeszcze nie widziałem.
Korki w tym miejscu ostatnio się nasilają - obserwuję pewną prawidłowość: na odcinkach, które w krótkim czasie mają zostać zastąpione przez nowo budowane ruch bardzo się zwiększa na krótko przed otwarciem nowego odcinka. Myślę, że nie jest to tylko złudzenie - pewnie więcej osób wpada na pomysł, aby mieszkać przy S3 i pracować w Szczecinie. Zmiana miejsca zamieszkania/pracy nie odbywa się z dnia na dzień, więć efekt pojawia się wcześniej.
najbardziej wektorowa mapka (RootOnRails)
najwcześniej kiedy oddadzom? (hetman) - tnij.org/hetmanodlicza

Doceń Polskę.
maciek2000 no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2009, 09:42 AM   #1148
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Wielkie dzięki za zdjęcia z wiaduktu WD-1. Zapraszam ponownie. Inne obiekty również czekają na fotografów.
Quote:
Originally Posted by zydek0 View Post

Obserwując Twoje zdjęcia, nasuwa mi się jedno pytanie. Czy każda ze stron wiaduktu jest pomalowana innym kolorem?
Old July 27th, 2009, 10:15 AM   #1149
maciek2000
Registered User

W sobotę przejeżdżałem koło byłego oczka wodnego. Czy dobrze widziałem, że już po nim?

Doceń Polskę.
Old July 27th, 2009, 10:26 AM   #1150
Ralf 747
STEcinianin

Quote:
Originally Posted by maciek2000 View Post
Korki w tym miejscu ostatnio się nasilają - obserwuję pewną prawidłowość: na odcinkach, które w krótkim czasie mają zostać zastąpione przez nowo budowane ruch bardzo się zwiększa na krótko przed otwarciem nowego odcinka. Myślę, że nie jest to tylko złudzenie - pewnie więcej osób wpada na pomysł, aby mieszkać przy S3 i pracować w Szczecinie. Zmiana miejsca zamieszkania/pracy nie odbywa się z dnia na dzień, więć efekt pojawia się wcześniej.
A może też dlatego, że są wakacje i wszyscy "trójką" jadą nad morze ? Ja akurat tamtędy codziennie jeżdże z racji pracy i to tak na wakacje się niestety robi. Nie twierdze, że budowa S3 nie ma na to wpływu ale na razie ze względu na okres urlopowy na to obiektywnie nie spojrzysz A w Płoni nawet ostatnio Policja kierowała ruchem i dosyć płynnie się jechało.
Oby tą obwodnice w tym roku skończyli bo przejazd przes Stargard to jest tragedia w szczycie.
Ralf 747 no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2009, 11:26 PM   #1151
DonKristoffo
The Stargardshire Terrier

DonKristoffo's Avatar

Likes (Received): 1016

Fragment Estakady - rano - widok z pociągu relacji Lublin - Świnoujście

DonKristoffo no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2009, 11:37 AM   #1152
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Trochę już czasu minęło od mojej ostatniej wizyty na budowie węzła Osiedle Pyrzyckie, czas na odświeżenie.
Zaczynamy od strony centrum Stargardu. Udajemy się w kierunku Pyrzyc (południowym).
Na pierwszy rzut oka nic się nie zmieniło.

Jednak są zmiany Liczne ostatnio opady uszkodziły pobocze.

Ale już na poważnie. Po przebyciu kilkudziesięciu metrów obraz zmienia diametralnie. Jest już warstwa ścieralna. Pobocze po prawej stronie jest już gotowe. (po lewej niestety nie).

A oto i rondo północne. Tutaj jeszcze brakuje pobocza.

W lewo odchodzi jezdnia łącząca z obwodnicą.

Zoom.

Już za rondem, widok w kierunku wiaduktu. Tutaj pobocze jest prawie gotowe.

I widok na wiadukt.

Przekraczam tory znajdujące się po prawej i wchodzę na nasyp obwodnicy.
Po drodze mam taki widok.

Już na nasypie. Widok w kierunku Szczecina.

I przybliżenie.

Za plecami miałem wiadukt, który prezentuje się w tak.

Płyty przejściowej jeszcze nie ma.
Widok na jezdnię północną.

I południową.

Z której mamy całkiem przyjemny widok w kierunku Cukrowni Kluczewo.

Jestem na wschodnim przyczółku, widok w kierunku północnym, na dylatacje.

I już ostatni raz na wiadukt z góry.

Wiadukt został z tyłu. Lecz jest taki ładny, że cyknąłem jeszcze panoramicznie.

Kontynuujemy jazdę w kierunku Pyrzyc.

Rondo południowe przed nami.

Pierwszy wylot z ronda. Kierunek strefa ekonomiczna. Widać już pierwsze ślady farby.

Drugi wylot, kierunek Pyrzyce. Tu już wymalowane są pasy przejścia dla pieszych. Znaki pionowe też postawili.

Jeszcze kawałek drogi przed nami. Ponieważ dotychczasowa droga zostanie zlikwidowana, przygotowywany jest dojazd do posesji.

Zdjęcia z dalszej części. za kilka chwil. Ja tu jeszcze wrócę.
Old July 28th, 2009, 04:44 PM   #1153
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Obiecana dalsza część.
Opuszczam drogę wojewódzką DW 106 i łącznicą południową udaję się na obwodnicę.

Nieco dalej pojawiają się kształtki betonowe ścieku.

Z lewej strony uwidacznia się łącznica zjazdowa Szczecin - Stargard.

Kontynuujemy wędrówkę w kierunku Bydgoszczy.

Wreszcie można się włączyć w główną trasę.

Panoramiczne spojrzenie na wszystkie łącznice.

Odwracamy się w kierunku Bydgoszczy, a tu, na jezdni północnej niespodzianka. BA x2

Jak tu czarno.

Reszta zdjęć nieco później, ja tu jeszcze wrócę.
Old July 28th, 2009, 10:29 PM   #1154
DonKristoffo
The Stargardshire Terrier

DonKristoffo's Avatar

Likes (Received): 1016

Znakomite Tydzień mnie nie było a tu taka niespodzianka. Znakomite zdjęcia ! Jeżeli już wykładają BA na odcinku od węzła Kluczewo do Witkowa to chyba nie musimy się martwić zbyt mocno o termin oddania obwodnicy
DonKristoffo no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2009, 11:04 PM   #1155
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Likes (Received): 14032

, Jadą, jadą z czarną masą. Także zaczynam już wierzyć, że wyrobią się w terminie.

Quercus33, ...już ty dobrze wiesz co, Thebeściaku.
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2009, 09:40 AM   #1156
maciek2000
Registered User

Wczoraj mijałem oczko wodne przy węźle Święte, tj. dokładniej BYŁE oczko wodne!!!

Doceń Polskę.
Old July 29th, 2009, 08:18 PM   #1157
dzi
Registered User

No dobra, można chyba robić zakłady. Obstawiam roczne opóźnienie. Kto wchodzi? Wiem że ryzykowne
dzi no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2009, 09:50 PM   #1158
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Ryzykant z Ciebie. Do końca listopada mają cztery miesiące. Sporo, ale i roboty od groma. Obstawiam wiosnę.

Quote:
Originally Posted by maciek2000 View Post
Wczoraj mijałem oczko wodne przy węźle Święte, tj. dokładniej BYŁE oczko wodne!!!
Świetna wiadomość. Co z tego, że spodziewana. Postaram się jak najszybciej sprawdzić ten fakt, okiem obiektywu.

Czas na dalszy ciąg fotorelacji.
Po opuszczeniu rejonu węzła Osiedle Pyrzyckie przemieszczam się na wschód w kierunku wiaduktu WD-3 w ciągu ulicy Niepodległości.
Oto i on.

Czas na sprawdzenie zaawansowania. Wdrapuję się na skarpę.
Widok w kierunku centrum.

I sam wiadukt. Wschodni boczek.

Zachodni boczek.

Widok w kierunku Szczecina. Widoczne miejsce gdzie jest tylko jedna warstwa BA

Widok w kierunku Witkowa.

I ostatnie widoczki z wiaduktu. Kierunek wschodni, na Bydgoszcz.

I skromne przybliżenie.

Z powrotem na jezdni obwodnicy. Kierunek przemieszczania - wiadukt nad torami.

O już go nawet widać. Widać także, że skończyła się podbudowa z BA.

Za parę chwil dalsza część. Proszę nie odchodzić od odbiorników. Ja tu jeszcze wrócę. Dziś.
Old July 29th, 2009, 11:26 PM   #1159
Quercus33
Registered User

Quercus33's Avatar

Jak widać na poniższym zdjeciu, od 14 lipca kiedy @Szczepan [email protected] tu byli trochę się zmieniło.

Dla porównania zdjęcia, o których wspominałem
Quote:
Originally Posted by Szczepann View Post
My też dzisiaj z Kristoffem byliśmy na obwodnicyUdało nam się dotrzeć do początku estakady:

Co prawda zdjęcia nie przedstawiały estakady lecz wiadukt nad torami ,ale to tylko około 150 metrow różnicy.
Więc spójrzmy na estakadę.

Cały czas do góry rośnie nasyp łączący oba obiekty.

Jeszcze tylko spojrzenie w dół, na ścianke zapleczną. Jeszcze sporo brakuje.

Czas konczyć. Jeszcze spojrzenie z boku na wiadukt nad torami.

Trochę w lewo mamy nasyp łączący go estakadą nad doliną Iny.

Która z tego miejscu prezentuje się tak.

I to by było na tyle, co zdołałem zarejestrować w niedzielę.
Wkrótce wybiorę się na kolejne łowy i łupami ja tu jeszcze wrócę.
Old July 30th, 2009, 12:04 AM   #1160
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Likes (Received): 14032

Quote:
Originally Posted by Quercus33 View Post
Czas konczyć. Jeszcze spojrzenie z boku na wiadukt nad torami.
Zostałem zaintrygowany, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, że ten wiadukt ma dwa przęsła. Ciekawi mnie ta część po lewej, jest ona przewidziana pod jakieś dodatkowe tory w przyszłości?

D Z I Ę K U J Ę za kolejny update.
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk10, droga ekspresowa, ekspresówka-s10, s10, stargard, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules