search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old December 19th, 2005, 06:43 PM   #1
MarcinL
Registered User

Likes (Received): 0

[S19] Obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego

Witam,

Śpieszę donieść, że dziś jadąc DK-2 widziałem pierwszych pracowników w tym rejonie - na razie robili jakieś pomiary. Poza tym w okolicy pojawiły się szyldy greckiej firmy J&P-AVAX (napisane po grecku - tak jak można zobaczyć na ich stronie w lewym górnym rogu). Notkę można także znaleźć na stronie wykonawcy:
http://www.jp-avax.gr/Default.aspx?sub=45&ItemID=421

"Obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego powstanie w ciągu drogi krajowej Nr 19 Białystok - Międzyrzec Podlaski - Lublin. Kontrakt o wartości ponad 68 mln zł jest realizowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Wykonawcą kontraktu jest firma J&P AVAX Sa General Contractors. Realizacja inwestycji będzie trwać 21 miesięcy."

Więcej informacji nie mogę znaleźć, a że często jeżdżę tą trasą to trochę mnie to ciekawi. Jest szansa że będzie to od razu klasa S? Podobno ma też powstać nowy węzeł S19 - DK2 wraz z przebudową obwodnicy północnej w ciągu DK2.

Pozdrawiam

PS. Dlaczego nie mogę przeszykiwać forum? Szukałem na różnych podstronach i nie widzę takiej opcji. W FAQ jest napisane że trzeba uderzyć do admina, jak to jest?
MarcinL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 19th, 2005, 10:10 PM   #2
jester
jester

jester's Avatar

Likes (Received): 198

Dobrze, że coś zaczyna się dziać. Jak ten pierwszy odcinek zrobią w klasie "S" to później już nie będzie odwrotu A na to wychodzi, bo z kontraktu wynika,że wyjdzie ok 10 mln/km. Następny odninek S19 - obwodnica Rzeszowa, oby jak najszybciej. A z przeszukiwaniem forum jest tak, że kiedyś było można, a teraz juz nie - słaby serwer. Jak komuś bardzo zależy można podobno pisać do moderatorów, oni wciąż mają opcję "search".
jester no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2005, 08:45 AM   #3
Tomasz_WS
Registered User

Tomasz_WS's Avatar

Już kiedyś był założony wątek o S19. Ale co tam dobrze że coś zaczyna się dziać. Droga ma mieć parametry trasy S.
Tomasz_WS no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2005, 11:30 AM   #4
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by Tomasz_WS
Już kiedyś był założony wątek o S19. Ale co tam dobrze że coś zaczyna się dziać. Droga ma mieć parametry trasy S.
Wiem że był założony, dlatego pytałem o opcję "szukaj". Poza tym wątek dotyczy tylko obwodnicy, a nie całej drogi, wiec stwierdziłem że nic się nie stanie jak założę inny.

Co do tego że droga ma mieć klasę S to jasne, tylko że niedawno zbudowano obwodnicę Lubartowa i nie uzyskała ona klasy S, więc to że kiedyś w bliżej nieokreślonej przyszłości droga ma mieć "S", to nie znaczy że obwodnica Międzyrzeca będzie od razu budowana jako klasy S. Jest to dla mnie absurd, bo po co robić coś raz i później przerabiać, jak można dołozyć trochę więcej i od razu zbudować porządnie. Obwodnica Lubartowa to 1x2 z poboczami i drogami serwisowymi ale nie ma bezkolizyjności.

Pozdrawiam.
Old December 21st, 2005, 11:09 PM   #5
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 1286

Obwodnica Lubartowa to prowizorka jeszcze pare lat pewnie poczekamy zanim uzyska klase S o ile wiem w końcowym projekcie będzie ona kończyła się w okolicach Wandzina gdzie będzie sie łączyć z obwodnicą Niemiec
kaktus no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2006, 01:05 PM   #6
Tomasz_WS
Registered User

Tomasz_WS's Avatar

Dzięki za fotorelację. Dobrze że cokolwiek się dzieje w tym rejonie.
Old June 6th, 2006, 01:09 PM   #7
Oktawiusz
Registered User

Likes (Received): 10

Krys, wielkie dzięki za zdjęcia! Bardzo cieszy kolejna obwodnica powstająca na Podlasiu

Z szerokości pasa zdejmowanego humusu, wydaje się, że to może będzie od razu 2x2? Ma ktoś może dostęp do projektu?

A co do miejscowości Międzyrzec Podlaski, to mam jedno głupie skojarzenie:

http://www.cimoszewicz.net/radio-mar...-dyrektora.php

Zawsze gdy to oglądam to boki zrywam i nie mogłem się powstrzymać przed wklejeniem
Bo krom wioseł, krom prumów już dziś suchą nogą, twój grzbiet nieujeżdżony wszyscy deptać mogą."
Oktawiusz no está en línea   Reply With Quote
Old June 6th, 2006, 04:46 PM   #8
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by inz_Krys
widzialem fragmenty projektu,i widzialem ze byla druga nitka ale jej budowac teraz nie beda..teraz bedzie budowana zachodnia chyba jesli to ma jakies znaczenia
Hm... to ciekawe, ale nie do końca rozumiem.
Pewnie przygotują trasę pod 2x2, ale na razie uruchomią tylko jeden pas. Jeśli tak to chwała im za to. Ruch tutaj nie jest tak olbrzymi żeby od razu dawać 2x2, za to Międzyrzec wraz ze swoim skrzyżowaniem z DK2 jest niezłym "klockiem" na tej trasie, więc obwodnica się przyda.

Quote:
Ten temat chyba powinien byc w dziale Lubelskie,bo Miedzyrzecz podlaski jak z nazwy nie wynikia jest w wojewodztwie Lubelskim,ale to szczegol pewnie niedlugo znowu nam zmienia wojewodztwa
zdjecia zrobione 26 V 2006
Znów nie rozumiem. Gdzie jest ten podział na województwa? Bo ja ten wątek widzę w spisie globalnym.
Old June 6th, 2006, 10:04 PM   #9
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1413

@inz_Krys dzięki za fotki Czyli jest to jak rozumiem jedyna obwodnica na 19-tce budowana w standardzie drogi ekspresowej

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2006, 12:01 AM   #10
MarcinL
Registered User

Quote:
Originally Posted by fairhair26
@inz_Krys dzięki za fotki Czyli jest to jak rozumiem jedyna obwodnica na 19-tce budowana w standardzie drogi ekspresowej
Tak i nie. Jest już kilka obwodnic spełniających mniej lub bardziej parametry "S", ale żadna nie ma oznaczenia "S". Z tego co wiem to najbardziej "ekspresową" jest obwodnica Piask.

Miejmy nadzieję że tę oznakują jako eksperówkę, ponieważ jak widać, na DK19 wcale to nie jest takie pewne...
Old June 7th, 2006, 10:54 AM   #11
jacentyy
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
....w pierwszym etapie zaklada sie budowe wezlow przystosowanych do klasy S
czyli w obrebie wezla droga bedzie dwujezdniowa 2x3,5+opaski bitumiczne 0,5 i 1 m ...
Raczej 2x3,5 + 2,5 m pasa awaryjnego + opaska 0,5 lub tez 3*3,5 +2*0,5 m
Old June 7th, 2006, 11:10 AM   #12
MarcinL
Registered User

Quote:
na pozostalej czesci droga bedie jednijezdniowa,droga poprostu bedzie sie zwezac,troche to niebezpieczne uwazam przy 5 czy 7 wezlach na odcinku 5 czy 6 km,sam nie wiem,ale oszczednoisci pewnie wziely gore
Znów prowizorka goni prowizorkę. Dobrze że będą odcinki dwupasmowe, będzie można wyprzedzić zawaligrodów.
Czyli tak jak przypuszczłem nie postawią tam na razie znaków drogi ekspresowej. Bez sensu.

Quote:
Już wiem. Dzięki.

Quote:
wyzej jest wyjasnienie,a w sprawie projektu mialem jakies xerowki ale takie szczatkowe stad te informacje,ewentualnie na maila jakies skany moglbym pszeslac,ale nie wiem czy to interesujace?

Last edited by MarcinL; December 10th, 2006 at 03:47 AM.
Old June 7th, 2006, 12:49 PM   #13
Tomasz_WS
Registered User

Tomasz_WS's Avatar

Czy ktoś może wrzucic te skany na Forum?
Old June 7th, 2006, 09:07 PM   #14
hanys
Registered User

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by kaktus
Obwodnica Lubartowa to prowizorka jeszcze pare lat pewnie poczekamy zanim uzyska klase S o ile wiem w końcowym projekcie będzie ona kończyła się w okolicach Wandzina gdzie będzie sie łączyć z obwodnicą Niemiec
Obwodnica Niemiec - hoho! nono pewno biegdnie przez Danie potem morzem jakimś 300km mostem do szczecina , potem jako S3, potem do pragi austrii , hoho niemcy maja obwodnice, juz nie bedziemy musieli jezdzic ich tandtenymi autobanami hoho
Old June 7th, 2006, 09:33 PM   #15
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8883

Quote:
Originally Posted by hanys
Obwodnica Niemiec - hoho! nono pewno biegdnie przez Danie potem morzem jakimś 300km mostem do szczecina , potem jako S3, potem do pragi austrii , hoho niemcy maja obwodnice, juz nie bedziemy musieli jezdzic ich tandtenymi autobanami hoho

Niemce to taka miejscowośc leżąca na DK19 pomiedzy Lublinem a Lubartowem.Geografia sie kłania:http://www.niemce.pl/fusion_pages/index.php?page_id=10
Old June 8th, 2006, 11:33 AM   #16
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1382

Quote:
Originally Posted by kaktus
słyszałem dokładnie to samo, ja cały czas podkreślam, że na lubelskim odcinku S19 najważniejsze są:
obwodnica Lubartowa - obwodnica Lublina - obwodnica Kraśnika (+ wszystkie połącznie w standardzie S)
SIMSI está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 20th, 2006, 10:16 PM   #17
MarcinL
Registered User

Quote:
aha MarcinL wysle w przyplywie czasu
A ja w przypływie czasu wrzucam plan obwodnicy na forum.
Pozostałe skany przedstawiają połączenia z DK19 po obu stronach, wiadukt nad linią kolejową wraz z drogami dojazdowymi i rondem w ciągu obecnej DK19, oraz przekroje poprzeczne dróg. Nie mam planów węzłów A i B.

Tak jak już było napisane, droga w I etapie będzie jednojezdniowa. Tylko w okolicy węzłów będzie "rozdwajać się" (2 odcinki po ok 1km). Nie bedzie więc, tak jak pisano, 5 czy 6 rozwidleń.

Co jest dość ciekawe w przypadku obwodnic, trasa (DK19) nie dość że się nie wydłuży, to jeszcze skróci się o ok 1 km.

Zaznaczony przebieg DK19 przez Międzyrzec nie był aktualny. Aktualny przebieg zaznaczyłem czarną przerywaną linią.

Old June 20th, 2006, 10:25 PM   #18
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 11

W planach wygląda to ciekawie
Old June 21st, 2006, 08:51 AM   #19
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 415

Czyli S19 juz sie buduje
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2006, 10:45 AM   #20
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1382

Quote:
Originally Posted by bebe.2006
Czyli S19 juz sie buduje
Ta obwodnica byla planowana zanim obecny nasz premier i jego minister o wdzięcznym patriotycznym nazwisku byli w planach
SIMSI está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s19, lubelskie, obwodnica, s19

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules