search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 5.00 average.
Old October 10th, 2012, 10:36 PM   #661
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Pol Bruk View Post
Zaznaczona droga jest na zdjęciu 3. I nie jest to pomyłka. Sprzęt stojący na drodze znajduje się na starej DK8. Droga do Poryte - Jabłoń znajduje się około 200 m dalej- przed zabudowaniami (jest nie widoczna).
Aż sprawdziłem poprzez zdjęcia satelitarne. Domek mnie zmylił, bo pamiętałem, że jest przy początku Wiśniewa, ale, że nie stoi przy szosie. Zwracam honor.

Quote:
Zdjęcia powinny być w najbliższym czasie. Z tym, że jest zbudowana zupełnie inna droga do Kołak Kościelnych i Ćwikły Krajewo i nie jedzie się przez Wiśniewo. Jadąc starą DK8 od Zambrowa przed łącznicami na obwodnicę jest skrzyżowanie w prawo na Kołaki Kościelne i Wiśniewo. Można powiedzieć, że jest to droga serwisowa biegnąca wzdłuż obwodnicy. Jadąc tą drogą miniemy drogę do Grabówki (w prawo) drogę do Wiśniewa (przejazd gospodarczy pod obwodnicą P11) i dojedziemy do drogi powiatowej Wiśniewo - Kołaki Kościelne, ale już za widuktem nad obownicą WD 12. Jeżeli skręcimy w drodze powiatowej w lewo to pojedziemy przez WD12 do Wiśniewa (przy szkole), jeżeli skręcimy w prawo to pojedziemy do Kołak Kościelnych i Ćwikły Krajewo
Jak idzie ta droga to mniej więcej wiem, bo widziałem projekt trasy, poza tym już powoli na mapach pojawia się ta obwodnica (Tak nawiasem śmiesznie wygląda na Google Maps). Ciekawi mnie oznakowanie, raz, że lubię ciekawostki z oznakowania, dwa, że mam w tamtych stronach rodzinę, do której jeżdżę z rodziną, a przeważnie jeździ ojciec sam - on ma słabą orientację w terenie, to przez telefon go często kieruję jak dojechać do celu i znajomość oznakowania też może pomóc mi w tym

Czekam na zdjęcia!
Koniar no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 12th, 2012, 10:54 AM   #662
Pol Bruk
Registered User

Likes (Received): 9514

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
Jak idzie ta droga to mniej więcej wiem, bo widziałem projekt trasy, poza tym już powoli na mapach pojawia się ta obwodnica (Tak nawiasem śmiesznie wygląda na Google Maps). Ciekawi mnie oznakowanie, raz, że lubię ciekawostki z oznakowania, dwa, że mam w tamtych stronach rodzinę, do której jeżdżę z rodziną, a przeważnie jeździ ojciec sam - on ma słabą orientację w terenie, to przez telefon go często kieruję jak dojechać do celu i znajomość oznakowania też może pomóc mi w tym

Czekam na zdjęcia!
Udało mi się przejechać tą drogą. Niestety padał deszcz więc jakość zdjęć nie najlepsza.
1. Jedziemy obwodnicą z Warszawy w kierunku Białegostoku. Mineliśmy węzeł Zambrów Zachód i dojeżdżamy do węzła Zambrów Wschód na którym zjeżdżamy na Zambrów, Kołaki Kościelne

2. Zjechaliśmy z węła i jadąc łącznicą dojedziemy do skrzyżowania. Na Zambrów prosto, na Kołaki Kościelne w lewo.

3. Samo skrzyżowanie.

4. Jedziemy drogą serwisową wzdłuż obwodnicy.

5. Do Kołak Kościelnych jedziemy prosto. Po lewej stronie mijamy zjazd na przejaz gospodarczy do Wiśniewa.

6. Następnie miniemy zjazd w prawo do Grabówki.

7. Jedziemy cały czas prosto serwisówką do Kołak Kościelnych.

8. Przed wiaduktem tak jak pokazują znaki trzeba skręcić w prawo i lewo.

9. Niestety najbardziej nie udane zdjęcie, ale ze względu na jego ważność wklejam je (może kiedyś poprawię). Po wykonaniu zakrętu dojedziemy do znaku. W lewo Wiśniewo, w prawo do Kołak Kościelnych. Dalej stoi trójkąt, czyli nie mamy pierwszeństwa skręcając w lewo na drogę powiatową Wiśniewo-Kołaki Kościelne.

CDN

Last edited by Pol Bruk; October 12th, 2012 at 03:18 PM.
Pol Bruk no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2012, 12:19 PM   #663
Pol Bruk
Registered User

1. Na skrzyżowaniu skręciłem w lewo na Wisniewo. Tuż za widuktem po prawej stronie jest szkoła podstawowa.

2. Następnie dojeżdzamy do skrzyżowania ze starą DK8 w Wisniewie.

3. Po skręceniu w starą DK8 w lewo jedziemy w stronę Zambrowa. Dojeżdżamy do skrzyżowania na prawo Na Poryte Jabłoń, na wprost "ślepa" droga (jescze nie tak dawno jechało się tędy do Zambrowa), na lewo skręt na przejazd gospodarczy do drogi serwisowej (patrz zdjęcie nr 5 przy poprzednim wpisie). Będąc 5 minut w Wiśniewie nie zauważyłem żadnego samochodu. Cisza, spokój. Można normalnie żyć.

4.Skręciłem w lewo i jadę przejazdem gospodarczym do serwisówki.

5. Skrzyżowanie za przejazem gospodarczym. W lewo na Kołaki Kościelne, w prawo na Zambrów, Warszawę i Białystok (czyli jedziemy z powrotem serwisówką).

6. Po skręceniu w prawo dojeżdżamy do skrzyżowania. Na lewo do Zambrowa, na prawo na Białystok i Warszawę. Uwaga - znak jest jeszcze nie aktualny ponieważ jeżeli chcemy jechać do Warszawy to na tym węźle nie wjedziemy na obodnicę (łącznice są jeszcze asfaltowne). Jeżeli chcemy z tego miejsca jechać do Warszawy to musimy skręcić w lewo i przejechać starą DK8 przez Zambrów do węzła Zambrów Zachód.

Last edited by Pol Bruk; October 13th, 2012 at 10:58 AM.
Old October 13th, 2012, 11:13 AM   #664
Pol Bruk
Registered User

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post
Proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie, czy tutaj: http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom...yers=B00000FTF jest wszystko dobrze narysowane?
Czy przejazd (gospodarczy) do Wiśniewa pod obwodnicą jest już czynny?
Przejazd gospodarczy jest czynny patrz wpis http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=662 zdjęcie nr 5 i wpis http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=663 zdjęcie nr 4 i 5. Jeżeli chodzi o poprawność mapy to wszystko mniej więcej się zgadza. Oczywiście łącznice na węźle Zambrów Wschód po stronie północej są nie czynne (jak uruchomią to dam znać). Przy węźle Zambrów Zachód od ronda południowego zaznaczyłeś projekt pozostałej części obwodnicy łączący DK 63 z wylotówką z Zambrowa na Siedlce. Na dzień dzisiejszy ta projektowana droga jest nie aktualna. Była kiedyś stara koncepcja, która przewidywała taki przebieg, ale protesty mieszkańców Woli Zambrowskiej (dotyczyło odcinka do DK66 na Wysokie Mazowieckie) spowodowały zaprzestanie postępowania projektowego. Stan na dzisiaj - ta brakująca część obwodnicy Zambrowa jest w pukcie "0" (nie ma nawet postępowania dotyczącego koncepcji projektowej). I jeszcze jedna sprawa. Starą DK8 na mapie jest oznaczona pikietażem. Obwodnica Zambrowa ma oddzielny pikietaż. Zaczyna się on od początku obwodnicy jadąc od Warszawy do Białegostoku (przed Sędziwujami) a kończy się na 11 km za Wiśniewem.

Last edited by Pol Bruk; October 13th, 2012 at 11:29 AM.
Old October 13th, 2012, 11:36 AM   #665
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 10170

Miałem okazję jechać częścią obwodnicy, tj. od Warszawy i zjazd do miasta na w. Zambrów Zachód, a potem przez ten węzeł wyjazd obwodnicą na północ dalej DK63. Ogólnie jest spoko, ale niestety bardzo czuć brak łącznika do 63 na Siedlce. Mamy rodzinę w Zambrowie która mieszka właśnie przy tamtym wylocie i w obecnej sytuacji żeby wyjechać na północ trzeba tłuc się przez całe miasto, a z kolei powrót do węzła Zambrów Zachód jest dużo dłuższy i powoduje robienie niezłego kółka.
Także mocno kibicuję by jak najszybciej tą obwodnicę dokończyć.
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote
Old October 13th, 2012, 06:53 PM   #666
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Mnie takie zdjęcia wystarczą, dzięki za poświęcenie czasu na ich wykonanie Pol Bruk!

Drażni mnie trochę w oznakowaniu wciepanie tego "Centrum" obok Zambrowa. Po co, jeżeli na węźle nie ma rozróżnienienia na 2 Zambrowy, a zjeżdżając z węzła nie trafia się do żadnej miejscowości, więc sam Zambrów spokojnie by wystarczył. To tak jakby w Lucynowie na znakach obok Wyszkowa postawić też "Centrum". No cóż. I dziwię się, że skrzyżowanie z przejazdem gospodarczym do Wiśniewa nie jest w ogóle oznakowane na trasie Zambrów - Kołaki Kośc. Nie wiem, jak tam jest, ale ma się wrażenie, że kierowcy nie znający tej trasy będą mieli nagle niespodziankę w postaci auta wyjeżdżającego z tej drogi.
Old October 14th, 2012, 08:30 AM   #667
mp79
Guest

Likes (Received): 416

Quote:
Drażni mnie trochę w oznakowaniu wciepanie tego "Centrum" obok Zambrowa.
Mnie też. Jeśli znak znajduje się na terenie miasta, wystarczy samo Centrum. Jeśli poza miastem - po prostu Zambrów. Jedno wyklucza drugie.
mp79 no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2012, 12:35 PM   #668
Paluczi
Registered User

Likes (Received): 112

wielu kierowców jeżdżąc ta obwodnica zdaje sie zapominać iz trwają tam dalej prace i nie jest to S-KA a ograniczenie jest do 100 km/h We wtorek rano policyjna vectra miala sporo roboty - widzialem 4 samochody zatrzymane przez nich w środku odcinka
Paluczi no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2012, 06:30 PM   #669
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Czy coś już wiadomo w sprawie oznakowania obwodnicy znakami "droga ekspresowa" - chyba już powinni zakończyć wszystkie prace związane z włączaniem obwodnicy do DK8, a chyba tylko to stało na przeszkodzie?
Przem no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2012, 07:48 PM   #670
banny
BANNED

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Czy coś już wiadomo w sprawie oznakowania obwodnicy znakami "droga ekspresowa" - chyba już powinni zakończyć wszystkie prace związane z włączaniem obwodnicy do DK8, a chyba tylko to stało na przeszkodzie?
To chodzi o jakieś nowe ekrany chyba więc aktywna vectra ma niezłe żniwa nadal.
banny no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2012, 09:52 PM   #671
Paluczi
Registered User

Likes (Received): 112

Quote:
Originally Posted by banny View Post
To chodzi o jakieś nowe ekrany chyba więc aktywna vectra ma niezłe żniwa nadal.

podobno obydwu ekspresowek nie bedzie do połowy przyszłego roku..... coś ktoś na ten teamt wie?
Paluczi no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2012, 02:20 AM   #672
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2657

W przypadku przynajmniej jednej wykonawca ekranów wycofał się z powodu kłopotów finansowych, trzeba wybrać (w przetargu) nowego, przeczekać zimę i dać mu czas na zamontowanie ekranów wiosną.
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2012, 04:17 PM   #673
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Rany i tylko z powodu ekranów nie można jechać szybciej na trasie? Co za paranoja w tym kraju...
Old October 28th, 2012, 04:20 PM   #674
cheslaw
...

Likes (Received): 2192

Brak ekranów to brak ogrodzenia trasy przed zwierzyną oraz brak ochrony przed wzmożonym hałasem, który jest znacznie większy przy 120 km/h niż przy 90 km/h.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2012, 05:20 PM   #675
Pol Bruk
Registered User

Quote:
Originally Posted by phantom23 View Post
W przypadku przynajmniej jednej wykonawca ekranów wycofał się z powodu kłopotów finansowych, trzeba wybrać (w przetargu) nowego, przeczekać zimę i dać mu czas na zamontowanie ekranów wiosną.
Zgadza się. Na odcinku Jeżewo-Białystok trzeba było ogłosić nowy przetarg na ekarany. Na obwodnicy Zambrowa na weźle Zambrów Wschód nadal nieczynne są łącznice po prawej stronie (jadąc od Białegostoku). Cały czas trwają prace wykończeniowe (np. budowano drogę dojazdową do pól miedzy Wiśniewem a Cieciorkami od strony Zambrowa, poprawiano skarpy, montowano brakujące ekrany). Może w listopadzie będzie już S.
Old October 29th, 2012, 06:34 PM   #676
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post

Brak ekranów to brak ogrodzenia trasy przed zwierzyną oraz brak ochrony przed wzmożonym hałasem, który jest znacznie większy przy 120 km/h niż przy 90 km/h.
Tak, bo akurat przy Zambrowie i Wiśniewie jest sporo tej zwierzyny...
A hałas - rany, kiedyś budowano autostrady i drogi ekspresowe bez ekranów dźwiękochłonnych, ludzie jakoś sobie z tym żyją. Moim zdaniem ekrany to sztuczne nabijanie kosztów inwestycji, zwłaszcza, że często spotykałem się z tym, że one po prostu nie działały i służyły jako dekoracje.
Do tego krąży teoria spiskowa, że ekrany w ogóle nie działają i, że ich montaż przy trasach to wymóg UE tylko po to, by zachód miał co produkować - napędzanie gospodarki.
Old October 29th, 2012, 06:40 PM   #677
Kuras77
Wolę S niż A

Kuras77's Avatar

Likes (Received): 28

Quote:
Do tego krąży teoria spiskowa, że ekrany w ogóle nie działają i, że ich montaż przy trasach to wymóg UE tylko po to, by zachód miał co produkować - napędzanie gospodarki.
Old October 29th, 2012, 06:59 PM   #678
banny
BANNED

Likes (Received): 2

Quote:
A hałas - rany, kiedyś budowano autostrady i drogi ekspresowe bez ekranów dźwiękochłonnych, ludzie jakoś sobie z tym żyją. Moim zdaniem ekrany to sztuczne nabijanie kosztów inwestycji, zwłaszcza, że często spotykałem się z tym, że one po prostu nie działały i służyły jako dekoracje.
Chyba nie chciałbyś mieszkać przy takiej drodze. Jakie protesty są zawszy przy ustalaniu przebiegu, byle nie koło mnie, wszędzie są i być muszą amen.
banny no está en línea   Reply With Quote
Old October 29th, 2012, 08:02 PM   #679
cheslaw
...

Likes (Received): 2192

Quote:
Trochę tego jest http://pracownia.org.pl/images/artyk...ce_01-1000.png

Quote:
To nie istotne. Przepisy obecnie wymagają ochrony przeciwhałasowej, więc taka została zastosowana przez zmniejszenie prędkości dopuszczalnej.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2012, 10:19 AM   #680
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Skoro tyle rzekomo jest zwierząt w okolicy Zambrowa to czemu nie pomyślano o przejściu dla zwierząt? Hipokryzja na każdym kroku.

Quote:
Originally Posted by banny View Post
Chyba nie chciałbyś mieszkać przy takiej drodze. Jakie protesty są zawszy przy ustalaniu przebiegu, byle nie koło mnie, wszędzie są i być muszą amen.
I uważasz, że ludzie protestują akurat z powodu hałasu? Ja widzę inne powody:
- nikt nie chce widzieć zaraz za oknem autostradę, czy drogę ekspresową
- w przypadku wsi utrudniony dojazd do pól
I protesty zazwyczaj nie są o to "byle nie koło mnie", tylko "Byle nie tędy, bo stracę ziemię, która była w rodzinie z dziada-pradziada".

Reply

Tags
białystok, ekspresówka-s8, obwodnica, podlaskie, s-8

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules