search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 7 votes, 5.00 average.
Old October 30th, 2012, 10:36 AM   #681
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Koniar View Post
I uważasz, że ludzie protestują akurat z powodu hałasu? Ja widzę inne powody:
- nikt nie chce widzieć zaraz za oknem autostradę, czy drogę ekspresową
Czyli nie przeszkadza hałas, a widok przeszkadza.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 30th, 2012, 12:35 PM   #682
dafus
Registered User

Likes (Received): 1112

Chyba raczej jest na odwrót. Pod Białymstokiem marudzili, że nie chcą ekranów właśnie ze względu na widok. Woleli mieć hałas, niż być odgrodzonym od świata.
dafus no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2012, 07:55 PM   #683
banny
BANNED

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by dafus View Post
Chyba raczej jest na odwrót. Pod Białymstokiem marudzili, że nie chcą ekranów właśnie ze względu na widok. Woleli mieć hałas, niż być odgrodzonym od świata.
W świętokrzyskim też i w Limanowej lubią oglądać co się dzieje, kto jedzie, nie dogodzisz.
banny no está en línea   Reply With Quote
Old October 30th, 2012, 08:03 PM   #684
yorar
Registered User

Likes (Received): 506

Quote:
Originally Posted by dafus View Post
Tam chodziło głównie, że firmy które są usytuowane pod miastem, byłyby zasłonięte i ich szyldów nie byłoby widać. Ludzie, którzy tam mieszkają chcieli ekranów.
yorar no está en línea   Reply With Quote
Old November 3rd, 2012, 08:00 PM   #685
Pol Bruk
Registered User

Likes (Received): 9583

Jeszcze trochę i przez głupotę ludzką mielibyśmy na kilka miesięcy zamkniętą nowo otwartą obwodnicę. Dla wyjaśnienia ten nieszczęsny widukt jest to przejazd gospodarczy z Wiśniewa do drogi serwisowej Zambrów-Kołaki Kościelne.
Źródło: http://zambrow.org/aktualnosci/stron...pokaz&id=11569
Quote:
Cysterna zaklinowała się pod wiadutkem obwodnicy w Wiśniewie
03.11.2012 r., godz. 16.35
O włos od tragedii. Ciężarówka z naczepą-cysterną do przewozu gazu zaklinowała się pod wiaduktem obwodnicy Zambrowa w Wiśniewie.

W sobotę (3 listopada) około godziny 10.00 w Wiśniewie (k/Zambrowa) pod wiaduktem obwodnicy zaklinował się ciągnik siodłowy z naczepą-cysterną do przewozu gazu. O zdarzeniu poinformował nas czytelnik, który przesłał nam amatorski filmik wideo pokazujący całą niebezpieczną sytuację.

Na filmie widać, że kierowca wielotonowej ciężarówki mimo znaku z ograniczeniem wysokości pojazdu do 3 m, zdecydował się na przejazd drogą lokalną pod wiaduktem w Wiśniewie, którym górą przebiega dwupasmowa droga krajowa nr 8 – oddana niespełna miesiąc temu obwodnica Zambrowa i Wiśniewa.

Na szczęście o wiadukt zahaczyła tylko osłona znajdująca się na dachu kabiny ciągnika siodłowego. Na filmie widać, że kierowca musiał przejechać kila metrów rysując tą owiewką o wiadukt, zanim zorientował się co się stało. Źle obliczył wysokość swojego pojazdu i nie dostosował się do znaku zakazu.

To cud, że w tej sytuacji nie uszkodzona została cysterna. Jej rozszczelnienie, jeżeli w środku znajdował się gaz, groziłoby katastrofą. Gdyby doszło do rozszczelnienia gazu w zaklinowanej ciężarówce, z całą pewnością odczuliby to dziś mieszkańcy Zambrowa i kierowcy na drodze krajowej nr 8, ponieważ w przypadku tego typu akcji ratowniczych, straż pożarna i policja na czas akcji wyłączyłyby z ruchu zagrożony odcinek obwodnicy Zambrowa. Jeszcze gorsze konsekwencje byłyby, gdyby doszło do zapłonu i wybuchu. Wybuch takiej ilości gazu, jaka przewożona jest w cysternach, wystarczyłaby do naruszenia konstrukcji wiaduktu, zniszczenia asfaltu i infrastruktury drogowej w promieniu od kilku do kilkudziesięciu metrów.

Na szczęście w tym przypadku, kierowcy ciężarówki po jakimś czasie udało się wyjechać z opresji o własnych siłach. Kierowca nie powiadomił, ani straży pożarnej, ani policji. Na chwilę obecną nie wiadomo więc, czy w cysternie do przewozu gazu znajdował się niebezpieczny ładunek, czy cysterna była pusta.

Kto jest winny tej sytuacji? Kierowca ciężarówki, projektant, czy wykonawca obwodnicy?

Przypomnijmy, że niektórzy czytelnicy Portalu, już w wakacje, jeszcze przed oddaniem obwodnicy do użytku, pisali na Forum o tym, że podobno wiadukt w Wiśniewie pod obwodnicą jest zbyt niski. O sprawę pytaliśmy w pierwszych dniach września inżynierów odpowiedzialnych z ramienia GDDKiA za nadzór budowlany i odbiór obwodnicy. Usłyszeliśmy wówczas, że „wymagane wysokości obiektów zależne są od rodzaju ich użytkowania. Żaden z obiektów nie ma wad konstrukcyjnych i nie został wykonany wadliwie".

Do sprawy wrócimy po weekendzie, gdy w pracy dostępny będzie rzecznik prasowy białostockiego oddziału GDDKiA. Zapytamy go raz jeszcze o wyjaśnienia w tej sprawie.
Filmik
Pol Bruk no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 07:57 AM   #686
cheslaw
...

Likes (Received): 2193

Czemu mielibyśmy mieć zamkniętą na kilka miesięcy? Taka ciężaróweczka nie ma żadnych szans na uszkodzenie wiaduktu.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2012, 08:51 AM   #687
Pol Bruk
Registered User

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Czemu mielibyśmy mieć zamkniętą na kilka miesięcy? Taka ciężaróweczka nie ma żadnych szans na uszkodzenie wiaduktu.
A co by się stało, gdyby zbiornik z gazem rozszczelnił się w tunelu i doszło by do wybuchu? Podejrzewam, że wiadukt byłby co najmniej mocno uszkodzony (bez możliwości przejezdności na głównej S).

Last edited by Pol Bruk; November 5th, 2012 at 10:01 AM.
Old November 6th, 2012, 08:08 AM   #688
sterl!ng
ex oriente lux

sterl!ng's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post

Ciężaróweczka sama w sobie może i nie, ale kilkadziesiąt metrów sześciennych gazu w cysternie, to już inna historia... mógł być ładny grzybek. Kierowca swoją drogą powinien odpowiedzieć za narażenie życia ludzi przez swoją głupotę.
Old November 7th, 2012, 06:06 AM   #689
Spark^
Registered User

Likes (Received): 162

Widać, że to była klasyczna "akcja żagiel" widać nawet jak opuszcza powietrze z opon... żeby uszkodzić zawory w naczepie to trzeba bardzo porządnie przydzwonić w taki wiadukt...
Spark^ no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2012, 10:45 PM   #690
Pol Bruk
Registered User

Zjazd na Węźle Zambrów Wschód od strony Białegostoku nadal nieczynny. Jest możliwość zjazdu do Zambrowa jadąc od Białegostoku (i nie trzeba jechać do Węzła Zambrów Zachód). Jadąc od Białegostoku tuż przed początkiem obwodnicy Wiśniewa, tam gdzie zaczyna się barierka ochronna po prawej stronie jest zjazd w prawo. Jeżeli zjedziemy na ten zjazd to po przejechaniu około 200 m drogą żwirową (dosyć dobrze się nią jedzie) dojedziemy do starej drogi asfaltowej DK8. Jedziemy oczywiście cały czas prosto i dojedziemy do Wiśniewa. Na początku Wiśniewia skręcamy w lewo na wiadukt w stronę Kołak Kościelnych. Za wiaduktem skręcamy w prawo na nową serwisówkę wzdłuż obwodnicy i jedziemy do Zambrowa. Można też przejechać całe Wiśniewo i za nim skręcić w lewo na przejazd gospodarczy (to ten, w którym utknęła cysterna z gazem) i też dojeżdżamy do serwisówki wzdłuż obwodnicy, na którą skręcamy w prawo i jedziemy do Zambrowa. Można zaoszczędzić około 5 km.
Old November 15th, 2012, 12:47 PM   #691
Paluczi
Registered User

Likes (Received): 112

Wczoraj wieczorem widziałem iż zjazd ten - na ZAMBRÓW WSCHÓD I WIŚNIEWO jest już czynny. ciekawe kiedy będzie to już S-ka, bo policja ma swoje żniwa. co jadę to widzę iż maja klientów, nawet tych co maja CB
Paluczi no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 10:07 AM   #692
miszka999
Registered User

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by Paluczi View Post
Wczoraj wieczorem widziałem iż zjazd ten - na ZAMBRÓW WSCHÓD I WIŚNIEWO... czynny
Czy ktoś podróżujących może potwierdzić, że obie strony
zjazdu Zambrów Wschód są czynne ?

http://mapa.ump.waw.pl/ump-www/?zoom...C%20jest%20%3F
miszka999 no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 04:20 PM   #693
JankeK
Registered User

Likes (Received): 0

Moi drodzy czy ktoś wie z jaką prędkością można jechać na tej obwodnicy Zambrowa? Byłem przekonany ż etrasa szybkiego ruchu i mogę śmigać 110. Miałem wczoraj wieczorem spotkanie z czarnym autem z którego wysiadło dwóch policjantów. Zarejestrowali mi 138 km/h i policja policzyła 138/90 km/h tak jakby było tam dozwolone 90 km/h. Tak mam w mandacie. Nie spytałem ich a szkoda.
JankeK no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 06:58 PM   #694
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by JankeK View Post
Moi drodzy czy ktoś wie z jaką prędkością można jechać na tej obwodnicy Zambrowa? Byłem przekonany ż etrasa szybkiego ruchu i mogę śmigać 110. Miałem wczoraj wieczorem spotkanie z czarnym autem z którego wysiadło dwóch policjantów. Zarejestrowali mi 138 km/h i policja policzyła 138/90 km/h tak jakby było tam dozwolone 90 km/h. Tak mam w mandacie. Nie spytałem ich a szkoda.
Nie wiem skąd kolega wymyślił 110km/h. Tyle można jeździć na jednojezdniowych ekspresówkach. Na dwujezdniowych ekspresówkach w Polsce można jeździć 120 km/h.
Obwodnica Zambrowa nie jest jeszcze drogą ekspresową (zasłonięte/przekreslone znaki) więc ja jeżdżę tak jak na zwykłej drodze dwujezdniowej czyli 100 km/h.
Bomirek no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 07:08 PM   #695
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2819

Quote:
Originally Posted by Bomirek View Post
Nie wiem skąd kolega wymyślił 110km/h. Tyle można jeździć na jednojezdniowych ekspresówkach
100 km/h, nie 110.
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 08:36 PM   #696
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2657

Czyli policjanci też się machnęli bo powinni wpisać 138/100km/h, a nie 138/90.
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 09:34 PM   #697
svir
Registered User

Likes (Received): 230

Quote:
Originally Posted by phantom23 View Post
Czyli policjanci też się machnęli bo powinni wpisać 138/100km/h, a nie 138/90.
Nie, bo na wjeździe poza przekreślonym samochodzikiem jest ograniczenie 90. Tak jak na Jeżewo-Białystok.
svir no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 11:11 PM   #698
krzy65siek
Registered User

Likes (Received): 151

I jesteś pewien, że to ograniczenie nie obowiązuje do pierwszego skrzyżowania?

Pozdrawiam
KRzysiek
krzy65siek no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 11:30 PM   #699
yorar
Registered User

Likes (Received): 506

Tam za każdym węzłem jest znak ograniczenia do 90 km/h.
yorar no está en línea   Reply With Quote
Old November 19th, 2012, 11:59 PM   #700
Koniar
Registered User

Koniar's Avatar

Likes (Received): 4

Czyli co, węzeł w Wiśniewie już całkiem oddany do użytku, tylko dalej obowiązuje ograniczenie prędkości?
Koniar no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
białystok, ekspresówka-s8, obwodnica, podlaskie, s-8

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules